Nordisk Mesterskap

*NORDISK MESTERSKAP* (Skandinavisk Mesterskap 1933-75)

Nordisk Mesterskap ble kjørt vekselvis på Bjerke, Solvalla og Charlottenlund. Fra 1979 var også finske Vermo med på karusellen. I årene 1933 til 1975 het løpet Skandinavisk Mesterskap. Nordisk Mesterskap ble kjørt for siste gang på Bjerke i 1999.

1933   Otter Ego (B)                              Bjarne Nygaard (Norge)
1934   Star McElwyn (S)                         Peder Anderssen (Danmark)
1935   Star McElwyn (C)                         Peder Anderssen (Danmark)
1936   Sandy Mac (B)                             Per Bengtsen (Danmark)
1937   Rex The Great (S)                        Hans Hansen (Danmark)
1938   Sonny Diamond (C)                       Niels Jan Koster (Danmark)
1939   Ikke kjørt
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Lime Abbey (B)                            Gunnar Nordin (Sverige)
1946   Balett (S)                                    Sixten Lundgren (Sverige)
1947   Justus (C)                                   Sören Nordin (Sverige)
1948   Prins Bulwark (B)                         Hans Ringström (Sverige)
1949   Balett (S)                                    Sixten Lundgren (Sverige)
1950   Frances Bulwark (C)                     Sören Nordin (Sverige)
1951   Presidenten (B)                           Folke Bengtsson (Sverige)
1952   Frances Bulwark (S)                     Sören Nordin (Sverige)
1953   Frances Bulwark (C)                     Sören Nordin (Sverige)
1954   Frances Bulwark (S)                     Sören Nordin (Sverige)
1955   Frances Bulwark (B)                     Sören Nordin (Sverige)
1956   Tampiko (C)                                Gösta Nordin (Sverige)
1957   Smaragd (S)                                Sören Nordin (Sverige)
1958   Gay Noon (B)                              Gunnar Nordin (Sverige)
1959   Jens Protector (C)                      Trygve Diskerud (Norge)
1960   Adept (S)                                   Torsten Jonsson (Sverige)
1961   Janeiro (B)                                 Gösta Nordin (Sverige)
1962   Adept (C)                                   Torsten Jonsson (Sverige)
1963   Merceno (S)                               Kai Eriksen (Norge)
1964   Julienne (B)                               Sören Nordin (Sverige)
1965   Cap Nibs (C)                               Olof Persson (Sverige)
1966   Scott Protector (S)                     Karsten Buer (Norge)
1967   Kentucky Fibber (B)                    Knut Lindblom (Sverige)
1968   Kentucky Fibber (C)                    Knut Lindblom (Sverige)
1969   Lyon (C)                                    Olle Elfstrand (Sverige)
1970   Lyon (B)                                    Olle Elfstrand (Sverige)
1971   Ikaros (C)                                   Jørgen Larsen (Danmark)
1972   Lyon (S)                                    Olle Elfstrand (Sverige)
1973   Ego Boy (B)                                Ingeman Olofsson (Sverige)
1974   Air France (C)                             Lennart Karlsson (Sverige)
1975   Song Key (S)                               Berth Johansson (Sverige)
1976   Inside (B)                                   Birger Widell (Sverige)
         Frances Marie (dødt løp)              Rune Thuresson (Sverige)
1977   Duke Iran (C)                              Stig H. Johansson (Sverige)
1978   Grande Frances (S)                      Ulf Thoresen (Sverige)
1979   Tarok (V)                                    Jørn Laursen (Danmark)
1980   Tarok (B)                                    Jørn Laursen (Danmark)
1981   Oden Håleryd (C)                        Stig H. Johansson (Sverige)
1982   Dartster F. (S)                             Olle Hedin (Sverige)
1983   Speedy Magnus (V)                      Olle Goop (Sverige)
1984   Viking Hagen (B)                          Johnny Takter (Sverige)
1985   Ellizar H. (C)                                Bo William Takter (Danmark)
1986   Utah Bulwark (S)                          Stig H. Johansson (Sverige)
1987   Mack The Knife (V)                      Stig H. Johansson (Sverige)
1988   Callit (Bergen)                             Karl O. Johansson (Sverige)
1989   Tom Pedro (C)                             Tore H. Larsen (Norge)
1990   Jet Ribb (S)                                 Stig H. Johansson (Sverige)
1991   The Big Apple (V)                         Stig H. Johansson (Sverige)
1992   Atom Knight (B)                           Anders Lindqvist (Sverige)
1993   First Sid (S)                                 Daniel Olsson (Sverige)
1994   Copiad (S)                                   Erik Berglöf (Sverige)
1995   Storstadsbusen (S)                       Stig H. Johansson (Sverige)
1996   Activity (S)                                  Thomas Uhrberg (Sverige)
1997   Dream Of Gold (S)                        Tommy Hannè (Sverige)
1998   Zoogin (S)                                   Åke Svanstedt (Sverige)
1999   Bella Coal (B)                               Asbjørn Mehla (Norge)

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE