Tidligere vinnere av ulike storløp på Drammen Travbane

Drammen Travbane er en av to 800-meters baner i Norge. Banen ligger idyllisk til langs Drammenselva, mellom sentrum og Nedre Eiker.

Besøksadressen til banen er: Rosenkrantzgata 355, 3007 Drammen
Tlf.: 32 21 87 00
www.drm.no

                ARNE SEMS MINNELØP 

2000   Rønning Lisa                                Cato Antonsen
2001   Frøen Pila                                   Gunnar Austevoll
2002   Briskebyrappa                              Gunnar Eggen
2003   Garpe Stjerna                              Asbjørn Mehla
2004   Engelund Lappa                           Olav Mikkelborg
2005   Risla                                           Vidar Hop
2006   Lier Frøkna                                 Gunnar Austevoll
2007   Spik Tassa                                   Tom Erik Solberg
2008   Skjeggefrid                                 Gunnar Austevoll
2009   Stjerne Faksa                              Odd Arne Sagholen
2010   Bokli Oda                                    Lars Anvar Kolle
2011   Brødsjø Stina                              Vidar Hop
2012   Hjelset Lissi                                 Kai Johansen
2013   Arien                                         Olav Mikkelborg
2014   Vesle Frøken Støen                      Thor Borg
2015   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2016   Lille Eline                                    Eirik Høitomt

               BENN ORRES MINNELØP 

2010   Joie De La Lumiere                      Per Oleg Midtfjeld
2011   Uptown B. Girl                            Lars Anvar Kolle
2012   Oh Superb                                 Asbjørn Mehla
2013   Quality Actress                           Kristine Kvasnes
2014   Masaya                                      Andre H. Stensen
2015   Anazai                                        Kristian Malmin
2016   Come Vacation                            Pål Buer

       BUSKERUD TRAVFORBUNDS POKAL

1979   Key Lain                                      J. Risa
         Uller                                           T.H. Larsen
1980   Shangri La                                   O. Wallevik
         Lyngmari                                      K.E. Lie
1981   Osiris                                          O.A. Landaas
         Sandsværingen                              B. Orre
1982   Gyldenfly                                     K.E. Lie
1999   Nevele Net                                   B. Orre
         Vinten                                         G. Eggen
2001   Brown Desert                                P.O. Midtfjeld
         Lex Jon                                        G. Austevoll

              DAMENES ÆRESPREMIE

1962   Prince Hall                                   T. Diskerud
         Nordli Bausa                                 T. Tholfsen
1963   Big Axworthy                                T. Diskerud
         Varlo Blessa                                  A. Søndreli
1964   Salonen                                        E.T. Saastad
         Clarina                                         R. Berg
1965   Feeri                                           J. Cedell
         Svala                                            L. Sandven
1966   Lille Jens                                     J. Cedell
         Kvikkvinn                                     Th. Haglund
1967   El Capitan                                    B. Killingmo
         Rømersokka                                 L. Selbekk
1968   Sølvet                                         R. Olsen
         Daisy                                           K. Rastad
1969   Freeman                                      J. Westerby
         Hallingjenta                                 A. Søndreli
1970   Mighty Scotch                             J. Cedell
         Dallyknekten                                M. Hoel
1971   Winner Valen                               P. Ulven
         Mai Nite                                      H. Strand
1972   Orbit Pride                                  J. Risa
         Støtvigknekten                             U. Thoresen
1973   O`Brian                                       M. Austevoll
         Kvikne                                         R. Mortensen
1974   Olympic Prince                             B.B. Gustavsen
         Jerka                                          T. Holm
1975   Nibs Champo                                T. Johansen
         Gylden Vinn                                 G. Eggen        

                    DNT`S 5-ÅRSLØP

2009   Løkki Ess                                     Geir Vegard Gundersen
2010   Ridder Prinsen                             Åsbjørn Tengsareid
2011   Fetter`n T.G.                               Geir Vegard Gundersen
2012   Spydermann Ø.K.                          Vidar Hop
2013   Gylden Balder                              Kai Johansen
2014   Blixtsnabb                                   Gunnel Fredriksson
2015   Fjord Jerven                                Tor Wollebæk
2016   Teddy Gutten Støen                     Tom Erik Solberg

   DNT`S 5-ÅRSLØP - HOPPEAVDELING

2012   Steggsjura                                  Øyvind Austevoll
2013   Jærvsø Kristina                            Øystein Tjomsland
2014   Lidå Ø.K.                                    Tom Erik Solberg
2015   Åsrud Vilja                                  Gunnar Austevoll
2016   Tverdals Lilja                               Åsbjørn Tengsareid

                  DNT`S HØSTFINALE

2008   Pedrus                                        Gunnar Austevoll
2009   Viktorian                                     Asbjørn Mehla
2010   Dotterud Teddy                            Tom Erik Solberg
2011   Dragon                                        Tom Erik Solberg
2012   Myr Faksen                                   Kai Johansen

              DRAMMEN GRAND PRIX 

1978   Aion                                          Thor Borg
1979   I.C. Hills                                     Ulf Thoresen
1980   Alex Frost                                   Bertil Rogell
1981   Apollo Ørnhøj                             Bjørn Garberg
1982   Pamir Brodde                              K.E. Nilsson
1983   Plumona R.S.                              Gunnar Eggen
1984   Viking Hagen                              Johnny Takter
1985   Quiggin                                     Å. Eriksson
1986   Habib                                        Gunnar Eggen
1987   Rex Rodney                               Kjell Håkonsen
1988   Ewing Turf                                 Tore Helge Larsen
1989   Crown Flower                            Dagfinn Aarum
1990   Lizzie Lee Brook                         Mads Rånlund
1991   Glad Suit                                   Dagfinn Aarum
1992   Bowls Lady                                Dagfinn Aarum

       DRAMMEN KOMMUNES POKALLØP  
     (TIDL. DRAMMENS STAYER`N - PETER WESSEL LØPET)       

1960   Eli Ravn                                      H. Klaastad
1961   Skogens Dronning                        B. Nygaard
1962   Seierruggen                                K. Myren
1963   Staksvollprinsen                           P. Rakkestad
1964   Vinvard                                      M. Hoel
1965   Særstegg                                    G.E. Bøhren
1966   Vinvara                                       A. Ulven
1967   Slogum Fly                                  K. Ulven
1968   Aabyvinna                                   J. Torp
1969   Spir                                           H. Mangelrød
1970   Borgano                                     R. Mortensen
1971   Park                                          T. Tholfsen
1972   Gol Best                                     A. Søndreli
1973   Dally Sjurson                               A. Sem
1974   Dally Sjurson                               A. Sem
1975   Petron                                       O. Kristiansen
1976   Klang                                         B. Killingmo
1977   Pål Best                                      B. Killingmo
1978   Kåre Jakson                                K.E. Jahnsen
1979   Pål Best                                      B. Killingmo
1980   Pål Best                                      E. Flenes
1981   Vintilla                                        L. Kjøniksen
1982   Rukkelispretten                           T. Skauen
1983   Slogum Tron                                G. Eggen
1984   Slogum Tron                                G. Eggen
1985   Vinningsokken                             U. Thoresen
1986   Heinen                                       G. Eggen
1987   Pål Lunar                                    K.E. Jahnsen
1988   Alm Svarten                                 H.P. Tholfsen
1989   Lund Jerker                                G. Eggen
1990   Alm Svarten                                 U. Thoresen
1991   Ilmin                                           C. Antonsen
1992   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1993   Alm Svarten                                 A. Solhus
1994   Lex Min                                      T. Skauen
1995   Jørgen Brun                                A. Solhus
1996   Ruskelispretten                            A. Mehla
1997   Pronto                                       C. Antonsen
1998   Kinge Leikar                                Aa. Drolsum
1999   Skedsmo Gutten                          L.A. Kolle
2000   Minper                                       O. Storetvedt
2001   Lauvin                                        G. Austevoll
2002   Ravn Jahn                                   G. Eggen
2003   Moe Odin                                   A. Mehla
2004   Gann Viking                                 J. Blekkan
2005   Best Elden                                   R. Wiig
2006   Gransbrun                                   V. Hop
2007   Trø Lyn                                       G. Mikkelsen
2008   Torpa Egon                                  T.E. Solberg
2009   Neslands Loke                              Å. Tengsareid
2010   Mjølner Flaks                               J. Blekkan
2011   Gomnes Tornado                          H.C. Holm
2012   Tuxi Titan                                    S.O. Ruud 
2013   Lidå Ø.K.                                     T.E. Solberg
2014   Womanizer                                   Per Ludvig Nilsen                        

        DRAMMENS 3-ÅRS CHAMPIONAT 

1970   Star Martin                                 Ulf Thoresen
         Skoftar                                       Terje Dybdahl
1971   Odalisk                                       Tore H. Larsen
         Gransjur                                     Bjarne Follaug
1972   Spit En                                       Benn Orre
         Flatvar                                        Alf Ulven
1973   Hiawatha                                    K. Olsen
         Ullvinni                                       Arne Sem
1974   Lord Scott                                  Terje Borstad
         Texas Jan                                   Sigvart Larsen
1975   Filur Pride                                  Ulf Thoresen
         Kari Rauen                                  Kjell Håkonsen
1976   Mexico Star                                Jan Risa
         Torgrim                                      Kjell Håkonsen
1977   A`Trick T.                                   Thor Tholfsen
         Helgin Jac                                  B. Haugerud
1978   Charm El Scheik                           Vidar Schwabe
         Alm Rigel                                    Ulf Thoresen   
1979   Speedy Prince                            Trond Skauen
         Jerksi                                        Martin Skjæveland
1980   Lady Pepiva                                Gunnar Eggen
         Gamindi                                     Tore H. Larsen
1981   Brother Love E.                           Thor Borg
         Kinge Blader                               Gunnar Diskerud
1982   Duke Of Bathurst                         Asbjørn Mehla 
         Skeie Prinsen                              Atle Hamre
1983   Garni Hedevang                           Per Ulven
         Gullmin                                       Tore H. Larsen
1984   Christine Prophet                        Vidar Hop
         Fosen Troll                                 Jan Risa
1985   Tom Pedro                                  Per Ulven
         Korulv                                        Carl Wollebæk
1986   Fanny Trotter                             Cato Antonsen                          

                  DRAMMENSLØPET  
                   (TIDL. DRAMMENDAGSLØPET) 

1955   Scott                                         J. Cedell
1956   Glory                                         T. Diskerud
1957   Todd Champlain                           P. Haslie
1958   Appalachian                                K. Buer
1959   Volo Scott                                  F. Nilsen
1960   Checco                                      K. Eriksen
1961   Checco                                      K. Eriksen
1962   Union                                         A. Sem
1963   Askeladden                                 K. Askildt
1964   Elan                                           F. Marthinsen
1965   Pamela VI                                   J. Cedell
1966   Tove Bulwark                              P. Henriksen
1967   Happy                                        O. Østby
1968   Gunga Din                                   F. Nilsen
1969   Frazer                                        T. Tholfsen
1970   Eva Jasmin                                  G. Flåten
1971   Kæmpe L.                                   K. Buer
1972   Carmen Song                               T. Tholfsen
1973   Aidean                                       T. Borg
1974   Nissehønen                                 U. Thoresen
1975   Annika Harvester                         G. Diskerud
1976   Pepino Hanover                           T. Tholfsen
1977   Mr. Caleb                                   T. Wollebæk
1978   President Limit                            C. Michelsen
1979   Camus                                        K.E. Lie
1980   Earthas Spin                                G. Eggen
1981   Washington                                 T.H. Larsen
1982   Toves Girl                                   B. Orre
1983   New Scott                                  T.H. Larsen
1984   Frances Guy                               T.H. Larsen
1985   Frances Guy                               T.H. Larsen

                    FARRISPOKALEN

1958   Glory                                         Y. Borgersen
1959   Appalachian                                K. Buer
1960   Jens Protector                           T. Diskerud
1961   His Son                                      J. Cedell
1962   Checco                                      K. Eriksen
1963   Nebraska                                    H. Klaastad
1964   Roy Judo                                    K. Buer
1965   Merceno                                    K. Ulven
1966   Tove Bulwark                              K. Buer
1967   Rolls Royal                                  G. Diskerud
1968   El Capitan                                   T. Tholfsen
1969   Isorsk                                         A. Dybdahl
1970   Frazer                                        T. Tholfsen
1971   Spit Adore                                  J. Risa
1972   Albar                                          B. Orre
1973   Lauritz Peter                               B. Orre
1974   Volo Freedom                              T. Tholfsen
1975   Pepino Hanover                           T. Tholfsen
1976   Nibs Boy                                     L.N. Raae
1977   Beau Nonantais                            T.H. Larsen
1978   Rosalind                                     U. Thoresen
1979   I.C. Hills                                      U. Thoresen
1980   Gekoi                                         U. Thoresen
1981   Lins Royal R.                                G. Eggen
1982   Velin Kattegat                             G. Diskerud
1983   First Investment                           T. Borg
1984   Sancho Hanover                           H.P. Tholfsen
1985   Toyota Moulin                             P. Ulven
1986   Rex Rodney                                 K. Håkonsen
1987   Lord Roy F.                                 A. Mehla
1988   Pershing Marie                            R. Grundin
1989   Habib                                         U. Thoresen
1990   Habib                                         U. Thoresen
1991   Lady Hena                                   P. Glittum
1992   Miss Lindas Crown                        G. Mehla
1993   Fakir Staro                                  G. Eggen

                FREMTIDENS POKALLØP

1978   Slogum Jarl                                  L. Haslie
1979   Sissline                                        P. Landsrød
1980   Silver Frost                                  E. Flenes
1981   Perle Jahn                                   E. Killingmo

                    GILDEPOKALEN

1976   Brage                                         J. Torp
1977   Trix Åkjær                                   P Ulven
1978   Charm El Scheik                           U. Thoresen
1979   Myllargutten                                U. Thoresen
1980   Chris Favör                                  O.R. Andersson
1981   Nøsterappa                                  B. Killingmo
1982   Garpin                                        G. Eggen

        GUTTORM BREKKES POKALLØP 

1944   Gjylming                                     O. Ekelund
1945   Byglar                                        L. Haslie
1946   Gyller Terna                               A. Østreng
1947   Ansigutten                                 T. Diskerud
1948   Marmon                                     E. Garberg
1949   Jorlibrun                                   R. Diskerud
1950   Ikke kjørt
1951   Ikke kjørt
1952   Ikke kjørt
1953   Ikke kjørt
1954   Ikke kjørt
1955   Ikke kjørt
1956   Spenter                                     I. Larsen
1957   Tally                                         G. Myhre
1958   Rivinda                                      P. Rakkestad
1959   Baus Pjokken                             T. Bjanes
1960   Vinvara                                      A. Ulven
1961   Grans Glæda                              T. Tholfsen
1962   Torinda                                     P. Ulven
1963   Mjøs Prins                                 I. Gamme
1964   Sjur                                          K. Dale
1965   Grans Ternen                            T. Klæstad
1966   Bestmin                                     I. Larsen
1967   Gol Best                                    A. Søndreli
1968   Baus Best                                  L.K. Jahnsen
1969   Nic                                           T. Borstad
1970   Sjurs-Heina                                K.E. Jahnsen
1971   Brage                                       J. Torp
1972   Spensa                                      B.B. Gustavsen
1973   Junker                                      F. Marthinsen
1974   Pilmin                                       O. Helgestad
1975   Bravidar                                    J. Torp
1976   Donnson                                    H.M. Klepaker
1977   Kagg                                         T. Borstad
1978   Thor Jerker                               K.E. Jahnsen
1979   Korin                                        G. Mehla
1980   Regon                                       T.H. Larsen
1981   Spikdona                                   G. Eggen
1982   Gyldenfly                                   K.E. Lie
1983   Løbergs Bruna                            T. Johansen
1984   Mørtvedt Alma                           U. Thoresen
1985   Alm Svarten                               U. Thoresen
1986   Lund Jerker                              G. Eggen
1987   Brunen                                     T.H. Larsen
1988   Klæstad Mai                               T. Klæstad
1989   Elva E.                                       E. Ekebjörk
1990   Riffifi                                        G. Eggen
1991   Lygna Fina                                 V. Hop
1992   Håenmona                                 Å. Sundberg
1993   Tranmælspila                             J. Blekkan
1994   Borgheim Gratie                         V. Hop
1995   Briskeby Jenta                           G. Eggen
1996   Pålinett                                    H.O. Lundgren
1997   Steine Koso                               O. Wassberg
1998   Stjernesiri                                 E. Kristiansen
1999   Frøen Pila                                 P. Sem
2000   Sota                                         O.G. Gudmestad
2001   Dolly Stjerna                             T. Wollebæk
2002   Lannem Mai                              T. Wollebæk
2003   Revenka                                   A. Mehla
2004   Stjerne Tinka                            R. Wiig
2005   Nebbenes Faxa                         J.R. Mjølnerød
2006   Vår Frøya                                 E. Høitomt
2007   JIlly                                         J.H. Undem
2008   Førlands Trolla                          O. Wassberg
2009   Faste Lundi                               E. Høitomt  
2010   Tangen Mari                             Ø. Tjomsland          
2011   Lannem Siv                               T. Wollebæk      
2012   Søreng Spika                             G.V. Gundersen
2013   Lome Oda                                 P.O. Midtfjeld
2014   Lannem Silje                             T. Wollebæk
2015   Ness Tjo Stjerna                        T.E. Solberg
2016   Tangen Jerkila                           G. Austevoll         

H.K.H. KRONPRINS HAAKONS POKALLØP 
(TIDL. KRONPRINS OLAVS POKALLØP - KRONPRINSENS POKALLØP -
THE ROYAL CUP - PRINS HAAKONS POKALLØP)

1956   Sportsmanden Tre                       K. Buer
1957   Perhaps                                     J. Olberg
1958   Red Prince                                 A. Ulven
1959   Taurin                                       K. Ulven
1960   Peter Young                               J. Cedell
1961   Prins Bulwark                              K. Buer
1962   May Be                                      T. Diskerud
1963   Ekko Lloyd                                  A. Sem
1964   Leo Protector                             S. Hansen
1965   Gallant Victory                            K. Buer
1966   Chapire                                      J. Torp
1967   Nocturne                                   F. Nilsen
1968   Kejser Lloyd                               K. Eriksen
1969   Leo Boy                                     O.A. Landaas
1970   Mr. Pele                                    G. Diskerud
1971   Sweet Song                                J. Cedell
1972   Queennett                                 S. Hansen
1973   Speedy Bulwark                          G. Eggen
1974   Cyrano                                       A. Mehla
1975   Spit Glamour                               T. Tholfsen
1976   Taktik                                        J. Risa  
1977   Washington                                T.H. Larsen
1978   Red Nibble                                 B. Orre
1979   Frances Day                               G. Eggen
1980   Fernando                                   A. Mehla
1981   Manita Pride                               R. Lie
1982   Mr. Poppey                                P.A. Erga
1983   Fico Queen                                A. Mehla
1984   Damons Pride                             A. Mehla
1985   Hambler F.                                 B. Garberg
1986   Master Love                               T.H. Larsen
1987   Chark Laukko                              S.H. Johansson
1988   Moment Of Magic                       O. Goop
1989   Yankee Pedro                             H.P. Tholfsen
1990   Caribbean Sea                            A. Hamre
1991   Meadowbranch Ewing                  D. Aarum
1992   Somatic                                     G. Eggen
1993   Uverøds Øfsadrøp                       O. Goop
1994   Tamin Sandy                               B. Garberg
1995   Bunny Bowl                                V. Hop
1996   Astro Amour M.                          G. Eggen
1997   Tian Chamir G.                            F. Fladen
1998   Sugarcane Volo                           H.P. Tholfsen
1999   Trix Pedro                                 G. Eggen
2000   Don Brilliant                               V. Hop
2001   Play`n Win                                 A. Hamre
2002   Thai Zoot                                  Ø. Tjomsland
2003   Deadline Ford                             T.E. Solberg
2004   Thai Tanic                                  V. Hop
2005   Ideal Dior                                   A. Mehla
2006   S.J.`s Otto                                 H.P. Tholfsen
2007   Hot Capital                                 E. Høitomt
2008   Jetstile                                      G.V. Gundersen
2009   Juvel Trøjborg                            K. Mønster    
2010   Golden Brown                             Gunnar Austevoll       
2011   Muscles Wiking B.R.                     Olle Goop  
2012   Viking Frecel                               Vidar Hop 
2013   Thai Broadway                             Gunnar Austevoll
2014   Lionel                                        Gøran Antonsen
2015   Thai Navigator                             Bo Westergaard
2016   Greyhound d`Estino                     Pål Buer                        

                   LONS PET`S LØP

1962   Turi Champo                                K. Buer
1963   Neutron                                      S. Skjønberg
1964   Roy Judo                                     K. Buer
1965   Tove Bulwark                               K. Buer
1966   Clarina                                        R. Berg
1967   Olympic Champion                        T. Tholfsen
1968   Juniors Nibs Song                         H. Olsen
1969   Gunga Din                                    F. Nilsen
1970   Ikke kjørt
1971   Ikke kjørt
1972   Mighty Scotch                              J. Cedell

           LUDVIG NILSENS MINNELØP 

1955   Sun Sam                                     Gunnar Bratberg
1956   Consul Ford                                Arne Sem
1957   Aristokrat                                   Fritz Nilsen
1958   Ingma Scott                                Jon Espeseth
1959   Lille Inger                                   Kåre Rastad
1960   Saint Luizena                              Torstein Solberg
1961   Taurin                                        Knut Ulven
1962   Checco                                      Kai Eriksen
1963   Sonny Boy                                  Paul T. Kaasa
1964   Orchid Hunter                            Per Ulven
1965   Ekko Lloyd                                  Arne Sem
1966   Gallant Victory                            Karsten Buer
1967   Olympic Champion                       Thor Tholfsen
1968   Ekko Lloyd                                  Arne Sem
1969   Gunga Din                                   Fritz Nilsen
1970   Mr. Sonny Ford                           Alf Ulven
1971   Prince Royal                               Kåre E. Jahnsen
1972   Kasiana B.                                  Gunnar Eggen
1973   Mr. Jason                                   Per Henriksen
1974   Star Martin                                 Ulf Thoresen
1975   Dean Will                                    Jan Risa
1976   Mr. Jason                                   Arne Sem
1977   Pepino Hanover                           Thor Tholfsen
1978   Gekoj                                         Harald Lunde
1979   Rodnikij                                      Kåre Dybdahl
1980   Red Nibble                                  Benn Orre
1981   Clean Robber                              Leif Kjøniksen
1982   Washington                                 Tore H. Larsen
1983   Gay Frost                                    Bertil Rogell
1984   Lins Royal R.                               Thor Borg
1985   Cub Run                                     Frode Fladen
1986   Bella Royal                                  Dagfinn Aarum
1987   Scott Iran                                   Kristen T. Gundersen
1988   Hej Flight                                   Steinar Hammersborg
1989   Spit Starlight                               Gunnar Eggen
1990   Rex Rodney                                Kjell Håkonsen
1991   Lady Hena                                  Petter Glittum
1992   Zico Star F.                                Asbjørn Mehla
1993   Fakir Staro                                 Gunnar Eggen
1994   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg
1995   Won Eleven L.                             Gunnar Eggen
1996   Sugar Boy                                   Hans Petter Tholfsen
1997   Sissela Ås                                    Atle Hamre
1998   Express Sund                              Lars Anvar Kolle
1999   Demon Sid                                  Gunnar Eggen
2000   Rite On Line                               Atle Hamre
2001   Buckaroo K.                               Gunnar Austevoll
2002   R.B. Quamanero                          Per Ludvig Nilsen
2003   Millmaker                                   Lars Anvar Kolle
2004   Norvelous Hanover                      Olav Mikkelborg
2005   Thai Tanic                                  Vidar Hop
2006   Gazza Degato                              Tom Horpestad
2007   Thai Tanic                                  Olle Goop
2008   Jetstile                                      Geir V. Gundersen
2009   Juvel Trøjborg                            Knud Mønster
2010   Keep On Flying                           Sten Juul
2011   Kejser K.D.                                 Eirik Høitomt
2012   Voodoo Hornline                         Kai Johansen
2013   Kejser K.D.                                 Gunnar Austevoll
2014   Cecena Ås                                  Simen Bremseth Jessen
2015   Remee La Marc                           Vidar Hop
2016   Winmecredit                               Frode Hamre

              NILS BREKKES POKALLØP 

1944   Fruity`s Boy                               J. Cedell
1945   Lon`s Pet                                   F. Nilsen
1946   Montgomery                               J. Espeseth
1947   Leik Volo                                    T. Tholfsen
1948   Inger Senator                             J. Espeseth
1949   Eno Wilson                                 J. Cedell
1950   Ikke kjørt
1951   Ikke kjørt
1952   Ikke kjørt
1953   Ikke kjørt
1954   Ikke kjørt
1955   Ikke kjørt
1956   Sisu                                           O. Garder
1957   Perhaps                                     J. Olberg
1958   Beryl Champlain                          K. Klaastad
1959   Peter McKinney                          K. Buer
1960   Frisco                                        K. Eriksen
1961   Turi Champo                               K. Buer
1962   Demler                                      A. Sem
1963   Svava                                         P. Ulven
1964   Juniors Nibs Song                       J. Espeseth
1965   Scott Protector                         K. Buer
1966   Chapire                                     J. Torp
1967   Isel                                           K. Ulven
1968   Peter The Preacher                    B. Orre
1969   Dunex                                       G. Diskerud
1970   Mighty Scotch                           J. Cedell
1971   Bolero                                      S.E. Kristiansen
1972   Odalisk                                     T.H. Larsen
1973   Allan Scott                                F. Marthinsen
1974   Karina                                       P. Ulven
1975   Sunbeam                                   U. Thoresen
1976   Lady Blue                                  T. Gudmestad
1977   Velin Kattegat                            U. Thoresen
1978   Red Nibble                                B. Orre
1979   Volo Frost                                 M. Austevoll
1980   Top Dean                                  J. Risa
1981   Haig                                         B. Orre
1982   Johnson Lobell                          H.P. Tholfsen
1983   Cherry Kee                               T.H. Larsen
1984   Garni Hedevang                         P. Ulven
1985   Habib                                       U. Thoresen
1986   Mimi Ribb                                 T. Wollebæk
1987   Spit Starlight                             H.P. Tholfsen
1988   Super Dulcinea                          A. Mehla
1989   Lady Fisherman                         G. Eggen
1990   Glad Suit                                  D. Aarum
1991   Meadowbranch Erica                 U. Thoresen
1992   Winnie Laylock                          D. Aarum
1993   Astro Game                               D. Aarum
1994   Gunslinger Lady                         A.H. Stensen
1995   Lamitech Dancing                      A. Hamre
1996   Caphial                                     H.P. Tholfsen
1997   Blue Dun Dee                            S.E. Johansen
1998   Lindy`s Victory                         A. Hamre
1999   Glad Palema T.                          A. Mehla
2000   R.B. Quemanera                        P.L. Nilsen
2001   Delicious Rhythm                       L.A. Kolle
2002   Perfect Gal                              P.O. Midtfjeld
2003   Masserati                                 A. Eggan
2004   K.L.M. Lavec                            H.C. Holm
2005   U.S. Francesca                         L.A. Kolle
2006   Olganina                                  V. Hop
2007   Spenda M. Aud                         E. Høitomt
2008   Muscles G.T.                            O. Mikkelborg
2009   Olympic Pine                            V. Hop
2010   Rita Sensation                          O. Goop
2011   High Eleven L.                           B. Goop
2012   Ira Hellevi                                G. Austevoll
2013   Thai Chaiyo                              V. Hop
2014   Claudia BR                                O. Goop
2015   Caviar Sisu                                T.E. Solberg
2016   Escada BR                                 E. Høitomt

               O.A. KNEMS ÆRESLØP

1965   Røde Petter                                 K. Tolpinrud
1966   Røde Petter                                 Frank Marthinsen
1968   Kari                                             Fritz Nilsen
1972   Piriljenta                                     Ola A. Landaas
1979   Brage Spenta                               Jan Risa
1980   Granli Kvikk                                  Kåre E. Jahnsen
1981   Slogum Driv                                  Gunnar Eggen
1982   Spikdona                                     Gunnar Eggen
1999   Voje Blesa                                    Asbjørn Mehla

            OLE A. LANDAAS ÆRESLØP 

2000   More Fun                                   A. Mehla
2001   Luckpenny San                           G. Eggen
2002   Gunny Elling                                T. Borg
2003   Tomina Song                               E. Høitomt
2004   One Way Ticket                          A. Solhus
2005   Riva Del Sole                               T. Horpestad
2006   Debbie Scot                               A. Mehla
2007   Sceptre Boko                             L.A. Kolle
2008   Vincenza                                   G. Austevoll
2009   Vinn De Luxe                              E. Høitomt
2010   Vanity Rich                                H.C. Holm
2011   Movie Q.C.                                 E. Høitomt
2012   Onassis Neo                               K. Johansen
2013   Fleetfoot Hanover                       V. Hop
2014   Warrawee Lizzy                           G. Austevoll
2015   Indoor Voices                             F. Hamre
2016   Gematria                                    F. Hamre

                    SCHINNESLØPET

1963   Askjemgutten                               T. Tholfsen
1964   Nordli Trygg                                 O.M. Haga
1965   Rømersokka                                  L. Selbekk
1966   Jessnes Blesen                             G. Hagen
1967   Huldresønn                                  Bj. Gaarder
1968   Rømersokka                                  L. Selbakk
1969   Rømersokka                                  L. Selbakk
1970   Åshilda                                         E. Flåten
1971   Bjarne                                         B. Olsen
1972   Jervin                                          R. Bjerkan

                       SPIRALLØPET

1973   Wenche Sjur                               Ulf Thoresen
1974   Pilmin                                         Ole Helgestad
1975   Larsman                                      Karsten Buer
1976   Seiersylfiden                                Kristian Myren
1977   Troll                                           Brede Killingmo
1978   Selmann                                      Carl Wollebæk
1979   Alm Rigel                                     Ulf Thoresen
1980   Jerksi                                         Martin Skjæveland
1981   Spik Svarta                                  Trond Skauen
1982   Ikke kjørt
1983   Ikke kjørt
1984   Ikke kjørt
1985   Stjerne Riga                                Asbjørn Mehla
1986   Alm Kvik                                      Nils Åge Østby
1987   Dominant                                    Åge Skjold

           ST. HALLVARD POKALEN 

1955   Letten                                       J. Cedell
1956   Elvard                                        N. Nilsen
1957   Lynblesen                                   A. Sem
1958   Sylfidblesen                                J. Cedell
1959   Sylfidblesen                                J. Cedell
1960   Dally Bausen                               P. Rakkestad
1961   Opal                                          K. Buer
1962   Dally Bausen                               P. Rakkestad
1963   Frk. Kari                                    A. Hop
1964   Ikke kjørt
1965   Vidna                                        R. Humborstad
1966   Bestmin                                     I. Larsen
1967   Ramona Rosa                              B. Meland
1968   Jahn Piril                                   K. Buer
1969   Jahn Piril                                   K. Buer
1970   Thea                                         K.E. Jahnsen
1971   Gol Best                                    A. Søndreli
1972   Manglerødtussa                          H. Manglerød
1973   Gol Best                                    A. Søndreli
1974   Dally Sjurson                              A. Sem
1975   Kari Prinsen                               A. Hop
1976   Brage                                        J. Torp
1977   Pilmin                                        O. Helgestad
1978   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1979   Bastian                                      B. Killingmo
1980   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1981   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1982   Korbest                                     H.P. Tholfsen
1983   Alm Rigel                                    D. Aarum
1984   Slogum Tron                               G. Eggen
1985   Listjärn                                      F. Marthinsen
1986   Jettetor                                    H.P. Tholfsen
1987   Pilmingutt                                   I. Hyllsjö
1988   Alm Svarten                                U. Thoresen
1989   Alm Svarten                                U. Thoresen
1990   Alm Svarten                                U. Thoresen
1991   Jettetor                                    T. Skauen
1992   Alm Svarten                                H.P. Tholfsen
1993   Alm Svarten                                H.P. Tholfsen
1994   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1995   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1996   Piril Friggen                               T. Wollebæk
1997   Pronto                                      C. Antonsen
1998   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1999   Skøiar                                       T.H. Larsen
2000   Skøiar                                       T.H. Larsen
2001   Spikeld                                      R. Wiig
2002   Spikeld                                      R. Wiig
2003   Moe Odin                                  A. Mehla
2004   Moe Odin                                  A. Mehla
2005   Moe Odin                                  A. Mehla
2006   Moe Odin                                  A. Mehla
2007   Moe Odin                                  A. Mehla
2008   Åsajerven                                  T. Wollebæk
2009   Moe Brage                                 A. Mehla
2010   Moe Brage                                 A. Mehla
2011   Åsajerven                                  T. Wollebæk
2012   Norheim Faksen                          T.E. Solberg
2013   Neslands Loke                            Å. Tengsareid
2014   Tin Tveiten                                G. Mikkelsen
2015   Odd Herakles                             A.S. Akselsen
2016   Tin Tveiten                                G. Mikkelsen

               TARPORT FRENZY TROT 

1985   Isagowa                                       Dagfinn Aarum
1986   Moonlight Shadow                        Dagfinn Aarum
1987   Lis Arnbitter                                Per Ulven
1988   Flinga Løstorp                              Gunnar Mehla
1989   Keystone Tenacious                      Steinar Hammersborg
1990   What`s Love                                 Atle Hamre
1991   Tomina Sandy                               Bjørn Garberg
1992   Nez Perce                                   Terje Løvseth
1993   Lamitech Pedro                            Atle Hamre

1994-2003   Løpet ble ikke kjørt.

2004   Harmoni Ås                                  Olav Mikkelborg
2005   Maydaymayday                             Ove Wassberg
2006   Tinita Love                                  Geir V. Gundersen
2007   Bauxite                                       Øystein Tjomsland
2008   Royale                                        Vidar Hop
2009   S.J.`s Majesty                             Jens Kristian Brenne

              THE ROYAL COMFORT 
                (TRØSTELØP TIL THE ROYAL CUP)     

1973   Ewy Moon                                  J. Risa
1974   Aimini                                        H.P. Tholfsen
1975   Acco                                         O. Østby
1976   ?
1977   Ulla Vixi                                     T.H. Larsen
1978   Wenche Pedro                            P. Henriksen
1979   Ikke kjørt
1980   Top Daimler                                F. Hansen
1981   Haig                                          B. Orre
1982   Glittering Touch                         J. Risa
1983   Ala Shan                                    T. Framnes
1984   Parant Queen                             P. Ulven
         Glenquin Boel                            O. Wallevik

                 TORISEIRAS ÆRESLØP 

1989   Løkkefrøkna                                Dagfinn Aarum
1990   Wardsi                                        Dagfinn Murud
1991   Håenmona                                   Å. Sundberg
1992   Tranmælspila                               Jomar Blekkan
1993   Ynde                                          Cato Antonsen
1994   Ulvira Jakson                               Boye Ølstøren
1995   Gyldenstjerna                              Vidar Hop
1996   Annelin                                       Hans Petter Tholfsen
1997   Briskebyjenta                              Gunnar Eggen
1998   Finseth Huldra                             Cato Antonsen
1999   Drivalill                                       Andrè Henning Stensen

KUSKECHAMPIONATENE PÅ DRAMMEN TRAVBANE SIDEN 1957

Trenere:
1957   Thor Tholfsen                              17 seire
1958   Johan Cedell                               19 seire
1959   Kåre Rastad                                 20 seire
1960   Kåre Rastad                                 19 seire
1961   Kåre Rastad                                 24 seire
1962   Kåre Rastad                                 21 seire
1963   Arne Sem                                    17 seire
1964   Fritz Nilsen                                  22 seire
1965   Kåre Rastad                                 26,5 seire
1966   Arne Sem                                    20 seire
1967   Fritz Nilsen                                  29 seire
1968   Ole A. Landaas                             25 seire
1969   Fritz Nilsen                                  30 seire
1970   Frank Marthinsen                          29 seire
1971   Ulf Thoresen                                25 seire
1972   Ulf Thoresen                                27 seire
1973   Ulf Thoresen                                28 seire
1974   Ulf Thoresen                                46 seire
1975   Arne Sem                                     23 seire
1976   Ulf Thoresen                                35 seire
1977   Brede Killingmo                            35 seire
1978   Ulf Thoresen                                47 seire
1979   Ulf Thoresen                                44 seire
1980   Ulf Thoresen                                43 seire
1981   Tore H. Larsen                             31 seire
1982   Gunnar Eggen                               39 seire
1983   Gunnar Eggen                               40 seire
1984   Gunnar Eggen                               31 seire
1985   Ulf Thoresen                                27 seire
1986   Gunnar Eggen                               50 seire
1987   Gunnar Eggen                               39 seire
1988   Cato Antonsen                              35 seire
1989   Gunnar Eggen                               51 seire
1990   Cato Antonsen                              36 seire
1991   Cato Antonsen                              31 seire
1992   Gunnar Eggen                               36 seire
1993   Dagfinn Aarum                               29 seire
1994   Dagfinn Aarum                               30 seire
1995   Thor Borg                                     25 seire
1996   Gunnar Eggen                                27 seire
1997   Gunnar Eggen                                22 seire
1998   Vidar Hop                                     23 seire
1999   Asbjørn Mehla                               28 seire
2000   Gunnar Eggen                                28 seire
2001   Gunnar Eggen                                24 seire
2002   Gunnar Austevoll                           22 seire
2003   Gunnar Austevoll                           28 seire
2004   Lars Anvar Kolle                             24 seire
2005   Vidar Hop                                     39 seire
2006   Eirik Høitomt                                 31 seire
2007   Gunnar Austevoll                           31 seire
2008   Gunnar Austevoll                           30 seire
2009   Gunnar Austevoll                           35 seire
2010   Eirik Høitomt                                 37 seire
2011   Eirik Høitomt                                 33 seire
2012   Eirik Høitomt                                 26 seire
2013   Vidar Hop                                     26 seire
2014   Tom Erik Solberg                            19 seire
2015   Tom Erik Solberg                            20 seire
2016   Eirik Høitomt                                 14 seire

Amatører:
1957   Alf Tveter                                       3 seire
1958   Brede Killingmo                               5 seire
1959   Martin Hoel                                    5 seire
1960   Martin Hoel                                    6 seire
1961   Trygve Dybdahl                               3 seire
1962   Martin Hoel                                    6 seire
1963   Arvid Søndreli                                 4 seire
1964   E.T. Søndreli                                   5 seire
1965   Arvid Søndreli                                 8 seire
1966   Geir Hagen                                     5 seire
1967   Tholf Hem                                      5 seire
1968   Arvid Søndreli                                 2 seire
1969   Arvid Søndreli                                 7 seire
1970   Trygve Dybdahl                               4 seire
1971   Bernt B. Gustavsen                          5 seire
1972   Terje Holm                                     4 seire
1973   Arne Fosse Refsdal                          4 seire
1974   Terje Holm                                     4 seire
1975   Magnus Helland                               6 seire
1976   Reidun Dybdahl                               6 seire
1977   Stein Galgerud                                4 seire
1978   Steinar Wahl                                   2 seire
1979   Stein Galgerud                                3 seire
1980   Stein Galgerud                                2 seire
1981   Kaare Røysi                                     4 seire
1982   Alf Tveter                                       2 seire
1983   Berit Tveter Alm                              5 seire
1984   Per M. Hvattum                               3 seire
1985   Dagfinn Murud                                 3 seire
1986   Lennart Thellebo                             3 seire
1987   Berit Tveter Alm                              4 seire
1988   Arne A. Røren                                 7 seire
1989   Per M. Hvattum                               3 seire
1990   Knut Terje Samuelsen                      4 seire
1991   Knut Terje Samuelsen                      3 seire
1992   Berit Tveter Alm                              2 seire
1993   Alf Tveter                                       5 seire
1994   Arnt Sverre Røren                           4 seire
1995   Alf Tveter                                       4 seire
1996   Berit Tveter Alm                              3 seire
1997   Berit Tveter Alm                              2 seire
1998   Aasmund Drolsum                             4 seire
1999   Morten M. Ottersen                        2 seire
2000   Morten M. Ottersen                        4 seire
2001   Per M. Hvattum                               4 seire
2002   Morten M. Ottersen                        7 seire
2003   Berit Tveter Alm                              3 seire
2004   Truls Desserud                                2 seire
2005   Arvid Bye                                       2 seire
2006   Nils Olav Holm                                 2 seire
2007   Bjørn Steinseth                              4 seire
2008   Dag-Sveinung Dalen                          6 seire
2009   Robert Kruse                                  5 seire
2010   Ulf Alme                                         2 seire
2011   Ernst-Petter Knutsen                       3 seire
2012   Leif Johnsen                                   2 seire
2013   Truls Desserud                                4 seire
2014   Jørn Morten Kvikstad                       3 seire
2015   Truls Desserud                                4 seire
2016   Anette Frønes                                 2 seire

Stallansatte/Profesjonelle:
1957   Egil Bingslin                                     2 seire
1958   Ikke kåret
1959   Ikke kåret
1960   Ikke kåret
1961   Ikke kåret
1962   Roy Johansson                                3 seire
1963   Hans Klaastad                                  2 seire
1964   Martin Hoel                                    2 seire
1965   Martin Hoel                                    5 seire
1966   Per Henriksen                                 3 seire
1967   Martin Hoel                                    5 seire
1968   Hans Petter Tholfsen                       2 seire
1969   Thorbjørn Haraldsen                        1 seier
1970   Hans Petter Tholfsen                       5 seire
1971   Hans Petter Tholfsen                      10 seire
1972   Hans Petter Tholfsen                       8 seire
1973   Steinar Holm                                   1 seier
1974   Bjørn Garberg                                 2 seire
1975   Nils Åge Østby                                 3 seire
1976   Nils Åge Østby                                 4 seire
1977   Nils Åge Østby                                 5 seire
1978   Nils Åge Østby                                 5 seire
1979   Nils Åge Østby                                 6 seire
1980   Erik Killingmo                                   2 seire
1981   Dagfinn Aarum                                 7 seire
1982   Dagfinn Aarum                                 5 seire
1983   Frode Hansen                                  3 seire
1984   Erik Killingmo                                   1 seier
1985   Steinar Hammersborg                        6 seire
1986   Hans Even Andersen                         5 seire
1987   Per Oleg Midtfjeld                            5 seire
1988   Per Oleg Midtfjeld                            5 seire
1989   Pål Sem                                           7 seire
1990   Andre H. Stensen                             3 seire
1991   Odd-Arne Sagholen                           2 seire
1992   Kurt Hella                                        3 seire
1993   Leif Gustav Raae                               7 seire
1994   Andre H. Stensen                             3 seire
1995   Lars Anvar Kolle                              11 seire
1996   Lars Anvar Kolle                                7 seire
1997   Lars Anvar Kolle                                9 seire
1998   Lars Anvar Kolle                              17 seire
1999   Kai Johansen                                    8 seire
2000   Geir Vegard Gundersen                    13 seire
2001   Geir Vegard Gundersen                    11 seire
2002   Frode Hamre                                    9 seire
2003   Frode Hamre                                  13 seire  
2004   Frode Hamre                                  12 seire
2005   Frode Hamre                                    7 seire
2006   Kristian Malmin                                 6 seire
2007   Kristian Malmin                                 5 seire
2008   Kristian Malmin                                 9 seire
2009   Kristian Malmin                                 8 seire
2010   Ole Johan Østre                               8 seire 
2011   Ole Johan Østre                               3 seire
2012   Ole Johan Østre                               6 seire
2013   Herman R. Tvedt                               6 seire
2014   Dag-Sveinung Dalen                            9 seire
2015   Kristine Kvasnes                                9 seire
2016   Magnus Teien Gundersen                   7 seire

Travryttere (montè):
2004   Johanne Ulrica Øveraasen                  5 seire
2005   Liv Pedersen                                    6 seire
2006   Liv Pedersen                                    5 seire
2007   Line Gundersen                                5 seire
2008   Line Gundersen                                5 seire
2009   Line Gundersen                                5 seire
2010   Liv Pedersen                                    3 seire
2011   Siv Emilie Løvvold                              5 seire
2012   Liv Pedersen                                    4 seire
2013   Siv Emilie Løvvold                              8 seire
2014   Liv Pedersen                                    4 seire
2015   Kristine Kvasnes                               4 seire
2016   Siv Emilie Løvvold                              3 seire




                                              


                                             

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE