Tidligere vinnere av ulike storløp på Drammen Travbane

Drammen Travbane ble nedlagt fra 1. januar 2020.

Besøksadressen til banen er: Rosenkrantzgata 355, 3007 Drammen
Tlf.: 32 21 87 00
www.drm.no

                ARNE SEMS MINNELØP 

2000   Rønning Lisa                                Cato Antonsen

2001   Frøen Pila                                   Gunnar Austevoll

2002   Briskebyrappa                              Gunnar Eggen

2003   Garpe Stjerna                              Asbjørn Mehla

2004   Engelund Lappa                           Olav Mikkelborg

2005   Risla                                           Vidar Hop

2006   Lier Frøkna                                 Gunnar Austevoll

2007   Spik Tassa                                   Tom Erik Solberg

2008   Skjeggefrid                                 Gunnar Austevoll

2009   Stjerne Faksa                              Odd Arne Sagholen

2010   Bokli Oda                                    Lars Anvar Kolle

2011   Brødsjø Stina                              Vidar Hop

2012   Hjelset Lissi                                 Kai Johansen

2013   Arien                                         Olav Mikkelborg
2014   Vesle Frøken Støen                      Thor Borg
2015   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2016   Lille Eline                                    Eirik Høitomt
2017   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2018   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2019   Trø Hera                                     Simen Bjørbæk Jessen

               BENN ORRES MINNELØP 

                       (TIDL. TARPORT FRENZY TROT)

2010   Joie De La Lumiere                      Per Oleg Midtfjeld

2011   Uptown B. Girl                            Lars Anvar Kolle

2012   Oh Superb                                 Asbjørn Mehla

2013   Quality Actress                           Kristine Kvasnes

2014   Masaya                                      Andre H. Stensen
2015   Anazai                                        Kristian Malmin
2016   Come Vacation                            Pål Buer
2017   S.M.K. Silvousplai                         Åsbjørn Tengsareid
2018   Delight Classic                             Kristian Malmin
2019   Sassy Girl                                    Ole Johan Østre

       BUSKERUD TRAVFORBUNDS POKAL

1979   Key Lain                                      J. Risa
         Uller                                           T.H. Larsen
1980   Shangri La                                   O. Wallevik
         Lyngmari                                      K.E. Lie
1981   Osiris                                          O.A. Landaas
         Sandsværingen                              B. Orre
1982   Gyldenfly                                     K.E. Lie
1999   Nevele Net                                   B. Orre
         Vinten                                         G. Eggen
2001   Brown Desert                                P.O. Midtfjeld
         Lex Jon                                        G. Austevoll

              DAMENES ÆRESPREMIE

1962   Prince Hall                                   T. Diskerud

         Nordli Bausa                                 T. Tholfsen

1963   Big Axworthy                                T. Diskerud

         Varlo Blessa                                  A. Søndreli

1964   Salonen                                        E.T. Saastad

         Clarina                                         R. Berg

1965   Feeri                                           J. Cedell

         Svala                                            L. Sandven

1966   Lille Jens                                     J. Cedell

         Kvikkvinn                                     Th. Haglund

1967   El Capitan                                    B. Killingmo

         Rømersokka                                 L. Selbekk

1968   Sølvet                                         R. Olsen

         Daisy                                           K. Rastad

1969   Freeman                                      J. Westerby

         Hallingjenta                                 A. Søndreli

1970   Mighty Scotch                             J. Cedell

         Dallyknekten                                M. Hoel

1971   Winner Valen                               P. Ulven

         Mai Nite                                      H. Strand

1972   Orbit Pride                                  J. Risa

         Støtvigknekten                             U. Thoresen

1973   O`Brian                                       M. Austevoll

         Kvikne                                         R. Mortensen

1974   Olympic Prince                             B.B. Gustavsen

         Jerka                                          T. Holm

1975   Nibs Champo                                T. Johansen

         Gylden Vinn                                 G. Eggen        

                    DNT`S 5-ÅRSLØP

2009   Løkki Ess                                     Geir Vegard Gundersen

2010   Ridder Prinsen                             Åsbjørn Tengsareid

2011   Fetter`n T.G.                               Geir Vegard Gundersen

2012   Spydermann Ø.K.                          Vidar Hop

2013   Gylden Balder                              Kai Johansen

2014   Blixtsnabb                                   Gunnel Fredriksson
2015   Fjord Jerven                                Tor Wollebæk
2016   Teddy Gutten Støen                     Tom Erik Solberg
2017   Kleppe Fanden                             Kjetil Djøseland

   DNT`S 5-ÅRSLØP - HOPPEAVDELING

2012   Steggsjura                                  Øyvind Austevoll

2013   Jærvsø Kristina                            Øystein Tjomsland

2014   Lidå Ø.K.                                    Tom Erik Solberg
2015   Åsrud Vilja                                  Gunnar Austevoll
2016   Tverdals Lilja                               Åsbjørn Tengsareid
2017   Voje Diva                                     Lars Anvar Kolle

                  DNT`S HØSTFINALE

2008   Pedrus                                        Gunnar Austevoll

2009   Viktorian                                     Asbjørn Mehla

2010   Dotterud Teddy                            Tom Erik Solberg

2011   Dragon                                        Tom Erik Solberg

2012   Myr Faksen                                   Kai Johansen

              DRAMMEN GRAND PRIX 

1978   Aion                                          Thor Borg
1979   I.C. Hills                                     Ulf Thoresen
1980   Alex Frost                                   Bertil Rogell
1981   Apollo Ørnhøj                             Bjørn Garberg
1982   Pamir Brodde                              K.E. Nilsson
1983   Plumona R.S.                              Gunnar Eggen
1984   Viking Hagen                              Johnny Takter
1985   Quiggin                                     Å. Eriksson
1986   Habib                                        Gunnar Eggen
1987   Rex Rodney                               Kjell Håkonsen
1988   Ewing Turf                                 Tore Helge Larsen
1989   Crown Flower                            Dagfinn Aarum
1990   Lizzie Lee Brook                         Mads Rånlund
1991   Glad Suit                                   Dagfinn Aarum
1992   Bowls Lady                                Dagfinn Aarum

       DRAMMEN KOMMUNES POKALLØP 

     (TIDL. DRAMMENS STAYER`N - PETER WESSEL LØPET)       

1960   Eli Ravn                                      H. Klaastad

1961   Skogens Dronning                        B. Nygaard

1962   Seierruggen                                K. Myren

1963   Staksvollprinsen                           P. Rakkestad

1964   Vinvard                                      M. Hoel

1965   Særstegg                                    G.E. Bøhren

1966   Vinvara                                       A. Ulven

1967   Slogum Fly                                  K. Ulven

1968   Aabyvinna                                   J. Torp

1969   Spir                                           H. Mangelrød

1970   Borgano                                     R. Mortensen

1971   Park                                          T. Tholfsen

1972   Gol Best                                     A. Søndreli

1973   Dally Sjurson                               A. Sem

1974   Dally Sjurson                               A. Sem

1975   Petron                                       O. Kristiansen

1976   Klang                                         B. Killingmo

1977   Pål Best                                      B. Killingmo

1978   Kåre Jakson                                K.E. Jahnsen

1979   Pål Best                                      B. Killingmo

1980   Pål Best                                      E. Flenes

1981   Vintilla                                        L. Kjøniksen

1982   Rukkelispretten                           T. Skauen

1983   Slogum Tron                                G. Eggen

1984   Slogum Tron                                G. Eggen

1985   Vinningsokken                             U. Thoresen

1986   Heinen                                       G. Eggen

1987   Pål Lunar                                    K.E. Jahnsen

1988   Alm Svarten                                 H.P. Tholfsen

1989   Lund Jerker                                G. Eggen

1990   Alm Svarten                                 U. Thoresen

1991   Ilmin                                           C. Antonsen

1992   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1993   Alm Svarten                                 A. Solhus

1994   Lex Min                                      T. Skauen

1995   Jørgen Brun                                A. Solhus

1996   Ruskelispretten                            A. Mehla

1997   Pronto                                       C. Antonsen

1998   Kinge Leikar                                Aa. Drolsum

1999   Skedsmo Gutten                          L.A. Kolle

2000   Minper                                       O. Storetvedt

2001   Lauvin                                        G. Austevoll

2002   Ravn Jahn                                   G. Eggen

2003   Moe Odin                                   A. Mehla

2004   Gann Viking                                 J. Blekkan

2005   Best Elden                                   R. Wiig

2006   Gransbrun                                   V. Hop

2007   Trø Lyn                                       G. Mikkelsen

2008   Torpa Egon                                  T.E. Solberg

2009   Neslands Loke                              Å. Tengsareid

2010   Mjølner Flaks                               J. Blekkan

2011   Gomnes Tornado                          H.C. Holm

2012   Tuxi Titan                                    S.O. Ruud 

2013   Lidå Ø.K.                                     T.E. Solberg

2014   Womanizer                                   Per Ludvig Nilsen
2015   Lex Lodney                                  E. Høitomt
2016   Lill Ronja                                     Karin Hauge
2017   Lykkje Borka                                Bjørn Steinseth
2018   Solbakken Jerv                             Andre H. Stensen
2019   Valle Grim                                   Dag-Sveinung Dalen                       

        DRAMMENS 3-ÅRS CHAMPIONAT 

1970   Star Martin                                 Ulf Thoresen
         Skoftar                                       Terje Dybdahl
1971   Odalisk                                       Tore H. Larsen
         Gransjur                                     Bjarne Follaug
1972   Spit En                                       Benn Orre
         Flatvar                                        Alf Ulven
1973   Hiawatha                                    K. Olsen
         Ullvinni                                       Arne Sem
1974   Lord Scott                                  Terje Borstad
         Texas Jan                                   Sigvart Larsen
1975   Filur Pride                                  Ulf Thoresen
         Kari Rauen                                  Kjell Håkonsen
1976   Mexico Star                                Jan Risa
         Torgrim                                      Kjell Håkonsen
1977   A`Trick T.                                   Thor Tholfsen
         Helgin Jac                                  B. Haugerud
1978   Charm El Scheik                           Vidar Schwabe
         Alm Rigel                                    Ulf Thoresen   
1979   Speedy Prince                            Trond Skauen
         Jerksi                                        Martin Skjæveland
1980   Lady Pepiva                                Gunnar Eggen
         Gamindi                                     Tore H. Larsen
1981   Brother Love E.                           Thor Borg
         Kinge Blader                               Gunnar Diskerud
1982   Duke Of Bathurst                         Asbjørn Mehla 
         Skeie Prinsen                              Atle Hamre
1983   Garni Hedevang                           Per Ulven
         Gullmin                                       Tore H. Larsen
1984   Christine Prophet                        Vidar Hop
         Fosen Troll                                 Jan Risa
1985   Tom Pedro                                  Per Ulven
         Korulv                                        Carl Wollebæk
1986   Fanny Trotter                             Cato Antonsen                          

                  DRAMMENSLØPET  
                   (TIDL. DRAMMENDAGSLØPET) 

1955   Scott                                         J. Cedell
1956   Glory                                         T. Diskerud
1957   Todd Champlain                           P. Haslie
1958   Appalachian                                K. Buer
1959   Volo Scott                                  F. Nilsen
1960   Checco                                      K. Eriksen
1961   Checco                                      K. Eriksen
1962   Union                                         A. Sem
1963   Askeladden                                 K. Askildt
1964   Elan                                           F. Marthinsen
1965   Pamela VI                                   J. Cedell
1966   Tove Bulwark                              P. Henriksen
1967   Happy                                        O. Østby
1968   Gunga Din                                   F. Nilsen
1969   Frazer                                        T. Tholfsen
1970   Eva Jasmin                                  G. Flåten
1971   Kæmpe L.                                   K. Buer
1972   Carmen Song                               T. Tholfsen
1973   Aidean                                       T. Borg
1974   Nissehønen                                 U. Thoresen
1975   Annika Harvester                         G. Diskerud
1976   Pepino Hanover                           T. Tholfsen
1977   Mr. Caleb                                   T. Wollebæk
1978   President Limit                            C. Michelsen
1979   Camus                                        K.E. Lie
1980   Earthas Spin                                G. Eggen
1981   Washington                                 T.H. Larsen
1982   Toves Girl                                   B. Orre
1983   New Scott                                  T.H. Larsen
1984   Frances Guy                               T.H. Larsen
1985   Frances Guy                               T.H. Larsen

                    FARRISPOKALEN

1958   Glory                                         Y. Borgersen
1959   Appalachian                                K. Buer
1960   Jens Protector                           T. Diskerud
1961   His Son                                      J. Cedell
1962   Checco                                      K. Eriksen
1963   Nebraska                                    H. Klaastad
1964   Roy Judo                                    K. Buer
1965   Merceno                                    K. Ulven
1966   Tove Bulwark                              K. Buer
1967   Rolls Royal                                  G. Diskerud
1968   El Capitan                                   T. Tholfsen
1969   Isorsk                                         A. Dybdahl
1970   Frazer                                        T. Tholfsen
1971   Spit Adore                                  J. Risa
1972   Albar                                          B. Orre
1973   Lauritz Peter                               B. Orre
1974   Volo Freedom                              T. Tholfsen
1975   Pepino Hanover                           T. Tholfsen
1976   Nibs Boy                                     L.N. Raae
1977   Beau Nonantais                            T.H. Larsen
1978   Rosalind                                     U. Thoresen
1979   I.C. Hills                                      U. Thoresen
1980   Gekoi                                         U. Thoresen
1981   Lins Royal R.                                A. Mehla
1982   Velin Kattegat                             G. Diskerud
1983   First Investment                           T. Borg
1984   Sancho Hanover                           H.P. Tholfsen
1985   Toyota Moulin                             P. Ulven
1986   Rex Rodney                                 K. Håkonsen
1987   Lord Roy F.                                 A. Mehla
1988   Pershing Marie                            R. Grundin
1989   Habib                                         U. Thoresen
1990   Habib                                         U. Thoresen
1991   Lady Hena                                   P. Glittum
1992   Miss Lindas Crown                        G. Mehla
1993   Fakir Staro                                  G. Eggen

                FREMTIDENS POKALLØP

1978   Slogum Jarl                                  L. Haslie
1979   Sissline                                        P. Landsrød
1980   Silver Frost                                  E. Flenes
1981   Perle Jahn                                   E. Killingmo

                    GILDEPOKALEN

1976   Brage                                         J. Torp
1977   Trix Åkjær                                   P Ulven
1978   Charm El Scheik                           U. Thoresen
1979   Myllargutten                                U. Thoresen
1980   Chris Favör                                  O.R. Andersson
1981   Nøsterappa                                  B. Killingmo
1982   Garpin                                        G. Eggen

        GUTTORM BREKKES POKALLØP 

1944   Gjylming                                     O. Ekelund

1945   Byglar                                        L. Haslie

1946   Gyller Terna                               A. Østreng

1947   Ansigutten                                 T. Diskerud

1948   Marmon                                     E. Garberg

1949   Jorlibrun                                   R. Diskerud

1950   Ikke kjørt

1951   Ikke kjørt

1952   Ikke kjørt

1953   Ikke kjørt

1954   Ikke kjørt

1955   Ikke kjørt

1956   Spenter                                     I. Larsen

1957   Tally                                         G. Myhre

1958   Rivinda                                      P. Rakkestad

1959   Baus Pjokken                             T. Bjanes

1960   Vinvara                                      A. Ulven

1961   Grans Glæda                              T. Tholfsen

1962   Torinda                                     P. Ulven

1963   Mjøs Prins                                 I. Gamme

1964   Sjur                                          K. Dale

1965   Grans Ternen                            T. Klæstad

1966   Bestmin                                     I. Larsen

1967   Gol Best                                    A. Søndreli

1968   Baus Best                                  L.K. Jahnsen

1969   Nic                                           T. Borstad

1970   Sjurs-Heina                                K.E. Jahnsen

1971   Brage                                       J. Torp

1972   Spensa                                      B.B. Gustavsen

1973   Junker                                      F. Marthinsen

1974   Pilmin                                       O. Helgestad

1975   Bravidar                                    J. Torp

1976   Donnson                                    H.M. Klepaker

1977   Kagg                                         T. Borstad

1978   Thor Jerker                               K.E. Jahnsen

1979   Korin                                        G. Mehla

1980   Regon                                       T.H. Larsen

1981   Spikdona                                   G. Eggen

1982   Gyldenfly                                   K.E. Lie

1983   Løbergs Bruna                            T. Johansen

1984   Mørtvedt Alma                           U. Thoresen

1985   Alm Svarten                               U. Thoresen

1986   Lund Jerker                              G. Eggen

1987   Brunen                                     T.H. Larsen

1988   Klæstad Mai                               T. Klæstad

1989   Elva E.                                       E. Ekebjörk

1990   Riffifi                                        G. Eggen

1991   Lygna Fina                                 V. Hop

1992   Håenmona                                 Å. Sundberg

1993   Tranmælspila                             J. Blekkan

1994   Borgheim Gratie                         V. Hop

1995   Briskeby Jenta                           G. Eggen

1996   Pålinett                                    H.O. Lundgren

1997   Steine Koso                               O. Wassberg

1998   Stjernesiri                                 E. Kristiansen

1999   Frøen Pila                                 P. Sem

2000   Sota                                         O.G. Gudmestad

2001   Dolly Stjerna                             T. Wollebæk

2002   Lannem Mai                              T. Wollebæk

2003   Revenka                                   A. Mehla

2004   Stjerne Tinka                            R. Wiig

2005   Nebbenes Faxa                         J.R. Mjølnerød

2006   Vår Frøya                                 E. Høitomt

2007   JIlly                                         J.H. Undem

2008   Førlands Trolla                          O. Wassberg

2009   Faste Lundi                               E. Høitomt  

2010   Tangen Mari                             Ø. Tjomsland          

2011   Lannem Siv                               T. Wollebæk      

2012   Søreng Spika                             G.V. Gundersen

2013   Lome Oda                                 P.O. Midtfjeld
2014   Lannem Silje                             T. Wollebæk
2015   Ness Tjo Stjerna                        T.E. Solberg
2016   Tangen Jerkila                           G. Austevoll
2017   Møller Jerka                             Ø. Tjomsland
2018   Ness Tjo Edel                            T.E. Solberg
2019   Brenne Blesa                             V. Tjomsland        

H.K.H. KRONPRINS HAAKONS POKALLØP 

(TIDL. KRONPRINS OLAVS POKALLØP - KRONPRINSENS POKALLØP -
THE ROYAL CUP - PRINS HAAKONS POKALLØP)

1956   Sportsmanden Tre                       K. Buer

1957   Perhaps                                     J. Olberg

1958   Red Prince                                 A. Ulven

1959   Taurin                                       K. Ulven

1960   Peter Young                               J. Cedell

1961   Prins Bulwark                              K. Buer

1962   May Be                                      T. Diskerud

1963   Ekko Lloyd                                  A. Sem

1964   Leo Protector                             S. Hansen

1965   Gallant Victory                            K. Buer

1966   Chapire                                      J. Torp

1967   Nocturne                                   F. Nilsen

1968   Kejser Lloyd                               K. Eriksen

1969   Leo Boy                                     O.A. Landaas

1970   Mr. Pele                                    G. Diskerud

1971   Sweet Song                                J. Cedell

1972   Queennett                                 S. Hansen

1973   Speedy Bulwark                          G. Eggen

1974   Cyrano                                       A. Mehla

1975   Spit Glamour                               T. Tholfsen

1976   Taktik                                        J. Risa  

1977   Washington                                T.H. Larsen

1978   Red Nibble                                 B. Orre

1979   Frances Day                               G. Eggen

1980   Fernando                                   A. Mehla

1981   Manita Pride                               R. Lie

1982   Mr. Poppey                                P.A. Erga

1983   Fico Queen                                A. Mehla

1984   Damons Pride                             A. Mehla

1985   Hambler F.                                 B. Garberg

1986   Master Love                               T.H. Larsen

1987   Chark Laukko                              S.H. Johansson

1988   Moment Of Magic                       O. Goop

1989   Yankee Pedro                             H.P. Tholfsen

1990   Caribbean Sea                            A. Hamre

1991   Meadowbranch Ewing                  D. Aarum

1992   Somatic                                     G. Eggen

1993   Uverøds Øfsadrøp                       O. Goop

1994   Tamin Sandy                               B. Garberg

1995   Bunny Bowl                                V. Hop

1996   Astro Amour M.                          G. Eggen

1997   Tian Chamir G.                            F. Fladen

1998   Sugarcane Volo                           H.P. Tholfsen

1999   Trix Pedro                                 G. Eggen

2000   Don Brilliant                               V. Hop

2001   Play`n Win                                 A. Hamre

2002   Thai Zoot                                  Ø. Tjomsland

2003   Deadline Ford                             T.E. Solberg

2004   Thai Tanic                                  V. Hop

2005   Ideal Dior                                   A. Mehla

2006   S.J.`s Otto                                 H.P. Tholfsen

2007   Hot Capital                                 E. Høitomt

2008   Jetstile                                      G.V. Gundersen

2009   Juvel Trøjborg                            K. Mønster    

2010   Golden Brown                             Gunnar Austevoll       

2011   Muscles Wiking B.R.                     Olle Goop  

2012   Viking Frecel                               Vidar Hop 

2013   Thai Broadway                             Gunnar Austevoll

2014   Lionel                                        Gøran Antonsen
2015   Thai Navigator                             Bo Westergaard
2016   Greyhound d`Estino                     Pål Buer
2017   Ferrari B.R.                                 P.O. Midtfjeld
2018   A Brave Heart                              G. Austevoll
2019   S.K.`s Mystic Titan                       T.E. Solberg                       

                   LONS PET`S LØP

1962   Turi Champo                                K. Buer
1963   Neutron                                      S. Skjønberg
1964   Roy Judo                                     K. Buer
1965   Tove Bulwark                               K. Buer
1966   Clarina                                        R. Berg
1967   Olympic Champion                        T. Tholfsen
1968   Juniors Nibs Song                         H. Olsen
1969   Gunga Din                                    F. Nilsen
1970   Ikke kjørt
1971   Ikke kjørt
1972   Mighty Scotch                              J. Cedell

           LUDVIG NILSENS MINNELØP 

1955   Sun Sam                                     Gunnar Bratberg

1956   Consul Ford                                Arne Sem

1957   Aristokrat                                   Fritz Nilsen

1958   Ingma Scott                                Jon Espeseth

1959   Lille Inger                                   Kåre Rastad

1960   Saint Luizena                              Torstein Solberg

1961   Taurin                                        Knut Ulven

1962   Checco                                      Kai Eriksen

1963   Sonny Boy                                  Paul T. Kaasa

1964   Orchid Hunter                            Per Ulven

1965   Ekko Lloyd                                  Arne Sem

1966   Gallant Victory                            Karsten Buer

1967   Olympic Champion                       Thor Tholfsen

1968   Ekko Lloyd                                  Arne Sem

1969   Gunga Din                                   Fritz Nilsen

1970   Mr. Sonny Ford                           Alf Ulven

1971   Prince Royal                               Kåre E. Jahnsen

1972   Kasiana B.                                  Gunnar Eggen

1973   Mr. Jason                                   Per Henriksen

1974   Star Martin                                 Ulf Thoresen

1975   Dean Will                                    Jan Risa

1976   Mr. Jason                                   Arne Sem

1977   Pepino Hanover                           Thor Tholfsen

1978   Gekoj                                         Harald Lunde

1979   Rodnikij                                      Kåre Dybdahl

1980   Red Nibble                                  Benn Orre

1981   Clean Robber                              Leif Kjøniksen

1982   Washington                                 Tore H. Larsen

1983   Gay Frost                                    Bertil Rogell

1984   Lins Royal R.                               Thor Borg

1985   Cub Run                                     Frode Fladen

1986   Bella Royal                                  Dagfinn Aarum

1987   Scott Iran                                   Kristen T. Gundersen

1988   Hej Flight                                   Steinar Hammersborg

1989   Spit Starlight                               Gunnar Eggen

1990   Rex Rodney                                Kjell Håkonsen

1991   Lady Hena                                  Petter Glittum

1992   Zico Star F.                                Asbjørn Mehla

1993   Fakir Staro                                 Gunnar Eggen

1994   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg

1995   Won Eleven L.                             Gunnar Eggen

1996   Sugar Boy                                   Hans Petter Tholfsen

1997   Sissela Ås                                    Atle Hamre

1998   Express Sund                              Lars Anvar Kolle

1999   Demon Sid                                  Gunnar Eggen

2000   Rite On Line                               Atle Hamre

2001   Buckaroo K.                               Gunnar Austevoll

2002   R.B. Quamanero                          Per Ludvig Nilsen

2003   Millmaker                                   Lars Anvar Kolle

2004   Norvelous Hanover                      Olav Mikkelborg

2005   Thai Tanic                                  Vidar Hop

2006   Gazza Degato                              Tom Horpestad

2007   Thai Tanic                                  Olle Goop

2008   Jetstile                                      Geir V. Gundersen

2009   Juvel Trøjborg                            Knud Mønster

2010   Keep On Flying                           Sten Juul

2011   Kejser K.D.                                 Eirik Høitomt

2012   Voodoo Hornline                         Kai Johansen

2013   Kejser K.D.                                 Gunnar Austevoll

2014   Cecena Ås                                  Simen Bremseth Jessen
2015   Remee La Marc                           Vidar Hop
2016   Winmecredit                               Frode Hamre
2017   Bruno Di Quattro                         Frode Hamre
2018   Photo Va Bene                            Marius Høitomt
2019   N.Y. Coeur De Soleil                    Magnus Teien Gundersen

              NILS BREKKES POKALLØP 

1944   Fruity`s Boy                               J. Cedell

1945   Lon`s Pet                                   F. Nilsen

1946   Montgomery                               J. Espeseth

1947   Leik Volo                                    T. Tholfsen

1948   Inger Senator                             J. Espeseth

1949   Eno Wilson                                 J. Cedell

1950   Ikke kjørt

1951   Ikke kjørt

1952   Ikke kjørt

1953   Ikke kjørt

1954   Ikke kjørt

1955   Ikke kjørt

1956   Sisu                                           O. Garder

1957   Perhaps                                     J. Olberg

1958   Beryl Champlain                          K. Klaastad

1959   Peter McKinney                          K. Buer

1960   Frisco                                        K. Eriksen

1961   Turi Champo                               K. Buer

1962   Demler                                      A. Sem

1963   Svava                                         P. Ulven

1964   Juniors Nibs Song                       J. Espeseth

1965   Scott Protector                         K. Buer

1966   Chapire                                     J. Torp

1967   Isel                                           K. Ulven

1968   Peter The Preacher                    B. Orre

1969   Dunex                                       G. Diskerud

1970   Mighty Scotch                           J. Cedell

1971   Bolero                                      S.E. Kristiansen

1972   Odalisk                                     T.H. Larsen

1973   Allan Scott                                F. Marthinsen

1974   Karina                                       P. Ulven

1975   Sunbeam                                   U. Thoresen

1976   Lady Blue                                  T. Gudmestad

1977   Velin Kattegat                            U. Thoresen

1978   Red Nibble                                B. Orre

1979   Volo Frost                                 M. Austevoll

1980   Top Dean                                  J. Risa

1981   Haig                                         B. Orre

1982   Johnson Lobell                          H.P. Tholfsen

1983   Cherry Kee                               T.H. Larsen

1984   Garni Hedevang                         P. Ulven

1985   Habib                                       U. Thoresen

1986   Mimi Ribb                                 T. Wollebæk

1987   Spit Starlight                             H.P. Tholfsen

1988   Super Dulcinea                          A. Mehla

1989   Lady Fisherman                         G. Eggen

1990   Glad Suit                                  D. Aarum

1991   Meadowbranch Erica                 U. Thoresen

1992   Winnie Laylock                          D. Aarum

1993   Astro Game                               D. Aarum

1994   Gunslinger Lady                         A.H. Stensen

1995   Lamitech Dancing                      A. Hamre

1996   Caphial                                     H.P. Tholfsen

1997   Blue Dun Dee                            S.E. Johansen

1998   Lindy`s Victory                         A. Hamre

1999   Glad Palema T.                           A. Mehla

2000   R.B. Quemanera                        P.L. Nilsen

2001   Delicious Rhythm                       L.A. Kolle

2002   Perfect Gal                               P.O. Midtfjeld

2003   Masserati                                 A. Eggan

2004   K.L.M. Lavec                             H.C. Holm

2005   U.S. Francesca                          L.A. Kolle

2006   Olganina                                   V. Hop

2007   Spenda M. Aud                          E. Høitomt

2008   Muscles G.T.                             O. Mikkelborg

2009   Olympic Pine                             V. Hop

2010   Rita Sensation                           O. Goop

2011   High Eleven L.                           B. Goop

2012   Ira Hellevi                                 G. Austevoll

2013   Thai Chaiyo                               V. Hop
2014   Claudia BR                                O. Goop
2015   Caviar Sisu                                T.E. Solberg
2016   Escada BR                                 E. Høitomt
2017   Nice Eleven L.                           G.V. Gundersen
2018   Normandi Royal                         F. Hamre
2019   Blueridge Sun                           M.T. Gundersen

               O.A. KNEMS ÆRESLØP

1965   Røde Petter                                 K. Tolpinrud

1966   Røde Petter                                 Frank Marthinsen

1968   Kari                                             Fritz Nilsen

1972   Piriljenta                                     Ola A. Landaas

1979   Brage Spenta                               Jan Risa
1980   Granli Kvikk                                  Kåre E. Jahnsen
1981   Slogum Driv                                  Gunnar Eggen
1982   Spikdona                                     Gunnar Eggen
1999   Voje Blesa                                    Asbjørn Mehla

            OLE A. LANDAAS ÆRESLØP 

2000   More Fun                                    A. Mehla

2001   Luckpenny San                           G. Eggen

2002   Gunny Elling                               T. Borg

2003   Tomina Song                               E. Høitomt

2004   One Way Ticket                          A. Solhus

2005   Riva Del Sole                              T. Horpestad

2006   Debbie Scot                                A. Mehla

2007   Sceptre Boko                              L.A. Kolle

2008   Vincenza                                    G. Austevoll

2009   Vinn De Luxe                              E. Høitomt

2010   Vanity Rich                                 H.C. Holm

2011   Movie Q.C.                                 E. Høitomt

2012   Onassis Neo                                K. Johansen

2013   Fleetfoot Hanover                       V. Hop
2014   Warrawee Lizzy                           G. Austevoll
2015   Indoor Voices                              F. Hamre
2016   Gematria                                    F. Hamre
2017   Greece Boko                               Preben Søvik
2018   Miss Åslanda                               Tom Horpestad
2019   Miss Åslanda                               Tom Horpestad

                    SCHINNESLØPET

1963   Askjemgutten                               T. Tholfsen
1964   Nordli Trygg                                 O.M. Haga
1965   Rømersokka                                  L. Selbekk
1966   Jessnes Blesen                             G. Hagen
1967   Huldresønn                                  Bj. Gaarder
1968   Rømersokka                                  L. Selbakk
1969   Rømersokka                                  L. Selbakk
1970   Åshilda                                         E. Flåten
1971   Bjarne                                         B. Olsen
1972   Jervin                                          R. Bjerkan

                       SPIRALLØPET

1973   Wenche Sjur                               Ulf Thoresen
1974   Pilmin                                         Ole Helgestad
1975   Larsman                                      Karsten Buer
1976   Seiersylfiden                                Kristian Myren
1977   Troll                                           Brede Killingmo
1978   Selmann                                      Carl Wollebæk
1979   Alm Rigel                                     Ulf Thoresen
1980   Jerksi                                         Martin Skjæveland
1981   Spik Svarta                                  Trond Skauen
1982   Ikke kjørt
1983   Ikke kjørt
1984   Ikke kjørt
1985   Stjerne Riga                                Asbjørn Mehla
1986   Alm Kvik                                      Nils Åge Østby
1987   Dominant                                    Åge Skjold

           ST. HALLVARD POKALEN 

1955   Letten                                       J. Cedell

1956   Elvard                                        N. Nilsen

1957   Lynblesen                                   A. Sem

1958   Sylfidblesen                                J. Cedell

1959   Sylfidblesen                                J. Cedell

1960   Dally Bausen                               P. Rakkestad

1961   Opal                                          K. Buer

1962   Dally Bausen                               P. Rakkestad

1963   Frk. Kari                                    A. Hop

1964   Ikke kjørt

1965   Vidna                                        R. Humborstad

1966   Bestmin                                     I. Larsen

1967   Ramona Rosa                              B. Meland

1968   Jahn Piril                                   Ø. Buer

1969   Jahn Piril                                   K. Buer

1970   Thea                                         K.E. Jahnsen

1971   Gol Best                                    A. Søndreli

1972   Manglerødtussa                          H. Manglerød

1973   Gol Best                                    A. Søndreli

1974   Dally Sjurson                              A. Sem

1975   Kari Prinsen                               A. Hop

1976   Brage                                        J. Torp

1977   Pilmin                                        O. Helgestad

1978   Vintilla                                       L. Kjøniksen

1979   Bastian                                      B. Killingmo

1980   Vintilla                                       L. Kjøniksen

1981   Vintilla                                       L. Kjøniksen

1982   Korbest                                     H.P. Tholfsen

1983   Alm Rigel                                    D. Aarum

1984   Slogum Tron                               G. Eggen

1985   Listjärn                                      F. Marthinsen

1986   Jettetor                                    H.P. Tholfsen

1987   Pilmingutt                                   I. Hyllsjö

1988   Alm Svarten                                U. Thoresen

1989   Alm Svarten                                U. Thoresen

1990   Alm Svarten                                U. Thoresen

1991   Jettetor                                    T. Skauen

1992   Alm Svarten                                H.P. Tholfsen

1993   Alm Svarten                                H.P. Tholfsen

1994   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1995   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1996   Piril Friggen                               T. Wollebæk

1997   Pronto                                      C. Antonsen

1998   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1999   Skøiar                                       T.H. Larsen

2000   Skøiar                                       T.H. Larsen

2001   Spikeld                                      R. Wiig

2002   Spikeld                                      R. Wiig

2003   Moe Odin                                  A. Mehla

2004   Moe Odin                                  A. Mehla

2005   Moe Odin                                  A. Mehla

2006   Moe Odin                                  A. Mehla

2007   Moe Odin                                  A. Mehla

2008   Åsajerven                                  T. Wollebæk

2009   Moe Brage                                 A. Mehla

2010   Moe Brage                                 A. Mehla

2011   Åsajerven                                  T. Wollebæk

2012   Norheim Faksen                          T.E. Solberg

2013   Neslands Loke                            Å. Tengsareid
2014   Tin Tveiten                                G. Mikkelsen
2015   Odd Herakles                             A.S. Akselsen
2016   Tin Tveiten                                G. Mikkelsen
2017   Jærvsørappen                            J. Blekkan
2018   Ingbest                                      F. Hamre
2019   Ulsrud Tea                                 S.O. Wassberg

               TARPORT FRENZY TROT 

1985   Isagowa                                       Dagfinn Aarum
1986   Moonlight Shadow                        Dagfinn Aarum
1987   Lis Arnbitter                                Per Ulven
1988   Flinga Løstorp                              Gunnar Mehla
1989   Keystone Tenacious                      Steinar Hammersborg
1990   What`s Love                                 Atle Hamre
1991   Tomina Sandy                               Bjørn Garberg
1992   Nez Perce                                   Terje Løvseth
1993   Lamitech Pedro                            Atle Hamre

1994-2003   Løpet ble ikke kjørt.

2004   Harmoni Ås                                  Olav Mikkelborg
2005   Maydaymayday                             Ove Wassberg
2006   Tinita Love                                  Geir V. Gundersen
2007   Bauxite                                       Øystein Tjomsland
2008   Royale                                        Vidar Hop
2009   S.J.`s Majesty                             Jens Kristian Brenne

              THE ROYAL COMFORT 

                (TRØSTELØP TIL THE ROYAL CUP)     

1973   Ewy Moon                                  J. Risa

1974   Aimini                                        H.P. Tholfsen

1975   Acco                                         O. Østby

1976   ?

1977   Ulla Vixi                                     T.H. Larsen
1978   Wenche Pedro                            P. Henriksen
1979   Ikke kjørt
1980   Top Daimler                                F. Hansen
1981   Haig                                          B. Orre
1982   Glittering Touch                         J. Risa
1983   Ala Shan                                    T. Framnes
1984   Parant Queen                             P. Ulven
         Glenquin Boel                            O. Wallevik

                 TORISEIRAS ÆRESLØP 

1989   Løkkefrøkna                                Dagfinn Aarum
1990   Wardsi                                        Dagfinn Murud
1991   Håenmona                                   Å. Sundberg
1992   Tranmælspila                               Jomar Blekkan
1993   Ynde                                          Cato Antonsen
1994   Ulvira Jakson                               Boye Ølstøren
1995   Gyldenstjerna                              Vidar Hop
1996   Annelin                                       Hans Petter Tholfsen
1997   Briskebyjenta                              Gunnar Eggen
1998   Finseth Huldra                             Cato Antonsen
1999   Drivalill                                       Andrè Henning Stensen

KUSKECHAMPIONATENE PÅ DRAMMEN TRAVBANE SIDEN 1957

Trenere:

1955   Ole Østby                                     8 seire

1956   Johan Cedell                               19 seire

1957   Thor Tholfsen                              17 seire

1958   Johan Cedell                               19 seire

1959   Kåre Rastad                                 20 seire

1960   Kåre Rastad                                 19 seire

1961   Kåre Rastad                                 24 seire

1962   Kåre Rastad                                 21 seire

1963   Arne Sem                                    17 seire

1964   Fritz Nilsen                                  22 seire

1965   Kåre Rastad                                 26,5 seire

1966   Arne Sem                                    20 seire

1967   Fritz Nilsen                                  29 seire

1968   Ole A. Landaas                             25 seire

1969   Fritz Nilsen                                  30 seire

1970   Frank Marthinsen                          29 seire

1971   Ulf Thoresen                                25 seire

1972   Ulf Thoresen                                27 seire

1973   Ulf Thoresen                                28 seire

1974   Ulf Thoresen                                46 seire

1975   Arne Sem                                     23 seire

1976   Ulf Thoresen                                35 seire

1977   Brede Killingmo                            35 seire

1978   Ulf Thoresen                                47 seire

1979   Ulf Thoresen                                44 seire

1980   Ulf Thoresen                                43 seire

1981   Tore H. Larsen                             31 seire

1982   Gunnar Eggen                               39 seire

1983   Gunnar Eggen                               40 seire

1984   Gunnar Eggen                               31 seire

1985   Ulf Thoresen                                27 seire

1986   Gunnar Eggen                               50 seire

1987   Gunnar Eggen                               39 seire

1988   Cato Antonsen                              35 seire

1989   Gunnar Eggen                               51 seire

1990   Cato Antonsen                              36 seire

1991   Cato Antonsen                              31 seire

1992   Gunnar Eggen                               36 seire

1993   Dagfinn Aarum                               29 seire

1994   Dagfinn Aarum                               30 seire

1995   Thor Borg                                     25 seire

1996   Gunnar Eggen                                27 seire

1997   Gunnar Eggen                                22 seire

1998   Vidar Hop                                     23 seire

1999   Asbjørn Mehla                               28 seire

2000   Gunnar Eggen                                28 seire

2001   Gunnar Eggen                                24 seire

2002   Gunnar Austevoll                           22 seire

2003   Gunnar Austevoll                           28 seire

2004   Lars Anvar Kolle                             24 seire

2005   Vidar Hop                                     39 seire

2006   Eirik Høitomt                                 31 seire

2007   Gunnar Austevoll                           31 seire

2008   Gunnar Austevoll                           30 seire

2009   Gunnar Austevoll                           35 seire

2010   Eirik Høitomt                                 37 seire

2011   Eirik Høitomt                                 33 seire

2012   Eirik Høitomt                                 26 seire

2013   Vidar Hop                                     26 seire

2014   Tom Erik Solberg                            19 seire
2015   Tom Erik Solberg                            20 seire
2016   Eirik Høitomt                                 14 seire
2017   Vidar Hop                                     13 seire
2018   Eirik Høitomt                                 17 seire
2019   Åsbjørn Tengsareid                         16 seire

Amatører:

1957   Alf Tveter                                       3 seire

1958   Brede Killingmo                               5 seire

1959   Martin Hoel                                    5 seire

1960   Martin Hoel                                    6 seire

1961   Trygve Dybdahl                               3 seire

1962   Martin Hoel                                    6 seire

1963   Arvid Søndreli                                 4 seire

1964   E.T. Søndreli                                   5 seire

1965   Arvid Søndreli                                 8 seire

1966   Geir Hagen                                     5 seire

1967   Tholf Hem                                      5 seire

1968   Arvid Søndreli                                 2 seire

1969   Arvid Søndreli                                 7 seire

1970   Trygve Dybdahl                               4 seire

1971   Bernt B. Gustavsen                          5 seire

1972   Terje Holm                                     4 seire

1973   Arne Fosse Refsdal                          4 seire

1974   Terje Holm                                     4 seire

1975   Magnus Helland                               6 seire

1976   Reidun Dybdahl                               6 seire

1977   Stein Galgerud                                4 seire

1978   Steinar Wahl                                   2 seire

1979   Stein Galgerud                                3 seire

1980   Stein Galgerud                                2 seire

1981   Kaare Røysi                                     4 seire

1982   Alf Tveter                                       2 seire

1983   Berit Tveter Alm                              5 seire

1984   Per M. Hvattum                               3 seire

1985   Dagfinn Murud                                 3 seire

1986   Lennart Thellebo                             3 seire

1987   Berit Tveter Alm                              4 seire

1988   Arne A. Røren                                 7 seire

1989   Per M. Hvattum                               3 seire

1990   Knut Terje Samuelsen                      4 seire

1991   Knut Terje Samuelsen                      3 seire

1992   Berit Tveter Alm                              2 seire

1993   Alf Tveter                                       5 seire

1994   Arnt Sverre Røren                           4 seire

1995   Alf Tveter                                       4 seire

1996   Berit Tveter Alm                              3 seire

1997   Berit Tveter Alm                              2 seire

1998   Aasmund Drolsum                             4 seire

1999   Morten M. Ottersen                        2 seire

2000   Morten M. Ottersen                        4 seire

2001   Per M. Hvattum                               4 seire

2002   Morten M. Ottersen                        7 seire

2003   Berit Tveter Alm                              3 seire

2004   Truls Desserud                                2 seire

2005   Arvid Bye                                       2 seire

2006   Nils Olav Holm                                 2 seire

2007   Bjørn Steinseth                              4 seire

2008   Dag-Sveinung Dalen                          6 seire

2009   Robert Kruse                                  5 seire

2010   Ulf Alme                                         2 seire

2011   Ernst-Petter Knutsen                       3 seire

2012   Leif Johnsen                                   2 seire

2013   Truls Desserud                                4 seire

2014   Jørn Morten Kvikstad                       3 seire
2015   Truls Desserud                                4 seire
2016   Anette Frønes                                 2 seire
2017   Lars Fredrik Kolle                            4 seire
2018   Truls Desserud                                3 seire
2019   Truls Desserud                                2 seire

Stallansatte/Profesjonelle:

1957   Egil Bingslin                                     2 seire

1958   Ikke kåret

1959   Ikke kåret

1960   Ikke kåret

1961   Ikke kåret

1962   Roy Johansson                                3 seire

1963   Hans Klaastad                                  2 seire

1964   Martin Hoel                                    2 seire

1965   Martin Hoel                                    5 seire

1966   Per Henriksen                                 3 seire

1967   Martin Hoel                                    5 seire

1968   Hans Petter Tholfsen                       2 seire

1969   Thorbjørn Haraldsen                        1 seier

1970   Hans Petter Tholfsen                       5 seire

1971   Hans Petter Tholfsen                      10 seire

1972   Hans Petter Tholfsen                       8 seire

1973   Steinar Holm                                   1 seier

1974   Bjørn Garberg                                 2 seire

1975   Nils Åge Østby                                 3 seire

1976   Nils Åge Østby                                 4 seire

1977   Nils Åge Østby                                 5 seire

1978   Nils Åge Østby                                 5 seire

1979   Nils Åge Østby                                 6 seire