Norgesmesterskapene for kusker

Norgesmesterskapene for trenere, amatører, stallansatte, damer og montèryttere

NM for Travtrenere (profesjonelle kusker)
(Kjøres på Leangen Travbane)

1969   Brede Killingmo
1970   Benn Orre
1971   Gunleif Tollefsen
1972   Martin Austevoll
1973   Per Ulven
1974   Gunleif Tollefsen
1975   Per Krabseth
1976   Frank Marthinsen
1977   Ulf Thoresen
1978   Ulf Thoresen
1979   Gunleif Tollefsen
1980   Ulf Thoresen
1981   Tore Helge Larsen
1982   Asbjørn Mehla
1983   Ulf Thoresen
1984   Vidar Hop
1985   Tore Helge Larsen
1986   Jomar Blekkan
1987   Dagfinn Aarum
1988   Tore Helge Larsen
1989   Gunnar Eggen
1990   Ulf Thoresen
1991   Dagfinn Aarum
1992   Jomar Blekkan
1993   Asbjørn Mehla
1994   Asbjørn Mehla
1995   Dagfinn Aarum
1996   Thor Borg
1997   Thor Borg
1998   Jomar Blekkan
1999   Rune Wiig
2000   Atle Solhus
2001   Trond Skauen
2002   Trond Skauen
2003   Eirik Høitomt
2004   Jomar Blekkan
2005   Asbjørn Mehla
2006   Geir Vegard Gundersen
2007   Ove Wassberg
2008   Åsbjørn Tengsareid
2009   Cato Antonsen
2010   Åsbjørn Tengsareid
2011   Rune Wiig
2012   Rune Wiig
2013   Åsbjørn Tengsareid
2014   Gunnar Austevoll
2015   Andre H. Stensen
2016   Hans Chr. Holm
2017   Åsbjørn Tengsareid
2018   Hans Chr. Holm
2019   Erlend Rennesvik
2020   Hans Chr. Holm
2021   Dag-Sveinung Dalen

NM for Damer

(Mesterskapet alternerer på ulike baner hvert år)

1974   Kjersti Pedersen

1975   Reidun Dybdahl

1976   Dagmar Ellingsen

1977   Tone Wirkola

1978   Marit Eggen

1979   Ragnhild Sveen

1980   Ikke kjørt

1981   Ann Karin Ø. Larsen

1982   Kjersti Wollebæk

1983   Ann Karin Ø. Larsen

1984   Liv Haslie

1985   Liv Haslie

1986   Berit Tveter Alm

1987   Berit Tveter Alm

1988   Berit Tveter Alm

1989   Nina Irene Danielsen

1990   Reidun Bøhn

1991   Liv Haslie

1992   Nuste Enger

1993   Berit Tveter Alm

1994   Reidun Bøhn

1995   Ine Elisabeth Dahl

1996   Nuste Enger

1997   Anine Wollebæk

1998   Bjørg Karin Ryen

1999   Bjørg Karin Ryen

2000   Tanja Hofstad

2001   Ragnhild Sveen

2002   Linda Westgaard

2003   Elisabeth Ryggvik

2004   Liv Haslie

2005   Anita Valstad

2006   Anita Valstad

2007   Viktoria Strand Jørgensen

2008   Viktoria Strand Jørgensen

2009   Gry Kanstad

2010   Connie Engebråthen

2011   Katrine Olsen Wågenes

2012   Kristine Kvasnes

2013   Kristine Kvasnes

2014   Stine Marlen Bendiksen
2015   Elisabeth Storetvedt
2016   Kristine Kvasnes
2017   Elisabeth Storetvedt
2018   Elisabeth Storetvedt
2019   Tina Lagesen
2020   Maren Øyo
2021   Gry Kanstad

NM for Amatører

1987   Oddvar Mæland

1988   Roar Hop

1989   Arthur Utsogn

1990   Håkon Håvardstun

1991   Arve Gudbrand Blihovde

1992   Arve Gudbrand Blihovde

1993   Roy Eikeland

1994   Jack Lothe

1995   Kjell Øyhaugen

1996   Oddvar Mæland

1997   Ragnhild Sveen

1998   Nils Olav Holm

1999   Bjørg Karin Ryen

2000   Oddvar Mæland

2001   Ulrika Stenman

2002   Oddvar Mæland

2003   Morten M. Ottersen

2004   Jack Lothe

2005   Odd Arne Kjøsnes

2006   Rune Skogen

2007   Bjørg Karin Ryen

2008   Håkon Håvardstun

2009   Kjetil Haugelien

2010   Brede Ø. Refsdal

2011   Audun Tandberg

2012   Edvard Kristiansen

2013   Bernt Øksnevad
2014   Ernst-Petter Knutsen
2015   Tommy Fløysand
2016   Stian Pettersen
2017   Lars Fredrik Kolle
2018   Thomas Mjøen
2019   Mats Gunnar Ringberg
2020   Truls Desserud
2021   Adrian Solberg Akselsen

NM for Stallansatte

(Kjørt på Bergen Travpark siden 1999)

1988   Jan Erik Landaas

1989   Andre H. Stensen

1990   Jan Erik Landaas

1991   Tom Horpestad

1992   Andre H. Stensen

1993   Frode Hamre

1994   Gunnar Austevoll

1995   Edvard Kristiansen

1996   Avlyst

1997   Edvard Kristiansen

1998   Stig Jarle Røste

1999   Øyvind Austevoll

2000   Linda Westgaard

2001   Frode Hamre

2002   Katja Huuskonen

2003   Alexander Heisholt

2004   Geir Mikkelsen

2005   Lars Tore Hauge

2006   Svein Ove Wassberg

2007   Ronny Halvorsen

2008   Kristian Malmin

2009   Tine Omdal

2010   Hans Jørgen Eggen

2011   Dag Sveinung Dalen

2012   Trine-Alice T. Espedal

2013   Vidar Tjomsland

2014   Silje Kristin Eilertsen
2015   Ole-Christian Kjenner
2016   Marius Høitomt
2017   Louise V. Trudvang
2018   Josefine Eilertsen
2019   Hans Jørgen Eggen
2020   Ole Christian Kjenner
2021   Magnus Teien Gundersen

NM for Montèryttere

2002   Aina H. Westberg

2003   Liv Pedersen

2004   Hanne Borgli

2005   Johanne Ulrica Øveraasen

2006   Liv Pedersen

2007   Line Gundersen

2008   Mette R. Nyløkken

2009   Johanne Ulrica Øveraasen

2010   Liv Pedersen

2011   Johanne Ulrica Øveraasen

2012   Malin Berås

2013   Elisabeth Jensen

2014   Hege Solvang Morken
2015   Silje Hogner
2016   Henriette Bye
2017   Linda Elisabeth Larsen
2018   Siv Emilie Løvvold
2019   Johanne Ulrica Øveraasen
2020   Ailin Berg-Almaas
2021   Amanda Robertsen

Nyeste kommentarer

25.10 | 17:50

Hei Freddy! Takk skal du ha. Har rettet opp feilen nå. Tusen takk

24.10 | 16:23

Hei, og takker for mye info gjennom denne siden

29.03 | 11:43

Fantastisk side!

02.02 | 18:51

Fantastisk dyktig travkusk og jeg husker han best med sine bragder med Alm ...