Tidligere vinnere av diverse internasjonale storløp

Her vil du finne en oversikt over tidligere vinnere av en del utenlandske storløp. Blant annet de løpene som har inngått i Grand Circuit-serien de siste årene samt noen andre klassiske løp som f.eks. Prix d`Amerique, verdens mest prestisjefylte travløp, Amerikanske Hambletonian og Olympiatravet på Åby m. flere.

             C.L. MÜLLERS MEMORIAL
                          (JÄGERSRO, MALMÖ)

1927   San Walker                                 Holger Fishmann
1928   San Walker                                 Holger Fishmann
1929   Captain Axworthy                        Julius Höybye
1930   Miss Vienna                                 Anton Fyhr
1931   Nedworthy                                 Nils Jan Koster
1932   Calumet Buford                           Hans Hansen
1933   Calumet Buford                           Fritz Mahler
1934   Edellinde                                    Th. Hansen
1935   Polly Hanover                              Jim H. Doeleman
1936   Calumet Douglas                          Ernst Petersen
1937   Guardsman                                 Olle M. Månsson
1938   Day Belle                                    N. Ekbladh
1939   Craftsman                                   Kaj Hansen
1940   Royal Daughter                            Hans Ringström
1941   Columbia                                    Göte Nilsson
1942   Sybil Boy                                    Olle M. Månsson
1943   Josedal Eagle                              S. Bengtsson
1944   Mr. Vat                                      Bertil Jansson
1945   Mr. Vat                                      Bertil Jansson
1946   Voltite                                       Sture Bengtsson
1947   Locomotive                                 Gunnar Nordin
1948   Voltite                                       Sören Nordin
1949   Frances Bulwark                          Sören Nordin
1950   Frances Bulwark                          Sören Nordin
1951   Frances Bulwark                          Sören Nordin
1952   Frances Bulwark                          Sören Nordin
1953   Frances Bulwark                          Sören Nordin
1954   Tampiko                                     Bertil Jansson
1955   Rappson                                     Sören Nordin
1956   Benny Boy                                  Olof Persson
1957   Delicado                                     Stig Alexandersson
1958   Genova Bulwark                           Bertil Jansson
1959   Colby`s Child                               Birger Bengtsson
1960   Joli de Gouvix                             Gösta Nordin
1961   Harper Boy                                 Gunnar Nordin
1962   Uffe Kejlstrup                             Sören Nordin
1963   Frappant                                    Karl-Gustaf Holgersson
1964   Otkha                                        Håkan Wallner
1965   Pluvier III                                    Gunnar Nordin
1966   Doctor Rodney                            Håkan Wallner
1967   Kentucky Fibber                          Knut Lindblom
1968   Helmut R.                                   Vagn Lönborg-Nielsen
1969   Train Bloc                                   Birger Widell
1970   Lord Iran                                    Torbjörn Forslund
1971   Utah IX                                       Birger Widell
1972   Net Profit                                   Olle Elfstrand
1973   Musketör                                    Berndt Lindstedt
1974   Grain                                          Stig H. Johansson
1975   Emter W.                                    Karl-Gustaf Holgersson
1976   Duke Iran                                    Stig H. Johansson
1977   Grande Frances                           Ulf Thoresen
1978   Tarok                                         Jörn Laursen
1979   Madison Avenue                           Uno Swed
1980   Mustard                                      Jan Nordin
1981   Ultimo H.                                    Stig H. Johansson
1982   Snack Bar                                   Håkan Wallner
1983   Legolas                                       Thomas Nilsson
1984   Larabello                                    Karl-Gösta Fylking
1985   Speedy Gaxe                               Gunnar Axelryd
1986   Batong                                       Stig H. Johansson
1987   Utah Bulwark                               Sven Berggren
1988   Callit                                          Karl O. Johansson
1989   Bravo Sund                                 Torbjörn Jansson
1990   The Big Apple                             Stig H. Johansson
1991   Atom Knight                                Anders Lindqvist
1992   Excellens Ex                                Thomas Uhrberg
1993   Meadow Prophet                         Lars Gustafsson
1994   Activity                                      Anders Lindqvist
1995   Bolets Igor                                  Lennart Forsgren
1996   Lovely Godiva                              Per-Olof Pettersson
1997   Rival Damkaer                              Erik Adielsson
1998   Defi d`Aunou                              Jean Etienne Dubois
1999   Giesolo de Lou                            Jean Etienne Dubois
2000   Fan Idole                                    Richard W. Denechere
2001   Atom Tess                                   Flemming Jensen
2002   Tout Ou Rien                              Lutfi Kolgjini
2003   E.V. Cane                                   Jorma Kontio
2004   Insert Gede                                Erik Adielsson
2005   Spring Ray                                  Björn Goop
2006   Garros                                       Robert Bergh
2007   Arras                                         Stefan Söderkvist
2008   Commander Crowe                       Peter Ingves
2009   Commander Crowe                       Peter Ingves
2010   Maharajah                                  Örjan Kihlström
2011   Yellow Eden                               Jörgen Sjunnesson
2012   Quarcio Du Chene                       Björn Goop

               CAMPIONATO EUROPEO
           ("EUROPAMESTERSKAPET I TRAV", CESENA, ITALIA)

1927   Homer                                        E. Barbetta
1928   Uranie                                        V. Capovilla
1929   Georgia Volo                                R. Ossani
1930   Georgia Volo                                R. Ossani
1931   Ikke kjørt
1932   Ikke kjørt
1933   Hazleton                                     O. Dieffenbacher
1934   Hazleton                                     O. Dieffenbacher
1935   Prince Hall                                  V. Antonellini
         Muscletone                                 Alexandre Finn
1936   Prince Hall                                  V. Antonellini
1937   Ikke kjørt
1938   Tara                                           U. Bottoni
         Jago                                           N. Branchini
1939   Jago                                           N. Branchini
         Mc Lin Hanover                            Alexandre Finn
1940   Avventuroso                                 A. Rossi
1941   Ciclopico                                     G. Quadrelli
         Danao                                         A. Rossi
1942   Scrivia                                         Alexandre Finn
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Ikke kjørt
1947   Ikke kjørt
1948   Jenifer Hanover                            R. Miseroni
         Volotone                                     N. Branchini
1949   Mighty Ned                                  V. Antonellini
1950   Mighty Ned                                  V. Antonellini
1951   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1952   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1953   Hit Song                                      William Casoli
1954   Mighty Fine                                  G. Nogara
1955   Hit Song                                      Johannes Frömming
1956   Bordo                                         Walter Baronchini
1957   Tornese                                       Sergio Brighenti
1958   Tornese                                       Sergio Brighenti
1959   Crevalcore                                   M. Baldi
1960   Crevalcore                                   Vivaldo Baldi
1961   Tornese                                       Sergio Brighenti
1962   Tornese                                       Sergio Brighenti
1963   Behave                                        Sergio Brighenti
1964   Demon Ross                                  Ugo Bottoni
1965   Fury Hanover                                Franco Albonetti
1966   Cheer Honey                                Gerhard Krüger
1967   Spin Speed                                   Sergio Brighenti
1968   Eileen Eden                                  Johannes Frömming
1969   Eileen Eden                                  Johannes Frömming
1970   Eileen Eden                                  Johannes Frömming
1971   Verdict                                        Walter Baronchini
1972   Dart Hanover                                William Casoli
1973   Latest Record                               Anselmo Fontanesi
1974   Top Hanover                                 Gerhard Krüger
1975   Stock Split                                    Giordano Fabbroni
1976   Delfo                                           Vivaldo Baldi
1977   The Last Hurrah                            Vivaldo Baldi
1978   The Last Hurrah                            Vivaldo Baldi
1979   Pershing                                       Berndt Lindstedt
1980   Ideal du Gazeau                             Eugene Lefevre
1981   Gator Bowl                                   Giancarlo Baldi
1982   Song and Dance Man                      Sergio Brighenti
1983   Keystone Patriot                           Jorma Kontio
1984   Keystone Patriot                           Jorma Kontio
1985   Kenvil                                           Björn Lindblom
1986   Callit                                            Karl O. Johansson
1987   Pay Nibs                                       Bengt Holm
1988   Jef`s Spice                                   Marcello Mazzarini
1989   Mack Lobell                                  Veijo Heiskanen
1990   Nealy Lobell                                  Jorma Kontio
1991   Nealy Lobell                                  Jorma Kontio
1992   Incredible D.J.                              Vittorio Guzzinati
1993   Campo Ass                                     Heinz Wewering
1994   Campo Ass                                    Jos Verbeeck
1995   Campo Ass                                    Jos Verbeeck
1996   Crowning Classic                            Mauro Baroncini
1997   Crowning Classic                            Mauro Baroncini
1998   Kramer Boy                                   Pietro Gubellini
1999   Nuke It Linsay                                Heinz Wewering
2000   Famous November                          Mattia Ricci
2001   Igor Brick                                      Örjan Kihlström
2002   Presta Yankee                               Martin Redl
2003   Digger Crown                                Stig H. Johansson
2004   Pegasus Boko                                Pietro Gubellini
2005   Lets Go                                        Enrico Bellei
2006   Smashing Victory                            Björn Goop
2007   Camilla Highness                             Peter Ingves
2008   Ghiaccio del Nord                          Enrico Bellei
2009   Algiers Hall                                    Roberto Vecchione
2010   Looney Tunes                                Mike Esper
2011   Renommee d`Obret                        Pierre Vercruysse
2012   Mack Grace SM                              Roberto Andreghetti         

                 COPENHAGEN CUP
                (CHARLOTTENLUND, KØBENHAVN)

1975   Napalm                                        Jörn Laursen
1975   Ritha Lyngholm                             Olle Lindqvist
1976   Wiretapper                                  Sören Nordin
1976   Hassan Star                                  Kjell P. Dahlström   
1977   Keystone Pioneer                         Billy Haughton
1978   Pershing                                      Berndt Lindstedt
1979   Charme Asserdal                           Heikki Korpi
1980   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevre
1981   Jorky                                          Leopold Verroken
1982   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevre
1983   E.O. Brunn                                   Bo William Takter
1984   Lutin d`Isigny                               Jean-Paul Andrè
1985   Minou du Donjon                          Olle Goop
1986   Junior Lobell                                Sören Norberg
1987   Hairos                                         John K. Hansen
1988   Meadow Roland                            Preben Kjaersgaard
1989   Meadow Roland                            Preben Kjaersgaard
1990   Meadow Roland                            Preben Kjaersgaard
1991   Glass Hanover                               Helmut Beckemeyer
1992   Bravo Sund                                  Jorma Kontio
1993   Campo Ass                                   Wim Paal
1994   Bolets Igor                                   Lennart Forsgren
1995   S.J.`s Photo                                 David Wade
1996   Triple T. Storm                             Jos Verbeeck
1997   Zoogin                                         Åke Svanstedt
1998   Moni Maker                                  Wally Hennessey
1999   Gesolo de Lou                              Jean-Etienne Dubois
2000   Indian Silver                                  Stig H. Johansson
2001   Victory Tilly                                  Stig H. Johansson
2002   Legendary Lover K.                        Steen Juul
2003   Gidde Palema                                Åke Svanstedt
2004   Revenue                                       Lutfi Kolgini
2005   Steinlager                                     Per Oleg Midtfjeld
2006   Mara Bourbon                               Jean-Pierre Dubois
2007   Kool du Caux                                Jean-Michel Bazire
2008   Ghibellino                                     Roberto Andeghetti
2009   Triton Sund                                  Örjan Kihlström
2010   Nu Pagadi                                     Erik Adielsson
2011   Libeccio Grif                                 Björn Goop
2012   Wishing Stone                               Jeppe Juel

                      ELITE-RENNEN
                             (GELSENKIRCHEN)

1972   Dart Hanover                               Berndt Lindstedt
1973   Elsie                                           F. Desoete
1974   Equileo                                       Bernard Froger
1975   Bellino II                                     Jean-Renè Gougeon
1976   Èlèazar                                       Leopold Verroken
1977   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1978   Hadol du Vivier                            Jean-Renè Gougeon
1979   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1980   Ideal du Gazeau                           Eugene Lefevrè
1981   Jorky                                         Leopold Verroken
1982   Keystone Patrol                           Heinz Gulden
1983   Lutin d`Isigny                              Jean-Paul Andrè
1984   Lurabo                                       Michel Marcel Gougeon
1985   Toyota Moulin                             Per Ulven
1986   Ourasi                                        Jean-Renè Gougeon
1987   Mont de Maine                            Heinz Wewering
1988   Yzeren Hein                                R. Kromkant
1989   Reve d`Udon                               Yves Dreux
1990   Reve d`Udon                               Yves Dreux
1991   Shogun Lobell                              Berndt Lindstedt
1992   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1993   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1994   Abo Volo                                     Paul Viel
1995   Activity                                       Anders Lindqvist
1996   Zoogin                                        Åke Svanstedt
1997   Dryades des Bois                          Jos Verbeeck
1998   Huxtable Hornline                        Anders Lindqvist
1999   Indian Silver                                 Stig H. Johansson
2000   Giesolo de Lou                            Jean-Paul Fichaux
2001   Varenne                                     Giampaolo Minnucci
2002   Legendary Lover K.                      Steen Juul
2003   Revenue                                     Lutfi Kolgini
2004   Revenue                                     Lutfi Kolgini                       

                        ELITLOPPET  
                        (SOLVALLA, STOCKHOLM)

1952   Permit (TYS)                                Walter Heitman
1953   Frances Bulwark (SVE)                   Sören Nordin
1954   Carnè (SVE)                                 Olle Persson
1955   Gutemberg A. (FRA)                      A. Deheeger
1956   Gelinotte (FRA)                            Charlie Mills
1957   Gelinotte (FRA)                            Charlie Mills
1958   Io d`Amour (TYS)                         Gerhard Krüger
1959   Jamin (FRA)                                 Jean Riaud
1960   Honorè II (FRA)                            Raoul Simonard
1961   Kracovie (FRA)                             Roger Vercruysse
1962   Eidelstedter (TYS)                        Johannes Frömming
1963   Ozo (FRA)                                    Roger Massue
1964   Pack Hanover (ITA)                       Sergio Brighenti
1965   Elma (USA)                                  Johannes Frömming
1966   Roquepine (FRA)                          Henri Levesque
1967   Roquepine (FRA)                          Henri Levesque
1968   Eileen Eden (ITA)                         Johannes Frömming
1969   Fresh Yankee (USA)                      Joe O`Brien
1970   Eileen Eden (ITA)                         Johannes Frömming
1971   Tidalium Pelo (FRA)                      Jean Mary
1972   Dart Hanover (SVE)                       Berndt Lindstedt
1973   Ego Boy (SVE)                               Ingemar Olofsson
1974   Timothy T. (ITA)                           Giancarlo Baldi
1975   Timothy T. (ITA)                           Giancarlo Baldi
1976   Dimitria (FRA)                               Leopold Verroken
1977   Eleazer (FRA)                               Leopold Verroken
1978   Hadol du Vivier (FRA)                    Jean Renè Gougeon
1979   Pershing (SVE)                             Berndt Lindstedt
1980   Ideal du Gazeau (FRA)                   Eugène Lefevre
1981   Jorky (FRA)                                 Leopold Verroken
1982   Ideal du Gazeau (FRA)                   Eugène Lefevre
1983   Ianthin (FRA)                               Paul Delanoe
1984   The Onion (SVE)                          Stig H. Johansson
1985   Meadow Road (SVE)                     Torbjörn Jansson
1986   Rex Rodney (NOR)                       Kjell Håkonsen
1987   Utah Bulwark (SVE)                      Stig H. Johansson
1988   Mack Lobell (USA)                       John D. Campbell
1989   Napoletano (SVE)                         Stig H. Johansson
1990   Mack Lobell (SVE)                        Thomas Nilsson
1991   Peace Corps (SVE)                       Stig H. Johansson
1992   Billyjojimbob (CAN)                       Lori Wade
1993   Sea Cove (TYS)                            Joseph Verbeeck
1994   Copiad (SVE)                                Erik Berglöf
1995   Copiad (SVE)                                Erik Berglöf
1996   Coktail Jet (FRA)                         Jean-Etienne Dubois
1997   Gum Ball (SVE)                             Stig H. Johansson
1998   Moni Maker (USA)                        Wally Hennessey
1999   Remington Crown (FRA)                Joseph Verbeeck
2000   Victory Tilly (SVE)                        Stig H. Johansson
2001   Varenne (ITA)                             Giampaolo Minucci
2002   Varenne (ITA)                             Giampaolo Minucci
2003   From Above (SVE)                        Örjan Kihlström
2004   Gidde Palema (SVE)                      Åke Svanstedt
2005   Steinlager (NOR)                         Per Oleg Midtfjeld  
2006   Conny Nobell (SVE)                      Björn Goop
2007   L`Amiral Mauzun (FRA)                 Jean-Michel Bazire
2008   Exploit Caf (ITA)                          Jean-Michel Bazire
2009   Torvald Palema (SVE)                    Åke Svanstedt
2010   Iceland (SVE)                              Johnny Takter      
2011   Brioni (TYS)                                Joakim Lövgren
2012   Commander Crowe                      Christophe Martens
2013   Nahar                                        Robert Bergh
2014   Timoko                                      Bjørn Goop


                    FINLANDIA-AJO                                      
                                  (VERMO)         

1980   Ejakval                                        Jean Claude David
1981   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevre
1982   Dartster F.                                   Olle Hedin
1983   Speedy Magnus                            Olle Goop
1984   Shane T. Hanover                         Per Henriksen
1985   Keystone Patton                          Jorma Kontio
1986   Davidia Hanover                            Jorma Kontio
1987   Grades Singing                             Olle Goop
1988   Napoletano                                 Stig H. Johansson
1989   Napoletano                                 Stig H. Johanssen
1990   Florida Jewel                               Bill Fahy
1991   Atas Fighter L.                             Torbjörn Jansson
1992   Otto-Mani                                   Antti Teivainen
1993   Born Quick                                  Tommy Hannè
1994   Copiad                                        Erik Berglöf
1995   SJ`s Photo                                  David Wade
1996   Isla J. Brave                                 Aki-Antti Roiko
1997   Zoogin                                        Åke Svanstedt
1998   Dryade des Bois                            Jos Verbeeck
1999   Gesolo de Lou                              Pierre Vercruysse
2000   Gesolo de Lou                              Jean Etienne Dubois
2001   B.W.T. Magic                                Aki-Antti Roiko
2002   H.P. Paque                                  Trond Smedshammer
2003   Kiwi                                            Jos Verbeeck
2004   Rotation                                      Stig H. Johansson
2005   Kart de Baudrainie                        Jean Michel Bazire
2006   Hot Shot Knick                             Thomas Uhrberg
2007   Opal Viking                                  Jorma Kontio
2008   Oiseau de Feux                            Jean Michel Bazire
2009   Igor Font                                     Jean Michel Bazire
2010   Ouracio du Chene                        Björn Goop
2011   Commander Crowe                        Jean Michel Bazire
2012   Sebastian K.                                 Björn Goop

       GRAN PREMIO DELLA LOTTERIA
                          (AGNANO, NAPOLI)

1951   Bayard                                        Ugo Bottoni
1952   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1953   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1954   Saint Clair                                    Odoardi Baldi
1955   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1956   Gelinotte                                    Charlie Mills
1957   Tornese                                      Mario Santi
1958   Tornese                                      Sergio Brighenti
1959   Icare IV                                       Walter Baroncini
1960   Nievo                                          Ugo Bottoni
1961   Kracovie                                      Roger Vercruysse
1962   Tornese                                      Sergio Brighenti
1963   Behave                                        Sergio Brighenti
1964   Hurst Hanover                             Giancarlo Baldi
1965   Elma                                           Johannes Frömming
1966   Cheer Honey                               Gerhard Krüger
1967   Roquepine                                  Jean Renè Gougeon
1968   Eileen Eden                                 Johannes Frömming
1969   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1970   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1971   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1972   Amyot                                         Louis Sauvè
1973   Lightning Larry                             Eduardo Gubellini
1974   Top Hanover                                Gerhard Krüger
1975   Dimitria                                       Leopold Verroken
1976   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon
1977   Wayne Eden                                Anselmo Fontanesi
1978   The Last Hurrah                           Vivaldo Baldi
1979   The Last Hurrah                           Vivaldo Baldi
1980   Hillion Brillouard                           Phillipe Allaire  
1981   Contingent Fee                            Mario Rivara
1982   Our Dream of Mite                        Eduardo Gubellini
1983   Keystone Patriot                          Veijo Heiskanen
1984   The Onion                                   Stig H. Johansson
1985   Evita Broline                                Berndt Lindstedt
1986   Classy Rogue                                William Casoli
1987   Limbo Joe                                   Vittorio Guzzinati
1988   Grades Singing                             Olle Goop
1989   Hollyhurst                                   Lorenzo Baldi
1990   Evann C.                                      Björn Lindblom
1991   Peace Corps                                Stig H. Johansson
1992   Bravur Sund                                 Mauro Baroncini
1993   Embassy Lobell                             Wim Paal
1994   Uconn Don                                  Andrea Baveresi
1995   Ina Scott                                     Helen A. Johansson
1996   Crowning Classic                           Mauro Baroncini
1997   Wesgate Crown                            Enrico Bellei
1998   Kramer Boy                                 Johnny Takter
1999   Remington Crown                         Joseph Verbeeck
2000   Varenne                                     Giampaolo Minucci
2001   Varenne                                     Giampaolo Minucci
2002   Varenne                                     Giampaolo Minucci
2003   Victory Tilly                                Stig H. Johansson
2004   Legendary Lover K.                      Enrico Bellei
2005   Digger Crown                              Stig H. Johansson
2006   Malabar Circle Ås                         Andrea Guzzinati
2007   Exploit Caf                                  Jean-Michel Bazire
2008   Gambling Bi                                 Jean-Michel Bazire
2009   Island Effe                                   Pietro Gubellini
2010   Italiano                                       Gaetano Di Nardo
2011   Libeccio Grif                               Marco Smorgon
2012   Mack Grace SM                            Roberto Andreghetti                               

         GRAN PREMIO DELLE NAZIONI
                           (SAN SIRO, MILANO)

1952   Frances Bulwark                          Sören Nordin
1953   Cancanniere                               Jonel Chyriakos
1954   Gelinotte                                   Charlie Mills
1955   Scotch Harbor                            Johannes Frömming
1956   Tornese                                     Mario Santi
1957   Crevalcore                                  William Casoli
1958   Icare IV                                      Walter Baroncini
1959   Tornese                                     Sergio Brighenti
1960   Nievo                                         Ugo Bottoni
1961   Quick Song                                 Walter Baroncini
1962   Newstar                                     Walter Baroncini
1963   Hurst Hanover                             Giancarlo Baldi
1964   Ozo                                           Johannes Frömming
1965   Fury Hanover                              Franco Albonetti
1966   Roquepine                                  Henri Levesque
1967   Some Fire                                   Anselmo Fontanesi
1968   Roquepine                                  Jean-Renè Gougeon
1969   Eileen Eden                                 Johannes Frömming
1970   Une de Mai                                 Jean-Renè Gougeon
1971   Une de Mai                                 Jean-Renè Gougeon
1972   Top Hanover                               Gerhard Krüger
1973   Latest Record                             Anselmo Fontanesi
1974   Timothy T.                                  Giancarlo Baldi
1975   Timothy T.                                  Giancarlo Baldi
1976   Wayne Eden                                Anselmo Fontanesi
1977   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1978   Charme Asserdal                          Heikki Korpi
1979   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1980   Jorky                                         Leopold Verroken
1981   Ideal du Gazeau                           Eugene Lefevre
1982   Ideal du Gazeau                           Eugene Lefevre
1983   Micado C.                                   Ulf Nordin
1984   Meadow Road                             Torbjörn Jansson
1985   Micron Hanover                           Eduardo Gubellini
1986   Noble Atout                                Jan Kruithof
1987   Grades Singing                             Olle Goop
1988   Grades Singing                             Olle Goop
1989   Indro Park                                   Lorenzo Baldi
1990   Peace Corps                                Stig H. Johansson
1991   Atas Fighter L.                             Torbjörn Jansson
1992   Kosar                                          Berndt Lindstedt
1993   Meadow Prophet                          Lars Gustafsson
1994   Giant Force                                 Olle Goop
1995   Crowning Classic                           Mauro Baroncini
1996   Crowning Classic                           Mauro Baroncini
1997   Moni Maker                                 Johnny Takter
1998   Moni Maker                                 Jos Verbeeck
1999   Varenne                                      Giampaolo Minnucci
2000   Blue Fighter                                 Olav Mikkelborg
2001   Victory Tilly                                 Torbjörn Jansson
2002   Victory Tilly                                 Stig H. Johansson
2003   H.P. Paque                                  Jorma Kontio
2004   Digger Crown                               Stig H. Johansson
2005   Lets Go                                       Enrico Bellei
2006   Express Road                               Andrea Guzzinati
2007   Oiseau de Feux                            Jean Michel Bazire
2008   Opal Viking                                  Jorma Kontio
2009   Opal Viking                                  Roberto Andreghetti
2010   Olga du Biwetz                             Jean Michel Bazire
2011   Beanie M.M.                                Johnny Takter
2012   Noras Bean                                  Stefan Söderkvist

          GRAN PREMIO ORSI MANGELLI
                            (SAN SIRO, MILANO)

1944   Nocera                                       Vincenzo Antonellini
1945   Oderzo                                       Odoardo Baldi
1946   Pan                                            Eros Martelli
1947   Baimonti                                     Fausto Branchhini
1948   Rialto                                         Nello Branchhini
1949   Sagundo                                      Vincenzo Antonellini
1950   Ticono                                        E. Finn
1951   Unico                                         William Casoli
1952   Vestone                                      William Casoli
1953   Nankino                                      Orlando Zamboni
1954   Linco                                          Alexandre Finn
1955   Ittrio                                          Sergio Brighenti
1956   Crevalcore                                  William Casoli
1957   Alki                                            Walter Baronchini
1958   Erro                                           William Casoli
1959   Giusto                                        Eros Martelli
1960   Guiglia                                        William Casoli
1961   Vibo                                           Orlando Zamboni
1962   Carmelo                                      Walter Baronchini
1963   Gebraso                                      Walter Baronchini
1964   Valganna                                     Vivaldo Baldi
1965   Gustino                                       A. Biagini
1966   Torway                                       Alfredo Cicognani
1967   Qurago                                       William Casoli
1968   Bezuglio                                      Johannes Frömming
1969   Vatson                                        Giuseppe Nogara
1970   Akobo                                         Nello Bellei
1971   Dalia                                           Giancarlo Baldi
1972   Sharif di lesolo                             Giuseppe Rossi
1973   Zeccola                                      Gianfranco Bongiovanni
1974   Danzica                                       Giuseppe Nogara
1975   Scellino                                       Nello Bellei
1976   Dailer                                          Giuseppe Rossi
1977   Maltasar                                      A. Pedrazzani
1978   Iperide                                        F. Albonetti
1979   Borgoplin                                     Vivaldo Baldi
1980   Foscherara                                   A. Luongo
1981   Argo Ve                                       Siviero Milani
1982   Evita Broline                                 Håkan Wallner
1983   Tarport Frenzy                             Jan Nordin
1984   Handybus                                     Preben Kjærsgaard
1985   Diamond Way                                Heinz Wewering
1986   Dance Marathon                           Jan Nordin
1987   Golden OM                                  Giuseppe Rossi
1988   Traffic Jam                                   Jan Nordin
1989   Extreme Hanover                           Ulf Nordin
1990   Antwerp Hanover                           Pietro Gubellini
1991   Crown`s Invitation                         Mike Lachance
1992   Almost an Angel                             Mario Zuanetti
1993   Tamin Sandy                                  Bjørn Garberg
1994   Incredible Abe                               Italo Tamborrino
1995   Trustworthy                                  Lorenzo Baldi
1996   Stacy Spice                                   Andrea Guzzinati
1997   Malabar Man                                 Malvern Burroughs
1998   Conway Hall                                  Jos Verbeeck
1999   Zambesi Flash                                Pietro Gubellini
2000   Abano As                                      Peter Strooper
2001   Scarlet Knight                               Stefan Melander
2002   Leda d`Occagnes                          Dominiek Locqueneux
2003   Southwind Vernon                         Jorma Kontio
2004   Passionate Kemp                           Jorma Kontio
2005   Fairbank Gi                                   Giuseppe Pietro Maisto
2006   Giulia Grif                                     Marco Smorgon
2007   Adrian Chip                                   Robert Bergh
2008   Ikke kjørt
2009   Mago d`Amore                              Pietro Gubellini
2010   Nesta Effe                                    Roberto Vecchione
2011   Brad de Veluwe                            Tuomas Korvenoja
2012   Quid Pro Quo                               Erik Adielsson                                  

           GRAND CRITERIUM DE VITESSE
                            (CAGNES-SUR-MER)

1958   Jariolain                                     Orlando Zamboni
1959   Jamin                                         Jean Riaud
1960   Tornese                                      Sergio Brighenti
1961   Tornese                                      Sergio Brighenti
1962   Masina                                        Francois Brohier
1963   New Star                                     Walter Baroncini
1964   Nike Hanover                               Johannes Frömming
1965   Ozo                                            Roger Massue
1966   Quioco                                       Michel Marcel Gougeon
1967   Roquepine                                  Henri Levesque
1968   Roquepine                                  Henri Levesque
1969   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1970   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1971   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1972   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1973   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1974   Amyot                                         Michel Marcel Gougeon
1975   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon
1976   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon
1977   Èlèazar                                        Leopold Verroken
1978   Èlèazar                                        Leopold Verroken
1979   High Echelon                               Jean Pierre Dubois
1980   Hadol du Vivier                            Jean Renè Gougeon
1981   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevrè
1982   Hymour                                      Jean Pierre Dubois
1983   Spice Island                                 Kurt Hörmann
1984   Lurabo                                        Michel Marcel Gougeon
1985   Mon Tourbillon                            Jean Paul Viel
1986   Ourasi                                        Jean Renè Gougeon
1987   Ourasi                                        Jean Renè Gougeon
1988   Ourasi                                        Jean Renè Gougeon
1989   Ourasi                                         Michel Marcel Gougeon     
1990   Express Ride                                Heikki Korpi      
1991   Mr. Lucken                                  Torbjörn Jansson
1992   Peace Corps                                Torbjôrn Jansson
1993   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1994   Giant Force                                 Olle Goop
1995   Houston Laukko                            Jorma Kontio 
1996   Crowning Classic                           Mauro Baroncini
1997   Gum Ball                                      Stig H. Johansson
1998   Ècho                                           Jean-Etienne Dubois
1999   Remington Crown                         Jos Verbeeck
2000   Moni Maker                                 Jimmy Takter
2001   Gobernador                                 Dominique Locqueneux
2002   Varenne                                      Giampaolo Minnucci
2003   Gigant Neo                                  Jean Michel Bazire
2004   Kesaco Phedo                              Jean Michel Bazire
2005   Västerbo Daylight                          Åke Svanstedt
2006   Kazire de Guez                             Jean Michel Bazire
2007   Kesaco Phedo                              Jean Michel Bazire
2008   Opal Viking                                  Jorma Kontio
2009   Meaulnes du Corta                        Pierre Levesque
2010   Meaulnes du Corta                        Pierre Levesque
2011   Quaker Jet                                  Jean Etienne Dubois
2012   Santa Rosa France                         William Bigeon

             GRAND PRIX DE WALLONIE
                                     (MONS)

2000   Japarov                                       Gerard Vergaerde
2001   Orlando II                                    Geert Lannoo
2002   Bonne Moi                                   Jean Pierre Bizoux
2003   Orlando II                                    Marc Huygens
2004   Jess Luxor                                   Lutfi Kolgini
2005   Kazire de Guez                             Jean Michel Bazire
2006   L`Amiral Mauzun                           Jean Philippe Ducher
2007   Lady d`Auvrecy                            Sebastian Ernault
2008   Olga du Biwetz                             Jos Verbeeck
2009   Ilaria Jet                                     Christophe Martens
2010   Quilien d`Isques                           Jean Michel Bazire
2011   Rapide Lebel                                Eric Raffin
2012   Ready Cash                                  Franck Nivard

          GROTE PRIJS DER GIGANTEN
                         (WOLVEGA, HOLLAND)

1971   Henri Buitenzorg                         Jan Wagenaar
1972   Dart Hanover                              Berndt Lindstedt
1973   Fideel                                        G. Desoete
1974   Luther Hanover                          Johannes Frömming
1975   Equileo                                      Bernard Froger
1976   Speedy Volita                             Gerard Gommans
1977   Bellino II                                    Jean Renè Geugeon
1978   Madison Avenue                          Uno Swed
1979   Hadol du Vivier                           Jean Renè Geugeon
1980   Madison Avenue                          Uno Swed
1981   Ideal du Gazeau                          Eugene Lefevrè
1982   Ex Lee                                       Dan Wegebrand
1983   The Onion                                 Stig H. Johansson
1984   Micado C.                                  Ulf Nordin
1985   Keystone Patriot                         Jorma Kontio
1986   Davidia Hanover                          Jorma Kontio
1987   Grades Singing                            Olle Goop
1988   Friendly Face                              Pekka Korpi
1989   Friendly Face                              Pekka Korpi
1990   Friendly Face                              Pekka Korpi
1991   Park Avenue Kathy                      Göran E. Johansson
1992   Park Avenue Kathy                      Göran E. Johansson
1993   Plant The Seed                           Jorma Kontio
1994   Bolets Igor                                  Lennart Forsgren
1995   Promising Catch                          Anders Lindqvist
1996   Holly Speedy                               Helmut Biendl
1997   Dryade des Bois                           Jos Verbeeck
1998   Running Sea                                Jim Frick
1999   Frisky Frazer                               Axel Jacobsen
2000   Remington Crown                        Jos Verbeeck
2001   Ikke kjørt
2002   Jam Pridem                                Jean Etienne Dubois
2003   Couch Doctor                             Anders Lindqvist
2004   Kleyton                                     Dominiek Locqueneux
2005   Malabar Circle Ås                        Torbjörn Jansson
2006   L`Amiral Mauzun                         Jean Michel Bazire
2007   Norginio                                    Jos Verbeeck
2008   Copper Beech                            Conrad Lugauer
2009   Russel November                         Hugo Langeweg
2010   Norginio                                     Nico d`Haenens
2011   Norginio                                     Nico d`Haenens
2012   Robert Keeper                            Michael Schmid

                    HAMBLETONIAN
                     (MEADOWLANDS, NEW JERSEY)

1926   Guy McKinney                             Nat Ray
1927   Iosola`s Worthy                           Marvin Childs
1928   Spencer                                     William H. Leese
1929   Walter Dear                                Walter Cox
1930   Hanover`s Bertha                        Tom Berry
1931   Calumet Butler                            Dick McMahon
1932   The Marchioness                         William Caton
1933   Mary Reynolds                             Ben White
1934   Lord Jim                                     H.M. Parshall
1935   Greyhound                                  Sep Palin
1936   Rosalind                                      Ben White
1937   Shirley Hanover                            Henry Thomas
1938   McLin Hanover                             Henry Thomas
1939   Peter Astra                                  H.M. Parshall
1940   Spencer Scott                             Fred Egan
1941   Bill Gallon                                    Lee Smith
1942   The Ambassador                           Ben White
1943   Volo Song                                    Ben White
1944   Yankee Maid                                Henry Thomas
1945   Titan Hanover                              Harry Pownall
1946   Chestertown                               Tom Berry
1947   Hoot Mon                                   Sep Palin
1948   Demon Hanover                            Harrison Hoyt
1949   Miss Tilly                                     Fred Egan
1950   Lusty Song                                  Delvin Miller
1951   Mainliner                                    Guy Crippen
1952   Sharp Note                                  Bi Shively
1953   Helicopter                                  Harry Harvey
1954   Newport Dream                           Del Cameron
1955   Scott Frost                                 Joe O`Brian
1956   The Intruder                               Ned Bower
1957   Hickory Smoke                            John Simpson sr.
1958   Emily`s Pride                               Flave Nipe
1959   Diller Hanover                             Frank Ervin
1960   Blaze Hanover                             Joe O`Brian
1961   Harlan Dean                                Jimmy Arthur
1962   A.C.`s Viking                               Sanders Russell
1963   Speedy Scot                               Ralph Baldwin
1964   Ayres                                         John Simpson sr.
1965   Egyptian Candor                          Del Cameron
1966   Kerry Way                                  Frank Ervin
1967   Speedy Streak                             Del Cameron
1968   Nevele Pride                               Stanley Dancer
1969   Lindy`s Pride                              Howard Beissinger
1970   Timothy T.                                 John Simpson sr.
1971   Speedy Crown                             Howard Beissinger
1972   Super Bowl                                 Stanley Dancer
1973   Flirth                                         Ralph Baldwin
1974   Christopher T.                             Billy Haughton
1975   Bonefish                                     Stanley Dancer
1976   Steve Lobell                                Billy Haughton
1977   Green Speed                               Billy Haughton
1978   Speedy Somolli                            Howard Beissinger
1979   Legend Hanover                          George Sholty
1980   Burgomeister                              Billy Haughton
1981   Shiaway St. Pat                            Ray Remmen
1982   Speedy Bowl                               Tommy Haughton
1983   Duenna                                      Stanley Dancer
1984   Historic Freight                           Ben Webster
1985   Prakas                                        Bill O`Donnell
1986   Nuclear Cosmos                           Ulf Thoresen
1987   Mack Lobell                                John Campbell
1988   Armbro Goal                                John Campbell
1989   Park Avenue Joe                          Ron Waples
1990   Harmonious                                 John Campbell
1991   Giant Victory                               Jack Moiseyev
1992   Alf Palema                                   Mickey McNichol
1993   American Winner                          Ron Pierce
1994   Victory Dream                              Mike Lachance
1995   Tagliabue                                    John Campbell
1996   Continentalvictory                        Mike Lachance
1997   Malabar Man                                Malvern Burroug
1998   Muscles Yankee                           John Campbell
1999   Self Possessed                             Mike Lachance
2000   Yankee Paco                               Trevor Ritchie
2001   Scarlet Knight                              Stefan Melander
2002   Chip Chip Hooray                         Eric Ledford
2003   Amigo Hall                                   Mike Lachance
2004   Windsong`s Legacy                      Trond Smedshammer
2005   Vivid Photo                                 Roger Hammer
2006   Glidemaster                                John Campbell
2007   Donato Hanover                           Ron Pierce
2008   Deweycheatumnhowe                  Ray Schnittker
2009   Muscle Hill                                  Brian Sears
2010   Muscle Massive                            Ron Pierce
2011   Broad Bahn                                 George Brennan    
2012   Market Share                               Tim Tetrick
2013   Royalty For Life                           Brian Sears
2014   Trixton                                      Jimmy Takter              

               HAMBLETONIAN OAKS
                   (MEADOWLANDS, NEW JERSEY)

1971   Gay Blossom                                Glen Garnsey
1972   Sara Lane Hanover                       Joe O`Brian
1973   Colonial Charm                             Glen Garnsey
1974   Berna Hanover                             Glen Garnsey
1975   Keystone Pioneer                        Dick DeSanties
1976   Ima Lula                                      Joe O`Brian
1977   Elmsford                                     Henri Filion
1978   Cora T.                                       Bill Herman
1979   Pagan Princess                            Peter Haughton
1980   Princess Glory                             Bill Popfinger
1981   Spring Dash                                 Berndt Lindstedt
1982   Dance Spell                                 Howard Beissinger
1983   Tarport Frenzy                            Jan Nordin
1984   Fancy Crown                               Bill O`Donnell
1985   Conch                                        Håkan Wallner
1986   Jef`s Spice                                 Mickey McNichol
1987   Armbro Fling                               George Sholty
1988   Nan`s Catch                                Berndt Lindstedt
1989   Park Avenue Kathy                       Bruce Nickells
1990   Working Gal                                 Mike Lachance
1991   Jean Bi                                       Jan Nordin
1992   Worldly Woman                            Bruce Liegle
1993   Winky`s Goal                               Cat Manzi
1994   Gleam                                        Malvern Burroug
1995   Lookout Victory                          John Patterson jr.
1996   Moni Maker                                Walley Hennessey
1997   Must Be Victory                           Berndt Lindstedt
1998   Fern                                           Luc Oullette
1999   Oolong                                       John Campbell
2000   Marita`s Victory                          Berndt Lindstedt
2001   Syrinx Hanover                            John Campbell
2002   Windylane Hanover                       Ron Pierce
2003   Southwind Allaire                         Ron Pierce
2004   Silver Springs                               George Brennan
2005   Jalopy                                        Jeff Gregory
2006   Passionate Glide                           Ron Pierce
2007   Danae                                         Tim Tetrick
2008   Creamy Mimi                                Andy Miller
2009   Broadway Schooner                      Brian Sears
2010   Bar Slide                                     Tim Tetrick
2011   Bold And Fresh                            George Brennan
2012   Personal Style                              David Miller
2013   Bee A Magician                            Brian Sears
2014   Lifetime Pursuit                          Yannick Gingras

               HUGO ÅBERGS MEMORIAL
                              (JÄGERSRO, MALMÖ)

1970   Brogan                                       Per-Olof Gustafsson
1971   Atout du Moulin                          Gert Scherman
1972   Noble Action                               Sören Nordin
1973   Ego Boy                                      Ingemar Olofsson
1974   Molnets Broder                           Åke Sundberg
1975   Judo Song                                  Per-Olof Gustafsson
1976   Nick Scott                                  Uno Swed    
1977   Duke Iran                                   Stig H. Johansson   
1978   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1979   Express Gaxe                              Gunnar Axelryd
1980   Express Gaxe                              Gunnar Axelryd
1981   Mustard                                     Olle Goop
1982   U.S. Thor Viking                          Stig H. Johansson
1983   Speedy Magnus                           Olle Goop
1984   The Onion                                  Stig H. Johansson
1985   Matinè                                       Johnny Takter
1986   Big Spender                                Berth Johansson
1987   Big Spender                                Berth Johansson
1988   Callit                                          Karl O. Johansson
1989   Mack Lobell                                Veijo Heiskanen
1990   Peace Corps                               Stig H. Johansson
1991   Peace Corps                               Stig H. Johansson
1992   Kosar                                         Stig H. Johansson
1993   Sea Cove                                    Joseph Verbeeck
1994   Campo Ass                                  Heinz Wewering
1995   Houston Laukko                          Jorma Kontio
1996   Zoogin                                       Åke Svanstedt
1997   Rite On Line                               Atle Hamre
1998   Rite On Line                               Atle Hamre
1999   Fridhems Ambra                           Stefan Söderkvist
2000   Victory Tilly                                Stig H. Johansson
2001   Giesolo de Lou                            Jean-Etienne Dubois
2002   Varenne                                     Giampaolo Minnucci
2003   Revenue                                     Lutfi Kolgini
2004   Gidde Palema                              Åke Svanstedt
2005   Gidde Palema                              Åke Svanstedt
2006   Citation                                      Erik Adielsson
2007   Oiseau de Feux                           Jean-Michel Bazire
2008   L`Amiral Mauzun                          Jean-Michel Bazire
2009   Torvald Palema                            Åke Svanstedt
2010   Lavec Kronos                               Lutfi Kolgini
2011   Lavec Kronos                               Erik Adielsson
2012   Commander Crowe                       Christophe Martens

              KENTUCKY FUTURITY
            (THE RED MILE, LEXINGTON - KENTUCKY)

1893   Oro Wilkes                                  John A. Goldsmith
1894   Beuzetta                                     Guz Macey
1895   Oakland Baron                             W.W. Milam
1896   Rose Croix                                   Myron E. McHenry
1897   Thorn                                         Orin A. Hickok
1898   Peter The Great                           P.V. Johnsen
1899   Boralma                                       Gus Macey
1900   Ferreno                                       Ed Benyon
1901   Peter Stirling                               J.B. Chandler
1902   Nella Jay                                     F.D. McKey    
1903   Sadie Mac                                   A. McDonald
1904   Grace Bond                                 W.J. Andrews
1905   Miss Adbell                                  A. McDonald
1906   Siliko                                          Myron E. McHenry
1907   General Watts                              M. Bowerman
1908   The Harvester                              Pop Geers
1909   Baroness Virginia                          Thomas W. Murphy
1910   Grace                                         M.C. McDevitt       
1911   Peter Thompson                           Jos L. Serrill
1912   Manrico B.                                   W.G. Durfee
1913   Etawah                                        Pop Geers
1914   Peter Volo                                   Thomas W. Murphy
1915   Mary Putney                                R.D. McMahon   
1916   Volga                                           Ben White         
1917   The Real Lady                              Thomas W. Murphy
1918   Nella Dillon                                  Jos L. Serrill
1919   Periscope                                    J.L. Dodge
1920   Arion Guy                                    Harry Stokes
1921   Rose Scott                                  Thomas W. Murphy
1922   Lee Worthy                                  Ben White
1923   Ethelinda                                     Walter Cox
1924   Mr. McElwyn                                Ben White
1925   Aileen Guy                                   Ben White
1926   Guy McKinney                              Nat Ray
1927   Iosola`s Worthy                            Marvin Childs
1928   Spencer                                      W.H. Leese
1929   Walter Dear                                 Walter Cox  
1930   Hanover`s Bertha                         Tom Berry
1931   Protector                                    William Caton
1932   The Marchioness                          William Caton
1933   Meda                                          Ben White
1934   Princess Peg                                Sep Palin 
1935   Lawrence Hanover                        Henry Thomas
1936   Rosalind                                       Ben White
1937   Twilight Song                                Ben White
1938   McLin Hanover                             Henry Thomas
1939   Peter Astra                                  Doc Parshall
1940   Spencer Scott                              Fred Egan
1941   Bill Gallon                                    Lee Smith
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Victory Song                                Sep Palin      
1947   Hoot Mon                                    Sep Palin
1948   Egan Hanover                               Ralph Baldwin
1949   Bangaway                                     Ralph Baldwin
1950   Star`s Pride                                 Harry Pownall sr.
1951   Ford Hanover                               John Simpson sr.
1952   Sharp Note                                  Bion Shively
1953   Kimberly Kid                                Thomas Berry
1954   Harlan                                         Delvin Miller
1955   Scott Frost                                  Joe O`Brien
1956   Nimble Colby                                Ralph Baldwin
1957   Cassin Hanover                             Fred Egan
1958   Emily`s Pride                                Flave Nipe
1959   Diller Hanover                               Ralph Baldwin
1960   Elaine Rodney                              Clint Hodgins
1961   Duke Rodney                                Eddie Wheeler
1962   Safe Mission                                 Joe O`Brien
1963   Speedy Scot                                 Ralph Baldwin
1964   Ayres                                          John Simpson sr.
1965   Armbro Flight                               Joe O`Brien
1966   Governor Armbro                          Joe O`Brien
1967   Speed Model                                Art Hult
1968   Nevele Pride                                Stanley Dancer
1969   Lindy`s Pride                               Howard Beissinger
1970   Timothy T.                                   John Simpson jr.
1971   Savoir                                         James Arthur
1972   Super Bowl                                  Stanley Dancer
1973   Arnie Almahurst                            Joe O`Brien
1974   Waymaker                                    John Simpson jr.
1975   Noble Rogue                                Billy Herman
1976   Quick Pay                                    Peter Haughton
1977   Texas                                          Billy Herman
1978   Doublemint                                  Peter Haughton
1979   Classical Way                                John Simpson jr.
1980   Final Score                                  Tom Haughton
1981   Filet Of Sole                                 John Simpson jr.
1982   Jazz Cosmos                                 Mickey McNichol
1983   Power Seat                                  Bill O`Donnell
1984   Fancy Crown                                Bill O`Donnell
1985   Flak Bait                                       Ben Webster
1986   Sugarcane Hanover                        Ron Waples
1987   Napoletano                                  Bill O`Donnell
1988   Huggie Hanover                             Ron Waples
1989   Peace Corps                                 John Campbell
1990   Star Mystic                                   Jan Jonsson
1991   Whiteland Janice                          Michel Lachance
1992   Armbro Keepsake                          John Campbell
1993   Pine Chip                                     John Campbell
1994   Bullville Victory                             John Campbell
1995   C.R. Track Master                         Mike Allen
1996   Running Sea                                 Wally Hennessey
1997   Take Chances                               Wally Hennessey
1998   Trade Balance                              Dave wade
1999   Self Possessed                              Michel Lachance
2000   Credit Winner                              Jim Meittnis
2001   Chasing Tail                                 John Campbell
2002   Like A Prayer                               Ron Pierce
2003   Mr. Muscleman                             Ron Pierce
2004   Windsong`s Legacy                       Trond Smedshammer
2005   Strong Yankee                              Brian Sears
2006   Glidemaster                                 John Campbell
2007   Donato Hanover                            Ron Pierce
2008   Deweycheatumnhowe                   Ray Schnittker
2009   Muscle Hill                                   Brian Sears
2010   Wishing Stone                              George Brennan
2011   Manofmanymissions                       Brian Sears
2012   My MVP                                       Mike Lachance

                    KYMI GRAND PRIX
                                   (KOUVOLA)

1998   Dryade des Bois                          Jos Verbeeck
1999   Dèfi d`Aunou                              Jean Etienne Dubois
2000   Bwt Magic                                  Ahti Antti-Roiko
2001   Exchequer                                  Aki Antti-Roiko
2002   Legendary Lover K.                      Steen Juul
2003   Flambeau des Pins                       Mathieu Fribault
2004   Kart de Baudrairie                       Jean Michel Bazire
2005   Prime Prospect                           Andrea Guzzinati
2006   Jag de Bellouet                           Christophe Gallier
2007   Camilla Highness                          Peter Ingves
2008   L`Amiral Mauzun                          Jean Michel Bazire
2009   Commander Crowe                       Peter Ingves
2010   Brioni                                        Joakim Lövgren
2011   Rapide Lebel                              Sebastien Guarato
2012   Commander Crowe                      Christophe Martens

         MAPLE LEAF TROTTING CLASSIC
                            (MOHAWK, CANADA)

1950   Morris Mite                                 Ephram L`Heureux
1951   Projectile                                   Phil Dussault
1952   Celia`s Counsel                            Earl Rowe
1953   Vanduzen                                    Jack Mehlenbacher
1954   Ben Boy                                      Keith Waples
1955   Ikke kjørt
1956   Ikke kjørt
1957   In Free                                       Harold McKinley
1958   Mr. Baldridge                              Phil Dussault
1959   Mr. Baldridge                              Russel Valles Key
1960   Selka Song                                  Harold McKinley
1961   Tie Silk                                       Howard Beissinger
1962   Duke Of Decatur                          Keith Waples
1963   Tie Silk                                       Frank Baise
1964   Tie Silk                                       Marcel Dostie
1965   Duke Rodney                               Don Huff
1966   Sprite Kid                                    Roger White
1967   Critic`s Choice                            Ron Feagan
1968   Earl Laird                                    James Cruise
1969   Grandpa Jim                                Robert Farrington
1970   Grandpa Jim                                Robert Farrington
1971   Grandpa Jim                                Robert Farrington
1972   Speedy Crown                             Howard Beissinger
1973   Flower Child                                Joe O`Brian
1974   Colonial Charm                            Jack Bailey
1975   Savoir                                         John Chapman
         Delmonica Hanover                      John Chapman
1976   Savoir                                         Ben Steall
1977   Ima Lula                                      Joe O`Brian
1978   Cold Comfort                               Peter Haughton
1979   Cold Comfort                               Billy Haughton
1980   Lindys Crown                               Larry Walker
1981   Super Marty                                Herman Hylkema
1982   Bobbo                                        Norm Jones
1983   Bridger                                       John Campbell
1984   Bridger                                       Ron Waples
1985   Manfred Hanover                         Patsy Rapone
1986   Grades Singing                             Herve Filion
1987   Franconia                                   John Campbell
1988   Natural Image                              Steve Condren
1989   No Sex Please                              Ron Waples
1990   No Sex Please                              Ron Waples
1991   H.H. Killington                             Mario Baillargeon
1992   No Sex Please                              Ron Waples
1993   Program Speed                            William Gale
1994   Earl                                            Roger Mayotte
1995   Glorys Comet                               John Holmes
1996   Wesgate Crown                            Cat Manzi
1997   Supergrit                                    Mark Jordan
1998   Hanko Angus                                Rick Zeron
1999   Goodtimes                                   Dave Wall
2000   Magician                                     David Miller
2001   Plesac                                         Doug Brown
2002   Fool`s Goal                                  Jack Moiseyev
2003   Rotation                                      Trevor Ritchie
2004   Mr. Muscleman                             Ron Pierce
2005   Mr. Muscleman                             Ron Pierce
2006   Peaceful Way                               Trevor Ritchie
2007   Equinox Bi                                   Trevor Ritchie
2008   Arch Madness                              Brian Sears
2009   San Pail                                       Randy Waples
2010   San Pail                                       Randy Waples
2011   San Pail                                       Randy Waples
2012   Mister Herbie                              Jody Jamieson

                    OLYMPIATRAVET
       (ÅBY, Kjørt på Jägersro i 1979 og på Solvalla i 1980 og 84)

1979   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1980   Don Ego                                      Stig H. Johansson
1981   Ikke kjørt
1982   Jana Bloc                                    Ove R. Andersson
1983   Ikke kjørt
1984   Einarsin                                       Tapio Perttunen
1985   Meadow Road                              Torbjörn Jansson
1986   Utah Bulwark                               Stig H. Johansson
1987   Grades Singing                             Ulf Thoresen
1988   Sugarcane Hanover                       Gunnar Eggen
1989   Callit                                           Karl O. Johansson
1990   Jet Ribb                                      Hans G. Eriksson
1991   Karate Chop                                Bo Näslund
1992   Bravo Sund                                  Jorma Kontio
1993   Queen L.                                    Stig H. Johansson
1994   Queen L.                                    Stig H. Johansson
1995   Copiad                                        Erik Berglöf
1996   Copiad                                        Erik Berglöf
1997   Scandal Play                                Bo Eklöv
1998   Rival Damkaer                               Erik Adielsson
1999   Scandal Play                                Bo Eklöv
2000   Varenne                                      Giampaolo Minnucci
2001   Etain Royal                                  Jorma Kontio
2002   Varenne                                      Giampaolo Minnucci
2003   Gidde Palema                               Åke Svanstedt
2004   Gidde Palema                               Åke Svanstedt
2005   Gidde Palema                               Åke Svanstedt
2006   Thai Tanic                                   Björn Goop
2007   Gentleman                                   Thomas Uhrberg
2008   Torvald Palema                             Åke Svanstedt
2009   Triton Sund                                 Örjan Kihlström
2010   Copper Beech                              Conrad Lugauer
2011   Brioni                                         Joakim Lövgren
2012   Commander Crowe                        Christophe Martens
2013   Maharajah                                   Ørjan Kihlström
2014   Solvato                                        Veijo Heiskanen

          PETER HAUGHTON MEMORIAL
                      (MEADOWSLAND, NEW JERSEY)

1982   Dancers Crown                            Stanley Dancer
1983   Why Not                                     Mickey McNichol
1984   Another Miracle                          Mickey McNichol
1985   Express Ride                               Georg Sholty
1986   Ditka Hanover                             Jan Nordin
1987   Supergill                                     Berndt Lindstedt
1988   Keyser Lobell                              Ray Remmen
1989   Backstreet Guy                           John Campbell
1990   Charlie Ten Hitch                        Dick Williams II
1991   BJ`s Mac                                    William Gale
1992   Giant Chill                                  John Patterson jr.
1993   Wesgate Crown                           John Campbell
1994   Donerail                                     John Campbell
1995   Dancer`s Victory                         John Campbell
1996   Yankee Glide                               Berndt Lindstedt
1997   Harry`s Bar                                 Berndt Lindstedt
1998   Enjoy Lavec                                Jimmy Takter
1999   Smok`n Lantern                          Berndt Lindstedt
2000   Yankee Mustang                          Berndt Lindstedt
2001   Civil Action                                 Mike Lachance
2002   CC`s Chuckie T.                          David Miller
2003   Tom Ridge                                  Ron Pierce
2004   New York Yank                            Ron Pierce
2005   Keystone Savage                          Brian Sears
2006   Donato Hanover                           Ron Pierce
2007   Blue York Yankee                         Brian Sears
2008   Muscle Hill                                  Brian Sears
2009   Holiday Road                               Brian Sears
2010   The Lindy Reserve                       Tim Tetrick
2011   Weingartner                               Johnny Takter
2012   Aperfectyankee                          Jim Oscarsson
2013   Father Patrick                            Yannick Gingras
2014   Centurion ATM                            Åke Svanstedt

                  PRIX D`AMÈRIQUE
                           (VINCENNES, PARIS)

1920   Pro Patria                                   Th. Monsieur
1921   Pro Patria                                   Th. Monsieur
1922   Reynolds V                                  M. Gougeon
1923   Passeport                                    P. Viel
1924   Passeport                                    Alexandre Finn
1925   Re Mac Gregor                            C. Dessauze
1926   Uranie                                        V. Capovilla
1927   Uranie                                        V. Capovilla
1928   Uranie                                        V. Capovilla
1929   Templier                                     A. Butti
1930   Amazone B.                                 Th. Vanlandeghem
1931   Hazleton                                     Otto Dieffenbacher
1932   Hazleton                                     Otto Dieffenbacher
1933   Amazone B.                                 Th. Vanlandeghem
1934   Walter Dear                                 Charlie Mills
1935   Muscletone                                 Alexandre Finn
1936   Javari                                          M. Perlbag
1937   Muscletone                                 Alexandre Finn
1938   De Sota                                       Alexandre Finn
1939   De Sota                                       Alexandre Finn
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Neulisse                                      C. Domergue
1943   Nebuleuse V                                R. Simonard
1944   Profane                                       A. Sourroubille
1945   Ovidius Naso                                Roger Cèran-Maillard
1946   Ovidius Naso                                Roger Cèran-Maillard
1947   Mistero                                       Romolo Ossani
1948   Mighty Ned                                  V. Antonellini
1949   Venutar                                      F. Rèaud
1950   Scotch Fez                                  Sören Nordin
1951   Mighty Ned                                 Alexandre Finn
1952   Cancannière                                Jonel Chryriacos
1953   Permit                                        Walter Heitmann
1954   Feu Follet X.                                M. Riaud
1955   Fortunato II                                 Roger Cèran-Maillard
1956   Gèlinotte                                    Roger Cèran-Maillard
1957   Gèlinotte                                    Roger Cèran-Maillard
1958   Jamin                                         Jean Riaud
1959   Jamin                                         Jean Riaud
1960   Hairos II                                      Willem Geersen
1961   Masina                                        Francois Brohier
1962   Newstar                                      Walter Baroncini
1963   Ozo                                            Roger Massue
1964   Nike Hanover                               Jan Frömming
1965   Ozo                                            Jan Frömming
1966   Roquèpine                                   Jean-Renè Gougeon
1967   Roquèpine                                   Henri Lèvesque
1968   Roquèpine                                   Jean-Renè Gougeon
1969   Upsalin                                        Louis Sauvè
1970   Toscan                                        Michel-Marcel Gougeon
1971   Tidalium Pèlo                               Jean Mary
1972   Tidalium Pèlo                               Jean Mary
1973   Dart Hanover                                Berndt Lindstedt   
1974   Delmonica Hanover                        F. Frömming
1975   Bellino II                                      Jean-Renè Gougeon
1976   Bellino II                                      Jean-Renè Gougeon
1977   Bellino II                                      Jean-Renè Gougeon
1978   Grandprè                                     Pierre-Dèsirè Allaire
1979   High Echelon                                Jean-Pierre Dubois
1980   Elèazar                                         Lèopold Verroken
1981   Idèal du Gazeau                             Eugène Lefèvre
1982   Hymour                                        Jean-Pierre Dubois
1983   Idèal du Gazeau                             Eugène Lefèvre
1984   Lurabo                                         Michel-Marcel Gougeon
1985   Lutin d`Isigny                               Jean-Paul Andrè
1986   Ourasi                                         Jean-Renè Gougeon
1987   Ourasi                                         Jean-Renè Gougeon
1988   Ourasi                                         Jean-Renè Gougeon
1989   Queila Gèdè                                 Roger Baudron
1990   Ourasi                                         Michel-Marcel Gougeon
1991   Tènor de Baune                           Jean-Baptiste Bossuet
1992   Verdict Gèdè                               Jean-Claude Hallais
1993   Queen L.                                     Stig H. Johansson
1994   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1995   Ina Scot                                      Helen Johansson
1996   Cocktail Jet                                 Jean-Etienne Dubois
1997   Abo Volo                                     Jos Verbeeck
1998   Dryade des Bois                            Jos Verbeeck
1999   Moni Maker                                 Jean-Michel Bazire
2000   Gènèral du Pommeau                    Jules Lepennetier
2001   Varenne                                      Giampaolo Minnucci
2002   Varenne                                      Giampaolo Minnucci
2003   Abano As                                     Jos Verbeeck
2004   Kesaco Phedo                              Jean-Michel Bazire
2005   Jag de Bellouet                            Christophe Gallier
2006   Gigant Neo                                   Dominik Locqueneux
2007   Offshore Dream                             Pierre Levesque
2008   Offshore Dream                             Pierre Levesque
2009   Meaulnes du Corta                        Franck Nivard
2010   Oyonnax                                      Sebastien Ernault
2011   Ready Cash                                   Franck Nivard
2012   Ready Cash                                   Franck Nivard
2013   Maharajah                                    Ørjan Kihlström                                                       

                   PRIX DE FRANCE
                          (VINCENNES, PARIS)

1956   Gelinotte                                    Charlie Mills
1957   Gelinotte                                    Charlie Mills
1958   Jamin                                         Jean Riaud
1959   Jamin                                         Jean Riaud
1960   Jamin                                         Jean Riaud
1961   Iskander F.                                  Walter Heitmann
1962   Masina                                        Francois Brohier
1963   Great Lullwater                            Roger Vercruysse
1964   Elaine Rodney                              Gerhard Krüger
1965   Elaine Rodney                              Gerhard Krüger
1966   Elma                                           Johannes Frömming
1967   Querido II                                    Roger Baudron
1968   Querido II                                    Roger Baudron
1969   Tidalium Pelo                               Jean Mary
1970   Tidalium Pelo                               Jean Mary
1971   Vanina B.                                    Jean Riaud
1972   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1973   Tony M.                                      Leopold Verroken
1974   Axius                                          Gerard Mascle
1975   Axius                                          Gerard Mascle
1976   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon
1977   Èlèazar                                        Leopold Verroken
1978   Èlèazar                                        Leopold Verroken
1979   Hadol du Vivier                            Jean Renè Gougeon
1980   Èlèazar                                        Leopold Verroken
1981   Classical Way                               John Simpson jr.
1982   Hymour                                      Jean Pierre Dubois
1983   Mon Tourbillon                            Jean Pierre Viel
1984   Lurabo                                        Michel Marcel Gougeon
1985   Mon Tourbillon                            Jean Pierre Viel
1986   Ourasi                                        Jean Renè Gougeon
1987   Ourasi                                        Jean Renè Gougeon
1988   Ourasi                                        Jean Renè Gougeon
1989   Poroto                                        Louis Boulard
1990   Pussy Cat                                    Jean Raffin
1991   Ultra Ducal                                  Paul Viel
1992   Atas Fighter L.                             Torbjörn Jansson
1993   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1994   Vourasie                                      Bernard Oger
1995   Queen L.                                     Stig H. Johansson
1996   Coktail Jet                                   Jean Etienne Dubois
1997   Lovely Godiva                               Per Olof Pettersson
1998   Balou Boy                                    Yves Dreux
1999   Moni Maker                                 Jean Michel Bazire
2000   Giant Cat                                     Nicolas Roussel
2001   Gobernador                                 Dominiek Locqueneux
2002   Fan Idole                                     Richard W. Denèchère
2003   Hilda Zonett                                 Dominiek Locqueneux
2004   Naglo                                          Örjan Kihlström
2005   Naglo                                          Örjan Kihlström
2006   Jag de Bellouet                            Christophe Gallier
2007   Kool du Caux                                Franck Nivard
2008   Exploit Caf                                   Jean Michel Bazire
2009   Meaulnes du Corta                        Pierre Vercruysse
2010   Meaulnes du Corta                        Pierre Vercruysse
2011   Ready Cash                                  Franck Nivard
2012   Royal Dream                                 Jean-Phillipe Dubois

                   PRIX DU PRESIDENT
                                 (AVENCHES)

2000   Prahler                                       Pierre Vercruysse
2001   Zinzan Brooke Tur                        Marco Smorgon
2002   Fabiano Bello                               Andre Le Courtois
2003   Simb Moonrunner                         Ulf Nordin
2004   Time of Change                            Gerhard Biendl
2005   Kito du Vivier                               Jos Verbeeck
2006   Lhassa                                         Pierre Levesque
2007   Pirougue Jenilou                          Louis Baudron
2008   Olga du Biwetz                             Jos Verbeeck
2009   Nimrod Borealis                            Matthieu Abrivard
2010   Pomerol de Laumac                       Franck Ouvrie
2011   Nimrod Borealis                            Loic Desire Abrivard
2012   Punchy                                       Jean Boillereau

                     ÅBY STORA PRIS
                          (MÖLNDAL, GÖTEBORG)

1936   Guy Montgomery P.                      Paul P. Nielsen
1937   True Hanover                              Ragnar Thorngren
1938   Escape                                        Ragnar Thorngren
1939   Harper Hanover                           Oscar Persson
1940   Craftsman                                    Oscar Persson
1941   Big Noon                                     Gösta Nordin
1942   Trumps                                       Ragnar Thorngren
1943   Volburn                                      Gösta Nordin
1944   Exklusiv                                       Gösta Nordin
1945   Dieter Asa                                   Stig Karlsson
1946   Justus                                         Sören Nordin
1947   Optimist                                      Gösta Nordin
1948   Locomotive                                  Gunnar Nordin
1949   Scotch Fez                                  Sören Nordin
1950   Frances Bulwark                           Sören Nordin
1951   Iran Scott                                   Carl A. Schoug
1952   Iran Scott                                   Carl A. Schoug
1953   Scotch Thistle                             Vicenti Ossani
1954   Mac Kinley                                  Willem H. Geersen
1955   Ejadon                                        Johannes Frömming
1956   Gelinotte                                    Charlie Mills
1957   Gelinotte                                    Charlie Mills
1958   Io d`Amour                                  Eddie Freundt
1959   Icare IV                                       Walter Baroncini
1960   Hairos II                                      Willem H. Geersen
1961   Kracovie                                      Raoul Vercrueysse
1962   Aprilsnar                                      Kaj Hansen 
1963   Oscar R.L.                                   Henri Levesque
1964   Frances Nibs                                Olle Andersson
1965   Pluvier III                                     Gunnar Nordin
1966   Orlof                                          Algot Scott
1967   Lill Mavil                                      Svenning Eriksson
1968   Pulemjot                                     Stig H. Nilsson
1969   Fairland                                       Uno Swed
1970   Lyon                                           Olle Elfstrand
1971   Harper Arrow                               Lennart Stjernlöf
1972   Lyon                                           Olle Elfstrand
1973   Bill D.                                          Andrè L. Dreux
1974   Knabe                                         Olle Goop
1975   Ikke kjørt
1976   Dines P.                                       Michel Feuillet
1977   Micko Tilly                                   Olle Lindqvist
1978   Charme Asserdal                            Heikki Korpi
1979   Hadol du Vivier                             Jean-Renè Gougeon
1980   Express Gaxe                                Gunnar Axelryd
1981   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevrè
1982   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevrè
1983   Legolas                                        Thomas Nilsson
1984   The Onion                                   Stig H. Johansson
1985   Minou du Donjon                          Olle Goop
1986   Utah Bulwark                               Stig H. Johansson
1987   Jet Ribb                                      Hans G. Eriksson
1988   Ourasi                                        Jean-Renè Gougeon
1989   Quellou                                       Pierre Levesque
1990   Reve d`Udon                               Yves Dreux
1991   Prince Mystic                               Atle Hamre
1992   Sea Cove                                     Joseph Verbeeck
1993   Queen L.                                     Stig H. Johansson
1994   Houston Laukko                            Jorma Kontio
1995   Zoogin                                         Åke Svanstedt
1996   Zoogin                                         Åke Svanstedt
1997   Gentle Star                                  Gunleif Tollefsen
1998   Rite On Line                                 Atle Hamre
1999   Gènèral du Pommeau                     Jules Lepennetier
2000   Victory Tilly                                  Stig H. Johansson
2001   Etain Royal                                   Jorma Kontio
2002   Victory Tilly                                  Stig H. Johansson
2003   Gidde Palema                                Åke Svanstedt
2004   Steinlager                                     Per Oleg Midtfjeld
2005   Gidde Palema                                Åke Svanstedt
2006   Red Chili Pirat                               Örjan Kihlström
2007   Giant Superman                             Fredrik B. Larsson
2008   Garland Kronos                              Lutfi Kolgini
2009   Torvald Palema                              Åke Svanstedt
2010   Lisa America                                  Torbjörn Jansson
2011   Rapide Lebel                                 Eric Raffin
2012   Sebastian K.                                  Åke Svanstedt

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
20.11 | 16:22

Hester og eiere/kusker bra presentert

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE