Tidligere vinnere av ulike storløp på Momarken Travbane

Momarken Travbane er en hyperrask 1000m bane som ligger idyllisk til ved Mysen.
På anlegget finnes et topp moderne treningsanlegg med løpsbane, velpreparerte treningsløyper, bakkeløype og rettbane.

Besøksadresse: Skofterudveien 12, 1850 Mysen
tlf.: 69 89 80 01
www.momarken.no

         A.J.F. Haneborgs Minneløp

1955   Iver Champo                               L.K. Jahnsen
1956   Cicerone                                    F. Nilsen
1957   Perhaps                                     E. Heggernes
1958   Chris Bingen                               P. Rakkestad
1959   Zarina                                       T. Diskerud
1960   Princess Royal                            T. Siskerud
1961   Turi Champo                               S. Skjønberg
1962   May Be                                      T. Diskerud
1963   Pimpernel                                  J. Cedell
1964   Princess Volar                            P. Rakkestad
1965   Gallant Victory                           K. Buer
1966   Fasco                                        B. Arvidsson
1967   Victory`s Boy                             F. Marthinsen
1968   E`Stellon                                   T. Diskerud
1969   Kæmpe L.                                  K. Buer
1970   Dunex                                       T. Diskerud
1971   Mercello                                   F. Marthinsen
1972   Odalisk                                      T.H. Larsen
1973   Nibs Boy                                    L. Kjøniksen
1974   Karina                                       P. Ulven
1975   Speedy Star                               J. Bøhn
1976   Steve Bakkely                             P. Ulven
1977   Wembley                                   G. Eggen
1978   Winner Stord                             P. Ulven
1979   Earthas Spin                              G. Eggen
1980   Volo Frost                                 M. Austevoll
1981   Lady Pepiva                               P. Ulven
1982   Fox Trot                                    F. Hansen
1983   Pingla Hønez                              D. Aarum
1984   Toyota Moulin                           P. Ulven
1985   Paragon                                    O.K. Selliken
1986   Hoya Carnosa                            C. Antonsen
1987   Tailored Way                             U. Thoresen
1988   Lamitech Leebrook                    A. Hamre
1989   Lady Fisherman                          A. Mehla
1990   Ideal Quickque A.                      A. Hamre
1991   Silwer Crown                             P.O. Midtfjeld
1992   Thuuli Tee                                D. Aarum
1993   Benign Chaplin                           H.P. Tholfsen
1994   Living Pride                               T. Skauen
1995   King Satin                                 T. Borg
1996   White Hart Lane                        S. Hammersborg
1997   Sugarvision                               G. Eggen
1998   Santa Volo                                R. Wiig
1999   Rolling Simb                              T. Borg
2000   On The Spot                             G. Eggen
2001   Scott News                               S.O. Weberg
2002   Super Midnight                          L.A. Kolle
2003   Steinlager                                 P.O. Midtfjeld
2004   Comeback Victory                      G.V. Gundersen
2005   Lingo                                       C. Antonsen
2006   Los Amigo                                 E. Høitomt
2007   Trinity Degato                           G. Austevoll
         Bentley Star D. (dødt løp)           K. Johansen
2008   The Seeker                               H.P. Tholfsen
2009   Gidde R. Icke                            K. Bjørnerød
2010   Mountain Dew                           L.A. Kolle
2011   Why Sly                                    P.O. Midtfjeld
2012   Ramos Boy                                V. Hop
2013   Rafolo                                      L.A. Kolle
2014   Jacaroo                                    B. Westergaard
2015   Tack Wee                                  Å. Tengsareid
2016   Emir La Brousse                         M.T. Gundersen

                       Fylkeskamp
(Østfold-Vestfold-Telemark-Buskerud-Oppland-Akershus)

1938   Lykkeper                                    N. Buer
1939   Gisle                                          J. Ødegaard
1940   Ikke kjørt
1941   Lykkeper                                    N. Buer
1942   Vigri                                           A. Sannes
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Glunt                                         J. Rakkestad
1947   Bondegutten                               A.E. Buer
1948   Goril                                          K. Stubberud
1949   Goril                                          K. Stubberud
1950   Morhild                                      E. Garberg
1951   Ikke kjørt
1952   Atlas Vira                                    Ø. Buer
1953   Atlas Vira                                    Aa. Ottersen
1954   Kvikk Sylfiden                              L. Norum
1955   Elvard                                         N. Nilsen
1956   Kvikk Sylfiden                              L. Norum
1957   Spenter                                      I. Larsen
1958   Hamar                                        K. Rastad
1959   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1960   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1961   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1962   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1963   Dally Bausen                                G. Diskerud
1964   Omerbausa                                  K. Ulven
         Sabina                                        R. Olsen
1965   Huldreprinsen                              K.E. Jahnsen
         Vinvara                                       A. Ulven
1966   Vinvara                                       A. Ulven
         Vinvara                                       A. Ulven
1967   Ramon Rosa                                 K. Rastad
         Jerker                                        T. Borstad
1968   Ikke kjørt
1969   Thea                                          F. Marthinsen
         Gulle                                          J. Schou
1970   Gulle                                          J. Schou
         Hallingkongen                              A. Søndreli

                        Glava-Løpet
             (A/S Askim Gummivarefabrikks Løp 1949-70)
                           (Vikingløpet 1971-88)

1949   Tango Senator                            T. Diskerud
1950   King Abbey                                 P. Rakkestad
1951   Senator Champlain                       K. Buer
1952   Eno Wilson                                  E. Garberg
1953   Mercator                                   O. Olsen
1954   Princess Spencer                        P. Ulven
1955   Britt Champlain                           T. Diskerud
         Princess Spencer (to vinnere)       L. Haslie
1956   Astrid                                        A. Høgberg
1957   King Senator                               K. Ulven
1958   Gibs Bulwark                               N. Sundin
1959   Puck Song                                  J. Espeseth
1960   Jens Protector                           T. Diskerud
1961   Zarina                                        G. Diskerud
1962   Prins Bulwark                              K. Buer
1963   Prins Bulwark                              K. Buer
1964   Turi Champo                               K. Buer
1965   Dunbar                                       P. Rakkestad
1966   Gallant Victory                            K. Buer
1967   Skate                                         R. Buer
1968   Earl Song                                    J. Cedell
1969   Rolls Royal                                  G. Diskerud
1970   Scott Protector                          K. Buer
1971   Scott Protector                          K. Buer
1972   Garcia                                        F. Marthinsen
1973   Beau Nonantais                           K. Buer
1974   Frances Marie                             R. Thuresson
1975   Annika Harvester                         G. Diskerud
1976   Soroya C.                                   B.M. Gundersen
1977   Brod Bulwark                              N.Å. Østby
1978   Mr. Caleb                                   T. Wollebæk
1979   Earthas Spin                               G. Eggen
1980   Lins Royal R.                               G. Eggen
1981   Volo Frost                                  M. Austevoll
1982   Velin Kattegat                             G. Diskerud
1983   Elken Star                                   G. Diskerud
1984   Fabianco                                    E. Flenes
1985   Gamina Hedevang                        J. Risa
1986   Damons Pride                              T.H. Larsen
1987   Tailored Way                              D. Aarum
1988   Pershing Marie                            S. Berggren
1989   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1990   Chagall                                       A. Hamre
1991   Laser Almahurst                          A. Hamre
1992   Santana Lobell                            H.P. Tholfsen
1993   King Of The Sea                          A. Hamre
1994   Ringo Superboy                           B. Ølstøren
1995   Bicycle                                      D. Aarum
1996   Sugar Boy                                  H.P. Tholfsen
1997   Lamitech Crush Em                      Å. Svanstedt
1998   Bella Coal                                  A. Mehla


               Holm Holmsens Minneløp

1973   Quick Step                                 Hans Petter Tholfsen
1974   Soroya C.                                   Bjarne M. Gundersen
1975   Filur Pride                                  Ulf Thoresen
1976   Mexico Star                               Jan Risa
1977   Polar Nibs                                  Johan Cedell
1978   Fiction                                      Per Henriksen
1979   Cimi Karlebo                               Gunnar Eggen
1980   Baron Dior                                 Frank Marthinsen
1981   Skiff                                          Asbjørn Mehla
1982   Arnie Will Do                              Frode Hansen
1983   Costa Plenty                              Gunnar Eggen
1984   Jambo Luanne                            Hans Petter Tholfsen
1985   Ibrahim G.                                  Petter Glittum
1986   The Great Santina                      Gunnar Eggen
1987   Siggy Star                                  Gunnar Mehla
1988   Yankee Pedro                            Per Ulven
1989   Geneva Summit                           Gunnar Eggen
1990   Smokin Spin                               Göran E. Johansson
1991   Bluesbreaker                             Trond Skauen
1992   Elmas Boy                                  Eirik Høitomt
1993   Tomali Sandy                              Bjørn Garberg
1994   Ikke kjørt
1995   Perfect Harmony                        Asbjørn Mehla
1996   Mr. Tick Tack                             Terje Løvseth
1997   Ikke kjørt
1998   Ikke kjørt
1999   Kendrick Hanover                       Atle Hamre
2000   King Simon                                 Hans Christian Holm
2001   Thai Zoot                                  Øystein Tjomsland
2002   Tib Mack Force                          Frode Hamre
2003   Otard                                       Øyvind Hegdal
2004   Blyge Harry                               Frode Hamre
2005   Philip Rags                                 Per Oleg Midtfjeld
2006   Keystone Carla                           Lars Anvar Kolle
2007   Pine Princess L.                         Cato Antonsen
2008   Lord Capar                                Örjan Kihlström
2009   Victor L.H.                                Johnny Takter
2010   Tryptophan Ås                           Kenneth Haugstad
2011   Only Kronos                               Lutfi Kolgjini
2012   Magnificent Face                        Lutfi Kolgjini
2013   Ronnie O`Sullivan                       Bjørn Goop
2014   Good`s of Norway                       Eirik Høitomt
2015   Ikke kjørt
2016   Cash Okay                                 Geir Vegard Gundersen

                   HØST MARATON

2013   Vasadu                                        F. Hamre
2014   Quincy Frontline                           F. Hamre
2015   Black November                           P.O. Midtfjeld
2016   Glen Ord Superb                          G.V. Gundersen

               Kaare Krosbys Minneløp

1973   Knaust                                       Jahn Schou
1974   Texas Jan                                   Sigvart Larsen
1975   Seiersylfiden                               Kristian Myren
1976   Helgin Baus                                 Asbjørn Mehla
1977   Vitor                                          Carl Wollebæk
1978   Gampila                                      Ivar Gamme
1979   Dodlin                                        Martin Hoel
1980   Sprintmin                                   Carl Wollebæk
1981   Kinge Balder                               Gunnar Diskerud
1982   Finstad Per                                 Thor Tholfsen
1983   Slogum Pil                                   Tor Wollebæk
1984   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1985   Per U.                                        Arthur Utsogn
1986   Briskeby Gutten                          Gunnar Eggen
1987   Alta                                           Dagfinn Aarum
1988   Granli Bausen                              Asbjørn Mehla
1989   Lappello                                     Per Arne Lindstöm
1990   Min Erik                                     John Torp
1991   Slogum Bris                                 Arne Sem
1992   Vital Best                                   Tore H. Larsen
1993   Moe Vilja                                   Asbjørn Mehla
1994   Ikke kjørt
1995   Blæs Lina                                   Cato Antonsen
1996   Lyn Jo                                       Dagfinn Aarum
1997   Ikke kjørt
1998   Ikke kjørt
1999   Mai Lotta                                  Geir Vegard Gundersen
2000   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2001   Alm Rau Jo                                Jomar Blekkan
2002   Storm Jo                                   Jomar Blekkan
2003   Best Elden                                 Asbjørn Mehla
2004   Alm Viktor                                 Rune Wiig
2005   Åsajerven                                  Tor Wollebæk
2006   Kasper Mollyn                            Asbjørn Mehla
2007   Nimo                                         Atle Solhus
2008   Krøsus                                      Vidar Hop
2009   Lannem Jona                             Asbjørn Mehla
2010   Nygaards Thea                           Jan Roar Mjølnerød
2011   Gylden Balder                            Kai Johansen
2012   ?
2013   Lesja Kongen                              Øystein Tjomsland
2014   Odins Eld                                   Vidar Hop
2015   Moe Garm                                  Eirik Høitomt
2016   Solkongen                                  Jan Roar Mjølnerød

                Momarken Grand Prix

1972   Nu Bangsbo                                V. Pedersen
1973   Baron Päls                                  G. Nordin
1974   Pimpernell II                               K. Svendsson
1975   Ritha Lyngholm                           O. Lindquist
1976   Sunbeam R.                                U. Thoresen
1977   Charismatic                                T. Tholfsen
1978   Fetard                                       H. Nymann
1979   Record Launcher                        B. Erasmie
1980   Clean Robber                              L. Kjøniksen
1981   Full Of Coal                                J. Risa
1982   Johnson Lobell                           H.P. Tholfsen
1983   Sancho Hanover                          H.P. Tholfsen
1984   Frances Guy                               G. Eggen
1985   Damons Pride                              A. Mehla
1986   Hambler F.                                 B. Garberg
1987   Clash Hammering                         U. Thoresen
1988   Ewing Turf                                 A. Lindqvist
1989   Mack Lobell                               V. Heiskanen
1990   Peace Corps                              S.H. Johansson
1991   Prince Mystic                            A. Hamre
1992   First Sid                                    P.I. Kolbjørnsvik
1993   Bicycle                                     V. Hop
1994   Copiad                                      E. Berglöf
1995   Sugar Boy                                 H.P. Tholfsen
1996   Deliberate Speed                       P. Henriksen
1997   Lookout Victory                        S.H. Johansson
1998   Indian Silver                              S.H. Johansson
1999   Lass Zefyr                                 O. Goop
2000   King Kruzer                               H.C. Holm
2001   Legendary Lover K.                    (S. Juul)
2002   Legendary Lover K.                    (S. Juul)
2003   Norvelous Hanover                     O. Mikkelborg

               Momarken Grand Prix
                               (Hoppeløp)

1987   Wolf`s Ahava                               K. Dybdahl
1988   Vicky Vy                                     G. Eggen
1989   Cross Creek                                U. Thoresen
1990   Don`t Cry For Me                        G. Norman
1991   Glad Suit                                    D. Aarum
1992   Krista Vixi                                   P.L. Nilsen
1993   Royal Blood                                O. Goop
1994   Baroness Karsk                            H.O. Sundberg
1995   Handbag                                     Ö. Kihlström
1996   Lamitech Dancing                        S.H. Johansson
1997   Emilie Cas El                                T. Korvenoja
1998   Reel Diamond                              O. Goop
1999   Mack Action Ås                           O. Goop
2000   Box Trot                                     H.P. Tholfsen
2001   Small Town Girl                            P.O. Midtfjeld
2002   Candelia                                     O. Goop

    Momarkens Nordiske Kaldblodsløp

1989   Bestjerker                                  T. Wollebæk
1990   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1991   Lannem Svarten                           T. Wollebæk
1992   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1993   Lønsvoldsvarten                           M. Helland

                Momarken Norsk Oaks
                      (3-årige Kaldblodshopper)

1986   Vinning Tora                               Vidar Schwabe
1987   Måna Nixi                                   Arne Nilsen
1988   Satti                                          Amund Øksnevad
1989   Løkke Frøkna                              Dagfinn Aarum
1990   Lygna Fina                                  Vidar Hop
1991   Åsvara                                        Edvard Kristiansen
1992   Durga                                         Bjørn Garberg
1993   Oddevinna                                  Per Arvid Erga
1994   Vinter Stjerna                             Tor Wollebæk
1995   Lannem Tora                               Tor Wollebæk
1996   Uldina                                        Øyvind Austevoll
1997   Sindy Vinter                                Odd Arne Sagholen
1998   Søstra                                        Arne Nilsen
1999   Mørtvedt Mari                             Thor Borg
2000   Veels Stjerna                              Jan Roar Mjølnerød
2001   Athenepia                                   Kristian Bjørnerød
2002   Brenne Stjerna                            Geir Vegard Gundersen
2003   Ihle Vinnie                                  Olav Mikkelborg
2004   Spang Pila                                   Cato Antonsen
2005   Valle Jærva                                 Øystein Tjomsland
2006   Horgen Lotta                               Geir Vegard Gundersen
2007   Finspika                                      Lars Anvar Kolle
2008   Romhus Molla                              Vidar Hop
2009   Eldsiri                                         Asbjørn Mehla
2010   Voje Spika                                   Thor Borg
2011   Pyrodi                                         Niclas Torstemo
2012   Tema                                          Geir Vegard Gundersen
2013   Lannem Silje                               Tor Wollebæk
2014   Brenne Rødi                                Jan Roar Mjølnerød
2015   Tangen Jerkila                             Gunnar Austevoll
2016   Tekno Lotta                                 Lars Anvar Kolle

                 Momarken Norsk Oaks
                         (3-årige Varmblodshopper)

1986   Komtesse June                           Egil Flenes
1987   Super Dulcinea                           Asbjørn Mehla
1988   Lady Fisherman                           Gunnar Eggen
1989   Glad Suit                                    Asbjørn Mehla
1990   Marvelous Volo                           Hans Petter Tholfsen
1991   Blue Sister                                 Gunnar Eggen
1992   Astro Game                                Trond Skauen
1993   Benign Daphne                           Jørn Olaf Olsen
1994   Bunny Bowl                                Vidar Hop
1995   Superina Land                            Steinar Holm
1996   Anya Pedro                                Hans Christian Holm
1997   Lady Celine S.                            Jørn Morten Kvikstad
1998   Welia Laylock                             Gunnar Eggen
1999   Tobro`s Girl                               Geir Vegard Gundersen
2000   Eight Eleven L.                            Trond Skauen
2001   Perfect Gal                                Per Oleg Midtfjeld
2002   Masserarti                                 Atle Eggan
2003   Due Diligence                             Olav Mikkelborg
2004   Vienna                                      Steinar Hammersborg
2005   Olganina                                    Vidar Hop
2006   Kristiane K.                                Sven Olav Weberg
2007   Qtee                                         Vidar Hop
2008   First Eleven L.                            Vidar Hop
2009   Cash And Carry                           Tom Erik Solberg
2010   Farmer`s Julia                            Olav Mikkelborg
2011   Fricky                                        Per Oleg Midtfjeld
2012   Oh Superb                                  Asbjørn Mehla
2013   Glad Hall T.                                Bjørn Garberg
2014   Nelson Nora                                Bo Westergaard
2015   Anazai                                        Kristian Malmin
2016   Nice Eleven L.                             Geir Vegard Gundersen

                     Oaks revansjen
                              (4 årige hopper)

2006   Magdalena Spur                          Jomar Blekkan
         Engesve Bella                              Leif Witasp
2007   French Rolls                               Björn Goop
         Jilly                                           Johan Herbjørn Undem
2008   American Rolls                            Olle Goop
         Eigelands Frøkna                          Åsbjørn Tengsareid
2009   Sweet Case                                 Thor Borg
         Faste Lundi                                 Eirik Høitomt
2010   Pretty Photo                               Asbjørn Mehla
         Eldsiri                                        Ulf Ohlsson
2011   Carte Blanche                             Tom Erik Solberg
         Voje Spika                                   Thor Borg
2012   Ira Helevi                                   Gunnar Austevoll
         Hellin Jærva                                Eirik Høitomt
2013   Beverly B.R.                                Bo Westergaard
          Lidå Ø.K.                                    Tom Erik Solberg
2014   Glad Hall T.                                 Bjørn Garberg
          Lannem Silje                               Tor Wollebæk
2015   Nelson Nora                                 Eirik Høitomt
         Tante Ragnhild                             Geir Vegard Gundersen
2016   Charisma KW                                Tom Erik Solberg
         Solvik Faksa                                  Lars Anvar Kolle

              Ole Uttisruds Minneløp

1947   Anker                                        Halvard Vold
1948   Gyller Hoffmann                          Øyvind Buer
1949   Erik                                           Steinar Sønstegaard
1950   Urdsøn                                      Karsten Buer
1951   Rivanda                                      Nils Buer
1952   Baus Steggsøn                            Jon Espeseth
1953   Glæda                                       Tron Klæstad
1954   Løverappa                                  Leif Hansen
1955   Dally Bausen                               Kaare Solberg
1956   Roy Stegg                                  Karsten Buer
1957   Vik Molly                                    Karsten Buer
1958   Nattlyna                                    Kaare Ruud
1959   Terje                                        Ivar Riis
1960   Løven                                       Kåre Rastad
1961   Josias                                       Karsten Buer
1962   Strålestegg                                Arne Fladberg
1963   Dolly                                        Terje Borstad
1964   Vivan                                        Edvard Huseby
1965   Kilde                                        Trygve Diskerud
1966   Bestmin                                    Ivar Larsen
1967   Kvikkvinn                                   Kjell Norsted
1968   Jonsokstjerna                            Brede Killingmo
1969   Nic                                           Terje Borstad
         Vikarauen (dødt løp)                   Svein Kurås
1970   Torbest                                     Karsten Buer
1971   Brage                                       John Torp
1972   Boris                                        Terje Borstad
1973   Sjurprinsen                               Hans Martin Klepaker
1974   Jarvistøva                                  Frank Marthinsen
1975   Best Terna                                Kjell Norsted
1976   Nordli Baus                               Olav M. Haga
1977   Kila                                          Gunnar Diskerud
1978   Jens Håp                                  Jens Aarum
1979   Sylfide Rapp                              Hans Sveen
1980   Grenne Blesen                           Bjørn Garberg
1981   Bjørklia Pålle                             Arne Nilsen
1982   Min Hera                                  Frank Marthinsen
1983   Pål Lunar                                  Brede Killingmo
1984   Gaute                                      Ulf Thoresen
1985   Listmin                                     Egil Flenes
1986   Varg Jerker                               Armand Kvåle  
1987   Sambo                                      Gunnar Eggen
1988   Fraun Fresken                           Terje Dahl
1989   Kile Pjolter                               Cato Antonsen
1990   Pajagutt                                   Tor Wollebæk
1991   Korson                                     Tor Wollebæk
1992   Helmin Rigel                              Dagfinn Aarum
1993   Helmin Rigel                              Dagfinn Aarum
1994   Mjølner Tor                               Per Oleg Midtfjeld
1995   Troll Leinar                               Thor Borg
1996   Metsgar                                    Rune Wiig
1997   Engerbest                                 Per Dave Holtung
1998   Minijakken                                Jomar Blekkan
1999   Føynland Svarten                       Rune Wiig
2000   Schuvar                                    Asbjørn Mehla
2001   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2002   Polar Front                                Cato Antonsen
2003   Vinning Kos                                Rune Wiig
2004   Steinsvad Eld                             Asbjørn Mehla
2005   Viggo                                        Eirik Høitomt
2006   Trø Lyn                                     Geir Mikkelsen
2007   Grindstad Jahn                          Tor Wollebæk
2008   Tangen Scott                             Vidar Hop
2009   Moe Granar                               Thor Borg
2010   Mjølner Faks                             Kjetil Djøseland
2011   Mjølner Faks                             Kjetil Djøseland
2012   Tuxi Titan                                 Svein Olav Ruud
2013   Pondus                                     Arne Nilsen
2014   Elmer                                       Tom Erik Solberg
2015   Jærvsø Ole                               Hans Chr. Holm
2016   Myhreng Jerker                         Olav Mikkelborg

           Per Rakkestads Minneløp
              (Tidl. Momarkens Utslagningsløp)

1976   Tella Dream                                 S. Norberg
1977   Early Bird                                    R. Walsøe
1978   Glenn Hanover                            N.Å. Østby
1979   Isorsky                                       T. Myhre
1980   Top Blaze                                   M. Austevoll
1981   Arin Laud                                    P. Ulven
1982   Grey Olympen                             D. Aarum
1983   Pepino Boy                                 L. Haslie
1984   Pingla Hønez                               D. Aarum
1985   Mr. Poppey                                P.A. Erga
1986   No Miss                                      H.P. Tholfsen
1987   Grev Henrik                                G. Eggen
1988   Lamitech Leebrook                      A. Hamre
1989   Lucy In The Sky                          C. Antonsen
1990   Galax Ribb                                  A. Mehla
1991   Lucy In The Sky                          C. Antonsen
1992   Appache Warrior                         P.O. Midtfjeld
1993   Song Lark                                   D. Aarum
1994   Lord Palema                               C. Antonsen
1995   Ikke kjørt
1996   Black Ace                                   B. Ølstøren
1997   Limestone Hawaii                        G.K. Stenberg
1998   Soir De Pro                                 T. Erga
1999   Key To Glory                               B. Goop
2000   Key To Fame                               D. Aarum
2001   Brown Desert                              P.O. Midtfjeld
2002   Enzio Toftebjerg                          N. Andersen
2003   Nimbus Goal                                T. Skauen
2004   Sugarcane Pedro                          T. Wollebæk
2005   Home Run                                  G.V. Gundersen
2006   Dalshan As                                  Å. Tengsareid
2007   Ian Rush                                     B. Goop
2008   Glad X.T.                                    B. Garberg
2009   Ohio Launcher                             G. Austevoll
2010   Fly High Kemp                             E. Berglöf
2011   Crown`s Banker                           B. Westergaard
2012   Francais du Gull                           Erik Lindegren
2013   Crown`s Banker                           T.E. Solberg
2014   Sejr Gammelsbæk                         F. Hamre
2015   Rafolo                                         E. Høitomt
2016   Mymanyyouare                             C. Antonsen

                      Påskepokalen

1973   Odalisk                                     T.H. Larsen
1975   Fairbanks Hanover                      J. Risa
1976   Nibs Boy                                    L.N. Raae
         Dally Sjursson                             A. Sem
1977   Ikke kjørt
1978   Ikke kjørt
1979   Ikke kjørt
1980   Ikke kjørt
1981   Ikke kjørt
1982   Washington                                T.H. Larsen
         Ranta Jahn                                 L.G. Raae
1983   Arin Laud                                   P. Ulven
         Spikdona                                   G. Eggen
1984   Limpopo                                    L.K. Eriksson
         Finstadmort                               M. Hoel
1985   Frances Guy                              T.H. Larsen
         Svintopp                                   M. Austevoll
2011   Cromwell                                   P.O. Midtfjeld
         Amor Even                                 P.O. Midtfjeld

           Salerud Amfi`s Gyldne Seidel
                    (Valdisholms Gyldene Seidel)

1988   Harold Key                                 O.R. Andersson
1989   Frank Wiking                               A. Hamre
1990   Little Wonder                             D. Aarum
1991   Prince Oden                               E.A. Schem
1992   Apache Warrior                           P.O. Midtfjeld
1993   Pay Suit                                     T. Skauen
1994   Atas Hero L.                               O. Goop
1995   Ikke kjørt
1996   Ikke kjørt
1997   Manita Crown                             O. Mikkelborg
1998   Spendic                                     L. Witasp
1999   Magic Win                                  Åke Svanstedt
2000   Colorado Pitt                              Sven Olav Weberg

                  Steinlagers Æresløp

2007   Vamos                                        Lutfi Kolgjini
2008   Garland Kronos                            Vidar Hop
2009   Turnaround                                 Lutfi Kolgjini
2010   Bobtail                                       Erik Adielsson
2011   Global Investment                        Bjørn Goop
2012   Beanie M.M.                                Johnny Takter
2013   Mr. Picolit                                   Åke Svanstedt
2014   Mr. X.F. Royal                               Lars Anvar Kolle
2015   Oasis Bi                                       C. Svensson
2016   Donna di Quattro                          B. Goop

                Thor Østbys Minneløp

1947   Pjokkina                                     Karsten Buer
1948   Baus Tryggsøn                             Trygve Diskerud
1949   Lemoli                                        Lars Gjersøyen
1950   Ragg                                          Peder Haslie
1951   Ansigutten                                  G.G. Borstad
1952   Urdsønn                                     Karsten Buer
1953   Steggjar                                     Trygve Diskerud
1954   Spikla                                         Lars Gjersøyen
1955   Steggbest                                   Per Ulven
1956   Seierlill                                      Tarald Bjanes
1957   Steggbest                                   Eilef Schou
1958   Petter Tidemand                         Håkon Holm
1959   Sylfidblesen                                Trygve Diskerud
1960   Dally Bausen                               Per Rakkestad
1961   Dally Bausen                               Per Rakkestad
1962   Dally Bausen                               Per Rakkestad
1963   Terje                                        Ivar Riis
1964   Dolly                                         Terje Borstad
1965   Grans Ternen                             Tron Klæstad
1966   Vidna                                        Bjørn Humborstad
1967   Jerker                                       Terje Borstad
1968   Wahl Stegg                                 Per Ulven
1969   Hallingkongen                             Arvid Søndreli
1970   Jahn Tor                                    Karsten Buer
1971   Gol Best                                    Arvid Søndreli
1972   Thea                                         Frank Marthinsen
1973   Ingmar                                      Jørn Gunnar Nilsen
1974   Dally Sjurson                              Arne Sem
1975   Dally Sjorson                              John Torp
1976   Brage                                        John Torp
1977   Slogum Tor                                Lars Grini
1978   Vintilla                                      Leif Kjøniksen
1979   Vintilla                                      Leif Kjøniksen
1980   Pirilblesa                                   Vidar Schwabe
1981   Pål Best                                    Gunnar Diskerud
1982   Galint                                       Asbjørn Mehla
1983   Slogum Tron                              Gunnar Eggen
1984   Slogum Tron                              Gunnar Eggen
1985   Listjärn                                     Frank Marthinsen
1986   Braute                                      Asbjørn Mehla
1987   Alm Svarten                               Ulf Thoresen
1988   Braute                                      Asbjørn Mehla
1989   Holm Prins                                Weine Persson
1990   Alm Svarten                               Ulf Thoresen
1991   Lannem Svarten                         Tor Wollebæk
1992   Lannem Svarten                         Tor Wollebæk
1993   Lannem Svarten                         Tor Wollebæk
1994   Alm Svarten                               Trond Skofsrud
1995   Bork Rigel                                  Jomar Blekkan
1996   Pilmingnist                                 Dagfinn Aarum
1997   Polar Troll                                 Cato Antonsen
1998   Bork Rigel                                 Jomar Blekkan
1999   Spikeld                                     Rune Wiig
2000   Røder                                      Cato Antonsen
2001   Bork Rigel                                 Jomar Blekkan
2002   Skøiar                                       Espen A. Schem
2003   Bokli Eld                                   Lars Anvar Kolle
2004   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2005   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2006   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2007   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2008   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2009   Hallsta Lotus                             Jan-Olof Persson
2010   Åsajerven                                 Tor Wollebæk
2011   Moe Brage                                 Eirik Høitomt
2012   Åsajerven                                  Geir Vegard Gundersen
2013   Neslands Loke                            Åsbjørn Tengsareid
2014   Vestpol Faxen                            Øystein Tjomsland
2015   Norheim Jærv                            Kai Johansen
2016   Alsaker Piril                               Eirik Høitomt

                     Østfoldpokalen

1936   Skanke Gilma                               E. Garberg
1937   Donnagubben                              G.G. Borstad
1938   Hetta                                         H. Christiansen
1939   Don Gyller                                   G.G. Borstad
1940   Toftegubben                               N. Buer
1941   Donnaknekten                             G.G. Borstad
1942   Lykkeper                                    Ø. Buer
1943   Gisle                                          J. Ødegård
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Kaplyset                                     Ø. Buer
1947   Toftesvarten                               T. Diskerud
1948   Bondegutten                              N. Buer
1949   Pjokkina                                     K. Buer
1950   Erik                                           S. Sønstegaard
1951   Fram                                          Ø. Buer
1952   Mjøslill                                       H. Holm
1953   Grans Terna                                T. Klæstad
1954   Urdsøn                                       K. Buer
1955   Steggbest                                   E. Schou
1956   Seierlill                                      T. Bjanes
1957   Roy Stegg                                   T. Bjanes
1958   Dally Bausen                               K. Solberg
1959   Spenter                                      I. Larsen
1960   Dally Bausen                               P. Rakkestad
1961   Opal                                          K. Buer
1962   Vinvara                                      A. Ulven
1963   Dally Bausen                               G. Diskerud
1964   Sabrin                                       A. Solberg
1965   Frk. Kari                                    A. Hop
1966   Marinus                                     J. Schou
1967   Jahn Piril                                   K. Buer
1968   Jahn Piril                                   K. Buer
1969   Jahn Piril                                   K. Buer
1970   Jahn Piril                                   K. Buer
1971   Thea                                         S. Skjønberg
1972   Thea                                         J. Torp
1973   Klang                                        B. Killingmo
1974   Thea                                         F. Marthinsen
1975   Prins Jerker                               G. Eggen
1976   Slogum Tor                                 F. Marthinsen
1977   Opstadbrun                                P. Rakkestad
1978   Pål Best                                     B. Killingmo
1979   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1980   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1981   Korbest                                     H.P. Tholfsen
1982   Slogum Tron                               G. Eggen
1983   Spikdona                                    G. Eggen
1984   Galint                                        B. Orre
1985   Toriseira                                    U. Thoresen
1986   Alm Svarten                                U. Thoresen
1987   Alm Svarten                                T.H. Larsen
1988   Alm Svarten                                A. Mehla
1989   Dublan                                       U. Thoresen
1990   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1991   Ikke kjørt
1992   Pilmingnist                                 C. Antonsen
1993   Atom Vinter                               R. Wiig
1994   Trons Trollmin                            E.A. Schem
1995   Buaas Stjerna                             A. Mehla
1996   Mjølner Kvikk                             J.R. Mjølnerød
1997   Bork Rigel                                 J. Blekkan
1998   Bork Rigel                                 J. Blekkan
1999   Spikeld                                     R. Wiig
2000   Spikeld                                     R. Wiig
2001   Spang Best                                T. Wollebæk
2002   Moe Odin                                  A. Mehla
2003   Moe Odin                                  L.A. Kolle
2004   Bokli Eld                                   L.A. Kolle
2005   Minper                                     S.O. Weberg
2006   Moe Odin                                  A. Mehla
2007   Lumjor                                     S.O. Wassberg
2008   Moe Brage                                A. Mehla
2009   Åsajerven                                 T. Wollebæk
2010   Åsajerven                                 T. Wollebæk
2011   Neslands Loke                           Å. Tengsareid
2012   Hallsta Lotus                             U. Ohlsson
2013   Gylden Balder                           K. Johansen
2014   Føynland Kongen                       G. Flåten
2015   Lannem Silje                             T. Wollebæk
2016   Myr Faksen                                H.C. Holm

Kuskechampionatene på Momarken Travbane

Trenere:
1930   B. Nygaard                                  5 seire
1931   Johan Widding                             6 seire
1932   G. Sand                                      8 seire
1933   Johan Widding                             6 seire
1934   Johan Widding                             6 seire
1935   Trygve Diskerud                           7 seire
1936   Trygve Diskerud                          11 seire
1937   Nils Buer                                    15 seire
1938   Nils Buer                                    18 seire
1939   Nils Buer                                    19 seire
1940   Rolf Diskerud                                3 seire
1941   Nils Buer                                      9 seire
1942   Trygve Diskerud                            8 seire
1943   G.G. Borstad                                5 seire
1944   Ingen kjøringer
1945   Karsten Buer                                3 seire
1946   B. Nygaard                                   7 seire
1947   Øivind Buer/Trygve Diskerud           5 seire
1948   Øivind Buer                                  5 seire
1949   Trygve Diskerud                           10 seire
1950   Øivind Buer                                  7 seire
1951   Kåre Kristiansen                            6 seire
1952   Kåre Kristiansen                           17 seire
1953   Øivind Buer                                 12 seire
1954   Kåre Kristiansen                           13 seire
1955   Øivind Buer                                 13 seire
1956   Per Rakkestad                              19 seire
1957   Øivind Buer                                 26 seire
1958   Øivind Buer                                 24 seire
1959   Per Rakkestad                              20 seire
1960   Per Rakkestad                              25 seire
1961   Per Rakkestad                              29 seire
1962   Per Rakkestad                              32 seire
1963   Øivind Buer                                 22 seire
1964   Per Rakkestad                              29 seire
1965   Per Rakkestad                              35 seire
1966   Per Rakkestad                              42 seire
1967   Per Rakkestad                              24 seire
1968   Per Rakkestad                              25 seire
1969   Per Rakkestad                              24 seire
1970   Karsten Buer                               18 seire
1971   Brede Killingmo                            22 seire
1972   Brede Killingmo                            17 seire
1973   Brede Killingmo                            27 seire
1974   Frank Marthinsen                         30 seire
1975   Frank Marthinsen                         22 seire
1976   Per Rakkestad                              29 seire
1977   Per Rakkestad                              16 seire
1978   Brede Killingmo                            26 seire
1979   Leif Kjøniksen                              31 seire
1980   Ulf Thoresen                               24 seire
1981   Gunnar Eggen                              30 seire
1982   Gunnar Eggen                              27 seire
1983   Gunnar Eggen                              42 seire
1984   Dagfinn Aarum                             40 seire
1985   Dagfinn Aarum                             52 seire
1986   Dagfinn Aarum                             49 seire
1987   Cato Antonsen                            56 seire
1988   Dagfinn Aarum                             65 seire
1989   Dagfinn Aarum                             58 seire
1990   Dagfinn Aarum                             52 seire
1991   Dagfinn Aarum                             67 seire
1992   Dagfinn Aarum                             52 seire
1993   Dagfinn Aarum                             59 seire
1994   Dagfinn Aarum                             52 seire
1995   Dagfinn Aarum                             41 seire
1996   Dagfinn Aarum                             62 seire
1997   Dagfinn Aarum                             37 seire
1998   Cato Antonsen                            30 seire
1999   Cato Antonsen                            31 seire
2000   Cato Antonsen                            49 seire
2001   Per Oleg Midtfjeld                       33 seire
2002   Per Oleg Midtfjeld                       28 seire
2003   Per Oleg Midtfjeld                       33 seire
2004   Cato Antonsen                            36 seire
2005   Cato Antonsen                            34 seire
2006   Cato Antonsen                            27 seire
2007   Geir Vegard Gundersen                36 seire
2008   Cato Antonsen                            25 seire
2009   Gunnar Austevoll                        28 seire
2010   Eirik Høitomt                              31 seire
2011   Per Oleg Midtfjeld                       26 seire
2012   Gunnar Austevoll                         23 seire
2013   Gunnar Austevoll                         27 seire
2014   Gunnar Austevoll                         22 seire
2015   Eirik Høitomt                               24 seire
2016   Eirik Høitomt                               28 seire

Amatører:
1957   Kaare Solberg                               7 seire
1958   Egil Bingslin                                 10 seire
1959   Torstein Solberg                           8 seire
1960   Egil Bingslin                                  6 seire
1961   Egil Bingslin                                 11 seire
1962   Arvid Anstensrud                           8 seire
1963   Terje Borstad                               5 seire
1964   Kjell Norsted                               10 seire
1965   Egil Bingslin                                   8 seire
1966   Kjell Norsted                               10,5 seire
1967   Kjell Norsted                               11 seire
1968   Egil Bingslin                                 13 seire
1969   Egil Bingslin                                 15 seire
1970   Egil Bingslin                                 13 seire
1971   A. Høgåsen                                   5 seire
1972   R. Luhre                                       9 seire
1973   Egil Bingslin                                   8 seire
1974   Egil Bingslin                                   6 seire
1975   Kjell Norsted/Bjarne M. Gundersen  5 seire
1976   Terje Borstad                                6 seire
1977   Terje Borstad                                4 seire
1978   Terje Borstad                                7 seire
1979   Terje Borstad                                7 seire
1980   Aage Vesttorp                                9 seire
1981   Terje Borstad                                7 seire
1982   Terje Borstad                                9 seire
1983   Petter Løken                                 3 seire
1984   Terje Borstad                                5 seire
1985   Terje Borstad                                5 seire
1986   Paal I. Løkken                                4 seire
1987   Hans Sande                                   7 seire
1988   Leif Dybdahl                                  4 seire
1989   Terje Borstad                                7 seire
1990   Arve Gudbrand Blihovde                  3 seire
1991   Per M. Hvattum                              6 seire
1992   Nils Olav Holm                                4 seire
1993   Jan Roar Mjølnerød                        5 seire
1994   Bjørn Rolf Torgersen                       7 seire
1995   Alf Tveter                                      7 seire
1996   Ragnhild Sveen                               5 seire
1997   Nils Olav Holm                                5 seire
1998   Nils Olav Holm                                5 seire
1999   Kim Åge Rokkan                              3 seire
2000   Egil Brenden                                  4 seire
2001   Egil Brenden                                  4 seire
2002   Morten M. Ottersen                        4 seire
2003   Nils Olav Holm                                7 seire
2004   Nils Olav Holm                                3 seire
2005   Knut Ekeberg                                 5 seire
2006   Bjørn Humborstad                          3 seire
2007   Bjørn Steinseth                              4 seire
2008   Robert Kruse                                 7 seire
2009   Nils Olav Holm                                4 seire
2010   Terje Hanestad                              4 seire
2011   Robert Kruse                                 3 seire
2012   Robert Kruse                                 4 seire
2013   Robert Kruse                                 6 seire
2014   Robert Kruse                                 5 seire
2015   Ragnhild Sveen                              4 seire
2016   Truls Desserud                               3 seire

Stallansatte/Profesjonelle:
1957   Egil Bingslin                                  13 seire
1958   Ikke kåret
1959   Ikke kåret
1960   Ikke kåret
1961   Ikke kåret
1962   John Torp                                     3 seire
1963   Ikke kåret
1964   Ikke kåret
1965   Roy Johansson                               2 seire
1966   Ole Olsen                                      6 seire
1967   Martin Hoel                                   2 seire
1968   Tore H. Larsen                               2 seire
1969   Trond Johansen                             1 seier
1970   Roy Johansson                               4 seire
1971   Gunnar Eggen                                5 seire
1972   L.G. Nylen                                     7 seire
1973   Gunnar Eggen                                4 seire
1974   Bjørn Garberg/Å. Sundqvist              2 seire
1975   Ikke kåret
1976   Ikke kåret
1977   Ikke kåret
1978   Trond Skofsrud                               8 seire
1979   Cato Antonsen                                7 seire
1980   Cato Antonsen                              13 seire
1981   Dagfinn Aarum                               30 seire
1982   Dagfinn Aarum                               32 seire
1983   Kai Holtet                                      6 seire
1984   Frode Hansen                                 7 seire
1985   Per Oleg Midtfjeld                          8 seire
1986   Per Oleg Midtfjeld                         14 seire
1987   Per Oleg Midtfjeld                         11 seire
1988   Per Oleg Midtfjeld                         13 seire
1989   Andre H. Stensen                            4 seire
1990   Leif Gustav Raae                              4 seire
1991   Leif Gustav Raae                              7 seire
1992   Leif Gustav Raae                              7 seire
1993   Leif Gustav Raae                              7 seire
1994   Andre H. Stensen                           11 seire
1995   Geir Vegard Gundersen                    4 seire
1996   Lars Anvar Kolle                               5 seire
1997   Sven Olav Weberg                            5 seire
1998   Lars Anvar Kolle                              13 seire
1999   Geir Vegard Gundersen                   15 seire
2000   Geir Vegard Gundersen                   12 seire
2001   Geir Vegard Gundersen                   12 seire
2002   Per Åge Andersen                            4 seire
2003   Frode Hamre                                   6 seire
2004   Kai Johansen                                   9 seire
2005   Frode Hamre                                   5 seire
2006   Kristian Malmin                                3 seire
2007   Hans Jørgen Eggen                           2 seire
2008   Jens Kristian Brenne                        4 seire
2009   Kristian Malmin                                7 seire
2010   Ole Johan Østre                              6 seire
2011   Ole Johan Østre                              5 seire
2012   Ole Johan Østre                              8 seire
2013   Ole Johan Østre                              8 seire
2014   Kim Pedersen                                  6 seire
2015   Kristine Kvasnes                              7 seire
2016   Magnus Teien Gundersen                10 seire

Travryttere (montè):
2006   Liv Pedersen                                   5 seire
2007   Line Gundersen                               4 seire
2008   Johanne Ulrica Øveraasen                 5 seire
2009   Liv Pedersen                                   2 seire
2010   Kristine Kvasnes                               5 seire
2011   Line Gundersen                               5 seire
2012   Kristine Kvasnes                               4 seire
2013   Siv Emilie Løvvold                             5 seire
2014   Kristine Kvasnes                               5 seire
2015   Liv Pedersen                                    3 seire
2016   Johanne Ulrica Øveraasen                 3 seire

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
20.11 | 16:22

Hester og eiere/kusker bra presentert

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE