Tidligere vinnere av ulike storløp på Biri Travbane

Biri Travbane åpnet i 1985 etter at den gamle banen, Vikodden Travbane, var blitt umoderne.
Biri Travbane er en rask 1000-meters bane. Gjerne kalt for "rekordbanen".

Sportslig høydepunkt ved banen er trippeltravet siste helg i juli med b.l.a. Prinsesse Märtha Louises Pokalløp og Biri Oppdretningsløp. To av de aller største og mest presisjefylte løp for 3-åringene i landet.

Banen ligger meget pent og idyllisk til helt ved Mjøsas bredd.

Postadresse: Biri Trav AS, PB. 124, 2832 Biri
tlf.: 61 18 78 88
www.biritrav.no

             ARNE LUNDS MINNELØP 

1975   Grim Sylfiden                              Bjørn Garberg
1976   Ray                                           Vidar Schwabe
1977   Heggvil                                      Øivind Mathisen
1978   Kipmin                                       Carl Wollebæk
1979   Slogum Jarl                                Liv Haslie
1980   Hovstein Prinsen                         Boye Ølstøren
1981   Regon                                       Tore Helge Larsen
1982   Dublan                                      Tore Helge Larsen
1983   Vymin                                       Carl Wollebæk
1984   Pål Lunar                                   Brede Killingmo
1985   Tuttmin (Vikodden)                     Terje Bjerkan
1986   Vassli Jahn                                 Boye Ølstøren
1987   Vassli Jahn                                 Boye Ølstøren
1988   Slått Pil                                     Asbjørn Mehla
1989   Slogum Pål                                 Bjørn Garberg
1990   Lannem Svarten                          Tor Wollebæk
1991   Andor Troll                                Gunnar Eggen
1992   Lasso                                        Cato Antonsen
1993   Ramses                                      Magne Olsen
1994   Polar Troll                                 Cato Antonsen
1995   Lex Jon                                     Trond Skauen
1996   Ulfrigg                                       Asbjørn Austevoll jr.
1997   Raastad Troll                              Vidar Hop
1998   Nilas                                          Asbjørn Mehla
1999   Vinnikvikken                               Per Johansen
2000   Telenor Best                              Jomar Blekkan
2001   Totopil                                      Thor Borg
2002   Ikke kjørt
2003   Gann Viking                                Trond Skauen
2004   Ikke kjørt
2005   Kjøstad Spik                               Atle Solhus
2006   Visedølen                                   Lars Anvar Kolle
2007   Kongs Vethe`n                            Gunnar Austevoll
2008   Neslands Loke                            Åsbjørn Tengsareid
2009   Smedbalder                               Olav Mikkelborg
2010   Pedrus                                      Gunnar Austevoll
2011   Lome Brage                                Thor Borg
2012   Torpa J.                                     Åsbjørn Tengsareid
2013   Elmer                                        Hans Chr. Holm
2014   Nyland                                       Eirik Høitomt
2015   Teddy Gutten Støen                    Tom Erik Solberg
2016   Mjølner Spik                               Jan Roar Mjølnerød

                      BIRI ALL-ROUND
         (SAMMENLAGT-VINNER ETTER TRAV OG MONTÈ)

2002   Back On Earth                             Lone Teksum
2003   J.R. Bonanza                               Katja Huuskonen
2004   Amber Bros                                 Liv Pedersen
2005   Shan                                          Liv Pedersen
2006   Shan                                          Johanne U. Øveraasen
2007   Ikke kjørt
2008   Simb Monzoom                            Viktoria S. Jørgensen
2009   Ramona`s Express                        Line Gundersen
2010   Sean Trot                                   Tone Turnbull
2011   Moon Dreamer                            Kristine Kvasnes
2012   Moon Dreamer                            Kristine Kvasnes
2013   Bullchip                                      Kristine Kvasnes
2014   Hitchcock                                   Malin Berås

                 BIRI INTERNATIONAL
                              (TIDL. FINA CUP)

1989   Grades Singing                            Olle Goop
1990   Nealy Lobell                               Johnny Takter
1991   Peace Corps                               Stig H. Johansson
1992   Park Avenue Kathy                      G.E. Johansson
1993   Park Avenue Kathy                      G.E. Johansson
1994   Nilema Pearl                               Erik Adielsson
1995   Handbag                                    Ørjan Kihlstrøm
1996   Lamitech Dancing                       Atle Hamre
1997   Moni Maker                               Johnny Takter
1998   Louise Laukko                            Dagfinn Aarum
1999   Louise Laukko                            Anders Lindqvist
2000   Krossed Out                              Stig H. Johansson

             BIRI OPPDRETNINGSLØP  
            (VIKODDEN OPPDRETNINGSLØP 1962-85)

1962   Gulle                                         J. Schou
1963   Baus Rapp                                  H. Hauer
1964   Spenka                                      O. Kulblik
1965   Ulmin                                         R. Olsen
1966   Sølvet                                        R. Olsen
1967   Trysiljenta                                 H. Klaastad
1968   Stjerne Vira                                I. Larsen
1969   Årnsethgubben                           C. Wollebæk
1970   Ullfly                                         B. Orre
1971   Trysilvinn                                   B. Killingmo
1972   Hå Kvikk                                     S. Hansen
1973   Pilmin                                        O. Helgestad
1974   Sirkeline                                    C. Wollebæk
1975   Seiersylfiden                              K. Myren
1976   Dajahn                                       A. Ulven
1977   Gol Jerk                                    A. Søndreli
1978   Alm Rigel                                   Ø. Mathisen
1979   Gruepila                                    C. Wollebæk
1980   Haugmin                                    F. Marthinsen
1981   Pio                                           T. Wollebæk
1982   Helmin Blesa                               I.S. Helmen
1983   Solett                                       E. Flenes
1984   Sambo                                       T. Borstad
1985   Stjerne Ylva (Vikodden)               J.A. Flor
1986   Slått Pil                                     A. Mehla
1987   Slogum Syr                                 F. Marthinsen
1988   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1989   Besten U.                                  A. Utsogn
1990   Buaas Stjerna                             C. Antonsen
1991   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1992   Sokna Troll                                 B. Garberg
1993   Hvatt Djerven                             P.M. Hvattum
1994   Rigel Jo                                     J. Blekkan
1995   Lykke Gutten                              E. Killingmo
1996   Rapp Rigel                                  T. Wollebæk
1997   Pål Even                                     R. Wiig
1998   Lannem Sjur                               T. Wollebæk
1999   Kjøstad Jo                                 J. Blekkan
2000   Moe Odin                                   A. Mehla
2001   Bjørkeelden                               G. Gudmestad
2002   Storm Jo                                    J. Blekkan
2003   Frisli To Jo                                 J. Blekkan
2004   H.G. Balder                                V. Hop
2005   Faksen Jr                                   J.O. Persson
2006   Håkon Jo                                    Ø. Tjomsland
2007   Järvsöviking                                J.O. Persson
2008   Ridder Prinsen                            Å. Tengsareid
2009   Voje Spik                                    Hans Petter Tholfsen
2010   Dotterud Teddy                          Tom Erik Solberg
2011   Tekno Odin                                 Øystein Tjomsland
2012   Hellin Faxen                               Jan Roar Mjølnerød
2013   Lannem Silje                              Tor Wollebæk
2014   Steinfaks                                    Eirik Høitomt
2015   Ingbest                                      Tom Erik Solberg
2016   Moe Tjalve                                 Tom Erik Solberg 

BIRI OPPDRETNINGSLØP HOPPEAVDELING     

1989   Glupi                                          Jomar Blekkan
1990   Vardsi                                         Dagfinn Murud
1991   Slogum Bris                                  Arne Sem
1992   Parrytösen                                  T. Siltala
1993   Bråte Perla                                  Odd Arne Sagholen
         Oddevinna (to vinnere)                 Tor Wollebæk
1994   Lomepila                                     Frank Hauge
1995   Donnsokka                                   Bjørn Garberg
         Lannem Tora (to vinnere)              Tor Wollebæk
1996   Blæs Lina                                     Hans Petter Tholfsen
1997   Tummelisa                                   Erik Killingmo
         Sindy Vinter (to vinnere)               Odd Arne Sagholen
1998   Riska Lill                                      Gunleif Tollefsen
         Stai Helga (to vinnere)                  Thor Borg
1999   Mai Lotta                                    Geir V. Gundersen
2000   Idenors Kessi                               Jan-Olof Persson
2001   Lannem Mai                                 Tor Wollebæk
2002   Påls Linda                                   Cato Antonsen
2003   Ihle Vinnie                                   Olav Mikkelborg
2004   Stjerne Sara                                Øystein Tjomsland
2005   Stuve My                                     Vidar Hop
2006   Horgen Lotta                               Geir V. Gundersen
2007   Perle Tine                                   Øystein Tjomsland
2008   Åsajenta                                     Tor Wollebæk
2009   Tangen Mari                                 Øystein Tjomsland
2010   Brenne Vinni                                Geir V. Gundersen
2011   Solstrålen                                    Geir V. Gundersen
2012   Wik Ida                                        Vidar Hop
2013   Vesle Frøken Støen                       Thor Borg
         Åsrud Vilja (dødt løp)                    Gunnar Austevoll
2014   Brenne Rødi                                 Jan Roar Mjølnerød
2015   Solvik Faksa                                  Lars Anvar Kolle
2016   Uggla i Mossen                              U. Eriksson

         CARL WOLLEBÆKS MINNELØP
2011   Eik Lina                                       Bjørn Steinseth

                   DNT`S VÅRSERIE
                               (FINALELØP)

2008   Gold Wing                                   Jan-Ivar Johansen
         Wik Elden                                    Stian Eilefsen
2009   Golden Brown                             Gunnar Austevoll
         Wiking Blesen                              Gunnar Austevoll
2010   Azeem                                        Erik Killingmo
         Wik Stjernen                               Gunnar Austevoll
2011   C.C. Simon                                  Geir V. Gundersen
2012   Thai Investment                           Tom Horpestad
2013   Caprino B.R.                                Bo Westergaard
2014   Diadora B.R.                                Thor Borg

                      GJØVIKLØPET 
                    (KJØRT PÅ BIRI FRA OG MED 1985)

1958   Kaptein Martin                            G. Thue
1959   Premier                                      G. Diskerud
1960   Rodive                                        B. Killingmo
1961   Rodive                                        B. Killingmo
1962   Princess Elsie                              A. Ulven
1963   Miss Judo                                   G. Diskerud
1964   Elan                                           F. Marthinsen
1965   Little Lady                                  S. Dyrhoff
1966   Aase Bulwark                              B. Killingmo
1967   Khedin                                       H. Heiberg
1968   Tamuna                                      P. Ulven
1969   Kingo Boy                                   N. Nilsen
1970   Lensgrevinden                             A. Ulven
1971   Spitadore                                   J. Risa
1972   Scott Protector                          K. Buer
1973   Garcia                                        F. Marthinsen
1974   Pontos Hoff                                J. Torp
1975   Annabella                                   T.H. Larsen
1976   Olympic Prince                           T. Borg
1977   Tilde                                         G. Diskerud
1978   Norse Esso                                 U. Thoresen
1979   Top Blaze                                   M. Austevoll
1980   Mr. Lloyd                                   J.A. Flor
1981   Volo Frost                                  M. Austevoll
1982   King Of Lye                                H.P. Tholfsen
1983   Pelleas                                       H.P. Tholfsen
1984   Lins Royal R.                               A. Mehla
1985   Star Hero (Biri)                           B. Orre
1986   Sancho Hanover                          H.P. Tholfsen
1987   Ikke kjørt
1988   Sugarcane Hanover                     G. Eggen
1989   Habib                                        U. Thoresen

                   H.B. FALK`S CUP 
                     
1968   Harlan                                         B. Gaarder
1969   April First                                    F. Marthinsen
1970   Eno Magnet                                 V. Schwabe
1971   O`Grady Vixi                                S.E. Kristiansen
1972   First Nibs                                     T. Wollebæk
1973   Spit Florence                               V. Schwabe
1974   Top Twinning                               J. Risa
1975   Top Elfie                                      G. Eggen
1976   A.C. Bel                                       T.H. Larsen
         Washington                                  T.H. Larsen
1977   Attention Please                           J. Risa
1978   Volo Frost                                    M. Austevoll
1979   Line Bulwark                                 T. Wollebæk
1980   Mr. Hanover                                 N.Å. Østby
1981   Karina Champo                              K. Stensvold
1982   Rona France                                 C. Wollebæk
1983   Endivie O.F.                                  T.H. Larsen

H.K.H. PRINSESSE MÄRTHA LOUISES POKALLØP

1985   Tom Pedro                                  P. Ulven
1986   Stocking                                     B. Ølstøren
1987   Damons Nibs                                T.H. Larsen
1988   Cherie`s Boy                               V. Hop
1989   Master Joe                                 H.P. Tholfsen
1990   Shan Rags                                   N.P. Brækken
1991   Something Special                        E. Killingmo
1992   Nez Perce                                  G. Eggen
1993   Tamin Sandy                                B. Garberg
1994   Bunny Bowl                                 V. Hop
1995   Gentle Star                                 G. Tollefsen
1996   Master Thoj                                L.A. Kolle
1997   Re Super Express                         E. Høitomt
1998   Turbo Sandy                               O. Mikkelborg
1999   Sky Comet                                   R. Wiig
2000   Star`s Ride                                  L.A. Kolle
2001   Millmaker                                    L.A. Kolle
2002   Hot Chili Pepper                          F. Hamre
2003   Thai Tanic                                  V. Hop
2004   Jetstile                                      G.V. Gundersen
2005   Mystical News                             F. Hamre
2006   Tinita Love                                 G.V. Gundersen
2007   Lucky Buck                                 V. Hop
2008   Gazpower                                   H.C. Holm
2009   Golden Brown                             G. Austevoll
2010   Muscles Wiking B.R.                      B. Goop
2011   Viking Frecel                               V. Hop   
2012   Support Justice                           G.V. Gundersen 
2013   Sir Benjamin                                P.O. Midtfjeld
2014   Duke                                          V. Hop
2015   Divided by Zero                            E. Høitomt
2016   Shotproof                                    P.O. Midtfjeld                      

H.K.H. PRINSESSE MÄRTHA LOUISES POKALLØP  
                                  (HOPPELØP)

1989   Glad Suit                                    Asbjørn Mehla
1990   Marvelous Volo                            Hans Petter Tholfsen
1991   Samanta Di Ford                          Frode Fladen
1992   Gary Lady                                   Hans Chr. Holm
         Astro Game                                Asbjørn Mehla
1993   Christine Bowl                            Vidar Hop
         Main Street                                Andrè Henning Stensen
1994   Ge Dee Touch                            Rune Wiig
         Tommeline D.C.                          Tor Wollebæk
1995   Latoya                                      Gunnar Eggen
         Super Gal                                  Gunnar Eggen
1996   News From Heaven                     Gunnar Eggen
         Thrill Tee                                  Dagfinn Aarum
1997   Capish                                       Hans Petter Tholfsen
         Lady Celine S.                            Jørn Morten Kvikstad
1998   Spenda News                             Eirik Høitomt
         Queen Of Houston                      Gunnar Eggen
1999   Tanita Sandy                              Bjørn Garberg
2000   Eight Eleven L.                           Trond Skauen
2001   Kiri Goal                                    Gunnar Eggen
2002   Lindy Tibur                                Geir Vegard Gundersen
2003   Orions Hilda                               Tor Wollebæk
2004   U.S. Francesca                           Tom Horpestad
2005   Celestial Endurance                     Frode Hamre
2006   Gold Chocolate                           Jim Frick
2007   Muscles G.T.                               Olav Mikkelborg
2008   First Eleven L.                             Vidar Hop
2009   Empress Tile                               Dag-Sveinung Dalen
2010   Sihera Chocolate                          Eirik Høitomt
2011   Great Sensation                           Hans Chr. Holm
2012   Noras Photogenic                         Jomar Blekkan
2013   Clara B.R.                                   Bo Westergaard
2014   Diadora BR                                  Thor Borg
2015   Anazai                                        Kristian Malmin
2016   Come Vacation                             Pål Buer

                JAKSONS MINNELØP 

1959   Drivblesa                                     L. Haslie
1960   Horten                                       B. Killingmo
1961   Drivblesa                                     R. Johanson
1962   Petter Tidemand                         H. Holm
1963   Petter Tidemand                         H. Holm
1964   Sognvinn                                    H. Fredrikstad
1965   Stegg Arna                                 C. Wollebæk
1966   Vikarauen                                   O. Helgestad
1967   Trysilhåp                                    B. Killingmo
1968   Almin                                         T.H. Larsen
1969   Gulle                                         J. Schou
1970   Grans Turi                                  H.B. Falk
1971   Thea                                          S. Skjønberg
1972   Brage                                        C. Wollebæk
1973   Sprellbest                                  T. Bjanes
1974   Flatvar                                       A. Ulven
1975   Frøyvar                                      U. Thoresen
1976   Brage                                        S. Galgerud
1977   Frøyvar                                      U. Thoresen
1978   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1979   Korbest                                     H.P. Tholfsen
1980   Pirilblesa                                    L. Kjøniksen
1981   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1982   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1983   Galint                                        B. Orre
1984   Garpin                                       G. Diskerud
1985   Pilmingutt (Vikodden)                  O. Helgestad
1986   Braute                                       A. Mehla
1987   Alm Svarten                                U. Thoresen
1988   Alm Svarten                                U. Thoresen
1989   Alm Svarten                                U. Thoresen
1990   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1991   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1993   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1994   Alm Hellin                                  V. Hop

        KONG SALOMONS POKALLØP 

1965   Vinvara                                       B. Killingmo
1966   Spikar                                        J. Erichsen
1967   Gamina                                       I. Gamme
1968   Gulle                                         J. Schou
1969   Hallingkongen                             A. Søndreli
1970   Lapp Lars                                    L.J. Blekkan
1971   Gol Best                                     A. Søndreli
1972   Grans Turi                                  A. Ulven
1973   Jahn Viking                                 B. Killingmo
1974   Sjurjenta                                    B. Ølstøren
1975   Flatina                                       U. Thoresen
1976   Brage                                         J. Torp
1977   Torden Tove                               H.D. Olafsen
1978   Troll Jahn                                   B. Garberg
1979   Pål Best                                      B. Killingmo
1980   Korbest                                      H.P. Tholfsen
1981   Gampila                                      I. Gamme
1982   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1983   Alm Rigel                                    P.M. Hvattum
1984   Regon                                       J.H. Bakkeli
1985   Pilmingutt (Vikodden)                  O. Helgestad
1986   Alm Svarten                                T. H. Larsen
1987   Alm Svarten                                U. Thoresen
1988   Ingson                                       K.T. Gundersen
1989   Alm Svarten                                U. Thoresen
1990   Ilmin                                         C. Antonsen
1991   Elding                                        G. Eggen
1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1993   Atom Vinter                               R. Wiig
1994   Viljesterk                                  T. Wollebæk

       MAGNOR GLASSVERKS 4-ÅRSLØP 
(ETTER 1999 HAR LØPET HATT ULIKE NAVN. B.L.A. RINGNESLØPET)

1993   Golden Sunset                             Olle Goop
1994   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg
1995   Ikke kjørt
1996   Robin Rags                                  N.P. Brækken
1997   Express Sund                               L.A. Kolle
1998   Cashprovider L.                           A.H. Stensen
1999   Trix Pedro                                  G. Eggen
2000   Sandy Sea                                   A. Eggan
2001   Eight Eleven L.                            T. Skauen
2002   Global Duty                                 T. Horpestad
2003   Eufemia                                      O. Mikkelborg
2004   K.L.M. Lavec                               H.C. Holm
2005   Vienna                                       G. Austevoll
2006   Towanda                                    H.C. Holm
2007   Toya Star M.                               A. Mehla
2008   Muscles GT                                 O. Mikkelborg
2009   Sweet Case                                 T. Borg
2010   Baltic Jet *                                  K. Johansen

                      MJØSLØPET 

1962   Morfeus                                    H. Hauer
1963   Jim                                           B. Killingmo
1964   Bausrapp                                   ?
1965   ?
1966   Jonsokstjerna                            B. Killingmo
1967   Kvikko                                       C. Wollebæk
1968   Ihlekaren                                   M. Storihle
1969   Selmøy                                      C. Wollebæk
1970   Fodnes Rappa                             Kr. Fodnes
1971   Gjønnblesen                               I.S. Helmen
1972   Slåstan                                      C. Wollebæk
1973   Gjønn Pieter                              C. Wollebæk
1974   Bausknekten                              N.Å. Østby
1975   Best Spent                                 V. Schwabe
1976   Norlett                                      J. Torp
1977   Heggvil                                      Ø. Mathisen
1978   Vesterfly                                    T.H. Larsen
1979   Skorve                                       I.S. Helmen
1980   Seljahna                                    C. Wollebæk
1981   Trømina                                     B. Killingmo
1982   Krystall                                      J. Torp
1983   Selvina                                       A. Liberg
         Kippo                                        M. Austevoll
1984   Rosa Line                                   B. Killingmo

OPPLAND HESTEEIERFORENINGS POKALLØP

1962   Mjøs Prins                                    Iver Gamme
1963   Vikarauen                                     Ole Helgestad
1964   Bausrapp                                      ?
1965   ?
1966   ?
1967   Gamina                                         Karl Gamme
1968   Antares                                        H. Fredrikstad
1969   Vikarauen                                     Ole Helgestad
1970   Fodnes Rappa                                K. Fodnes

                   OPPLANDSLØPET 
                        (KJØRT PÅ BIRI I 1986)

1962   Nusse                                         B. Killingmo
1963   Minella                                       I.S. Helmen
1964   Ikke kjørt
1965   Gamina                                       I. Gamme
1966   Lemorid                                      K. Stensvold
1967   Eddi                                           J. Nilsen
1968   Haakemari                                   I.S. Helmen
1969   Haakesjur                                   I.S. Helmen
1970   Gjønniliv                                     I.S. Helmen
1971   Kjappfot                                     H. Hansen
1972   Nåsnibben                                   B. Follaug
1973   Hugin                                         O. Helgestad
1974   Sall Vinn                                     A. Røren
1975   Larsman                                      K. Buer
1976   Aabyvinn                                     C. Wollebæk
1977   Slogum Tim                                  G. Diskerud
1978   Stjernelydia                                C. Wollebæk
1979   Skorve                                        I.S. Helmen
1980   Regon                                        T.H. Larsen
1981   Finnskog Kongen                          J. Torp
1982   Troll Tor                                    C. Wollebæk
1983   Pål Lunar                                    B. Killingmo
1984   Ikke kjørt
1985   Alm Svarten                                U. Thoresen
         Rona Queen                               H.P. Tholfsen
1986   Løbergs Troll                              B. Ølstøren
         Master Love                               T.H. Larsen                                   

                    SEPTEMBER CUP  
                     
1976   Frances Song                               G. Eggen
1977   Frøyvar                                       K. Mortensen
1978   Jod Pedro                                   A. Mehla
         Kila                                            G. Diskerud
1979   Mr. Lloyd                                    J.A. Flor
1980   Super Hero                                 G. Eggen
         Pål Best                                      E. Flenes
1981   Trix Åkjær                                   A.J. Owren
         Vintilla                                        L. Kjøniksen
1982   Royal Tork                                   T. Skofsrud
         Vintilla                                        L. Kjøniksen

       T.H.J.O. FRETHEIMS MINNELØP 

1973   Odalisk                                       T.H. Larsen
1974   Nancy Hill                                   K. Stensvold
1975   Bajader                                      P. Rakkestad
1976   Safaga Vixi                                  S. Norberg
1977   Star Boy                                     T. Wollebæk
1978   Vitto                                          V. Schwabe
1979   Key Lain                                     J. Risa
1980   Super Smoke                               J. Risa
1981   Osiris                                         O.A. Landaas
1982   Alex L.                                       O. Wallevik
1983   Elaisa Dirt                                   H.P. Iversen
1984   Action Miss                                 L. Kjøniksen
1985   Gamina Hedevang (Biri)                 J. Risa
1986   Lord Roy F.                                 A. Mehla
1987   Hugo Hanover                             G. Eggen
1988   Hammerich                                 G. Eggen
1989   Night Cruiser                              G. Eggen
1990   Caribbean Sea                             U. Thoresen
1991   Gypsy Thief                                G. Eggen
1992   Mike H.L.                                    F. Marthinsen
1993   Telly The Pro                              S. Holm
1994   Shan Rags                                   N.P. Brækken
1995   Bicycle                                       D. Aarum
1996   Galant Pedro                              O. Mikkelborg
1997   Nascar Goal                                J.M. Kvikstad
1998   Rite On Line                               A. Hamre
1999   Demon Sid                                  G. Eggen
2000   Blue Fighter                               O. Mikkelborg
2001   Goldrush                                    T. Borg

               TOPP AUTO TRIPPELLØP  
                      (POENGLØP. BEST AV 3 LØP)

1971   Steggvinn                                    E. Heggernes
1972   Iris                                             T. Bjerkan
1973   Myllargutten                               S. Larsen
1974   Orbit Pride                                 T.H. Larsen
1975   Pilmin                                         O. Helgestad
1976   Frances Song                               G. Eggen
1977   Pilmin                                         O. Helgestad
1978   Ikke kjørt
1979   Helmi                                          I.S. Helmen
1980   The Klokkedal                              R. Bjerkan
1981   Skorve                                         I.S. Helmen
1982   Cass Hanover                               T. Wollebæk

                   VINTILLA-TRAVET

1983   Galint                                         B. Orre
1984   Pilmingutt                                   T.H. Larsen
1985   Pilmingutt (Biri)                           O. Helgestad
1986   Jettetor                                     H.P. Tholfsen
1987   Finstad Per                                 G. Eggen
1988   Alm Svarten                                 U. Thoresen
1989   Alm Svarten                                 U. Thoresen
1990   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1991   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1992   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1993   Løvlandgutten                             C. Antonsen
1994   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1995   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1996   Viesker                                       K. Ahokas
1997   Ulfrigg                                        A. Austevoll jr.
1998   Røder                                        A. Eggan 
1999   Ulfrigg                                        O. Mikkelborg
2000   Sagi Knut                                    A. Solhus
2001   Järvsöfaks                                   J.O. Persson
2002   Järvsöfaks                                   J.O. Persson
2003   Järvsöfaks                                   J.O. Persson
2004   Bokli Eld                                     L.A. Kolle
2005   Åkre Lurifax                                R.N. Olsson
2006   Røste Bo                                     H.P. Tholfsen
2007   Moe Odin                                    A. Mehla
2008   Tangen Scott                               V. Hop
2009   Mørtvedt Jerkeld                         G. Austevoll
2010   Mørtvedt Jerkeld                         G. Austevoll
2011   Stiv Kuling                                   E. Gravdal
2012   Gylden Balder                             K. Johansen
2013   Tuxi Titan                                    S.O. Ruud
2014   Tekno Odin                                  Ø. Tjomsland
2015   Norheim Jærv                              K. Johansen
2016   Tekno Odin                                  Ø. Tjomsland

        ÅPNINGSLØPET/PREMIERELØPET  
(BLE KJØRT PÅ SESONGENS FØRSTE LØPSDAG PÅ VIKODDEN FOR
4-ÅRIGE
KALDBLODSHESTER)

1957   Sylblessa                                     K. Ulven
1958   Løhrenjenta                                S. Killingmo
1959   Finnvin                                       M. Hoel
1960   Kongsvinger Steggar                     R. Humborstad
1961   Hoff Tove                                    I.S. Helmen
1962   Alma                                           R. Johansson
1963   Minella                                       I.S. Helmen
1964   Bestblesen                                  H. Hansen
1965   Trysilhåp                                     B. Killingmo
1966   Grans Frøkna                               B. Killingmo
1967   Brokkbrun                                   B. Røken
1968   Milly                                           B. Killingmo
1969   Vitalstjerna                                 S. Skjønberg
1970   Maya                                          O. Røyse
1971   Alka                                            B. Gaarder
1972   Slåstan                                        C. Wollebæk
1973   Lukmogutten                                L. Haslie
1974   Pilmin                                          O. Helgestad
1975   Texas Jan                                    S. Larsen
1976   Lillis                                            G.J. Borstad
1977   Frk. Fanta                                    J.A. Flor
1978   Stjernelydia                                 C. Wollebæk
1979   Skorve                                         I.S. Helmen
1980   Regon                                         S.H. Bakken
1981   Geiro                                          B. Killingmo
1982   Pilgnisten                                    J. Torp
1983   Skold Tor                                    J.A. Flor
1984   Løtenrauen                                 K. Lunde
1985   Alm Svarten                                 F. Marthinsen

KUSKECHAMPIONATENE PÅ VIKODDEN TRAVBANE OG BIRI TRAVBANE:

Trenere:
1957   Knut Ulven                                     3 seire
1958   Herman Nilsen                                3 seire
1959   Brede Killingmo                             10 seire
1960   Brede Killingmo                             12 seire
1961   Brede Killingmo                             20 seire
1962   Brede Killingmo                             32 seire
1963   Brede Killingmo                             30,5 seire
1964   Brede Killingmo                             36 seire
1965   Brede Killingmo                             44 seire
1966   Brede Killingmo                             50 seire
1967   Carl Wollebæk                               41 seire
1968   Brede Killingmo                             30 seire
1969   Carl Wollebæk                               37 seire
1970   Terje Bjerkan                                20 seire
1971   Brede Killingmo                             26 seire
1972   Carl Wollebæk                               25 seire
1973   Brede Killingmo                             17 seire
1974   Carl Wollebæk                               31 seire
1975   Carl Wollebæk                               29 seire
1976   Carl Wollebæk                               33 seire
1977   Carl Wollebæk                               39 seire
1978   Carl Wollebæk                               34 seire
1979   Tore Helge Larsen                         37 seire
1980   Carl Wollebæk                               38 seire
1981   Carl Wollebæk                               44 seire
1982   Tor Wollebæk                                38 seire
1983   Tor Wollebæk                                25 seire
1984   Tor Wollebæk                                26 seire
1985   Tore Helge Larsen                          27 seire
1986   Tor Wollebæk                                46 seire
1987   Gunnar Eggen                                60 seire
1988   Gunnar Eggen                                59 seire
1989   Gunnar Eggen                                57 seire
1990   Tor Wollebæk                                48 seire
1991   Gunnar Eggen                                61 seire
1992   Gunnar Eggen                                56 seire
1993   Tor Wollebæk                                60 seire
1994   Tor Wollebæk                                31 seire
1995   Tor Wollebæk                                35 seire
1996   Olav Mikkelborg                             47 seire
1997   Tor Wollebæk                                35 seire
1998   Andrè H. Stensen                           48 seire
1999   Andrè H. Stensen                           34 seire
2000   Olav Mikkelborg                              40 seire
2001   Jomar Blekkan                                39 seire
2002   Jomar Blekkan                                52 seire
2003   Olav Mikkelborg                              35 seire
2004   Geir Vegard Gundersen                    40 seire
2005   Olav Mikkelborg                              39 seire
2006   Geir Vegard Gundersen                    50 seire
2007   Geir Vegard Gundersen                    43 seire
2008   Geir Vegard Gundersen                    35 seire
2009   Geir Vegard Gundersen                    35 seire
2010   Geir Vegard Gundersen                    40 seire
2011   Geir Vegard Gundersen                    40 seire
2012   Kai Johansen                                  29 seire
2013   Kai Johansen                                  28 seire
2014   Geir Vegard Gundersen                    29 seire
2015   Eirik Høitomt                                  34 seire
2016   Eirik Høitomt                                  29 seire

Amatører:
1957   G.J. Borstad                                    1 seier
1958   Brede Killingmo                                6 seire
1959   Iver S. Helmen                                 5 seire
1960   Carl Wollebæk                                  8 seire
1961   Iver S. Helmen                                14 seire
1962   Carl Wollebæk                                12 seire
1963   Iver S. Helmen                                10 seire
1964   Hans Hauer                                    11 seire
1965   Hans Hauer                                    12 seire
1966   Bjarne Gaarder                                9 seire
1967   Martin Storihle                                9 seire
1968   Knut Wetten                                   8 seire
1969   Hans Fredrikstad                             12 seire
1970   Iver S. Helmen                                14 seire
1971   Bjarne Gaarder                               11 seire
1972   Anton Brænden                                5 seire
1973   Ole Helgestad                                 13 seire
1974   Kåre Stensvold                                15 seire
1975   Helge D. Olafsen                               7 seire
1976   Helge D. Olafsen                             14 seire
1977   Erland Torp                                    13 seire
1978   Trond Johansen                               9 seire
1979   Tore Fredrikstad                             11 seire
1980   Trygve Bjørnsen                               7 seire
1981   Terje Framnes                                  6 seire
1982   Iver S. Helmen                                  7 seire
1983   Per M. Hvattum                                7 seire
1984   Per M. Hvattum                                8 seire
1985   Ragnhild Sveen                                 7 seire
1986   Paal I. Løkken                                  4 seire
1987   Paal I. Løkken                                  5 seire
1988   Paal I. Løkken                                 12 seire
1989   Morten M. Ottersen                         7 seire
1990   Morten M. Ottersen                         7 seire
1991   Morten M. Ottersen                         7 seire
1992   Arve Gudbrand Blihovde                   7 seire
1993   Morten M. Ottersen                        14 seire
1994   Morten M. Ottersen                         3 seire
1995   Morten M. Ottersen                         9 seire
1996   Berit Tveter Alm                             7 seire
1997   Morten M. Ottersen                         7 seire
1998   Morten M. Ottersen                         7 seire
1999   Morten M. Ottersen                        12 seire
2000   Henrik Kulblik                                 6 seire
2001   Berit Tveter Alm                            13 seire
2002   Erland Holm                                    6 seire
2003   Morten M. Ottersen                        13 seire
2004   Erland Holm                                     2 seire   
2005   Bjørn Steinseth                                4 seire
2006   Bjørn Steinseth                                2 seire
2007   Bjørn Steinseth                                8 seire
2008   Bjørn Steinseth                                4 seire
2009   Bjørn Olav Aarskog                            2 seire
2010   Truls Desserud                                  3 seire
2011   Sverre Skrugstad                               3 seire
2012   Øystein Bjørnstad                             3 seire
2013   Ernst-Petter Knutsen                         2 seire
2014   Jørn Morten Kvikstad                         3 seire
2015   Erlend Rennesvik                              4 seire
2016   Erlend Rennesvik                              2 seire

Stallansatte/Profesjonelle:
1961   Roy Johansson                                  2 seire
1962   Roy Johansson                                 12 seire
1963   Roy Johansson                                  8 seire
1964   Roy Johansson                                  8 seire
1965   Kåre Stensvold                                 10 seire
1966   Kåre Stensvold                                 11 seire
1967   Bjørn Hansen                                    4 seire
1968   Tor Wollebæk                                   4 seire
1969   Kåre Stensvold                                  7,5 seire
1970   Jan Arne Flor                                    5 seire
1971   Tor Wollebæk                                   6 seire
1972   Tor Wollebæk                                   6 seire
1973   Øivind Mathisen                                8 seire
1974   Nils Åge Østby                                  4 seire
1975   Roelfke Bjerkan                                1 seier
1976   Stein H. Bakken                                1 seier
1977   Dagfinn Murud                                  5 seire
1978   Roelfke Bjerkan                                6 seire
1979   Erik Killingmo                                    3 seire
1980   Erik Killingmo                                    6 seire
1981   Roelfke Bjerkan                                5 seire
1982   Kjell Varhaug                                   10 seire
1983   Kjell Varhaug                                    7 seire
1984   Kjetil Lunde                                     3 seire
1985   Roelfke Bjerkan                                3 seire
1986   Andrè H. Stensen                              3 seire
1987   Olav Mikkelborg                               12 seire
1988   Olav Mikkelborg                               10 seire
1989   Andrè H. Stensen                             14 seire
1990   Andrè H. Stensen                             14 seire
1991   Andrè H. Stensen                             14 seire
1992   Andrè H. Stensen                             16 seire
1993   Andrè H. Stensen                             28 seire
1994   Andrè H. Stensen                             21 seire
1995   Andrè H. Stensen                             21 seire
1996   Andrè H. Stensen                             26 seire
1997   Edvard Kristiansen                             7 seire
1998   Edvard Kristiansen                            18 seire
1999   Geir Vegard Gundersen                     15 seire
2000   Geir Vegard Gundersen                     22 seire
2001   Geir Vegard Gundersen                     16 seire
2002   Kai Johansen                                     2 seire
2003   Kai Johansen                                    18 seire
2004   Kai Johansen                                     9 seire
2005   Kristian Malmin                                  8 seire
2006   Kristian Malmin                                  7 seire
2007   Kristian Malmin                                  8 seire
2008   Kristian Malmin                                 17 seire
2009   Kristian Malmin                                  8 seire
2010   Øyvind Ruttenborg                             5 seire
2011   Dag-Sveinung Dalen                            3 seire
2012   Ole Johan Østre                                7 seire
2013   Hans Wilhelm Storås                           3 seire
2014   Kristine Kvasnes                                5 seire
2015   Magnus Teien Gundersen                    9 seire
2016   Magnus Teien Gundersen                    8 seire

Travryttere (montè):
2004   Johanne Ulrica Øveraasen                  6 seire
2005   Liv Pedersen                                     5 seire
2006   Liv Pedersen                                     3 seire
2007   Line Gundersen                                4 seire
2008   Liv Pedersen                                     5 seire
2009   Liv Pedersen                                     9 seire
2010   Liv Pedersen                                     6 seire
2011   Liv Pedersen                                     7 seire
2012   Siv Emilie Løvvold                               8 seire
2013   Siv Emilie Løvvold                               6 seire
2014   Liv Pedersen                                      5 seire
2015   Johanne Ulrica Øveraasen                   4 seire
2016   Johanne Ulrica Øveraasen                   7 seire

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...

podlesten | Svar 20.05.2015 23.08

Hei Håkon!
Jeg har nok hatt feil i mine kilder. Det riktige skal være Järvsøviking. Har rettet det opp. Tusen takk for tilbakemeldingen.
mvh
Geir

Håkon | Svar 20.05.2015 13.34

Hvordan kan Järvsöfaks vinni oppdretningsløpet i 2007? han har ikke vunnet det løpet heller. og o så var ville det vert i 1997

Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE