Tidligere vinnere av ulike storløp i Nord Norge

Harstad Travpark er verdens nordligste totalisatorbane.

Banen ble bygget i 1995 og er 960m lang.

Harstad Travpark ligger i flotte omgivelser 5km utenfor Harstad sentrum.

Postadresse: Postboks 5544, 9496 Harstad
tlf.: 77 07 25 00
www.harstadtravpark.no

                  BODØ GRAND PRIX

                           (BODØ TRAVBANE)

1998   Pekka Yankee                              Leif Taknes

         Jahn Hamrar                                Atle Eggan

1999   Cherry Superb                             Svein Kurås

         Torden Knut                                Atle Solhus

2000   Peace Song                                 Tommy Trælnes

         Moshus Kongen                            Odd B. Ingebrigtsen

2001   Oh Ah Cantona                             Leif Taknes

         Polar Troll                                   Atle Solhus

2002   Piano Stork                                  Morten Carlsen

         Soløy Bruse                                  Leif Taknes

2003   Sally Royal                                    Leif Taknes

          Soløy Bruse                                  Morten Carlsen

2004   Bellson Extra                                Torbjørn Kristensen

          Gylden Perla                                Gunnar Austevoll

2005   Gleam Bar                                    Morten Carlsen

          Polar Front                                  Ole Johnsen

2006   Linnea`s Wonderboy                     Hans Chr. Holm

          Lykkemin                                     Ole Johnsen

2007   King Cosmos                                 Hans Chr. Holm

          Dagkapp                                      Dag Roar Nymoen

2008   J.R. Boy                                      Jomar Blekkan

          Ravn Jahn                                    Geir V. Gundersen

2009   Ågårds Dick                                  Cato Antonsen

          Millex                                         John Stillerud

2010   Ikke kjørt (ombygging av bane)

2011

2012   Face The Evil                               Morten Carlsen

2013   Muskelmann G.T.                          Hans Chr. Holm
2014   Muskelmann G.T.                          Hans Chr. Holm
2015   X. Factor                                     Tom-Christer Nygård
2016   Fantoccini                                   John Østman
2017   Fantoccini                                   John Østman
2018   Fantoccini                                   Heidi Hiltunen
2019   El Muro B.R.                                Hans Chr. Holm
2020   Philip Lyn                                    Morten Carlsen
2021   Myr Faksen                                  Stian Pettersen

             EGIL TRUDVANGS ÆRESLØP

2011   Vinter Mezzo                               Dag-Sveinung Dalen

2012   Vinnelykka                                  Vidar Schwabe

2013   Soløy Sandra                               Morten Carlsen
2014   Skjetnemie                                 Liss-Karin Sandvik
2015   Kodran                                        Eirik Høitomt
2016   Hongslo Gutten                            Eirik Høitomt
2017   Engas Rimfaksa                            Hans Chr. Holm
2018   Kringlers Viktor                           Tina Lagesen
2019   Kor Kosen                                    Hans Chr. Holm
2020   Vill Jerven                                   Dag-Sveinung Dalen
2021   Z.M.`s Jerven                              Veronika Bugge

              GERHARD BERGS ÆRESLØP

2012   Blue On Line                               Hans Chr. Holm

2013   Thai Quickstep                            Knut Robin Dalsbotten
2014   Florican Plane                             Stian Pettersen
2015   Fill Joy Dream                             Bjørn Garberg
2016   Claudius F                                  John Østman
2017   Valley Ivan                                  Eirik Høitomt
2018   Next Photo Diamant                    Stian Pettersen
2019   Lilla Robert                                 Hanna Olufsson
2020   W.J. Eminent Bergen                   Mats Gunnar Ringberg
2021   Rambunctious Ravin                    Hans Chr. Holm

              JOHN BUERS MINNESLØP 

     (LØPET ALTERNERER PÅ ULIKE BANER I NORD NORGE)         

1998   Lønsvollsvarten (Ha)                    Leif Taknes

1999   Torden Knut (Bo)                         Atle Solhus

2000   Lyn Tim (Tr)                                Gunnar Eggen

2001   Termitt (Ha)                               John Stillerud

2002   Oh Ah Cantona (Bo)                     Jomar Blekkan    

2003   Flåli Jonas (Ha)                           Jomar Blekkan

2004   Gylden Perla (Bo)                        Gunnar Austevoll

2005   Lundfrigg (Ha)                            John Stillerud

2006   Lykkemin (Bo)                             Ole Johnsen

2007   Rovijan (Ha)                               Jomar Blekkan

2008   Ravn Jahn (Ha)                           Geir V. Gundersen

2009   Moe Odin (Ha)                            Tor Wollebæk      

2010   Kjølstad Spik (Ha)                       Jens Nilsson  

2011   Millex (Bo)                                  John Stillerud      

2012   Gann Viking (Ha)                         Kenneth Brenden

2013   Voje Faks                                   Jomar Blekkan
2014   Ramstad Eld                               Morten Carlsen
2015   Føynland Kongen                         Geir Flåten
2016   Storm Odd                                  Eirik Høitomt
2017   Storsjarmøren                             Ove A. Lindqvist
2018   Drivin                                         Louise V. Trudvang
2019   Spang Kinge                                Dag-Sveinung Dalen
2020   Myr Faksen                                 Hans Chr. Holm
2021   Philip Lyn                                    Morten Carlsen                       

          KJELL CARLSEN`S ÆRESLØP 
                            (BODØ TRAVBANE)

2007   Vesle Rappen                              Ole Johnsen
2008   Tidemand Riga                            Egil Sjåvoll
2009   Ryvita                                        Cato Antonsen
2010   Bruntespenter (HA)                     John Stillerud
2011   Bjørkekvikk                                Atle Solhus
2012   Scott Odin                                  Dag Sveinung Dalen
2013   Scott Odin                                 Jan Martin Bjerring
2014   Røyns Nora                                 Dag Sveinung Dalen
2015   Polar Northug                             Dag-Sveinung dalen
2016   Sjøvoll Varden                            Søren Østman
2017   Myr Faksen                                 Mats Gunnar Ringberg
2018   Røyns Kasper                              Ragnar Fremstad
2019   Myr Faksen                                 Hans Chr. Holm
2020   Horgen Azorea                            Erlend Rennesvik
2021   Junepia                                      Gry Kanstad

              LARS HOLTE`S MINNELØP 

                            (HARSTAD TRAVPARK)

2008   Face The Evil                              John Østmann

2009   Face The Enemy                          Morten Carlsen

2010   Muskelmann G.T.                         Gry Kanstad

2011   Last Speed Laday                         Hans Chr. Holm

2012   B.W.L. Power                              Petri Korpela

2013   Order By Viking                           Jomar Blekkan
2014   Big Brown                                   Stine Marlen Bendiksen
2015   Claudius F                                   J. Østman
2016   Party Boat Hanover                      R. Nilsson
2017   Julius Leejs                                 Hanna Olufsson
2018   Camilio                                       Gry Kanstad
2019   Magic Allybis                               John Østman
2020   Kingofthehill F.                            Hans Chr. Holm
2021   Bosse Bee                                    H. Olofsson

          NORDLYSET - DNT`S 4-ÅRSSERIE

2001   Alexis Smoke                               Magne Olsen

         Granrem Rappen                          Atle Eggan

2002   Victory Lane                               Boye Ølstøren

         Mediaas Bjønn                             Boye Ølstøren

2003   Falcon`s Guy                               Tom-Christer Nygård

         Husby Kvikken                             Atle Eggan

2004   Prime Crop                                 Jomar Blekkan

         Jåra Frøkna                                Jack Lothe

2005   Cherry Lee Romer                       Dag-Roar Nymoen

         Fjellvær Gutten                           Jomar Blekkan

2006   Cherry Plane                               Dag-Roar Nymoen

         Høyspent                                    Leif Taknes

2007   Dancing Flame                             John Stillerud

         Frk. Daniella                                Arild Berås

2008   Vik Kongen                                  Kjetil Roe

         Borg Emil                                    Tommy J. Fløysand

2009   Arielle Star A.B.                           Kenneth Rasmussen

         Firello                                        Dag-Roar Nymoen

2010   Bon Kosmos                                Morten Carlsen

         Mellem Loke                               John Stillerud

2011   C.C. Herkules                              Kenneth Brenden

         Husby Lynet                                Liss-Karin Sandvik

2012   Blue On Line                               Stine M. Bendiksen

         Tangen Stolt                               Fred Johannessen

2013   Soffi Hall                                    Morten Carlsen

         Myr Faksen                                 Hans Chr. Holm

       NORDSTJERNEN - DNT`S 3-ÅRSSERIE

2000   Top Speedy                                 Jomar Blekkan

         Granrem Rappen                          John Stillerud

2002   Falcon`s Guy                               Jomar Blekkan

         Krut Anton                                  Bjørn O. Wikstrøm

2003   Prime Crop                                  Jomar Blekkan

         Strand Troll                                 Mats Åke Nilsson

2004   Iras Boy                                      Jack Lothe

         Polar Gutten                               Jomar Blekkan

2005   Hurricane                                   Cato Antonsen

         Mellem Grane                              John Stillerud

2006   Harmony Colour                           Simen Bremseth Jessen

         Ynde Sokken                               Simen Bremseth Jessen

2007   Holt Vinn                                    Jan Rune Gaustad    

2008   Garant Nordic Plush                     Hans Chr. Holm

         Frønes Cæsar                               Dag Roar Nymoen

2009   Sunnybell                                    John Stillerud

         Torden Rapp                                Åge Rønningen

2010   Grandiezel                                   Kenneth Brenden

         Polar Lilja                                    Hans Chr. Holm

2011   Prince Photo                               Jan Martin Bjerring

2012   Myr Faksen                                  Hans Chr. Holm

2013   You Bell                                      Gry Kanstad

         Odin Rival                                    Jan Martin Bjerring
2014   Myrli Rappen                               Dag-Sveinung Dalen               

           OLE BENDIKSENS MINNELØP 

                          (HARSTAD TRAVPARK)

1998   Arc Mahler                                  Jomar Blekkan

1999   Cherry Superb                             Svein Kurås

2000   Wayward Wind                            John Stillerud

2001   Cherry Superb                             Morten Carlsen

2002   Scarlett Bonanza                         Jack Lothe

2003   Gunny Elling                                Sjoerd Paulusma

2004   Arc Tribute                                 Jomar Blekkan

2005   Nightshade Plane                        John Stillerud

2006   Nightshade Plane                        Dag Roar Nymoen

2007   Nightshade Plane                        Dag Roar Nymoen

2008   Prince Birchwood L.                   John Stillerud

2009   Face The Enemy                         Morten Carlsen

2010   Face The Evil                             John Østmann

2011   Mayday Photo                             Riku Allan Lindgren

2012   Staro Va Bene                             Tom-Christer Nygård

2013   Face The Evil                              Hans Chr. Holm
2014   Order By Koffe                           Jomar Blekkan
2015   BWT Hellion                                Dag-Sveinung Dalen
2016   Premier Kronos                           John Østman
2017   Premier Kronos                           John Østman
2018   Premier Kronos                           Hans Chr. Holm
2019   Marciano                                    Dag-Sveinung Dalen
2020   Elite B.R.                                    Stian Pettersen
2021   Elite B.R.                                    Stian Pettersen

                    TORE HUNDS LØP

2012   Spang Artig                                 Hans Chr. Holm

2013   Myr Faksen                                 John Stillerud
2014   Torø Lill                                      Thor Borg

KUSKECHAMPIONATENE PÅ HARSTAD TRAVPARK:

Trenere:

1998   Morten Carlsen                            8 seire

1999   Atle Solhus                                 16 seire

2000   John Stillerud                             27 seire

2001   Dag Roar Nymoen                        10 seire

2002   Jomar Blekkan                              ?

2003   Jomar Blekkan                            20 seire

2004   Jomar Blekkan                            34 seire

2005   Jomar Blekkan                            29 seire

2006   Hans Chr. Holm                           19 seire

2007   Hans Chr. Holm                           23 seire

2008   Hans Chr. Holm                           39 seire

2009   John Stillerud                             35  seire

2010   John Stillerud                             43 seire

2011   John Stillerud                             24 seire

2012   Hans Chr. Holm                           28 seire

2013   Hans Chr. Holm                           35 seire

2014   Hans Chr. Holm                           33 seire
2015   Hans Chr. Holm                           33 seire
2016   Hans Chr. Holm                           35 seire
2017   Dag-Sveinung Dalen                      29 seire
2018   Hans Chr. Holm                           25 seire
2019   Hans Chr. Holm                           27 seire
2020   Morten Carlsen                            8 seire
2021   Louise Vebostad Trudvang            8 seire

Amatører:

1998   Leif Taknes                                 13 seire

1999   Jack Lothe                                   5 seire

2000   Jack Lothe                                   9 seire

2001   Jack Lothe                                   2 seire

2002   Jack Lothe                                    ?

2003   Jack Lothe                                  11 seire

2004   Jack Lothe                                  14 seire

2005   Rune Skogen                                 9 seire

2006   Jack Lothe                                  11 seire

2007   Rune Skogen                                 6 seire

2008   Jouni Kariniemi                              8 seire

2009   Heidi E. Hiltunen                          11 seire

2010   Kenneth Brenden                         16 seire

2011   Kenneth Brenden                         20 seire

2012   Kenneth Brenden                         14 seire

2013   Egil Sjåvoll                                   12 seire

2014   Mats Gunnar Ringberg                   11 seire
2015   Stian Pettersen                             23 seire
2016   Mats Gunnar Ringberg                   29 seire
2017   Mats Gunnar Ringberg                   16 seire
2018   Stian Pettersen                             20 seire
2019   Mats Gunnar Ringberg                   17 seire
2020   Stian Pettersen                             18 seire
2021   Tina Lagesen                                 26 seire

Stallansatte:

1998   Edvard Kristiansen                         3 seire

1999   Edvard Kristiansen                         2 seire

2000   Per Teigen                                   0 seire

2001   Bjørn Grande                                0 seire

2002   Bjørn Grande                                ?

2003   Cecilie Bråthen                             0 seire

2004   Anita Valstad                                1 seier

2005   Jaakko Alamæki                             1 seier

2006   Simen Bremseth Jessen                  5 seire

2007   Kristian Malmin                             0 seire

2008   Simen Bremseth Jessen                  4 seire

2009   Kjetil Roe                                   13 seire

2010   Dag-Sveinung Dalen                        5 seire

2011   Dag-Sveinung Dalen                       18 seire

2012   Dag-Sveinung Dalen                       17 seire

2013   Dag-Sveinung Dalen                       37 seire

2014   Dag-Sveinung Dalen                       23 seire
2015   Dag-Sveinung Dalen                       36 seire
2016   Dag-Sveinung Dalen                       13 seire
2017   Louise Vebostad Trudvang               4 seire
2018   Louise Vebostad Trudvang               2 seire
2019   Josefine Eilertsen                           1 seier
2020   Maja Kanstad                                  1 seier
2021   Jarle Andre Smedtorp                      0 seire/3 andreplasser

Travryttere (montè):

2005   Kristel Sørgård                              1 seier

2006   Kristel Sørgård                              2 seire

2007   Trine Veronica Opdahl                   3 seire

2008   Trine Veronica Opdahl                   3 seire

2009   Anne Grete Rasmussen                   2 seire

2010   Stine Marlen Bendiksen                  6 seire

2011   Stine Marlen Bendiksen                  5 seire

2012   Marie Bagstevold                           3 seire

2013   Louise V. Trudvang                        6 seire

2014   Louise V. Trudvang                        4 seire
2015   Maja Kanstad                               5 seire
2016   Linda Kristiansen                          3 seire
2017   Linda Kristiansen                          3 seire
2018   Linda Kristiansen                          2 seire
2019   Marita J. Leivseth                         2 seire
2020   Louise Vebostad Trudvang              2 seire
2021   Maja Kanstad                                3 seire

Nyeste kommentarer

25.10 | 17:50

Hei Freddy! Takk skal du ha. Har rettet opp feilen nå. Tusen takk

24.10 | 16:23

Hei, og takker for mye info gjennom denne siden

29.03 | 11:43

Fantastisk side!

02.02 | 18:51

Fantastisk dyktig travkusk og jeg husker han best med sine bragder med Alm ...