Tidligere vinnere av Svensk Norsk Kaldblodslandskamp

Kaldblodslandskampen mellom Norge og Sverige var en virkelig prestisjefylt affære og ble kjørt annenhvert år i Norge og Sverige. De siste 18 årene av løpets historie var det Biri og Østersund som var vertsbaner for arrangementet. Den siste kaldblodslandskampen ble kjørt på Biri 30. juli 2006. Det løpet vant Järvsöfaks og Jan-Olov Persson på fantastiske 1.20,1a. Järvsöfaks vant forøvrig kaldblodslandskampen hele 7 ganger! Norge vant 45 ganger mot Sveriges 20.

*Svensk Norsk Kaldblodslandskamp*

1935   Centaur (Bergsåker)                     Ivar Lundin (S)
1936   Elnora (Bjerke)                            Kåre Hellem (N)
1937   Centaur (Bergsåker)                     Ivar Lundin (S)
1938   Stjerneprins (Bjerke)                   Aage Lund (N)
1939   Solo (Bergsåker)                          Gösta Lundgren (S)
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Toftesvarten (Bjerke)                   Trygve Diskerud (N)
1947   Helge Solo (Bergsåker)                  Folke Hjalmarsson (S)
1948   Helge Solo (Bjerke)                      Folke Hjalmarsson (S)
1949   Erika (Gävle)                                Erik Garberg (N)
1950   Erika (Bjerke)                              Erik Garberg (N)
1951   Erika (Bergsåker)                          Erik Garberg (N)
1952   Helge Solo (Bjerke)                      Folke Hjalmarsson (S)
1953   Grans Terna (Gävle)                      Tron Klæstad (N)
1954   Urdsønn (Bjerke)                         Karsten Buer (N)
1955   Steggbest (Bergsåker)                   Eilif Schou (N)
1956   Runsy (Bjerke)                             Arvid Stenbäck (S)
1957   Steggbest (Gävle)                         Eilif Schou (N)
1958   Runsy (Bjerke)                             Arvid Stenbäck (S)
1959   Dally Bausen (Bergsåker)               Per Rakkestad (N)
1960   Dally Bausen (Bjerke)                    Per Rakkestad (N)
1961   Petter Tidemand (Gävle)               Håkon Holm (N)
1962   Dally Bausen (Bjerke)                    Per Rakkestad (N)
1963   Petter Tidemand (Bjerke)              Håkon Holm (N)
1964   Greitind (Gävle)                           Gösta Scott (S)
1965   Kvisslebrun (Bjerke)                      Jonas Zellin (S)
1966   Vinvara (Bergsåker)                       Alf Ulven (N)
1967   Dolly (Bjerke)                               Terje Borstad (N)
1968   Jahn Piril (Bjerke)                         Karsten Buer (N)
1969   Aabyvinna (Gävle)                         John Torp (N)
1970   Hallingkongen (Bjerke)                  Arvid Søndreli (N)
1971   Sabin (Bergsåker)                         Henrik Lindmark (S)
1972   Thea (Bjerke)                              Frank Marthinsen (N)
1973   Dally Sjurson (Gävle)                     Arne Sem (N)
1974   Dally Sjurson (Bjerke)                   Arne Sem (N)
1975   Sabin (Bergsåker)                         Stig Lindmark (S)
1976   Klang (Bjerke)                              Brede Killingmo (N)
1977   Vintilla (Gävle)                              Leif Kjøniksen (N)
1978   Vintilla (Bjerke)                            Leif Kjøniksen (N)
1979   Slogum Tor (Bergsåker)                 Lars Grini (N)
1980   Vintilla (Bjerke)                            Leif Kjøniksen (N)
1981   Vintilla (Gävle)                              Leif Kjøniksen (N)
1982   Sjunga Best (Årjäng)                     Kjell Davidsson (S)
1983   Slogum Tron (Bergsåker)               Gunnar Eggen (N)
1984   Slogum Tron (Bjerke)                    Gunnar Eggen (N)
1985   Lapp Nils (Gävle)                          Gunnar Melander (S)
1986   Pål Lunar (Biri)                             Kåre E. Jahnsen (N)
1987   Alm Svarten (Bergsåker)                 Ulf Thoresen (N)
1988   Alm Svarten (Sørlandet)                 Ulf Thoresen (N)
1989   Alm Svarten (Östersund)                Ulf Thoresen (N)
1990   Alm Svarten (Biri)                          Ulf Thoresen (N)
1991   Atom Vinter (Östersund)                Arve Gudbrand Blihovde (N)
1992   Atom Vinter (Biri)                          Arve Gudbrand Blihovde (N)
1993   Atom Vinter (Östersund)                Rune Wiig (N)
1994   Åslands Kvikk (Biri)                         Edvard Kristiansen (N)
1995   Åslands Kvikk (Östersund)               Edvard Kristiansen (N)
1996   Polar Troll (Biri)                            Cato Antonsen (N)
1997   Bork Rigel (Östersund)                   Jomar Blekkan (N)
1998   Bork Rigel (Biri)                             Jomar Blekkan (N)
1999   Jærvsøfaks (Östersund)                  Jan-Olov Persson (S)
2000   Jærvsøfaks (Biri)                            Jan-Olov Persson (S)
2001   Jærvsøfaks (Östersund)                  Jan-Olov Persson (S)
2002   Jærvsøfaks (Biri)                            Jan-Olov Persson (S)
2003   Jærvsøfaks (Östersund)                  Jan-Olov Persson (S)
2004   Jærvsøfaks (Biri)                            Jan-Olov Persson (S)
2005   Bokli Eld (Östersund)                      Lars Anvar Kolle (N)
2006   Jærvsøfaks (Biri)                            Jan-Olov Persson (S)

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

25.08 | 22:11

hester travere varmblods kaldblods

...
12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE