Tidligere vinnere av ulike storløp på Jarlsberg Travbane

Jarlsberg Travbane er Norges nest største travbane og ligger ca. 1 km utenfor Tønsberg sentrum. Banen ligger også bare 20 minutter unna Sandefjord Lufthavn Torp.

Det er blitt kjørt travløp på Jarlsberg Travbane siden 1935.

Sportslig er det Jarlsberg Grand Prix-uken med b.l.a. Ulf Thoresens Minneløp som er årests høydepunkt.

Postadresse: Postboks 2283, Postterminalen, 3103 Tønsberg
Tlf.: 33 38 11 50
www.jarlsberg-travbane.no

           ANDERS JAHRES POKALLØP  
       (LØPET BLE KJØRT UNDER ULIKE NAVN FØR 2007) 

1999   Bella Coal                                   Asbjørn Mehla
2000   Gutsy Cast                                  Atle Hamre
2001   Sugarcane Volo                           Hans Petter Tholfsen
2002   Victor Hanha                              Lars Anvar Kolle
2003   Armbro Plush                              Tor Wollebæk
2004   Norvelous Hanover                      Olav Mikkelborg
2005   Herr Jägermeister                       Olle Goop
2006   Jetstile                                      Geir Vegard Gundersen
2007   French Design                             Hans Petter Tholfsen
2008   Cromwell                                    Per Oleg Midtfjeld
2009   Cromwell                                    Per Oleg Midtfjeld
2010   Navy Seal U.S.                             Bo Westergaard
2011   Unforgettable                             Arnold Mollema
2012   Crown`s Banker                           Bo Westergaard
2013   I`m The Answer U.S.                    Frode Hamre
2014   B.B.S. Sugarlight                          Johan Untersteiner
2015   Papagayo E                                 Vidar Hop
2016   Je t`Aime Express                        P. Untersteiner

        ARNT HAAKESTADS MINNELØP 

1978   Slogum Tor                                 Lars Grini
1979   Vintilla                                       Leif Kjøniksen
1980   Dally Svarten                               Gunnar Eggen
1981   Sent Best                                   Asbjørn Mehla
1982   Vintilla                                       Leif Kjøniksen
1983   Toddy                                        Magnus Helland
1984   Finstadmort                                Martin Hoel
1985   Listjärn                                      Frank Marthinsen
1986   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1987   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1988   Ingson                                       Kristen T. Gundersen
1989   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1990   Atom Vinter                               Arve Gudbrand Blihovde
1991   Atom Vinter                               Arve Gudbrand Blihovde
1992   Atom Vinter                               Arve Gudbrand Blihovde
1993   Seterprinsen                              Asbjørn Mehla
1994   Ikke kjørt
1995   Perle Terna                               Cato Antonsen
1996   Metsgar                                     Rune Wiig
1997   Ulfrigg                                       Asbjørn Austevoll jr.
1998   Spang Best                                 Thor Borg
1999   Spikeld                                      Rune Wiig
2000   Spikeld                                      Rune Wiig
2001   Spikeld                                      Rune Wiig
2002   Spikeld                                      Rune Wiig
2003   Spikeld                                      Rune Wiig
2004   Bokli Eld                                    Lars Anvar Kolle
2005   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2006   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2007   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla
2008   Bokli Eld                                    Lars Anvar Kolle
2009   Mørtvedt Jerkeld                       Gunnar Austevoll
2010   Neslands Loke                            Åsbjørn Tengsareid
2011   Feseth Lynet                             Andre H. Stensen
2012   Faksen Jr.                                 Jan Ove Olsen
2013   Tekno Odin                               Øystein Tjomsland
2014   Føynland Kongen                        Geir Flåten
2015   Norheim Jærv                            Kai Johansen

                   B.P. - POKALEN

1963   Daisy Kignæs                                Arne Sem
1964   Brutto                                        Sigvart Larsen
1965   ?
1966   Dally Trinsa                                  Kjetil Dale
1967   Spir                                            I. Nybo
1968   Sørbyblesen                                Ole Østby
1969   Tordenjakk                                  Arne Sem
1970   Aidean                                        Hans Petter Tholfsen
1971   William                                        Ole Østby
1972   Klingi                                          Thor Tholfsen
1973   Rappfot                                       Brede Killingmo

               BRYNJESTATUETTEN

1975   Helios                                         P. Ulven
1976   Elselill                                         B. Killingmo
1977   Dally Svarten                               H.P. Tholfsen
1978   Jens Håp                                    J. Aarum
1979   Ego Cash                                     A. Ulven
1980   Dalsvinni                                     T. Borg
1981   Sturla Stord                                J. Aasebø
1982   Skarp Pål                                    A. Sem

                BØHLE HUS POKALEN

1972   Gol Best                                     A. Søndreli
1973   Mr. Pele                                     P. Ulven
1974   ?
1975   Beth Song                                   H.P. Tholfsen
1976   King Olympic                               S. Hansen
1977   Lord Royal                                  T. Borg
1978   Red Nibble                                  B. Orre
1979   Bombay Focus                             A. Mehla
1980   Peter The King                            H.P. Tholfsen
1981   Lady Pepiva                                 P. Ulven
1982   Elaisa S.                                      V. Hop

                   CARATPOKALEN

1973   Nordli Kvikk                                 O. Østby
1974   Ikke kjørt
1975   Atgeir                                         S. Larsen
1976   Nordli Baus                                 O.M. Haga
1977   Hauglars                                     N.Å. Østby
1978   Prins Hanover                              U. Thoresen
1979   Lord Royal                                  T. Borg
1980   Aion                                           U. Thoresen
1981   Peter The King                            H.P. Tholfsen
1982   Mixy Olympic                               H.P. Tholfsen

                DIPLOM-IS POKALEN

1964   Ekko Lloyd                                  A. Sem
1965   Ikke kjørt
1966   Skate                                         R. Borg
1967   Jerker                                        T. Borstad
1968   Kelly                                          H. Johansen
         Pia Riva (to avd.)                          F. Marthinsen
1969   Frazer                                        T. Tholfsen
1970   Baushild                                      B. Orre
1971   Rita Royal                                    H.P. Tholfsen
1972   Grans Ternar                               B. Killingmo
1973   Stjernetora                                 K. Rastad
1974   Ikke kjørt
1975   Dall Vinn                                     A. Røren
1976   Remi                                          U. Thoresen
1977   Wembley                                     G. Eggen
1978   Ikke kjørt
1979   Slogum Tor                                  L. Grini
1980   Red Nibble                                  B. Orre
1981   Full Of Coal                                 J. Risa
1982   Korbest                                      H.P. Tholfsen

                  DNT`S HØSTFINALE

2008   Expensive Royal                            Øystein Tjomsland
2009   Magnetic Line                              Kaj Johansen
2010   Triple Crown                                Eirik Høitomt
2011   Umbriel                                       Svein Ove Wassberg
2012   Thai Broadway                             Gunnar Austevoll
2013   Viking Va Bene                             Geir Vegard Gundersen
2014   Thai Navigator                              Eirik Høitomt
2015   Valla d`Estino                               Marius Høitomt

                     ELU - LØPET

1975   Silvana Of Norsy                           T.H. Larsen
1976   Boy Rodney                                 L. Ramstedt
1977   Washington                                 N.Å. Østby
1978   Winner Stord                               P. Ulven
1979   Bombay Focus                              A. Mehla
1980   Beautiful Shot                              P. Ulven
1981   Full Of Coal                                 J. Risa
1982   Lady Pepiva                                 P. Ulven
1983   Queen Orion                               P. Ulven
1984   Sancho Hanover                           H.P. Tholfsen
1985   Habib                                         U. Thoresen
1986   Speedy Bowl                               U. Thoresen
1987   Tom Pedro                                  P. Ulven

                   FARRIS-POKALEN

1975   Luringen                                     Thor Tholfsen
1976   Flatvar                                        Alf Ulven
1977   Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1978   Sjuren                                        Kåre Einar Jahnsen
1979   Slogum Tor                                  Lars Grini
1980   Toddy                                         Ulf Thoresen
1981   Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1982   Korbest                                      Trond Skofsrud
1983   Spikdona                                     Gunnar Eggen
1984   Slogum Tron                                Ulf Thoresen
1985   Toriseira                                     Dagfinn Aarum
1986   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1987   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1988   Alm Kvik                                      Hans Petter Tholfsen
1989   Ikke kjørt
1990   Atom Vinter                                 Hans Petter Tholfsen

                    GILDEPOKALEN

1970   Kingo Boy                                   T.H. Larsen
1971   Borklill                                       O.A. Landaas
1972   Cinder Lloyd                               T.H. Larsen
1973   ?
1974   Star Martin                                 U. Thoresen
1975   Outsider                                    U. Thoresen
1976   Top Twinning                              J. Risa
1977   Troll Jahn                                   P. Ulven
1978   Ville                                           W. Persson
1979   Bastian                                       B. Killingmo
1980   Korbest                                      H.P. Tholfsen
1981   Rukkelispretten                           H.P. Tholfsen

        GUNNAR LENSBERG AS POKALLØP

1975   Donn Piril                                    Hans Petter Tholfsen
1976   Rico                                           Gunnar Eggen
1977   Lord Royal                                   Thor Borg
1978   Fiction                                        Per Henriksen
1979   Slogum Jarl                                  Liv Haslie
1980   Moonstruck                                 Gunnar Eggen
1981   Lady Pepiva                                  Per Ulven
1982   Johnson Lobell                             Hans Petter Tholfsen

      H.K.H. DRONNING SONJAS POKALLØP
             (H.K.H. KRONPRINSESSE SONJAS POKALLØP)

1976   Aion                                           Thor Borg
1977   Rodnikij                                      Per Henriksen
1978   President Limit                            Martin Austevoll
1979   Velin Kattegat                              Egil Flenes
1980   Washington                                 Tore H. Larsen
1981   Lins Royal R.                                Asbjørn Mehla
1982   Toves Girl                                    Benn Orre    
1983   Arin Laud                                    Per Ulven
1984   New Scott                                   Trond Skauen
1985   Fabianco                                     Egil Flenes     
1986   Fabianco                                     Egil Flenes
1987   Lord Roy F.                                 Asbjørn Mehla
1988   Ikke kjørt
1989   Rodney Protector                        Hans Petter Tholfsen
1990   Zico Star F.                                 Asbjørn Mehla
1991   Santana Lobell                             Tore H. Larsen     

      HANS PETTER THOLFSENS MINNELØP


2015   Cash Okay                                   Geir Vegard Gundersen
2016   Born in the USA                           Eirik Høitomt

               JARLSBERG ELITELØP  
            (NASJONALHESTENS ELITELØP 1962-1977)

1962   Singand                                       Fritz Nilsen
1963   Petter Tidemand                          Håkon Holm
1964   Dally Prinsen                                Svend Hansen
1965   Huldreprinsen                              Kåre E. Jahnsen
1966   Huldreprinsen                              Kåre E. Jahnsen
1967   Skogvinn                                     Kåre E. Jahnsen
1968   Park                                           Thor Tholfsen
1969   Gyller Trygg                                 Kåre E. Jahnsen
1970   Jahn Ross                                    Ole Østby
1971   Mangelrødtussa                            H. Mangelrød
1972   Pelè                                            Benn Orre
1973   Dally Sjurson                                Arne Sem
1974   Dally Sjurson                                Arne Sem
1975   Sjurprinsen                                  Hans Martin Klepaker
1976   Klang                                          Brede Killingmo
1977   Slogum Tor                                  Frank Marthinsen
1978   Kila                                             Gunnar Diskerud
1979   Årnsetha                                     Hans Petter Tholfsen
1980   Toddy                                         Ulf Thorsen
1981   Ikke kjørt
1982   Donnson                                     Hans Martin Klepaker
1983   Regon                                        Tore H. Larsen
1984   Spikdona                                     Gunnar Eggen
1985   Slogum Tron                                Benn Orre
1986   Toriseira                                     Ulf Thoresen
1987   Ikke kjørt
1988   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1989   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1990   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde

    JARLSBERG GRAND INTERNATIONAL 

1978   Grande Frances                           Ulf Thoresen
1979   Earthas Spin                                Gunnar Eggen
1980   Valuable Donut                            B. Widell
1981   Pamir Brodde                              K.E. Nilsson
1982   Mikado C.                                   Ulf Nordin
1983   Dimma                                        B. Lindblom
1984   Evita Broline                                Berndt Lindstedt
1985   The Onion                                  R. Liljendahl
1986   Rex Rodney                                Kjell Håkonsen
1987   Hambler F.                                  Bjørn Garberg
1988   Sugarcane Hanover                      Gunnar Eggen
1989   Meadow Roland                           Preben Kjærsgaard
1990   Peace Corps                               Stig H. Johansson
1991   Santana Lobell                            Hans Petter Tholfsen
1992   Somollison                                  B. Larsson
1993   Prince Mystic                             Atle Hamre
1994   Shan Rags                                  Noralf Pallin Brækken
1995   Bicycle                                      Dagfinn Aarum

             JARLSBERG GRAND PRIX  
(DET HAR VÆRT ULIKE SPONSORNAVN KNYTTET TIL LØPET.
B.L.A. MENY OG AKTAION)   

1960   Star Protector                            T. Diskerud
1961   Jordan                                       N. Göthe
1962   Merceno                                    S. Nordin
1963   Ekko Lloyd                                  A. Sem
1964   Juniors Nibs Song                        J. Espeseth
1965   Olympic Champlain                       T. Tholfsen
1966   Filip H.                                       Gu. Nordin
1967   Corona                                       K. Närvänen
1968   Cirene Bunter                             O. Lindquist
1969   Oki                                            O. Lindquist
1970   Air Song                                      L. Molin
1971   Nissa Ribb                                   B. Nordin
1972   Tramino Royal                             B.M. Gundersen
1973   Baron Päls                                  Gu. Nordin
1974   Aid Senator                                T. Tholfsen
1975   Sonne                                        R. Larsen
1976   Flight Boy                                   T. Mäkelä
1977   Velin Kattegat                             U. Thoresen
1978   Red Nibble                                 B. Orre
1979   Well Formed                               J. Cedell
1980   Plumona R.S.                              Gu. Nordin
1981   Lady Pepiva                                P. Ulven
1982   Johnson Lobell                           H.P. Tholfsen
1983   Knabyl                                       W. Johansson
1984   Gamina Hedevang                        J. Risa
1985   Mack The Knife                          S.H. Johansson
1986   Dynastic                                    I. Korpi
1987   Kramer Lyx                                B. Rogell
1988   J.R. Broline                               O. Goop
1989   Meadowbranch Crown                 B. Näslund
1990   Caribbean Sea                            U. Thoresen
1991   Pyewacket                                 F. Marthinsen
1992   Super Dancer                             D. Aarum
1993   Lamitech Quality                        A. Hamre
1994   Tamin Sandy                               B. Garberg
1995   B. Gent L.                                 G. Eggen
1996   Gentle Star                                G. Tollefsen
1997   Santa Volo                                 R. Wiig
1998   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen
1999   Turbo Sandy                              O. Mikkelborg
2000   Scott Springborne                      B. Duestad
2001   Tartar                                       A. Mehla
2002   Prince Birchwood L.                   A. Mehla
2003   Strollin With Bones                     G.V. Gundersen
2004   Thai Tanic                                 V. Hop
2005   Mystical Dream                           V. Hop
2006   Investor G.T.                              A. Jacobseb
2007   Thai Seaman                               Ø. Tjomsland
2008   Hamblers Poltergeist                   J. Blekkan
2009   Strong Knight                             R. Brandt
2010   Bullchip                                     V. Hop
2011   Tourbillon                                  T.E. Solberg
2012   Viking Frecel                              V. Hop
2013   Support Justice                          G.V. Gundersen
2014   Papagayo E.                                V. Hop
2015   Victory Lap                                O. Mikkelborg
2016   Photo Lavec                               P.O. Midtfjeld

     JARLSBERG GRAND PRIX - HOPPELØP 
(DET HAR VÆRT ULIKE SPONSORNAVN KNYTTET TIL LØPET. B.L.A.
MENY OG AKTAION)

2001   Delicious Rhythm                         Lars Anvar Kolle
2002   Aquarelle                                    Asbjørn Mehla
2003   Eufemia                                      Trond Skauen
2004   Due Diligence                              Olav Mikkelborg
2005   Melody Light                               Gunnar Austevoll
2006   Mystical News                             Frode Hamre
2007   Tinita Love                                  Geir V. Gundersen
2008   K.L.M. Prelong                            Hans Chr. Holm
2009   C.C. Westside                              Olav Mikkelborg
2010   S.J.`s Majesty                             Jens Kristian Brenne
2011   Tabu B.R.                                    Simen Bremseth Jessen
2012   My Happiness E.P.                        Bo Westergaard
2013   Seaborn Simona                           Amanda Robertsen
2014   Claudia B.R.                                 Bjørn Goop
2015   Diadora BR                                  Thor Borg
2016   Valla d`Estino                               Eirik Høitomt

         JARLSBERG HOPPECHAMPIONAT 

1984   Frances Guy                                Tore H. Larsen
         Kinge Lise                                   Trond Skofsrud
1985   Bella Royal                                  Vidar Hop
         Vikse Donna                                 Brede Killingmo
1986   Sobu Gun                                    Hans Petter Tholfsen
         Høibybausa                                  Hans Petter Iversen
1987   Spit Starlight                               Hans Petter Tholfsen
         Lund Blessa                                 Ulf Thoresen
1988   Max`s Supergirl L.                        Vidar Hop
         Bea                                            Knut Endre Lie

                 JARLSBERGLØPET  

1957   Spryd                                         H. Klaastad
1958   Moltar                                       T. Tholfsen
1959   Atlas Gulli                                   S. Heier
1960   Kaprell                                       T. Dybdahl
1961   Steggtora                                   A. Dybdahl
1962   Miran                                         K. Rastad                      

1963   Spent                                         R. Mortensen
1964   Borkbausa                                   K. Rastad
1965   Borgine                                       L. Sandven
1966   Baus Flicka                                  K. Rastad
1967   Alfona                                        S. Larsen
1968   Gyller Trygg                                K.E. Jahnsen
1969   Stjernetora                                 K. Rastad
1970   William                                       O. Østby
1971   Vesle Borghild                             A. Sem
1972   Tia                                             H. Bjerke
1973   Gunn Anita                                 A. Mehla
1974   Jerka                                         T. Holm
1975   Baaus Sjursønn                            S. Hansen
1976   Eggedals Jensi                             S. Jokerud
1977   Løkkebaus                                  O. Østby
1978   Essi Prinsen                                 B. Killingmo
1979   Lappe Jenta                                J. Torp
1980   Hovstein Prinsen                          G. Eggen
1981   Høgtan                                       H.P. Tholfsen
1982   Nicvinn                                       N.Å. Østby
1983   Ingdina                                       U. Thoresen
1984   Ikke kjørt
1985   Alm Hadar                                   U. Thoresen

        JARLSBERG MIDTSOMMERLØP 
      (LØPET HET I 1962 NORDISK MIDTSOMMERLØP)

1962   Torinda                                      P. Ulven
1963   Vesle Vilter                                 N.A. Skjold
1964   Jahn Piril                                    K. Håkonsen
1965   Grans Ternen                              T. Klæstad
1966   Bestmin                                      I. Larsen
1967   Gol Best                                     A. Søndreli
1968   Stjernesvarten                            F. Marthinsen
1969   Dally Sjurson                               A. Sem
1970   Mari-Lill                                      T. Borstad
1971   Brage                                         P. Ulven
1972   Gransjur                                     B. Follaug
1973   Wenche Sjur                               U. Thoresen
1974   Norve                                         T. Borstad
1975   Bravidar                                      J. Torp
1976   Pål Best                                      B. Killingmo
1977   Troll                                           B. Killingmo
1978   Spent Lars                                   O.A. Landaas
1979   Løset Prins                                  H.P. Tholfsen
1980   Regon                                         T.H. Larsen
1981   Finnskog Kongen                          J. Torp
1982   Gyldenfly                                     K.E. Lie
1983   Voje Vinn                                    G. Eggen
1984   Rappvar                                       E. Flenes
1985   Kilde Stjernen                              L. Kjøniksen
1986   Sølv Donn                                    U. Thoresen
1987   Slått Pil                                       A. Mehla
1988   Lappdon                                      A. Mehla
1989   Atom Vinter                                 A.G. Blihovde
1990   Flaggrigg                                      U. Thoresen
1991   Torden Knut                                U. Thoresen
1992   Bork Rigel                                    J. Blekkan
1993   Kap Pil                                        G. Tollefsen
1994   Hvatt Djerven                               P.M. Hvattum
1995   Ulfrigg                                         A. Austevoll jr.
1996   Slogum Bjørn                                R. Wiig
1997   Spikeld                                        R. Wiig
1998   Mjølner Troll                               J.R. Mjølnerød
1999   Buås Elden                                  D. Aarum
2000   Perle Elden                                 B. Ølstøren
2001   Moe Odin                                   A. Mehla
2002   Norjetten                                   G. Mikkelsen
2003   Frigg Mollyn                                 T. Skauen
2004   Lykke Texen                                O. Mikkelborg
2005   Lauvås Rasken                              E. Høitomt
2006   Verdals Jo                                   Å. Tengsareid
2007   Junior Jokern                              L.A. Kolle
2008   Bjørkespik                                   Ø. Tjomsland
2009   Smedbalder                                 O. Mikkelborg
2010   Ramstad Loke                               E. Høitomt
2011   Gylden Knut                                T. Wollebæk
2012   Tyri Gubben                                Geir Flåten
2013   Arien                                          Olav Mikkelborg
2014   ?
2015   ?
2016   Spydo ØK                                    Geir Mikkelsen

          JØRGEN JAHRES POKALLØP

2012   Tangen Odin                               Eirik Høitomt
2013   Ekeld                                         Per Oleg Midtfjeld
2014   Nordby Hugin                              Per Oleg Midtfjeld
2015   Tangen Piril                                 Øystein Tjomsland

                    KORNI-POKALEN

1963   Harpun                                       Per Rakkestad
1964   Sjur                                            Kjetil Dale
1965   Guro                                          Kåre Rastad
1966   ?
1967   Gullkongen                                 Olav Mortensen
1968   Eva Jasmin                                  Thor Tholfsen
         Kjesten Roy                                Hans Petter Tholfsen
1969   Eva Jasmin                                  G. Flåten
1970   Veronique                                  Arne Fosse-Refsdal                              

              NILS ØSTBYS MINNELØP 

1962   Slogum Fly                                  K. Ulven
1963   Sjur                                           K. Dale
1964   Romeriksterna                             T. Bjanes
1965   Bestmin                                      I. Larsen
1966   Gunn Heddina                             F. Marthinsen
1967   Lemoliblesen                               L. Gjersøyen
1968   Støva                                         K. Dale
1969   Tia                                            K. Rastad
1970   Finstadstjerna                             M. Hoel
1971   Vågvinn                                      K. Langseth
1972   Lon Blesen                                 T. Tholfsen
1973   Lyn Jerker                                  S. Sønsterudbråten
1974   Kinge Jahn                                 F. Marthinsen
1975   Donnson                                    H.M. Klepaker
1976   Kipmin                                       T. Wollebæk
1977   Gol Jerk                                     A. Søndreli
1978   Norheim Piril                               K.E. Jahnsen
1979   Min Hera                                    P. Henriksen
1980   Sprintmin                                   C. Wollebæk
1981   Kinge Balder                               G. Diskerud
1982   Finstad Per                                 T. Tholfsen
1983   Stjerne Riga                                D. Aarum
1984   Sporty                                        G. Eggen
1985   Lund Jerker                                G. Oscarsson
1986   Brunen                                       J. Risa
1987   Lappdon                                     A. Mehla
1988   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1989   Snærtmann                                 J. Blekkan
1990   Sørvinn                                       A. Mehla
1991   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1992   Vital Best                                    T.H. Larsen
1993   Hvatt Djerven                              P.M. Hvattum
1994   Spang Best                                  T. Wollebæk
1995   Skøiar                                         T.H. Larsen
1996   Slogum Jørn                                P. Glittum
1997   Stjernesiri                                   E. Kristiansen
1998   Ara Svarten                                 A. Mehla
1999   Sjefen                                        R. Wiig
2000   Moe Odin                                   A. Mehla
2001   Alm Rau Jo                                  J. Blekkan
2002   Storm Jo                                    J. Blekkan
2003   Eld Spik                                      R. Wiig
2004   Mørtvedt Jerkeld                        A. Mehla
2005   Moe Brage                                 A. Mehla
2006   Håkon Jo                                   Ø. Tjomsland
2007   Gulltyra                                     G. Flåten
2008   Bork Odin                                  T.E. Solberg
2009   Rossi                                         G.V. Gundersen
2010   Gode Tider                                A. Mehla
2011   Tidrande                                    E. Høitomt
2012   Røster                                       S.O. Wassberg
2013   Ulsrud Ulf                                  K. Johansen
2014   Lannem Silje                              T. Wollebæk
2015   Reiug                                        K. Johansen

                     NOR-TRAV FINALER 

1992   Darlings Fighter               3.H/V.    Tor Wollebæk
         Yankee Sweetheart          3.HP      Gunnar Mehla
         Solun                             3.H/V.    Brede Killingmo
         Elisa                               3.HP      Trond Skauen
1993   Sea Dancer                     3.H/V.    Atle Solhus
         What Happened               3.HP      Steinar Hammersborg
         Indian Thunder                4.H/V.    Atle Hamre
         Nez Perce                       4.HP      Gunnar Eggen
         Leik Kvik                         3.H/V.    Hans Petter Tholfsen
         Bråte Perla                      3.HP      Odd Arne Sagholsen
         Oskar                              4.H/V.   Erik Killingmo
         Tranmælspila                    4.HP      Jomar Blekkan      
1994   Gro`s Super Pride            3.H/V.    Eirik Høitomt
         Nette Coal                       3.HP      Asbjørn Mehla
         Cherry Superb                 4.H/V.    Jomar Blekkan
         Veronica                         4.HP      Per Ludvig Nilsen
         Friggtodden                    3.H/V.    Hans Petter Tholfsen
         Vinterstjerna                   3.HP      Tor Wollebæk
         Leik Kvik                         4.H/V.    Hans Petter Tholfsen
         Oddevinna                       4.HP      Per Arvid Erga
1995   Gascoigne                       4.H/V.    Jomar Blekkan
         Nette Coal                       4.HP      Asbjørn Mehla
         Ertebron                         4.H/V.    Arne Nilsen
         Moe Vilja                         4.HP      Asbjørn Mehla        

                     SOLO POKALEN

1965   Raunar                                       T. Helliesen
1966   ?
1967   Earl Song                                    T. Tholfsen
1968   Gyller Trygg                                K.E. Jahnsen
1969   Gol Best                                     A. Søndreli
1970   Donno                                        U. Thoresen
1971   Albar                                          B. Orre
1972   Carmen Song                               T. Tholfsen
1973   Prince Royal                                K.E. Jahnsen
1974   ?
1975   Pan Lundbæk                               A. Mehla
1976   Aslekongen                                  I. Amundsen
1977   Bill Scarlett                                 Thv. Skar
1978   Glitretind                                    A. Mehla
1979   Wacanda Hall                               U. Thoresen
1980   Abby Bulwark                               G. Eggen
1981   Royal Tork                                   T. Skofsrud

            TH. MARTINSENS ÆRESLØP 

1992   Prince Mystic                             Atle Hamre
1993   Won Eleven L.                             Gunnar Eggen
1994   Bicycle                                      Dagfinn Aarum
1995   Bicycle                                      Dagfinn Aarum
1996   Bella Coal                                   Asbjørn Mehla
1997   Superieur Gazeau                        Roy Dybdahl
1998   Rite On Line                               Atle Hamre
1999   Rite On Line                               Atle Hamre
2000   Caramba Kosmos                          Atle Hamre
2001   Caramba Kosmos                          Atle Hamre
2002   Super Ari                                    Rune Wiig
2003   Steinlager                                   Per Oleg Midtfjeld
2004   Norvelous Hanover                       Olav Mikkelborg
2005   Norvelous Hanover                       Olav Mikkelborg
2006   Against The Sun                           Vidar Hop
2007   Speedy Renka                              Kai Johansen
2008   Prince De Charme                        Frode Hamre
2009   Tinita Love                                 Geir Vegard Gundersen
2010   Yarrah Boko                                Kai Johansen
2011   Garland Kronos                            Per Oleg Midtfjeld
2012   Yarrah Boko                                Kai Johansen
2013   Broadway Legs                            Geir Mikkelsen
2014   I`m The Answer U.S.                    Lars Anvar Kolle
2015   Support Justice                          Geir Vegard Gundersen

           THOR THOLFSENS MINNELØP 

2008   Our Fame                                   Odd Arne Kjøsnes
2009   Langelidgutten                            Darius Tamulevicius
2010   Noble                                         Herman R. Tvedt
2011   Zeppelin Boko                             Mette Fløttum
2012   Gangster Advice                           Herman R. Tvedt
2013   Cadabra Tooma                            Truls S. Glittum
2014   Rafolo                                         Erlend Rennesvik
2015   Flirtin Beach                               Christina Kjenner
2016   Tip Esterel                                  Dag-Sveinung Dalen

        TØNSBERG SPAREBANKS POKAL

1975   Pepino Hanover                           T. Tholfsen
1976   Remi                                          U. Thoresen
1977   Troll                                           B. Killingmo
1978   Terne Tu                                    P. Ulven
1979   Alm Rigel                                     U. Thoresen
1980   Norheim Siv                                 U. Thoresen
1981   Klaastad Jahn                              V. Hop
1982   Linjard                                        T.H. Larsen

          ULF THORESENS MINNELØP  
            (SKANDINAVISK GRAND PRIX 1954-1992)

1954   Rebell                                       Gu. Nordin
1955   Emily Scotch                              Gö. Nordin
1956   Vola Scotch                               Gö. Nordin
1957   Adept                                       K. Matson
1958   Taurin                                       K. Ulven
1959   Rollo Boy                                   R. Thorngren
1960   Tschania                                   O. Persson
1961   Merceno                                   K. Eriksen
1962   Rogga                                       G. Diskerud
1963   Nixon                                        S. Nordin
1964   Rebus                                       L.E. Karlsson
1965   Nut Brown                                 B. Lindstedt
1966   Scotch Tender                           Gö. Nordin
1967   Mr. Sonny Champlain                   O.J. Fallet
1968   Dunder Mite                              G. Kärrstrand
1969   Allan Jr.                                    M. Stolpe
1970   Royal Scott                                H. Sundberg
1971   Olga Senator                              F. Marthinsen
1972   Pan Lundbæk                             P. Ulven
1973   Rac                                          M. Keskinen
1974   Sonny H.                                   F. Marthinsen
1975   Trix Åkjær                                 P. Ulven
1976   Wembley                                   G. Eggen
1977   Apollo Ørnhøj                            V. Pedersen
1978   Bjørn Ørnhøj                             A. Nielsen
1979   Peter The King                          T. Tholfsen
1980   Dan Holmbo                               S. Norberg
1981   Pennington                               S. Nilsson
1982   The Onion                                J. Andersson
1983   Inter Nor H.                              V. Hop
1984   Perfect Ribb                             J. Frick
1985   Kapten Lucas                            T. Hannè
1986   Kika Hanover                             T. Borg
1987   Alexias Yankee L.                       T. Hannè
1988   Gladiator Lobell                         L. Gustafsson
1989   Lamitech Quickie                       A. Hamre
1990   Shug Lobell                               H.P. Tholfsen
1991   Pretador                                  J. Frick
1992   Lamitech Quality                       A. Hamre
1993   Tamin Sandy                              B. Garberg
1994   Tomali Sandy                             B. Garberg
1995   Ride The Night                          T. Korvenoja
1996   Alv Richcrop                             T. Skauen
1997   Brief Encounter                         B. Ølstøren
1998   Lamitech Comanche                   A. Hamre  
1999   Peter`s Pride                            A. Mehla
2000   En Lille Siem                              Svein Tore Røynestad
2001   Scarlet Knight                           Stefan Melander
2002   Hot Chili Pepper                        Frode Hamre
2003   Hr. Siem                                   Vidar Hop
2004   Passionate Kemp                        Markku Nieminen
2005   Staro Yzerman                           Leif Witasp
2006   Simb Chaplin                             Jorma Kontio
2007   Adrian Chip                               Robert Bergh
2008   Lord Capar                               Örjan Kihlström  
2009   Marco Di Jesolo                        Hugo Langeweg jr. 
2010   Raja Mirchi                               Lutfi Kolgjini        
2011   Brad De Veluwe                         Tuomas Korvenoja
2012   Pojke Kronos                            Örjan Kihlström
2013   Rod Stewart                              Kenneth Haugstad
2014   Fire To The Rain                        Ulf Ohlsson
2015   Tuonoblu Rex                            R. Bakker

FRA 2016 SKIFTET LØPET NAVN TIL ULF THORESEN GRAND INTERNATIONAL OG OMGJORT TIL ET ELITELØP:

2016   Saveur                                      Å. Lindblom

 ULF THORESENS MINNELØP - HOPPEAVDELING 
                   (STALL VOLOS HOPPELØP1987-1996)

1987   Lina Hjordal                                 Ulf Thoresen
1988   Woodpile                                     Atle Hamre
1989   Glad Suit                                     Asbjørn Mehla
1990   Wild Plum                                    Olle Elfstrand
1991   Royal Blood                                 Markku Nieminen
1992   Meadowbranch Grace                   Markku Nieminen
1993   Express Kemp                               Markku Nieminen
1994   Taj Mahal                                    Tuomas Korvenoja
1995   Caphial                                        Hans Petter Tholfsen
1996   Fine Romance                              Sören Lennartsson
1997   Mack Action Ås                            Olle Goop
1998   Cikita                                          Birger Jørgensen
1999   Daisy Elmely                                 Bent Svendsen
2000   Precious Act                                Tom Horpestad
2001   Ramona Spur E.M.                         Edvard Kristiansen
2002   Lindy Tibur                                  Geir Vegard Gundersen
2003   Sip The Wine                               Jomar Blekkan
2004   Vienna                                        Steinar Hammersborg
2005   Flicka Kronos                               Örjan Kihlström
2006   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen
2007   Nursery Rhyme                            Johan Untersteiner
2008   Bring Me Luck U.S.                       Stefan Persson
2009   Muscles Darling                            Mika Forss
2010   Knowledge Face                           Lutfi Kolgjini
2011   Bewitched                                   Hugo W. Langeweg
2012   Proud Wood                                Arnold Mollema
2013   Georgie Mae                                Vidar Hop
2014   Spit For Spat                                Erik Adielsson
2015   Saturday Mornings                        Bjørn Goop

   ULF THORESENS UTSLAGNINGSLØP

2012   Power To Elegance                      Lars Anvar Kolle
2013   Prayer Ås                                    Frode Hamre

VESTFOLD HESTEEIERFORENINGS POKAL

1963   Gjølmes Ekko                              T. Tholfsen
1964   Rømersokka                                L. Selbekk
1965   ?
1966   ?
1967   Teledronning                              B.B. Gustavsen
1968   Skeie Stegg                                G. Johansen
1969   Støva                                         K. Dale
1970   Sørlands Flicka                            K. Rastad
1971   ?
1972   Pretty Pine                                 T. Gjølberg
1973   Moyra                                        B. Hansen
         Max Royal (to vinnere)                  R. Rekvik
1974   Ikke kjørt
1975   Ikke kjørt
1976   Korr Vinn                                   A. Røren
1977   Tolly                                          A. Glittum
1978   Prins Ingmar                               J.G. Nilsen
1979   Østalinas Poik                             B. Olsen
1980   Sylfonia                                      E. Henriksen
1981   Niri                                           S.J. Roe
1982   Ranvik Prinsen                            R. Berg

                  VESTFOLDLØPET  
     
1953   Vera Zorina                                 K. Buer
1957   Premièr                                      T. Diskerud
1958   Beryl Champlain                           H. Klaastad
1959   Rei Junior                                   O. Østby
1960   Checco                                       K. Eriksen
1961   Grete                                         K. Buer
1962   Jean Fortuna                               A. Sem
1963   Tips Bingen                                 P. Rakkestad
1964   Elite Lloyd                                   A. Sem
1965   Olympic Champion                        T. Tholfsen
1967   Scott Protector                           K. Buer
1968   Gunga Din                                   F. Nilsen
1969   Frazer                                        T. Tholfsen
1970   Albar                                          F. Marthinsen
1971   Lucky Senator                             P. Henriksen
1972   Olympic Spencer                         T.H. Larsen
1973   Nissehønen                                 U. Thoresen
         Edel Day (to vinnere)                    S. Hansen
1974   O`Brian                                      M. Austevoll
1975   Aimini                                         H.P. Tholfsen                                
1976   Peace                                        A. Ulven
1978   Earthas Spin                                G. Eggen
1979   New Scott                                  T.H. Larsen
1980   Rex Scarlett                                T. Skar
1981   Pelleas                                       G. Eggen
1982   Mr. Juvel                                    N.Å. Østby
1990   Mike H.L.                                    F. Marthinsen
1994   Off Road                                     A. Mehla
1995   Windwalker                                 J. Blekkan
1996   The Loner                                   D. Aarum
1998   Banker`n Win                              V. Hop
1999   Celavie                                        V. Hop
2001   Give Me A Drink                           Ø. Hegdal
2003   Nimbus Goal                                T. Skauen
2009   Mantra                                       K. Johansen
2010   Balder Exclusive                           S.O. Wassberg

KUSKECHAMPIONATENE PÅ JARLSBERG TRAVBANE FRA 1957

Trenere:
1957   Kåre Rastad                                 28 seire
1958   Kåre Rastad                                 14 seire
1959   Kåre Rastad                                 21 seire
1960   Kåre Rastad                                 30 seire
1961   Kåre Rastad                                 33 seire
1962   Kåre Rastad                                 34,5 seire
1963   Thor Tholfsen                              22 seire
1964   Kjetil Dale                                   23 seire
1965   Thor Tholfsen                              19,5 seire
1966   Thor Tholfsen                              26 seire
1967   Thor Tholfsen                              23,5 seire
1968   Thor Tholfsen                              31 seire
1969   Thor Tholfsen                              43 seire
1970   Thor Tholfsen                              39 seire
1971   Thor Tholfsen                              34 seire
1972   Thor Tholfsen                              42 seire
1973   Ulf Thoresen                                32 seire
1974   Ulf Thoresen                                40 seire
1975   Thor Tholfsen                              40 seire
1976   Thor Tholfsen                              31 seire
1977   Hans Petter Tholfsen                    46 seire
1978   Hans Petter Tholfsen                    44 seire
1979   Hans Petter Tholfsen                    45 seire
1980   Ulf Thoresen                                50 seire
1981   Hans Petter Tholfsen                    50 seire
1982   Hans Petter Tholfsen                    57 seire
1983   Ulf Thoresen                                36 seire
1984   Ulf Thoresen                                48 seire
1985   Hans Petter Tholfsen                    46 seire
1986   Hans Petter Tholfsen                    46 seire
1987   Ulf Thoresen                                47 seire
1988   Ulf Thoresen                                34 seire
1989   Ulf Thoresen                                69 seire
1990   Asbjørn Mehla                              51 seire
1991   Asbjørn Mehla                              34 seire
1992   Asbjørn Mehla                              48 seire
1993   Hans Petter Tholfsen                    43 seire
1994   Hans Petter Tholfsen                    29 seire
1995   Atle Hamre                                  40 seire
1996   Trond Skauen                               34 seire
1997   Asbjørn Mehla                              28 seire
1998   Asbjørn Mehla                              37 seire
1999   Asbjørn Mehla                              32 seire
2000   Cato Antonsen                             35 seire
2001   Asbjørn Mehla                              26 seire
2002   Lars Anvar Kolle                            33 seire
2003   Asbjørn Mehla                              29 seire
2004   Eirik Høitomt                                34 seire
2005   Lars Anvar Kolle                            34 seire
2006   Eirik Høitomt                                39 seire
2007   Eirik Høitomt                                38 seire
2008   Eirik Høitomt                                36 seire
2009   Eirik Høitomt                                41 seire
2010   Eirik Høitomt                                36 seire
2011   Eirik Høitomt                                41 seire
2012   Tom Erik Solberg                           30 seire
2013   Vidar Hop                                    30 seire
2014   Eirik Høitomt                                31 seire
2015   Eirik Høitomt                                33 seire
2016   Eirik Høitomt                                31 seire

Amatører:
1957   Kåre Solberg                                  4 seire
1958   H. Hollerud                                    6 seire
1959   Aimar Lyby                                     3 seire
1960   Ketil Askildt                                   5 seire
1961   H.A. Kongstein                               4 seire
1962   Trygve Dybdahl                               5 seire
1963   Ketil Askildt                                   4 seire
1964   K. Norsted                                     5 seire
1965   Egil Bingslin                                    7 seire
1966   K. Norsted                                     8 seire
1967   Egil Bingslin                                    3 seire
1968   Johannes Kvaase Realfsen                4 seire
1969   Johannes Kvaase Realfsen                4 seire
1970   Eirik Flåten                                    6 seire
1971   Bernt B. Gustavsen                         6 seire
1972   Hans Martin Klepaker                      5 seire
1973   Hans Martin Klepaker                      6 seire
1974   Olav Eriksen                                   4 seire
1975   Hans Martin Klepaker                      6 seire
1976   Reidun Dybdahl                              6 seire
1977   Arne Glittum                                  8 seire
1978   Thorvald Skar                                 7 seire
1979   Tormod Nakkim                               7 seire
1980   Arthur Utsogn                                4 seire
1981   Thorvald Skar                                 7 seire
1982   Terje Holm                                     5 seire
1983   Knut Terje Samuelsen                     6 seire
1984   Thorvald Skar                                 4 seire
1985   Tom Bakke                                     3 seire
1986   Terje Dahl                                     4 seire
1987   Knut Terje Samuelsen                     4 seire
1988   Knut Terje Samuelsen                     8 seire
1989   Knut Terje Samuelsen                     4 seire
1990   Bjørn Skaret                                  4 seire
1991   Reidun Bøhn                                  8 seire
1992   Knut Terje Samuelsen                     7 seire
1993   Knut Terje Samuelsen                     3 seire
1994   Aasmund Drolsum                           4 seire
1995   Jan Per Brenden                            7 seire
1996   Jan Roar Mjølnerød                        4 seire
1997   Jan Roar Mjølnerød                        6 seire
1998   Håkon Johannes Nordland               2 seire
1999   Ine Elisabeth Dahl                           3 seire
2000   Reidun Bøhn                                  2 seire
2001   Ulrika Stenman                               4 seire
2002   Ulrika Stenman                               6 seire
2003   Roger Brandt                                 2 seire
2004   Roger Brandt                                 2 seire
2005   Truls Desserud                               2 seire
2006   Per Arne Enholm                             3 seire
2007   Bjørn Steinseth                              2 seire
2008   Dag-Sveinung Dalen                         3 seire
2009   Nils-Erik Frøhaug                             2 seire
2010   Ernst-Petter Knutsen                       2 seire 
2011   Øystein Bjørnstad                           3 seire 
2012   Siv Emilie Løvvold                             2 seire
2013   Amanda Robertsen                          2 seire
2014   Tommy Fløysand                              4 seire
2015   Nils Olav Holm                                 2 seire
2016   Anette Frønes                                2 seire

Stallansatte/Profesjonelle:
1957   Egil Bingslin                                   1 seier
1958   Ikke kåret
1959   Ikke kåret
1960   Ikke kåret
1961   Ikke kåret
1962   P. Kåsa                                        0,5 seire
1963   Leif Sandven                                  5 seire
1964   Ikke kåret
1965   Ikke kåret
1966   Ikke kåret
1967   Leif Sandven                                  5 seire
1968   Hans Petter Tholfsen                      1 seier
1969   Hans Petter Tholfsen                     10 seire
1970   Hans Petter Tholfsen                     12 seire
1971   Hans Petter Tholfsen                     14 seire
1972   Hans Petter Tholfsen                     12 seire
1973   Nils Åge Østby                                4 seire
1974   Nils Åge Østby                                3 seire
1975   Nils Åge Østby                                8 seire
1976   Nils Åge Østby                               11 seire
1977   Nils Åge Østby                               15 seire
1978   Nils Åge Østby                               13 seire
1979   Nils Åge Østby                               13 seire
1980   Petter Glittum                                3 seire
1981   Dagfinn Aarum                                8 seire
1982   Dagfinn Aarum                               12 seire
1983   Frode Hansen                                 1 seier
1984   Hans Johan Olsen                            2 seire
1985   Trond Strandmoen                          4 seire
1986   Ragnar Rekvik                                 4 seire
1987   Trond Strandmoen                          4 seire
1988   Per Oleg Midtfjeld                           5 seire
1989   Pål Sem                                          9 seire
1990   Terje Løvseth                                 7 seire
1991   Kurt Hella                                      3 seire
1992   Leif Gustav Raae                              3 seire
1993   Per Otto Aagre                               3 seire
1994   Lars Anvar Kolle                              7 seire
1995   Lars Anvar Kolle                             15 seire
1996   Lars Anvar Kolle                             21 seire
1997   Lars Anvar Kolle                             20 seire
1998   Lars Anvar Kolle                             21 seire
1999   Frode Hamre                                   6 seire
2000   Geir Vegard Gundersen                   11 seire
2001   Alexander Heisholt                           7 seire
2002   Frode Hamre                                 13 seire
2003   Frode Hamre                                 21 seire
2004   Frode Hamre                                 20 seire
2005   Frode Hamre                                 14 seire
2006   Kristian Malmin                                5 seire
2007   Kristian Malmin                                8 seire
2008   Kristian Malmin                                5 seire
2009   Kristian Malmin                              12 seire
2010   Ole Johan Østre                              5 seire
2011   Ole Johan Østre                              5 seire
2012   Ole Johan Østre                              7 seire
2013   Dag Sveinung Dalen                           7 seire
2014   Dag Sveinung Dalen                           8 seire
2015   Dag-Sveinung Dalen                           6 seire
2016   Kristine Kvasnes                               9 seire

Travryttere (montè):
2004   Marthe K. Wessel                            2 seire
2005   Johanne Ulrica Øveraasen                4 seire
2006   Liv Pedersen                                   3 seire
2007   Liv Pedersen                                   3 seire
2008   Johanne Ulrica Øveraasen                3 seire
2009   Kristine Kvasnes                              4 seire
2010   Liv Pedersen                                   4 seire
2011   Liv Pedersen                                   5 seire
2012   Siv Emilie Løvvold                            12 seire
2013   Siv Emilie Løvvold                            12 seire
2014   Siv Emilie Løvvold                             8 seire
2015   Kristine Kvasnes                              3 seire
2016   Kristine Kvasnes                              3 seire

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

25.08 | 22:11

hester travere varmblods kaldblods

...
12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE