Norsk Mesterskap for varmblods- og kaldblodshester

Norgesmesterskapet for kaldblodshester er kjørt på Sørlandets Travpark hvert år siden 2000, mens varmblods-NM er kjørt på Biri Travbane siden 2003. NM-løpene er blant de mest prestisjefylte løpene som kjøres i landet. Fra 2008 kjøres det egne NM-løp for hopper av begge raser.

                  Norsk Mesterskap  
                          KALDBLODSHESTER

1940   Skanke Gilma                               J. Kvåle
         Hetta (to vinnere)                        H. Christiansen
1941   Molyn                                         E. Garberg
1942   Hetta                                         H. Christiansen
1943   Molyn                                         E. Garberg
1944   Gisle                                          J. Ødegård
1945   Toftesvarten                               H. Christiansen
1946   Donna Gyller                               P. Haslie
1947   Horda                                        J. Espeseth
1948   Borken                                       J. Espeseth
1949   Baus Tryggsøn                             T. Diskerud
1950   Ilar                                            J. Espeseth
1951   Tidemandrauen                           H. Holm
1952   Ådne                                         M. Fjermestad
1953   Grans Terna                                T. Klæstad
1954   Urdsønn                                     K. Buer
1955   Urdsønn                                     K. Buer
1956   Urdsønn                                     K. Buer
1957   Steggbest                                   E. Schou
1958   Dally Bausen                               K. Solberg
1959   Sylfidblesen                                J. Cedell
1960   Dally Bausen                               P. Rakkestad
1961   Dally Bausen                               P. Rakkestad
1962   Spiko                                         K. Buer
1963   Dally Bausen                               G. Diskerud
1964   Spiko                                         K. Buer
1965   Harpun                                      F. Marthinsen
1966   Vinvara                                      A. Ulven
1967   Dolly                                         T. Borstad
1968   Jahn Piril                                   K. Buer
1969   Jahn Piril                                   K. Buer
1970   Jahn Piril                                   K. Buer
1971   Bestmin                                     I. Larsen
1972   Kil Stjerna                                 T. Diskerud
1973   Borgano                                    U. Thoresen
1974   Thea                                         F. Marthinsen
1975   Dally Sjurson                              A. Sem
1976   Klang                                        B. Killingmo
1977   Vintilla                                      L. Kjøniksen
1978   Pål Best                                    B. Killingmo
1979   Vintilla                                      L. Kjøniksen
1980   Vintilla                                      L. Kjøniksen
1981   Vintilla                                      L. Kjøniksen
1982   Vintilla                                      L. Kjøniksen
1983   Slogum Tron                              J.E. Halvardsson
1984   Pilmingutt                                 O. Helgestad
1985   Spikdona                                   G. Eggen
1986   Pål Lunar                                   K.E. Jahnsen     
1987   Perle Troll                                 B. Ølstøren
1988   Alm Svarten                               T.H. Larsen
1989   Alm Svarten                               U. Thoresen
1990   Alm Svarten                               U. Thoresen
1991   Ilmin                                         C. Antonsen
1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1993   Lannem Svarten                         T. Wollebæk
1994   Kos Knekten                              F. Fladen
1995   Kos Knekten                              F. Fladen
1996   Bork Rigel                                 J. Blekkan
1997   Tyll Jahn                                   J.M. Sørmo
1998   Bork Rigel                                 J. Blekkan
1999   Røder                                       A. Eggan
2000   Ravn Jahn                                 G. Eggen
2001   Slottelid Knekten                       A. Mehla
2002   Spikeld                                      R. Wiig
2003   Moe Odin                                  A. Mehla
2004   Ravn Jahn                                 G.V. Gundersen
2005   Bokli Eld                                    L.A. Kolle
2006   Bokli Eld                                    L.A. Kolle
2007   Moe Odin                                  A. Mehla
2008   Bokli Eld                                    L.A. Kolle
2009   Åsajerven                                  T. Wollebæk
2010   Feseth Lynet                             T. Wollebæk
2011   Moe Brage                                 E. Høitomt     
2012   Joker Elden                                L.A. Kolle
2013   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2014   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2015   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2016   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland       

                 Norsk Mesterskap 
                        VARMBLODSHESTER

1940   Jungfrau                                    E. Østgård
1941   Jungfrau                                    E. Østgård
1942   Fantazya                                    G. Bratberg
1943   Pet McElwyn                              M. Botslangen
1944   Fin Wilson                                  E. Garberg
1945   Fin Wilsen                                  E. Garberg
1946   Dino Senator                              H. Marthinsen
1947   Tango Senator                            T. Diskerud
1948   Tango Senator                            T. Diskerud
1949   Tango Senator                            T. Diskerud
1950   Tango Senator                            T. Diskerud
1951   Eno Wilsen                                 E. Garberg
1952   Leif Protector                            P. Ulven
1953   Senator Champlain                      S. Hansen
1954   Eno Wilsen                                 L. Haslie
1955   Princess Spencer                        L. Haslie
1956   King Senator                              K. Ulven
1957   Iver Champo                               T. Diskerud
1958   Jens Protector                           T. Diskerud
1959   Iver Champo                               T. Diskerud
1960   Jens Protector                           T. Diskerud
1961   Peter McKinney                          K. Buer
1962   Prins Bulwark                              K. Buer
1963   Merceno                                    K. Eriksen
1964   Merceno                                    K. Ulven
1965   Merceno                                    K. Ulven
1966   Orchid Hunter                            P. Ulven
1967   Merceno                                    P. Ulven
1968   Scott Protector                          K. Buer
1969   Scott Protector                          K. Buer
1970   Prince Royal                               K.E. Jahnsen
1971   Scott Protector                          K. Buer
1972   Prince Royal                               K.E. Jahnsen
1973   Prince Royal                               K.E. Jahnsen
1974   Prince Royal                               K.E. Jahnsen
1975   Prince Royal                               K.E. Jahnsen
1976   Safaga Vixi                                  F. Marthinsen
1977   France Du Pont                           G. Eggen
1978   Winner Stord                              P. Ulven
1979   Lord Royal                                  T. Borg
1980   Volo Frost                                   M. Austevoll
1981   Clean Robber                              L. Kjøniksen
1982   Toves Girl                                   B. Orre
1983   Lins Royal R.                               A. Mehla
1984   Speedy Scotch                            U. Thoresen
1985   Toyota Moulin                              P. Ulven
1986   Rex Rodney                                 K. Håkonsen
1987   Scott Iran                                   K.T. Gundersen
1988   Perfect Ekegård                           A. Mehla
1989   Scott Iran                                   D. Aarum
1990   Rex Rodney                                 K. Håkonsen
1991   Rebeccas Boy                              R. Wiig
1992   Apache Warrior                            P.O. Midtfjeld
1993   Shan Rags                                   N.P. Brækken
1994   Shan Rags                                   N.P. Brækken
1995   Shan Rags                                   N.P. Brækken
1996   Nevele Cero O.                            Ø. Hegdal
1997   Express Sund                               L.A. Kolle
1998   Tian Chamir G.                            F. Fladen
1999   Bella Coal                                   A. Mehla
2000   Sugarcane Volo                            H.P. Tholfsen
2001   Turbo Sandy                                O. Mikkelborg
2002   Super Ari                                    R. Wiig
2003   Delice Classic                              J.H. Undem
2004   Super Ari                                    R. Wiig
2005   Thai Tanic                                   V. Hop
2006   Odd Sen Toft                               O. Mikkelborg
2007   Jetstile                                      G.V. Gundersen
2008   Auro News                                  C. Antonsen
2009   Tinita Love                                  G.V. Gundersen
2010   New Varenne L.A.                        P.O. Midtfjeld
2011   Tinita Love                                  T. Borg
2012   Classic Tile                                  P.O. Midtfjeld
2013   Mr. X.F. Royal                               L.A. Kolle
2014   Support Justice                            G.V. Gundersen
2015   Support Justice                            G.V. Gundersen
2016   Glen Ord Superb                          G.V. Gundersen

                  Norsk Mesterskap
                         (KALDBLODSHOPPER)

2008   Horgen Lotta                              Lars Anvar Kolle
2009   Sjefslill                                       Vidar Tjomsland
2010   Briskebyrappa                             Per Oleg Midtfjeld
2011   Briskebyrappa                             Per Oleg Midtfjeld
2012   Drav Siss                                     Erlend Rennesvik
2013   Ulsrud Tea                                 Svein Ove Wassberg
2014   Ulsrud Tea                                 Svein Ove Wassberg
2015   Lannem Silje                               Tor Wollebæk
2016   Åsrud Vilja                                  Kristian Malmin

                   Norsk Mesterskap 
                          (VARMBLODSHOPPER)

2008   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen
2009   Royale                                        Vidar Hop
2010   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen
2011   Sweet Case                                 Thor Borg
2012   Olympic Image                             Olav Mikkelborg
2013   My Happiness E.P.                         Bo Westergaard
2014   My Happiness E.P.                         Bo Westergaard
2015   Angelina BR                                 P.O. Midtfjeld
2016   Netherlee`s Dream                       S.O. Wassberg                     

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
20.11 | 16:22

Hester og eiere/kusker bra presentert

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE