Tidligere vinnere av ulike storløp på Bergen Travpark

Berget Travpark åpnet 15. juni 1985 etter at den gamle banen, Nesttun Travbane, ikke holdt mål lenger.

Bergen Travpark er en rask og moderne 1000-metersbane som det er satt flere norgesrekorder på. Travparken har en bevisst unghestprofil og satser stort på unghestløpene Bergens 3-års Festival for varmblodshestene og Nils A. Skjolds Æresløp for 3 årige kaldblodshester.

Banen ligger i idylliske omgivelser, ca. 15 km fra Bergen sentrum og 45 minutter fra Bergen Lufthavn Flesland.

Postadressen til banen er: Bergen Travpark 5111 Breistein
tlf.: 55 39 68 00
www.travparken.no

              BERGEN 3-ÅRS FESTIVAL

(TIDL. NESTTUN TRAVBANES 3-ÅRS LØP OG BERGEN OG OMEGN
TRAVSELSKAPS OPPDRETNINGSLØP)

1978   Argyle Royal                                Asbjørn Austevoll

1979   Ikke kjørt                                    

1980   Mango                                        Terje Myhre

1981   Bazooka S.                                  Sigmund Skjoldal

1982   Ikke kjørt

1983   Speed Iroon                                Atle Hamre

1984   Eliza The Queen                          Atle Hamre

1985   Manto                                        Roy Eikeland

1986   Bonnie Surprise                           Henry Kristiansen

1987   Siggy Star                                   Gunnar Mehla

1988   Yankee Pedro                             Martin Austevoll

1989   Rebeccas Boy                             Rune Wiig

1990   Powerful One                              Rolf Tvedt

1991   Hole In One                                Gunnar Eggen

1992   Lamitech Quality                         Atle Hamre

1993   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg

1994   Thai Thunder                              Gunnar Mehla

1995   Robin Rags                                  Noralf Pallin Brækken

1996   Goldrush                                    Tor Wollebæk

1997   Sugarcane Volo                           Hans Petter Tholfsen

1998   King Kruzer                                 Hans Christian Holm

1999   Potato Chip                                 Rune Wiig

2000   More Chips                                  Atle Hamre

2001   Millmaker                                    Lars Anvar Kolle

2002   Giant Flamingo                             Asbjørn Mehla

2003   Thai Tanic                                    Vidar Hop

2004   Jetstile                                        Geir Vegard Gundersen

2005   Uppercut Flevo                            Ove Wassberg

2006   Megaman Neo                              Trond Skauen

2007   BobbyLeeBob                               Ove Wassberg

2008   Ramona`s Express                         Katja Huuskonen

2009   Broadway Boy                               Frode Hamre

2010   Glideable Volo                              Thor Borg

2011   Sizzling Volo                                 Hans Petter Tholfsen

2012   Xquisite Chocolate                        Frode Hamre

2013   Mustoyevsky                                 Per Oleg Midtfjeld

2014   Chocolate Day                              Per Oleg Midtfjeld
2015   Gematria                                      Frode Hamre
2016   Evil Enok ME                                 Noralf Pallin Brækken
2017   A Brave Heart                               Gunnar Austevoll
2018   Noble Superb                                Magnus Teien Gundersen
2019   Golden Dream M.E.                       Noralf Pallin Brækken
2020   ikke kjørt
2021   All in Sox                                      Magnus Teien Gundersen
2022   Tipsy Bartender                            Frode Hamre

               BERGEN 3-ÅRS FESTIVAL 
                            (HOPPEAVDELING)

1993   Christine Bowl                              Vidar Hop
1994   Lamitech Cleveland                       Atle Hamre
1995   Ikke kjørt
1996   Ikke kjørt
1997   Always Pay                                   Vidar Hop
1998   Baltic Delight                               Hans Petter Tholfsen
1999   Bodacious Woman                         Vidar Hop
2000   Norine Hornline                            Gunnar Eggen
2001   Ramona Spur E.M.                         Edvard Kristiansen

                      BERGEN CUP

1977   Sam Brass                                    Harry Søfteland
1978   Top Blaze                                    Martin Austevoll
1979   Volo Frost                                   Martin Austevoll
1980   King Garci                                   Martin Austevoll
1981   Pelina                                         Asbjørn Austevoll
1982   Bit Olympic                                 Ove Wassberg
1983   Fusse Damkær                              Ove Wassberg
1984   Glenquin Boel                              Frode Hamre

                BERGEN GRAND PRIX
        (NESTTUNBANENS STORE STAYERLØP FRA 1975-85)       

1954   Letten                                       J. Cedell
1955   Molvin                                        K. Elden
1956   Løverapp                                    N.A. Skjold
1957   Steggbest                                   E. Schou
1958   Eldlyn                                        O.A. Landaas
1959   Rune Molyn                                K. Ulven
1960   Elina                                          M. Hove
1961   Elina                                          M. Hove
1962   Elina                                          M. Hove
1963   Frk. Kari                                     A. Hop
1964   Frk. Kari                                     A. Hop
1965   Jahn Piril                                   K. Håkonsen
1966   Jahn Piril                                   K. Håkonsen
1967   Kappvinn                                    K. Håkonsen
1968   Jahn Ivar                                    D. Hamre
1969   Vesle Jahn                                 M. Austevoll
1970   Vesle Jahn                                 M. Austevoll
1971   Rappfot                                     M. Austevoll
1972   Lynspent                                   T. Myhre
1973   Baus Spent                                O. Mathisen
1974   Rinda Valen                               J. Borgen
1975   Norinda                                    M. Austevoll
1976   Åsnelill                                      M. Austevoll
1977   Turin                                        N.A. Skjold
1978   Turin                                        N.A. Skjold
1979   Elnett                                       M. Austevoll
1980   Frk. Unn                                   K. Håkonsen
1981   Kinge Jahn                                M. Austevoll
1982   Turin                                       Å. Skjold
1983   Løset Prins                               L. Kjøniksen
1984   Garpin                                     G. Diskerud
1985   Sady                                        A. Øksnevad
1986   Krossvinn                                  H. Søfteland
1987   Finstadmort                              M. Hoel
1988   Skogbjørn                                 R. Wiig
1989   Pål Lunar                                  K. Håkonsen
1990   Florett                                     T. Totland
1991   Elding                                       M. Austevoll
1992   Minpil                                       P.M. Sunde
1993   Neslin                                       G. Gudmestad
1994   Neslin                                       G. Gudmestad
1995   Terna Vangen                            R. Wiig
1996   Ruskelispretten                         G. Austevoll
1997   Elnes Ivo                                   S.O. Wassberg  
1998   Spikeld                                     R. Wiig    
1999   Spikeld                                     R. Wiig
2000   Spikeld                                     K. Håkonsen
2001   Skolapp                                    R. Wiig
2002   Fraun Rigel                               Kristian Lunde
2003   Njølstad Stjernen                      Tormod Gudmestad    
2004   Spikeld                                     Rune Wiig
2005   Spikeld                                     Rune Wiig
2006   Gransbrun                                Odd Storetvedt
2007   Røste Bo                                  Tom Erik Solberg
2008   Røste Bo                                  Åsbjørn Tengsareid
2009   Neslands Loke                           Tom Erik Solberg
2010   Neslands Loke                           Åsbjørn Tengsareid   
2011   Lumjor                                     Svein Ove Wassberg                

                    BERGENSLØPET

1962   Sportsmanden Tre                       Svend Hansen
1963   Cæsar                                        Magne Hamre
1964   Rodive                                       Martin Austevoll
1965   ?
1966   Gin The Great                             Martin Austevoll
1967   Fenrik                                        Martin Austevoll
1968   Hettie Mckee                             Martin Austevoll 

                BERGENSPOKALEN

1945   Upper Ten                                 O. Østby
1946   Mercurius                                  O. Østby
1947   Belle Oxan                                 P. Wengshoel
1948   Taro Champlain                            K. Ulven
1949   Keysi                                          I. Norheim
1950   Nadena                                      N.A. Skjold
1951   Senator King                               K. Ulven
1952   Senator McElwyn                         K. Ulven
1953   Satur Scott                                 K. Ulven
1954   Petter Axvall                               K. Ulven
1955   King Senator                               K. Ulven
1956   Fordellas                                    L. Sandven
1957   Viking                                        O.A. Landaas
1958   Sun Maid                                    I. Hodne
1959   Trokan                                       T. Gudmestad
1960   Rodeo                                        M. Hamre
1961   Sonny Boy                                  M. Hamre
1962   Sportsmanden Tre                       S. Hansen
1963   Cæsar                                        M. Hamre
1964   Rodive                                       M. Austevoll
1965   Monarch                                    M. Austevoll
1966   Gin The Great                             M. Austevoll
1967   Fenrik                                        M. Austevoll
1968   Hettie McKee                             M. Austevoll
1969   Frederik                                     M. Hamre
1970   Idol                                           M. Austevoll
1971   Idol                                           A. Hop
1972   Spit Adore                                 G. Mehla
1973   Moliere                                     O. Wassberg
1974   O`Brian                                     M. Austevoll
1975   Rosetta H.                                 M. Austevoll
1976   Spenda Girl                                T. Myhre
1977   Mr. Regent                                A. Ulven
1978   Princess Bunter                          J. Risa
1979   Furniko                                     T. Myhre
1980   Finn Aas                                    O. Storetvedt
1981   Knistads Homme                         O. Storetvedt
1982   Top Deanna                               J.E. Landaas
1983   Alex L.                                      A. Hamre
1984   Eda Pay                                     C. Michelsen
1985   Mr. Poppey                                P.A. Erga
1986   Fox Tilly                                     A. Hamre
1987   Tom Pedro                                 P. Ulven
1988   Lamitech Leebrook                     A. Hamre
1989   Bella Net                                   J.E. Landaas
1990   Nevele Pro                                 A. Hamre
1991   Lady Tempest                            T. Håvardstun
1992   Clans Promise                            Å. Skjold
1993   Moment Of Bulwark                    M. Austevoll
1994   Ræs Stensgaard                         O. Wassberg
1995   Vibro Chip                                 Å. Skjold
1996   Igor Sund                                  R. Tvedt
1997   Soir De Pro                                P.A. Erga
1998   Geisha H.                                  R. Tvedt
1999   Moving Spirit                             Ø. Austevoll
2000   Ben Frontline                            H. Søfteland
2001   Elliot Frontline                           O. Wassberg
2002   Lamitech Beam                          Gunnar Austevoll
2008   Dr. Robert Johns                       Åsbjørn Tengsareid
2011   Sweet Case                               Gunnar Austevoll

        BERGEN TRAVPARKS ELITELØP 
             (TIDL. BERGEN BANKS INVITASJONSLØP) 

1981   Mr. Lloyd                                    Nils Åge Østby
1982   Mr. Lloyd                                    Nils Åge Østby
1983   Lord Amos                                   Birger Jansen
1984   Lord Amos                                   Birger Jansen
1985   The Onion                                  Stig H. Johansson
1986   Florican Will                                Torbjörn Jansson
1987   Lord Roy F.                                 Asbjørn Mehla
1988   Rex Rodney                                 Kjell Håkonsen
1989   Grades Singing                             Olle Goop
1990   Rex Rodney                                 Kjell Håkonsen

        BILRUTA F.O.M.`S  GAVELØP

1969   Margareth First                            N.A. Skjold

1970   Jens Royal                                  T. Wassberg
1971   Lex The Great                             O. Wassberg
1972   Lieberkind                                  M. Austevoll
1973   Fabriano                                     Å. Skjold
1974   Gevinst                                       T. Myhre
1975   Elant                                          M. Austevoll
1976   Spit Glamour                                Å. Skjold
1977   Kitty Wing                                   S.H. Håvardstun
1978   Mambreno                                  M. Austevoll

              BJØRGVINPOKALEN

1945   Astra                                          O. Østby

1946   Eldna                                          I. Bersagel

1947   Draupner                                    G. Opsahl

1948   Hero                                          N.A. Skjold

1949   Skudd                                         J. Kaland

1950   Gyllerkongen                               I. Bersagel

1951   Klæstadbron                               N.A. Skjold

1952   Lykke Stegg                                N.A. Skjold

         Løveterna (dødt løp)                    E. Lohne

1953   Kambo Atle                                 N.A. Skjold

1954   Vekina                                       J. Kaland

1955   Parlap                                        K. Ulven

1956   Mjøs Herda                                L.J. Storhaug

1957   Daglyn                                       N.A. Skjold

1958   Nordli Bausa                               A. Carlson

1959   Frk. Kari                                    N.A. Skjold

1960   Kompis                                      O.A. Landaas

1961   Sprett                                       M. Hove

1962   Leonara                                     O.M. Skjæveland

1963   Vesle Vilter                                N.A. Skjold

1964   Gransgutt                                   I. Hodne

1965   Hjørdis                                      M. Hamre

1966   Stjernebruna                              N.A. Skjold

1967   Heggtina                                    J. Lea

1968   Varg Spent                                 M. Austevoll

1969   Vesle Jahn                                 M. Austevoll

1970   Kapny                                       J.H. Aase

1971   Silke Spent                                 M. Austevoll

1972   Basken                                      O. Wassberg

1973   Seila                                          T.S. Kvamme

1974   Sentan                                       K. Håkonsen

1975   Glitretind                                   T. Myhre

1976   Jarl                                           J. Almeland

1977   Frk. Torild                                  M. Austevoll

1978   Blesvar                                       M. Austevoll

1979   Tori Støvern                               Å. Skjold

1980   Vinjesokken                                M. Austevoll

1981   Kilnic                                        O. Wassberg

1982   Dobbas                                      G. Hegdal

1983   Fiskåblesen                                O. Mæland

1984   Stentora                                    O. Storetvedt

1985   Rekve Jerk                                 Å. Skjold

1986   Bønes Sjur                                 A. Austevoll

1987   Reitfun                                      A. Austevoll

1988   Gullstegg                                    R. Wiig

1989   Baus Trygg                                 A. Austevoll

1990   Carabus                                     A. Austevoll jr.

1991   Rigelkongen                               R. Tvedt

1992   Bonanza                                    M. Austevoll

1993   Spent Don                                 L. Høgemark

         Bygdasvarten (to vinnere)            O. Storetvedt

1994   Fryshild                                     H.P. Næss

1995   Fly Trolle                                   C. Olsen

1996   Fly Trolle                                   C. Olsen

1997   Jahn Troll                                  L. Høgemark

1998   Tindar                                       C. Olsen

1999   Vestborken                                J.E. Landaas

2000   Lappelan                                   O. Wassberg

2001   Bekkvinn                                    Å. Tengsareid

2002   Granly Rigel                                R. Wiig

2003   Mediaas Knut                              S.O. Wassberg

2004   Støtrapp                                    Ø. Hegdal

2005   Voje Svarten                               Å. Tengsareid

2006   Ognøy Sjefen                              Ø. Hegdal

2007   Tekno Kongen                             R. Hop

2008   Aimar                                         S.O. Wassberg

2009   Holt Vinn                                    E. Høitomt

2010   Tøffe Toft                                   S.O. Wassberg

2011   Hæve Alma                                  O. Storetvedt

2012   Førlands Faksen                           Å. Tengsareid
2017   Spydomann Ø.K.                          V. Hop
2018   Lustra Ida                                   S.O. Wassberg
2019   Tom Odin                                    O. Wassberg
2020   Sylv Odin                                    Dag-Sveinung Dalen
2021   Honannas Trolljeger                     Pål Buer
2022   Nylund                                        Kenneth Handeland

   DAMENES TRAVKLUBBS POKALLØP

1970   Nulles Pride                                M. Austevoll
1971   Bobby Pride                                S. Skjoldal
1972   Kvikksi                                        M. Austevoll
1973   Flight Princess                             N.A. Skjold
1974   Reflex                                         E.A. Søviknes
1975   Flyta                                           M. Austevoll
1976   Ikke kjørt
1977   Turin                                          N.A. Skjold
1978   Khed                                          S.H. Håvardstun
1979   Flyprinsen                                   A. Hop
1980   President Monarch                       O. Wassberg
1981   Ikke kjørt
1982   Lord Nibs                                    Å. Skjold

                 ELDINGS ÆRESLØP                   

2001   Eddi Stjerna                               Odd Storetvedt

2002   Venn Vara                                  Asbjørn Mehla

2003   Findal Blesa                                Cato Antonsen

2004   Skaffer Balita                              Ove Wassberg

2005   Steinskosa                                  Lars Anvar Kolle

2006   Celynita                                     Ove Bakkevold Reime

2007   Buer Dina                                   Vidar Hop

2008   Timor                                         Vidar Hop

2009   Timor                                         Cato Antonsen

2010   Trons Pila                                   Noralf P. Brækken

2011   Vill Dina                                      Rune Wiig

2012   Drav Siss                                     Erlend Rennesvik

2013   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg

2014   Soløy Sandra                                Lars Anvar Kolle
2015   Lome Oda                                   Svein Ove Wassberg
2016   Vill Dina                                      Gunnar Austevoll
2017   Trø Hera                                     Simen Bjørbæk Jessen
2018   Lykkje Borka                                Bjørn Steinseth
2019   Trø Hera                                     Simen Bjørbæk Jessen
2020   Alve Frøkna                                Tom Erik Solberg
2021   Nordly Rosa                                Lars Fredrik Kolle
2022   Ness Tjo Fryd                              Tom Erik Solberg

      FANA SPAREBANKS POKALLØP

1967   Bitta                                          M. Austevoll

1968   Wilkas                                        N.A. Skjold

1969   Baus Arne                                   O. Wassberg

1970   Elin                                            M. Austevoll
1971   Årnhild                                       A. Austevoll
1972   Heggtina                                     M. Austevoll
1973   Glory Victory                               T. Myhre
1974   Rinda Valen                                 J. Borgen
1975   Sabovinn                                     Å. Skjold
1976   Turin                                          N.A. Skjold
1977   Stjerne Sjur                                S. Skjoldal
1978   Stjernepjokken                            Terje Myhre
1979   Ikke kjørt
1980   Aud Sjur                                     O. Wassberg
1981   Ruud Sjur                                    Å. Skjold
1982   Stella Spencer                             A. Austevoll
1983   Timian                                         Å. Skjold
1984   Kathmaran                                   H. Søfteland

                 FESTSPILLPOKALEN

2001   Goldrush                                    Asbjørn Mehla
2002   Delicious Rhythm                         Vidar Hop
2003   Elliot Frontline                            Ove Wassberg
2004   Luckpenny San                            Thor Borg
2005   Mr. Commissioner                         Hans P. Tholfsen
2006   Against The Sun                           Vidar Hop
2007   Rembrandt November                   Svein Ove Wassberg
2008   Kings Sugarboy                            Hans Chr. Holm

       H.M. KONG OLAV V`S ÆRESLØP

(H.K.H. KRONPRINS HARALDS POKALLØP 1937-1991)      

1937   Silver                                          S. Holmsen

1938   Sokkegutt                                    H.P. Kvåle

1939   Attila                                          H. Holmsen

1940   Donnaprinsen                              C. Hinna

1941   Stegg                                          E. Garberg

1942   Neskongen                                  P. Haslie

1943   Per                                            T. Mauland

1944   Albino                                        G. Opsahl

1945   Brann Bell                                   G. Opsahl

1946   Landfallgubben                            A. Carlson

1947   Marmon                                      E. Garberg

1948   Steggla                                       E. Garberg jr.

1949   Attilovar                                     A. Carlson

1950   Grans Terna                                N. Buer

1951   Klæstadbron                                N.A. Skjold

1952   Neslyn                                        H. Hauer

1953   Diamant                                      L. Østby

1954   Sanda                                         K. Ulven

1955   Darrana                                      T. Solberg

1956   Ikke kjørt

1957   Geiri                                           N.A. Skjold

1958   Rivinda                                        P. Rakkestad

1959   Toma                                          I. Martinsen

1960   Spent                                         R. Mortensen

1961   Nilsen                                         R. Olsen

1962   Gjønnvinn                                   M. Hamre

1963   Vesle Vilter                                 N.A. Skjold

1964   Jahn Piril                                    K. Håkonsen

1965   Grans Ternen                              J. Klæstad

1966   Stjernebruna                               N.A. Skjold

1967   Leakniksen                                  M. Skjæveland

1968   Varg Sent                                    M. Austevoll

1969   Slogum Jenny                              A. Hop

1970   Frigge                                         H.P. Tholfsen

1971   Slogum Liv                                   A. Hop

1972   Solmaks                                      J. Risa

1973   Wenche Sjur                               Å.B. Langaard

1974   Slogum Tor                                  U. Thoresen

1975   Åsnelill                                       M. Autevoll

1976   Toddy                                         I. Hodne

1977   Lynkari                                       A. Hop

1978   Elnett                                        M. Austevoll

1979   Korin                                         G. Mehla

1980   Galint                                         G. Tollefsen

1981   Dublan                                       Å. Skjold

1982   Arett                                         V. Hop

1983   Pål Lunar                                    B. Killingmo

1984   Gyda                                          F. Marthinsen

1985   Alm Svarten                                 U. Thoresen

1986   Lund Jerker                                G. Eggen

1987   Slått Pil                                      A. Mehla

1988   Fjeldar                                       K.E. Jahnsen

1989   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1990   Lykkebron                                   K. Håkonsen

1991   Sørvinn                                       A. Mehla

1992   Gullbrun                                     J.H. Bakkeli

1993   Vital Best                                    T.H. Larsen

1994   Hvatt Djerven                              P.M. Hvattum

1995   Nordli Svarten                              E. Høitomt

1996   Slogum Bjørn                               K. Håkonsen

1997   Rapp Rigel                                   T. Wollebæk

1998   Øybjørn                                       A.H. Stensen

1999   Lome Elden                                  V. Hop

2000   Mai Lotta                                     G.V. Gundersen

2001   Moe Odin                                     A. Mehla

2002   Bjørkeelden                                G. Gudmestad

2003   Storm Jo                                     J. Blekkan

2004   Torpa Carl                                   Å. Tengsareid

2005   H.G. Balder                                 V. Hop

2006   Moe Brage                                   A. Mehla

2007   Trollgutt                                     G. Austevoll

2008   H.G. Elessar                                 L.A. Kolle

2009   Særpefanten                               J.R. Mjølnerød

2010   Ness Tjo Alma                              T.E. Solberg

2011   Tekno Jerken                               G.V. Gundersen

2012   Tekno Odin                                  Ø. Tjomsland

2013   Timian Scott                                V. Hop

2014   Nyland                                        R. Wiig
2015   Tomeld ØK                                   Å. Tengsareid
2016   Galileo                                        G. Flåten
2017   Garli Moe Garlin                           T.E. Solberg
2018   Rofstad Odin                                B. Garberg
2019   Stumne Fyr                                  O.J. Østre
2020   Mellem Tyr                                   Dag-Sveinung Dalen
2021   Kavaleren                                    Kjetil Djøseland

                     HAUKÅSLØPET

1990   Nero Åvang                                 Rune Wiig

1991   Gainesway                                  Per Ludvig Nilsen

1992   Vibro Chip                                  Oddmund Wallevik

1993   Prince Ideal                                Kjell Håkonsen

1994   Galant Eden                                Svein Harald Håvardstun

1995   Impish Sund                                Atle Hamre

1996   Improviser                                   Hans Petter Næss

1997   Lamitech Hanover                        Atle Hamre

1998   Spenda News                              Eirik Høitomt

1999   Insomnia                                     Andrè H. Stensen

2000   Delicious Rhythm                         Lars Anvar Kolle

2001   Kiri Goal                                     Trond Skauen

2002   Lindy Tibur                                 Geir V. Gundersen

2003   K.L.M. Lavec                               Hans Chr. Holm

2004   Debbie Scot                                Olav Mikkelborg

2005   Nong Lin                                     Lars Anvar Kolle

2006   Spenda M. Aud                            Lars Anvar Kolle

2007   Digital Charcoal                           Ove Wassberg

2008   Sweet Case                                 Thor Borg

2009   Nabucca Eastwind                        Eirik Høitomt

2010   Rita Sensation                             Åsbjørn Tengsareid

2011   Fleetfoot Hanover                        Bo Westergaard

2012   Thai Merlot                                 Geir Vegard Gundersen

2013   Exercise To Go                             Hans Christian Holm

2014   Viva La Diva Rick                          Frode Hamre
2015   Diadora BR                                  Thor Borg
2016   Escada BR                                    Thor Borg
2017   Nice Eleven L.                              Geir Vegard Gundersen
2018   Calina                                          Frode Hamre
2019   Wanda Classic                               Kristian Malmin
2020   Almond Paste                               Ole Johan Østre
2021   Karlotta                                       Frode Hamre
2022   Elvira Damgård                             Magnus Teien Gundersen

 JACOB P. STORETVEDTS MINNEPOKAL

1963   Åsbausa                                       Ole A. Landaas

1964   Toya                                           Asbjørn Austevoll

1965   Myrtei                                         Nils A. Skjold

1966   Stjernebruna                                Nils A. Skjold

1967   ?

1968   Gjølmes Flinka                               O.S. Mathisen

1969   Frk. Polka                                     Ove Wassberg

          JACOB MELANDS MINNELØP

1936   Perfekt                                      T. Stensrud

1937   Sverresønn                                 M.O. Landaas

1938   Nordlisvarten                              A. Andøl

1939   Rappo                                        E. Eide

1940   Pluggen                                      A. Carlson

1941   Voje-Kari                                    T. Haga

1942   Sønju-Bausa                                C. Skjønvold

1943   Glunda                                       O. Østby

1944   Kong Trygve                                B.G. Roaldsøy

1945   Karl Henrik                                 J. Fjelddalen

1946   Guri Salomon                              O. Østby

1947   Donna Gyller                               L. Haslie

1948   Korrekta                                    A. Carlson

1949   Gyller Sverra                              O.M. Skjæveland

1950   Scarlet                                      A. Carlson

1951   Tidemandrauen                           H. Holm

1952   Ragg                                          P. Haslie

1953   Ulan                                          W. Ramsland

1954   Adils                                          O.A. Landaas

1955   Sett                                          C. Wollebæk

1956   Steggbest                                   E. Schou

1957   Steggjakk                                   N.A. Skjold

1958   Letten                                       K. Håkonsen

1959   Drivblesa                                    S. Hansen

1960   Elina                                          M. Hove

1961   Per                                           N.A. Skjold

1962   Petter Tidemand                         H. Holm

1963   Dally Bausen                               G. Diskerud

1964   Frk. Kari                                     A. Hop

1965   Vinvara                                      A. Ulven

1966   Jahn Piril                                   K. Håkonsen

1967   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan

1968   Jahn Ross                                  N.A. Skjold

1969   Kvitbaus                                    T. Gudmestad

1970   Thea                                         K.E. Jahnsen

1971   Hallingkongen                             H. Johansen

1972   Mangelrødtussa                          H. Mangelrød

1973   Rappfot                                     M. Austevoll

1974   Dally Sjurson                              M. Austevoll

1975   Brage                                        J. Torp

1976   Flatvar                                       A. Ulven

1977   Frøyvar                                      U. Thoresen

1978   Vintilla                                       L. Kjøniksen

1979   Pål Best                                     B. Killingmo

1980   Perle Jahn                                 B. Killingmo

1981   Bastian                                      B. Killingmo

1982   Toddy                                       M. Helland

1983   Galint                                        A. Hamre

1984   Slogum Tron                               G. Eggen

1985   Sady                                          A. Øksnevad

1986   Alm Svarten                                U. Thoresen

1987   Friggbest                                    H.P. Tholfsen

1988   Alm Svarten                                T.H. Larsen

1989   Alm Svarten                                A. Mehla

1990   Alm Svarten                                U. Thoresen

1991   Nordli Tina                                 G. Tollefsen

1992   Terna Vangen                             G. Eggen

1993   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1994   Buaas Stjerna                             A. Mehla

1995   Buaas Stjerna                             A. Mehla

1996   Skogli Svarten                             A. Mehla

1997   Hvatt Djerven                             P.M. Hvattum

1998   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1999   Nordli Svarten                            E. Høitomt

2000   Spikeld                                      K. Håkonsen

2001   Spikeld                                      R. Wiig

2002   Moe Odin                                   A. Mehla

2003   Ravn Jahn                                  G.V. Gundersen

2004   Bokli Eld                                    L.A. Kolle

2005   Bokli Eld                                    L.A. Kolle

2006   Moe Odin                                   A. Mehla

2007   Moe Odin                                   A. Mehla

2008   Feseth Lynet                             J.O. Olsen

2009   Bork Odin                                  T.E. Solberg

2010   Neslands Loke                            Å. Tengsareid

2011   Feseth Lynet                              A.H. Stensen

2012   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland

2013   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland

2014   Tin Tveiten                                G. Mikkelsen
2015   Ulsrud Tea                                 S.O. Wassberg
2016   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland
2017   Ulsrud Tea                                 S.O. Wassberg
2018   Odd Herakles                             A.S. Akselsen
2019   Odd Herakles                             T.E. Solberg
2020   Odd Herakles                             T.E. Solberg
2021   Søndre Jerkeld                           R. Wiig
2022   Todin                                         V. Hop

      JOHAN M. LANDAAS MINNELØP                 

1970   Alida                                          M. Austevoll
1971   Lilli-Glima                                   M. Austevoll
1972   Eggemor                                    N.A. Skjold
1973   Jarl                                           J. Almeland
1974   Åsnelill                                      M. Austevoll
1975   Turin                                         N.A. Skjold
1976   Rasputin                                    O. Storetvedt
1977   Elnett                                        M. Austevoll
1978   Bragitta                                     O. Storetvedt
1979   Gullborken                                 M. Austevoll
1980   Dublan                                       Å. Skjold
1981   Siran                                         O. Storetvedt
1982   Piril Spent                                  O. Storetvedt
1983   Teleflink                                     Å. Skjold
1984   Løset Tom                                  Å. Skjold

           OVE WASSBERGS ÆRESLØP
           (Før 2017, KETIL HANSENS MINNELØP)

1960   Checco                                      K. Eriksen

1961   Sonny Boy                                  M. Hamre

1962   Peter Young                               J. Cedell

1963   Pimpernell                                  J. Cedell

1964   Pirian Lønne                               M. Austevoll

1965   Netto                                        N.A. Skjold

1966   Gin The Great                             M. Austevoll

1967   Merceno                                    P. Ulven

1968   Gylden Drøm                               J. Cedell

1969   Mr. Sonny Ford                           A. Ulven

1970   Rein Bingen                                U. Thoresen

1971   Bell Song                                    J. Bøhn

1972   Lasse Mon                                  U. Thoresen

1973   Scoutman                                   G. Eggen

1974   O`Brian                                      M. Austevoll

1975   Tanzanit                                     T. Myhre

1976   Spike Boy                                   M. Austevoll

1977   Norse Esso                                  U. Thoresen

1978   Frosty                                        M. Austevoll

1979   Scott Champo                             J. Torp

1980   Almana                                       F. Marthinsen

1981   Knistads Homme                          O. Storetvedt

1982   Velin Kattegat                             A. Hamre

1983   Lord Amos                                  B. Jansen

1984   Velin Kattegat                             E. Flenes

1985   Mr. Poppey                                 P.A. Erga

1986   Rex Rodney                                K. Håkonsen

1987   Tailored Way                               U. Thoresen

1988   Personia                                     A. Mehla

1989   Rex Rodney                                K. Håkonsen

1990   Rex Rodney                                K. Håkonsen

1991   Rebur                                        F. Fladen

1992   Shan Rags                                   N.P. Brækken

1993   Prince Mystic                             A. Hamre

1994   Inherit Me                                  T. Skauen

1995   Nevele Cero O.                           Ø. Hegdal

1996   Sugar Boy                                   H.P. Tholfsen

1997   Gentle Star                                 G. Tollefsen

1998   Chanson                                     V. Hop

1999   Sugarvision                                  D. Aarum

2000   Gutsy Cast                                  A. Hamre

2001   Buckaroo K.                                V. Hop

2002   Tartar                                         A. Mehla

2003   Zoomin O.                                   R. Wiig

2004   Magnetic Power                           T. Borg

2005   Norvelous Hanover                       O. Mikkelborg

2006   Against The Sun                           V. Hop

2007   S.J.`s Gold                                  K. Malmin

2008   Cromwell                                     P.O. Midtfjeld

2009   Navy Seal                                    B. Westergård

2010   Megaman Neo                              L.A. Kolle

2011   Cromwell                                     V. Hop

2012   Kejser K.D.                                  G. Austevoll

2013   Onion F.H.                                   T.E. Solberg

2014   Thai Broadway                             G. Austevoll
2015   Viking Va Bene                             G.V. Gundersen
2016   Remee La Marc                            V. Hop
2017   Coktail Fortuna                            Ø. Tjomsland
2018   Photo Lavec                                 T.E. Solberg
2019   Ferrari B.R.                                  P.O. Midtfjeld
2020   Madelen LTC                                 E. Høitomt
2021   Always On Time                            T.E. Solberg
2022   Type A.                                        M.T. Gundersen

                 KNIKSENS ÆRESLØP 

1994   Shan Rags                                   Noralf Pallin Brækken

1995   Shan Rags                                   Noralf Pallin Brækken

1996   El Caprino                                   Trond Skauen

1997   Sissela Ås                                    Atle Hamre

1998   Bella Coal                                   Asbjørn Mehla

1999   Rite On Line                               Atle Hamre

2000   Caramba Kosmos                          Atle Hamre

2001   Sugarcane Volo                           Hans Petter Tholfsen

2002   Victor Hanha                              Jomar Blekkan

2003   Americanese                               Thor Borg

2004   Mr. Commissioner                        Hans Petter Tholfsen

2005   Lamar                                         Eirik Høitomt

2006   Lill Adolf                                     Per Oleg Midtfjeld

2007   Lill Adolf                                     Per Oleg Midtfjeld

2008   Megaman Neo                              Lars Anvar Kolle

2009   Megaman Neo                              Lars Anvar Kolle

2010   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen

2011   Navy Seal U.S.                             Tom Erik Solberg

2012   Yarrah Boko                                 Kai Johansen

2013   Broadway Legs                            Geir Mikkelsen

2014   Thai Broadway                             Gunnar Austevoll
2015   Viking Va Bene                             Geir Vegard Gundersen
2016   Ivar Sånna                                   Jomar Blekkan
2017   BBS Sugarlight                              Vidar Hop
2018   Ferrari B.R.                                  Per Oleg Midtfjeld
2019   Gigant Invalley                             Gunnar Austevoll
2020   Gigant Invalley                             Gunnar Austevoll
2021   Ble du Gers                                  Frode Hamre
2022   Falcon Eye                                   Eirik Høitomt

        MAGNUS O. LANDAAS ÆRESLØP 

1975   Finstadjerva                                Martin Austevoll
1976   Kari Prinsen                                Arne Hop
1977   Åsnelill                                       Martin Austevoll
1978   Eldon                                         Martin Austevoll
1979   Åsnelill                                       Martin Austevoll
1980   Turin                                         Nils A. Skjold
1981   Bork Lars                                    S. Skjoldal
1982   Arnaprinsen                                Ove Wassberg
1983   Saron                                         Atle Hamre
1984   Vinjesokken                                Ove Wassberg
1985   Sady                                          Amund Øksnevad
1986   Min Hera                                    Frank Marthinsen
1987   Finstad Per                                 Kjell Håkonsen
1988   Ingson                                        Kristen T. Gundersen
1989   Slått Pil                                      Asbjørn Mehla
1990   Ingson                                        Atle Solhus
1991   Seterprinsen                               Gunnar Mehla
1992   Minpil                                         Paul M. Sunde
1993   Terna Vangen                              Trond Skauen
1994   Terna Vangen                              Rune Wiig
1995   Flaggrigg                                     Trond Skauen
1996   Piril Friggen                                Tor Wollebæk
1997   Ulfrigg                                        Asbjørn Austevoll jr.
1998   Bork Rigel                                   Jomar Blekkan
1999   Høiby Kongen                              Eirik Høitomt
2000   Eng Svarten                                 Tor Wollebæk
2001   Fraun Rigel                                  T. Dahl
2002   Høibysmåen                                 L. Westgaard
2003   Bokli Eld                                      L.A. Kolle
2004   Vinning Kos                                  R. Wiig
2005   Lumjor                                        S.O. Wassberg

       MARTIN AUSTEVOLLS ÆRESLØP 

2006   Troll Eld                                     Gunnar Austevoll

2007   Rigel Elden                                  Eirik Høitomt

2008   Mjølner Faks                               Kjetil Djøseland

2009   Voje Faks                                    Geir Flåten

2010   Mjølner Faks                               Kjetil Djøseland

2011   Odins Kjempe                              Lars Anvar Kolle

2012   Tranmælsgutt                              Bjørn Garberg

2013   Stjernejerven                              Geir Vegard Gundersen

2014   Elmer                                         Tom Erik Solberg
2015   Kringelandtellus                          Johan Kringeland Eriksen
2016   Vertigo Prins                               Svein Ove Wassberg
2017   Moe Svarten                               Jan Martin Bjerring
2018   Moe Svarten                               Jan Martin Bjerring
2019   Art Miklagard                              Svein Ove Wassberg
2020   Reime Kongen                             Kristian Malmin
2021   Kinge Svarten                              Vemund Madsen Drolsum                       

          NESTTUNBANENS VÅRLØP

1964   Elison                                          M. Austevoll

         Sputnik                                        N.A. Skjold

1965   Netto                                          N.A. Skjold

         Frk. Kari                                      A. Hop

1966   ?

1967   Kongsvinger Svarten                      Bj. Skjoldal

1968   ?

1969   Fenrik                                         T. Wassberg

         Pilbesta                                       N.A. Skjold

1970   Sonny Lissie                                 M. Hamre

         Skogvinn                                      Ø. Larsen

           NILS A. SKJOLDS ÆRESLØP

(TIDL. NESTTUN TRAVBANES 3-ÅRS LØP OG BERGEN- OG OMEGN
TRAVSELSKAPS OPPDRETNINGSLØP)

1974   Åsnelill                                       M. Austevoll

1975   Turin                                         N.A. Skjold

1976   Tyfon Sylfiden                             Å. Skjold

1977   Elnett                                        M. Austevoll

1978   Tori Støvern                               Å. Skjold

1979   Gullborken                                 M. Austevoll

1980   Reitlina                                      T. Myhre

1981   Timian                                        Å. Skjold

1982   Karijahn                                     Å. Skjold

1983   Vikse Donna                                A. Hamre

1984   Lizmann                                     G. Mehla

1985   Nordli Tina                                 G. Tollefsen

1986   Vinning Tora                               V. Schwabe

1987   Lappdon                                    G. Mehla

1988   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1989   Aggison                                      J.E. Landaas

1990   Torden Knut                               K. Håkonsen

1991   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1992   Kap Pil                                       G. Tollefsen

1993   Slogum Pan                                 K. Håkonsen

1994   Laugvar Junior                            R. Tvedt

1995   Sagi Knut                                   H. Håvardstun

1996   Slogum Jørn                               P. Glittum

1997   Pål Even                                     R. Wiig

1998   Lome Elden                                V. Hop

1999   Sjefen                                       R. Wiig

2000   Moe Odin                                   A. Mehla

2001   Ylvar                                         A.H. Stensen

2002   Storm Jo                                   J. Blekkan

2003   Lome Kongen                             T. Borg

2004   Spik Troll                                   R. Wiig

2005   Moe Brage                                  A. Mehla

2006   Junior Jokern                             L.A. Kolle

2007   Atom Ekspress                            A.G. Blihovde

2008   Lome Mix                                   V. Hop

2009   Lom Pilen                                   C. Antonsen

2010   Nes Odin                                    Å. Tengsareid

2011   Tekno Odin                                 Ø. Tjomsland

2012   Norheim Svenn                            K. Djøseland

2013   Nyland                                       R. Wiig

2014   Smedtora                                   K. Johansen
2015   Sjø Kongen                                 G. Flåten
2016   Ådne Odin                                  T.E. Solberg
2017   Jarand                                        A.S. Akselsen
2018   Tangen Frikk                               T.E. Solberg
2019   Sylv Odin                                    Å. Tengsareid
2020   Kinge Svarten                             Vemund Madsen Drolsum
2021   Kavaleren                                   Kjetil Djøseland
2022   Høy Odin                                    Tom Erga

                    NORDSJØLØPET

1985   Min Hera                                    F. Marthinsen
1986   Min Hera                                    T.H. larsen
1987   Jettetor                                     K. Håkonsen
1988   Ikke kjørt
1989   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1990   Fosen Troll                                 V. Hop
1991   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1992   Seterprinsen                               G. Tollefsen
1993   Minpil                                        P.M. Sunde
1994   Terna Vangen                             R. Wiig
1995   Ikke kjørt
1996   Pilmingnist                                  C. Antonsen
1997   Sagi Knut                                    H. Håvardstun

            OLAF FRIELES POKALLØP  
(4- OG 5-ÅRIGE KALDBLODSHESTER HJEMMEHØRENDE I SOGN-
OG FJORDANE OG HORDALAND)

1944   Pet                                           N.A. Skjold
1945   Ragg                                          S. Hansen
1946   Budstikken                                 K.L. Wethe
1947   Trøivald                                     B. Nygaard
1948   Err                                           T. Tholfsen
1949   Lorita                                       Johs. Søvik
1950   Diksen                                      O.S. Mathisen
1951   Sølv Trygg                                  Sig. Sæbye
1952   Vindi                                         A.M. Midtun
1953   Ikke kjørt
1954   Ikke kjørt
1955   Vally                                         M. Hamre
1956   Ikke kjørt
1957   Ikke kjørt
1958   Frk. Pokala                                 M. Hamre
1959   Frk. Kari                                    N.A. Skjold
1960   Agnita                                       E. Sælen
1961   Alme Jarl                                   L. Almeland
1962   Elison                                        N.A. Skjold
1963   Vesle Vilter                                N.A. Skjold
1964   Herevoldgubben                         N.A. Skjold
1965   Jahn Ross                                  N.A. Skjold
1966   Stjernebruna                              N.A. Skjold
1967   Granat                                       Bj. Skjold
1968   Vesle Jahn                                  M. Austevoll
1969   Baus Arne                                   O. Wassberg
1970   Gromgutt                                    S. Skjoldal
1971   Bausing                                      M. Austevoll
1972   Kari Prinsen                                A. Hop
1973   Eggemor                                     N.A. Skjold
1974   Severine                                     M. Austevoll
1975   Frk. Sjurina                                 K. Skage
1976   Åsnelill                                       M. Austevoll
1977   Frk. Torild                                  M. Austevoll
1978   Stjerne Pott                               H. Søfteland
1979   Ikke kjørt
1980   Jonette                                     O. Wassberg
1981   Smålandsblesen                           A. Austevoll
1982   Asgaut                                       R. Hop
1983   Haake-Spenter                            N.A. Skjold
1984   Teleflink                                    Å. Skjold

                RAPPFOT`S ÆRESLØP

                                  (MONTÈ)

2001   Birk Harald                                  Nadja Gjeldsvik Tysse

2002   Sakko Vinn                                  Heidi Grethe Kristiansen

2003   Ylblesa                                       Cecilie Bergfjord Berentsen

2004   Vassfjell Elden                             Silje Hogner

2005   Havørnen                                    Marthe K. Wessel

2006   Slåtsve Blesa                                Line Gundersen

2007   Taletta                                       Gunn Elisabeth Vigane

2008   Pentus                                        Line Gundersen

2009   Megarama                                    Liv Pedersen

2010   Umulius                                       Madelen Berås

2011   Samina Ø.K.                                 Ronja G. Djøseland

2012   Prins Omer                                  Malin Berås

2013   Føynland Viktor                            Siv Emilie Løvvold

2014   Ara Faks                                      Kristine Lier
2015   Ulsrud Tea                                   Kristine Kvasnes
2016   Ulsrud Tea                                   Kristine Kvasnes
2017   Kleppe Skranten                           Amanda Robertsen
2018   Kvikk Tojo                                   Christina A. Hande
2019   Super Gullet                                Lene Rotneim
2020   Alve Frøkna                                 Caroline L.B. Morken
2021   Tysvær Loke                                Anita Valstad Hagmann
2022   Jærvinn S.K.                               Kristine Kvasnes

                       SILVER CUP

1958   Mjøs Herda                                Lars Johan Storhaug
1959   Nordli Bausa                               Nils A. Skjold
1960   Frk. Pokala                                 Kjell Håkonsen
1961   Barbro                                       Karl Skage
1962   Steggsula                                   Magne Hamre
1963   Frk. Kari                                    Arne Hop
1964   Frk. Kari                                    Arne Hop
1965   Frk. Kari                                    Arne Hop

                 SPRINTMESTEREN 
      (TIDL. REKORDSPRINT FOR KALDBLODSHESTER)              

1975   Dale Gudbrand                           G. Diskerud
1976   Klang                                         B. Killingmo
1977   Frøyvar                                      U. Thoresen
1978   Perle Jahn                                 E. Killingmo
1979   Frøyvar                                      K. Mortensen
1980   Dally Svarten                              M. Austevoll
1981   Slogum Jarl                                L. Haslie
1982   Haakekongen                             A. Austevoll
1983   Garpin                                      K.T. Gundersen
1984   Garpin                                      G. Diskerud
1985   Pål Lunar                                  M. Austevoll
1986   Alm Svarten                               U. Thoresen
1987   Toriseira                                   U. Thoresen
1988   Alm Svarten                               U. Thoresen
1989   Ikke kjørt
1990   Pål Lunar                                   L.G. Raae
1991   Jettetor                                    K.T. Gundersen
1992   Kile Pjolter                                T. Borg
1993   Atom Vinter                               R. Wiig
1994   Neslin                                       G. Gudmestad

                 SPRINTMESTEREN 
      (TIDL. REKORDSPRINT FOR VARMBLODSHESTER)            

1979   Top Blaze                                   M. Austevoll
1980   Almana                                       F. Marthinsen
1981   Velin Kattegat                             G. Diskerud
1982   Velin Kattegat                             G. Diskerud
1983   Elken Star                                   T.H. Larsen
1984   Lord Amos                                   B. Jansen
1985   Mr. Poppey                                 P.A. Erga
1986   Hertug                                       O. Wassberg
1987   Sancho Hanover                          H.P. Tholfsen
1988   Ikke kjørt
1989   Ikke kjørt
1990   Cherie`s Boy                               G. Eggen
1991   Sea Cove                                    A. Hamre
1992   Apache Warrior                           P.O. Midtfjeld
1993   King Of The Sea                          A. Hamre

                   ST.HANS-LØPET 
                     
1970   Wilkas                                        Nils A. Skjold
1971   Seirason                                     T. Håvardstun
1972   Ikke kjørt
1973   Slogum Blesen                             Asbjørn Austevoll
1974   Liasvarta                                     Åge Skjold
1975   Rinda Valen                                John Borgen
1976   Ikke kjørt
1977   Ikke kjørt
1978   Ikke kjørt
1979   Ikke kjørt
1980   Glitt Sylfiden                               Ove Wassberg
1981   Sonny Manana                             Atle Hamre
         Tonnistjerna                               Odd Storetvedt
1982   Lord Nibs                                    Åge Skjold
         Nord Kark                                   Nils A. Skjold
1983   Ikke kjørt
1984   Ikke kjørt
1985   Gusto B.                                    Ove Wassberg
         Niklas                                        Martin Austevoll

                VESTLANDSLØPET

1959   Grethe Rei                                 O. Mathisen

1960   Agile                                          N.A. Skjold

1961   Magnum                                     M. Hamre

1962   Grethe Rei                                 O.A. Landaas

1963   Hektor                                       N.A. Skjold

1964   Magnum                                     I. Hodne

1965   Sonny                                        B. Orre

1966   Tamelain                                    O.A. Landaas

1967   Elan                                           I. Hodne

1968   Gloria Song                                 M. Austevoll

1969   Jess Mon                                    O. Wassberg

1970   Jens Royal                                  M. Austevoll

1971   Åsa Song                                     M. Hamre

1972   Minuend S.                                 M. Austevoll

1973   Exodus                                       K. Håkonsen

1974   Tanzanit                                     T. Myhre

1975   Bye Boy                                     O. Wassberg

1976   High Speed                                 A. Austevoll

1977   Rally                                          O.J. Hareland

1978   Top Blaze                                   M. Austevoll

1979   Finn Aas                                     A. Hop

1980   Finn Aas                                     O. Storetvedt

1981   Princess Kim                               Å. Skjold

1982   Pelina                                         A. Austevoll

1983   Alex L.                                       A. Hamre

1984   Grace Dalbo                                A. Hamre

1985   Harry First                                  F.O. Halvorsen

1986   Hertug                                       O. Wassberg

1987   Altair                                         K. Dybdahl

1988   Linus Trøjborg                             A. Hamre

1989   Lill Spencer                                O. Wassberg

1990   Nexus                                         R. Tvedt

1991   Annapolis                                    R. Wiig

1992   Optimist                                      R. Wiig

1993   Norway`s Amoroso                       S.H. Håvardstun

1994   Mechitas M.                                 O. Storetvedt

1995   Greased Lightning                        Ø. Austevoll

1996   Eastern Wind                               J.E. Landaas

1997   Tomba Dirt                                  O. Wassberg

1998   Vectra S.L.                                  T. Totland

1999   Playful Opinion                            Ø. Austevoll

2000   Yankee Quick                              L. Høgemark

2001   First Class Falcon                         R. Wiig

2002   Say Simb                                     G. Austevoll

2003   Mylady                                        O. Wassberg

2004   Thai Amerique                             G. Mikkelsen

2005   Junior Park                                  R. Tvedt

2006   Gardens Pride                              E. Brunes

2007   Neven Monochrome                      O. Wassberg

2008   Maxwill C.N.                                Ø. Austevoll

2009   Santiago                                      S.O. Wassberg

2010   Shocking Angus                            Ø. Austevoll

2011   Noah Cæsar                                 O. Wassberg

2012   Preston                                        Å. Tengsareid
2017   Skyfall                                         Morten A. Pedersen
2018   Cool Canadian                              Lars Tore Hauge
2019   Max Undalex                                Thomas Wassberg
2020   Piece Of Candy                             Bjørn Steine
2021   Maksi King                                    Pål Buer
2022   Jackpot B.R.                                Rune Wiig

KUSKECHAMPIONATENE PÅ NESTTUN TRAVBANE OG BERGEN TRAVPARK:

Trenere:

1932   Olaf Natland                                10 seire

1933   David By                                      10 seire

1934   Hans Christiansen                         21 seire

1935   Bertil G. Roaldsøy                         15 seire

1936   Bertil G. Roaldsøy                         11 seire

1937   Gunnar Opsahl                             18 seire

1938   David By                                      15 seire

1939   Arvid Carlson                               14 seire

1940   Gunnar Opsahl                             14 seire

1941   Tore Mauland                              35 seire

1942   Gunnar Opsahl                             30 seire

1943   Ole Østby                                    22 seire

1944   Magnus O. Landaas                       11 seire

1945   Ole Østby                                    35 seire

1946   Sigvart Larsen                              14 seire

1947   Nils A. Skjold                                18 seire

1948   Nils A. Skjold                                16 seire

1949   Nils A. Skjold                                25 seire

1950   Nils A. Skjold                                26 seire

1951   Nils A. Skjold                                42 seire

1952   Nils A. Skjold                                65 seire

1953   Nils A. Skjold                                56 seire

1954   Nils A. Skjold                                48 seire

1955   Ole A. Landaas                              35 seire

1956   Nils A. Skjold                                70 seire

1957   Nils A. Skjold                                51,5 seire

1958   Nils A. Skjold                                68 seire

1959   Nils A. Skjold                                57,5 seire

1960   Nils A. Skjold                                66 seire

1961   Nils A. Skjold                                75 seire

1962   Svend Hansen                               78 seire

1963   Nils A. Skjold                                91 seire

1964   Nils A. Skjold                                86 seire

1965   Nils A. Skjold                               100 seire

1966   Martin Austevoll                           100 seire