Tidligere vinnere av ulike storløp på Bjerke Travbane

Bjerke Travbane er hovedarene for travsport i Norge. Bjerkebanen åpnet 24. juni 1928 og ligger ved Trondheimsveien, 1 km nord for Sinsen. 15 minutter fra sentrum.

Bjerkebanen eies av Det Norske Travselskap gjennom Bjerke Travbane Eiendom AS og har 23 heltidsansatte. På det meste oppstalles 250 hester her. Dette gjør Bjerkebanen til landets største treningssenter for travhester.

Sportslige høydepunkter er det mange av på Bjerke men Oslo Grand Prix og Derby- og Kriterieløpene er de aller største.

Besøksadresse er: Trondheimsveien 271-273, 0589 Oslo
Tlf.: 22 95 60 00 / 22 95 60 24
www.bjerke.no

                  3-ÅRS STJERNEN   
                         (VARMBLODSHESTER)

1976   Winner Stord                              Per Ulven
1977   Baron Bunter                              Per Ulven
1978   Sonny Garcia                              Benn Orre
1979   Toves Girl                                   Benn Orre
1980   Cardinal E.                                  Ulf Thoresen
1981   Grande Iskov                               Nils Åge Østby
1982   Deep Harvester                           Vidar Hop
1983   Fine Brown                                 Asbjørn Mehla
1984   Lord Roy F.                                Thor Borg
1985   Grand Master                             Tor Leiv Gudmestad
1986   Fanny Trotter                             Cato Antonsen
1987   Siggy Star                                   Gunnar Mehla
1988   Super Story F.                            Asbjørn Mehla
1989   Rokko Song                                Gunnar Eggen 
1990   Lord Bonanza                             Per Oleg Midtfjeld
1991   Something Special                       Erik Killingmo
1992   Darling`s Fighter                         Tor Wollebæk
1993   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg
1994   Soir Des Tibur                            Olav Mikkelborg
1995   Superina Land                            Steinar Holm
1996   Master Thoj                               Lars Anvar Kolle
1997   Nice Adel                                  Boye Ølstøren
1998   Turbo Sandy                              Olav Mikkelborg
1999   Sugar Stallion                             Cato Antonsen
2000   Devil To Run                              Gunnar Eggen
2001   Thai Zoot                                  Øystein Tjomsland
2002   Hot Chili Pepper                        Vidar Hop
2003   Otard                                       Øyvind Hegdal
2004   News Wind                                Vidar Hop
2005   Vanjas Boy                                Andrè Henning Stensen
2006   Flamboyant                               Frode Hamre
2007   Lucky Buck                               Vidar Hop
2008   Gold Wing                                 Jan-Ivar Johansen
2009   Golden Brown                           Gunnar Austevoll
2010   Muscles Wiking B.R.                   Olle Goop
2011   Viking Frecel                             Vidar Hop
2012   Amir B.                                     Kristian Malmin
2013   Obi                                          Gunnar Austevoll
2014   Ikke kjørt
2015   Greyhound d`Estino                    Pål Buer
2016   Born in the USA                         Eirik Høitomt

                   3-ÅRS STJERNEN
                           (KALDBLODSHESTER)

1981   Kinge Balder                               Gunnar Diskerud
1982   Finstad Per                                 Thor Tholfsen
1983   Gullmin                                       Tore Helge Larsen
1984   Sambo                                        Terje Borstad
1985   Lund Jerker                                Gunnar Eggen
1986   Lund Blessa                                 Hans Petter Tholfsen
1987   Lappdon                                     Asbjørn Mehla
1988   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1989   Piril Friggen                                 Roy Gjølberg
1990   Baiagast                                      Benn Orre
1991   Seter Per                                    Tor Wollebæk
1992   Polar Troll                                   Jomar Blekkan
1993   Lannem Sjura                               Tor Wollebæk
1994   Metsgar                                      Petter Glittum
1995   Lykke Gutten                               Erik Killingmo
1996   Klættavinn                                  Jomar Blekkan
1997   Scan Lykketroll                            Gunnar Eggen
1998   Lome Elden                                 Jørn Morten Kvikstad
1999   Sjefen                                        Rune Wiig
2000   Loe Blesen                                  Lars Anvar Kolle
2001   Alm Rau Jo                                 Jomar Blekkan
2002   Storm Jo                                    Jomar Blekkan
2003   Tor Even                                     Frode Espeland
2004   H.G. Balder                                 Vidar Hop
2005   Slått Eld                                     Jomar Blekkan
2006   Horgen Lotta                               Geir Vegard Gundersen
2007   Horgen Stang                               Geir Vegard Gundersen
2008   Komnes Bella                               Lars Anvar Kolle
2009   Wiking Blesen                              Gunnar Austevoll
2010   Wik Stjernen                               Gunnar Austevoll
2011   Briskeby Rauen                            Olav Mikkelborg
2012   Arien                                          Olav Mikkelborg
2013   Junifaks                                      Hans Chr. Holm
2014   Kolnes Kjell                                 Vidar Hop


                   4-ÅRS STJERNEN  
                           (VARMBLODSHESTER)

1977   Bonnie Song                               Benn Orre
1978   Red Nibble                                 Benn Orre
1979   Volo Frost                                  Martin Austevoll
1980   Fernando                                   Asbjørn Mehla
1981   Cardinal E.                                  Frank Marthinsen
1982   Profit Even                                 Per Ulven
1983   Pasquinell                                  Magnus Helland
1984   Star Hero                                   Benn Orre
1985   Lord Roy F.                                Ulf Thoresen
1986   Tom Pedro                                 Per Ulven
1987   Chagall                                      Petter Glittum
1988   Siggy Star                                  Gunnar Mehla
1989   Yankee Pedro                            Hans Petter Tholfsen
1990   Zoot Spin                                  Boye Ølstøren
1991   Pyewacket                                Frank Marthinsen
1992   Topscore                                  Frode Fladen
1993   South Memory                           Asbjørn Mehla
1994   Ikke kjørt
1995   Ikke kjørt
1996   Astro Amour M.                          Gunnar Eggen
1997   Sir Volo                                     Hans Petter Tholfsen
1998   Express Yankee                          Benn Orre
1999   Tib Crown                                  Asbjørn Mehla
2000   Linzic                                        Trond Skauen
2001   Lindermann G.T.                         Olav Mikkelborg
2002   Millmaker                                   Lars Anvar Kolle
2003   Virago                                        Lars Anvar Kolle
2004   Thai Tanic                                  Vidar Hop
2005   Jetstile                                     Geir Vegard Gundersen
2006   Capital Flak                                Gunnar Austevoll
2007   Kristiane K.                                Sven Olav Weberg
2008   Lucky Buck                                 Vidar Hop
2009   Baltic Dream                               Geir Vegard Gundersen
2010   Golden Brown                             Gunnar Austevoll
2011   Muscles Wiking B.R.                     Olle Goop
2012   J.T.`s Crown                               Tom Erik Solberg
2013   Red Adair Superb                        Vidar Hop
2014   Thai Armani                                Frode Hamre
2015   Glen Ord Superb                         Geir Vegard Gundersen
2016   Photo Lavec                                Per Oleg Midtfjeld

                   4-ÅRS STJERNEN  
                           (KALDBLODSHESTER) 

1980   Jerksi                                       Martin Skjæveland
1981   Sprintmin                                  Carl Wollebæk
1982   Kinge Balder                              Gunnar Diskerud
1983   Stråletor                                   Aage Vesttorp
1984   Lettvinn                                    Asbjørn Mehla
1985   Alm Svarten                               Ulf Thoresen
1986   Korulv                                      Carl Wollebæk
1987   Slått Pil                                    Asbjørn Mehla
1988   Lappdon                                   Asbjørn Mehla
1989   Atom Vinter                              Arve Gudbrand Blihovde
1990   Ikke kjørt
1991   Lasso                                       Cato Antonsen
1992   Bork Rigel                                Jomar Blekkan
1993   Vital Best                                 Tore Helge Larsen
1994   Ikke kjørt
1995   Ikke kjørt
1996   Lykke Gutten                             Erik Killingmo
1997   Slogum Jørn                              Petter Glittum
1998   Gam Faks                                  Erik Killingmo
1999   Lome Elden                               Vidar Hop
2000   Sjefen                                       Rune Wiig
2001   Bol Elden                                  Jomar Blekkan
2002   Lundfrigg                                   Kai Johansen
2003   Frigg Mollyn                               Trond Skauen
2004   Hallsta Lotus                              Jan-Olov Persson
2005   Mørtvedt Jerkeld                       Asbjørn Mehla
2006   Åsajerven                                  Tor Wollebæk
2007   Junior Jokern                             Lars Anvar Kolle
2008   Jærvsøviking                              Jan-Olov Persson
2009   Særpefanten                              Jan Roar Mjølnerød
2010   Horgen Tore                               Jan Roar Mjølnerød
2011   Jærvsø Ole                                Hans Christian Holm
2012   Gylden Balder                            Kai Johansen
2013   Ikke kjørt
2014   Fjord Jerven                              Tor Wollebæk
2015   Jærvsørappen                            Jomar Blekkan
2016   Galileo                                      Geir Flåten

                   5-ÅRS STJERNEN 

1977   King Olympic                              S. Hansen
1978   Winner Stord                              P. Ulven
1979   King Cannes                               A. Ulven
1980   Volo Frost                                  M. Austevoll
         Rukkelispretten                          H.P. Tholfsen
1981   Toves Girl                                  B. Orre
         Regon                                       T.H. Larsen
1982   Lady Pepiva                                P. Ulven
         Klaastad Jahn                             V. Hop
1983   Dancer                                      B. Orre
         Vymin                                       C. Wollebæk
1984   Speedy Scotch                           U. Thoresen
         Pål Lunar                                   B. Killingmo
1985   Bella Royal                                 H.P. Tholfsen
         Slogum Pil                                  T. Wollebæk
1986   Lord Roy F.                                U. Thoresen
         Alm Svarten                                U. Thoresen
1987   Shatter H.                                  B. Ølstøren
         Lund Jerker                               G. Eggen

    AKERSHUS TRAKTORS EUROPAMATCH 
(TIDL. RIKSTOTOS EUROPAMATCH - SSANG YONG - ALLIANSE)

1983   Evita Broline                               Berndt Lindstedt
1984   Sancho Hanover                          Hans Petter Tholfsen
1985   Bella Royal                                 Dagfinn Aarum
1986   Mack The Knife                          Stig H. Johansson
1987   Krista Sidney                              Olle Goop
1988   Nealy Lobell                               Johnny Takter
1989   J.R. Broline                                Olle Goop
1990   Midnight Rocky                          Aki Järvinen
1991   Zico Star F.                               Asbjørn Mehla
1992   Incredible Crafts                        Hennie J.W. Grift
1993   Anders Crown                            Stig H. Johansson
1994   Remington Bump                        Tommy Hannè
1995   Frisky Frazer                              Axel Jacobsen
1996   Mr. Spender                               Olle Goop
1997   Demon Sid                                 Fredrik Linder
1998   Giant Touchdown                        Atle Hamre     
1999   Nice Adel                                  Vidar Hop
2000   Obelix Laukko                            Jorma Kontio
2001   Arctic Star                                 Hennie J.W. Grift
2002   Abano As                                   Stig H. Johansson
2003   Tag The Devil                             Åke Svanstedt
2004   Smashing Victory                         Olle Goop
2005   Gazza Degato                             Tom Horpestad
2006   Conny Nobell                              Björn Goop
2007   Speeden                                    Ørjan Kihlstrøm
2008   Russel November                        Hugo Langeweg jr.
2009   Quarcio Du Chene                       Björn Goop
2010   Nu Pagadi                                  Erik Adielsson      
2011   Joke Face                                  Lutfi Kolgjini   
2012   Raja Mirchi                                 Lutfi Kolgjini
2013   Edward Ale                                Peter Ingves
2014   Stelton                                      Jeppe Juel
2015   Duke of Greenwood                     Hugo Langeweg jr.  
2016   Exodus Hanover                          Örjan Kihlström   

    AKERSHUS TRAKTORS STAYERLØP
(KJØRES LØRDAGEN FØR OSLO GRAND PRIX: TIDL. BJERKE TRAV-
BANES STAYERLØP - DEKK PARTNERS STAYERLØP) 

2001   Jod Brick                                   Gunnar Eggen
2002   Flash Point                                 Per Oleg Midtfjeld
2003   Polar Storm                                Cato Antonsen
2004   Gann Viking                                Jomar Blekkan
2005   Salsnes Jerker                             Lars Anvar Kolle
2006   Hemne Pil                                   Bjørn Garberg
2007   Eldjor                                         Rune Wiig
2008   Rubin                                         Cato Antonsen
2009   Voje Faks                                    Geir Flåten
2010   Vesle Sjur                                   Vidar Hop
2011   Føynland Kongen                         Geir Flåten
2012   Stilfaksen                                    Øystein Tjomsland
2013   Solvang Balder                             Hans Chr. Holm
2014   Bokli Vind                                   Geir Flåten
2015   Tin Balder                                   Vidar Hop
2016   Bokli Vind                                   Geir Flåten

              ALM SVARTENS ÆRESLØP  
(LØPET HAR HATT ULIKE NAVN OG ULIKE SPONSORER KNYTTET
TIL LØPET. B.L.A. DAGBLADET - ESSO RAMSTADSLETTA - YOKOHAMA
CLASSIC FM - RADIO 1`S GULLØP - TGN SPRINTEN)    
 

1986   Toriseira                                    Ulf Thoresen
1987   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1988   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1989   Braute                                       Jan Rune Gaustad
1990   Ilmin                                          Cato Antonsen
1991   Ilmin                                          Cato Antonsen
1992   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1993   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1994   Bork Rigel                                  Jomar Blekkan
1995   Verner                                       Jim Frick
1996   Polar Troll                                  Cato Antonsen
1997   Viesker                                       Kaarlo Ahokas
1998   Spang Best                                  Thor Borg
1999   Viesker                                       Kaarlo Ahokas
2000   Viesker                                       Kaarlo Ahokas
2001   Jærvsøfaks                                  Jan-Olov Persson
2002   Jærvsøfaks                                  Jan-Olov Persson
2003   Jærvsøfaks                                  Jan-Olov Persson
2004   Jærvsøfaks                                  Jan-Olov Persson
2005   Sarah Salama                               Tapio Perttunen
2006   Jærvsøfaks                                  Jan-Olov Persson
2007   Moe Odin                                    Asbjørn Mehla
2008   Mørtvedt Jerkeld                        Jim Frick
2009   Åsajerven                                   Tor Wollebæk
2010   Moe Brage                                  Dagfinn Aarum
2011   Hallsta Lotus                               Ulf Ohlsson
2012   Hallsta Lotus                               Ulf Ohlsson
2013   Tekno Odin                                 Øystein Tjomsland
2014   Gylden Balder                             Kai Johansen
2015   Lome Brage                                 Per Oleg Midtfjeld
2016   Månprinsen AM                            Gunnar Melander

            AXEL JENSENS MINNELØP 

1944   Fin Wilson                                   E. Garberg
1945   Saint Protector                           F. Ulven
1946   Tango Senator                            T. Diskerud
1947   Dino Senator                               T. Diskerud
1948   Sister Bulwark                             S. Nordin
1949   Optimist                                     G. Nordin
1950   Lons Pet                                     F. Nilsen
1951   Eno Wilson                                  E. Garberg
1952   Khedive                                      J. Cedell
1953   Senator Champlain                       S. Hansen
1954   Princess Spencer                         P. Ulven
1955   Golden Master                            K. Eriksen
1956   Leif Protector                             P. Ulven
1957   Jens Protector                           T. Diskerud
1958   Tampiko                                     G. Nordin
1959   Appalachian                                K. Buer
1960   Puck Song                                  J. Espeseth
1961   Frøy                                          K. Askildt
1962   Iver Champo                               T. Diskerud
1963   Prins Bulwark                              K. Buer
1964   Emigrant                                    W. Kaiser-Hansen
1965   Senator Royal                             G. Diskerud
1966   Ekko Lloyd                                  A. Sem
1967   Scott Protector                          K. Buer
1968   Rolls Royal                                 G. Diskerud
1969   Train Bloc                                  B. Widell
1970   Prince Royal                               K.E. Jahnsen
1971   Scott Protector                          G. Eggen
1972   Davy Butch                                 O. Elfstrand
1973   Tim Cross                                   S.H. Johansson
1974   Star Martin                                 U. Thoresen
1975   Nick Scott                                  U. Swed
1976   Grande Frances                           G. Eggen
1977   Grande Frances                           U. Thoresen
1978   Madison Avenue                          U. Swed
1979   Velin Kattegat                             U. Thoresen
1980   Gay Frost                                    B. Rogell
1981   Jims Lucky Streak                        J. Takter
1982   Toves Girl                                   B. Orre
1983   Speedy Magnus                           O. Goop
1984   Shane T. Hanover                        P. Henriksen
1985   Diva Lill                                      S.H. Johansson
1986   Davidia Hanover                          J. Kontio
1987   Kramer Lyx                                 B. Rogell
1988   Beseiged                                    S. Nilsson
1989   Midnight Rocky                           A. Järvinen
1990   Stanley Kosmos                           U. Thoresen
1991   Gypsy Thief                                D. Aarum
1992   Anders Crown                             B. Lindstedt
1993   Copiad                                       E. Berglöf
1994   Ikke kjørt
1995   Foot Bowl                                  S.H. Johansson
1996   Tap In                                       B. Lindstedt
1997   Ikke kjørt
1998   Sugarcane Volo                           H.P. Tholfsen
1999   Milo Windspiel                            P.J. Strooper
2000   Caramba Kosmos                         A. Hamre
2001   Ikke kjørt
2002   Ikke kjørt
2003   Ikke kjørt
2004   Gazza Degato                              T. Horpestad
2005   Jetstile                                      G.V. Gundersen
2006   Smooth Moves                             A. Hamre
2007   Garland Kronos                           L. Kolgjini
2008   Adrian Chip                                R. Bergh
2009   Neo Holmsminde                         S. Juul
2010   I Won`t Dance                             L.A. Kolle
2011   Winmecredit                               F. Hamre
2012   Broadway Legs                            V. Hop
2013   Stelton                                      Jeppe Juel
2014   Tumble Dust                               Bjørn Goop
2015   Buzz Mearas                               A. Kolgjini
2016   Twister Bi                                   C. Eriksson

         AXEL JENSENS HOPPEAVDELING 

1986   Personia                                     Ulf Thoresen
1987   Nevele Duchess                           Tonny G. Nilsson
1988   Lady                                          Jørn Laursen
1989   Mav Langkjær                              Frank Marthinsen
1991   Corny Hoff                                   Benn Orre
2000   Protection                                   Atle Hamre
2004   Crianza                                       Steinar Hammersborg
2005   Alexia Ås                                     Asbjørn Mehla
2006   Andrea Swiss                               Geir V. Gundersen
2007   Tigger                                        Olle Goop
2008   Moments Tail                               Geir V. Gundersen
2009   Mystical Ann                               Anders Svanstedt
2010   Spirit Of The Day                         Tom Horpestad
2011   Merger Blue Chip                         Per Oleg Midtfjeld
2012   Sanna Bob                                   Eirik Høitomt
2013   Global On Fire                             Jonas Moberg
2014   Red Rose America                         Eirik Høitomt
2015   Indoor Voices                               Frode Hamre
2016   Treasure Kronos                           C. Eriksson

                   NOKAS 4-ÅRSLØP  
      (ULIKE SPONSORNAVN HAR VÆRT KNYTTET TIL LØPET. 
                           B.L.A. ISS OG BUNNPRIS, BiS MASKIN)

1998   Bell Shadow                                Birger Jørgensen
1999   Big Bike                                      Eirik Høitomt
2000   Mercury Hornline                         Gunnar Eggen
2001   Handboy                                     Eirik Høitomt
2002   Steinlager                                   Per Oleg Midtfjeld
2003   Zachary Bris                                Lars Anvar Kolle
2004   Artig G.T.                                    Olav Mikkelborg
2005   Sensational                                  Christian Lindhardt
2006   Un Capitano                                 Arnold Mollema
2007   Pompano                                     Gunnar Eggen
2008   Pine Princess L.                            Björn Goop
2009   Light My Fire Bi                            Hugo Langeweg jr.
2010   Ikke kjørt
2011   Global Money                               Hugo Langeweg jr.
2012   O`Brian                                       Erik Adielsson
2013   Sejr Gammelsbæk                         Geir Mikkelsen
2014   Reve d`Amour                             Torbjörn Jansson
2015   Staro Italy                                   Thomas Uhrberg
2016   Commander Nosto                         Hans Chr. Holm

         BJERKEBANENS REKORDSPRINT 

1980   Lins Royal R.                               Gunnar Eggen
         Kila                                            Gunnar Diskerud
1981   Betty L.                                      Frank Marthinsen
         Toddy                                        Martin Austevoll
1982   Velin Kattegat                             Ulf Thoresen
         Vintilla                                       Leif Kjøniksen
1983   Mr. G.P.                                     Per M. Hvattum
         Toddy                                        Magnus Helland
1984   Aid Nibble                                  Thor Borg
         Slogum Tron                               Gunnar Eggen
1985   Wall Street                                 Gunnar Eggen
         Pilmingutt                                   Ole Helgestad

            BJERKEBANENS STAYERLØP 

1982   Heinen                                       Asbjørn Mehla
1983   Toriseira                                     Tore H. Larsen
1984   Norheim Siljar                              Gunnar Eggen
1985   Lita                                            Alf Ulven
1986   Aaby John                                   Gunnar Eggen
1987   Vassli Jahn                                  Gunnar Eggen
1988   Kittson                                        Roar Walsøe
1989   Unnder                                       Vidar Hop
1990   Jettetor                                      Trond Skauen
1991   Sølvjahn                                      Bjørn Garberg
1992   Helmin Rigel                                 Dagfinn Aarum
1993   Kos Knekten                                 Frode Fladen
1994   Ruskelispretten                            Kjetil Roe
1995   Snertnic                                      Frode Fladen
1996   Pronto                                         Cato Antonsen
1997   Pronto                                         Cato Antonsen
1998   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan
1999   Klaastad Ulv                                 Hans Petter Tholfsen
2000   Åvik Brakar                                  Tor Wollebæk
2001   Lauvin                                         Gunnar Austevoll
2002   Trollfager                                    Jon-Olov Persson
2003   Fredli Balder                                Andrè H. Stensen
2004   Sesmar                                        Øystein Tjomsland
2005   Gransbrun                                    Vidar Hop
2006   Bles Høvding                                Cato Antonsen
2007   Mørtvedt Jerkeld                         Jim Frick
2008   Tangen Scott                                Vidar Hop
2009   Innstilt
2010   Vesle Sjur                                    Vidar Hop
2011   Fetter`n T.G.                                Geir Vegard Gundersen
2012   Fetter`n T.G.                                Geir Vegard Gundersen
2013   Briskeby Rauen                             Olav Mikkelborg
2014   Bokli Vind                                     Geir Flåten
2015   Tin Balder                                    Vidar Hop
2016   Tekno Jerken                                Erlend Rennesvik

       BJERKEBANENS UTSLAGNINGSLØP 

1964   Harpun                                      Tarald Bjanes
1965   ?
1966   Spiko                                         Per Henriksen
1967   Bestlinda                                   Sverre Skjønberg
1968   Aabyvinna                                  John Torp
1969   Jahn Piril                                   Karsten Buer
1970   Ikke kjørt
1971   Borgano                                    Rolf Mortensen
1972   Merli Gubben                             Brede Killingmo
1973   Klang                                        Brede Killingmo
1974   Thea                                         Frank Marthinsen
1975   Klang                                         Brede Killingmo
1976   Frøyvar                                      Ulf Thoresen
1977   Pål Best                                     Brede Killingmo
1978   Vintilla                                       Leif Kjøniksen
         Svintor (to vinnere)                     Frank Marthinsen
1979   Vintilla                                       Leif Kjøniksen
1980   Vekseli                                      P. Savolainen
1981   Vintilla                                       Leif Kjøniksen

                 BJERKEPOKALEN

1927   Lord                                           P. Haneborg
1928   Prins Custer                                M. Botslangen
1929   Ikke kjørt
1930   Ikke kjørt
1931   Ikke kjørt
1932   Finvarra                                      J. Widding
1933   Ikke kjørt
1934   Gerd Eno                                    J. Espeseth
1935   Mary McElwyn                             E. Garberg
1936   Bronx                                         L. Haslie
1937   Oxan                                          M. Botslangen
1938   Ikke kjørt
1939   Fantast                                       K. Eriksen
1940   Nivea                                          K. Ulven
1941   Saint Protector                            K. Ulven
1942   Pet McElwyn                               M. Botslangen
1943   Fantazya                                     G. Bratberg
1944   Fin Wilson                                   E. Garberg
1945   Tango Senator                             H. Marthinsen
1946   The King                                     K. Buer
1947   Odd Druien                                 Ø. Buer
1948   Martin Senator                            G. Bratberg
1949   Oxan To                                     K. Eriksen
1950   Laurel Ford                                 J. Espeseth
1951   Fantazya Boy                               Y. Olsen
1952   Lutz Preacher                             O. Dahl
1953   Star Axworthy                             K. Buer
1954   Britt Champlain                            T. Diskerud
1955   Ikke kjørt
1956   Belle Champlain                           K. Rastad
1957   Appalachian                                J. Espeseth
1958   Ikke kjørt
1959   Rei Junior                                   O. Østby
1960   Ikke kjørt
1961   Ikke kjørt
1962   Prins Bulwark                              K. Buer
1963   Turi Champo                                K. Buer
1964   Ikke kjørt
1965   Gallant Victory                            K. Buer
1966   Ikke kjørt
1967   Lloyd Protector                           K. Buer
1968   Lloyd Protector                           K. Buer
1969   Ikke kjørt
1970   Ikke kjørt
1971   Ikke kjørt
1972   Scott Protector                          K. Buer
1973   Miss Prima Pride                          F. Marthinsen
1974   Nibs Boy                                     L. Kjøniksen
1975   Rodnikij                                     A. Dybdahl
1976   Royal Bulwark                             U. Thoresen
1977   Rosalind                                     U. Thoresen
1978   Queen Guvijo                             T.H. Larsen
1979   Super Hero                                G. Eggen
1980   Earthas Spin                               G. Eggen
1981   Stella Stord                                G. Eggen
1982   New Scott                                 T.H. Larsen
1983   Hot Manning                              F. Fladen
1984   Clean Robber                             B. Orre
1985   Superpedro                               P. Ulven
1986   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1987   Lord Roy F.                                A. Mehla
1988   Lord Roy F.                                A. Hamre
1989   Super News                               A. Mehla
1990   Spit Superstar                            J. Risa
1991   Shan Rags                                  N.P. Brækken
1992   King Of The Sea                          A. Hamre
1993   Off Road                                    A. Mehla
1994   Bicycle                                     D. Aarum
1995   Daylight B.C.                              T. Skauen
1996   Limestone Hawaii                       G.K. Stenberg
1997   Hart Victor                                F. Fladen
1998   Katinka Sund                             G. Eggen
1999   Blue Fighter                              O. Mikkelborg
2000   Button Down                             A. Hamre
2001   Caramba Kosmos                        A. Hamre
2002   Delice Classic                            J.H. Undem
2003   Aron Nosto                                O. Mikkelborg
2004   K.L.M. Lavec                             H.C. Holm
2005   T.B. Winner                               E. Høitomt
2006   Dalshan As                                Å. Tengsareid
2007   Lill Adolf                                  P.O. Midtfjeld
2008   Junior Vang                               B. Westergård
2009   Gentle Tilly                              T.E. Solberg
2010   Yarrah Boko                               K. Johansen
2011   Yarrah Boko                               K. Johansen
2012   M.T. Big Business                        E. Høitomt
2013   Mr. X.F. Royal                             L.A. Kolle
2014   Winmecredit                              F. Hamre
2015   Support Justice                          G.V. Gundersen
2016   Special Envoy                             E. Høitomt

          BLACK AND WHITE POKALEN 
                        (REVUERLØPET)

1973   Mr. Tribal                                    Ulf Thoresen
1974   Jerka                                          ?
1975   Scott Chapir                                Per Henriksen
1976   Knaust                                        ?
1977   Roy Garcia                                  ?
1978   Essiprinsen                                  ?
1979   New Scott                                  ?
1980   Prins Ingmar                                ?

             CHAMPION GULL-LØPET
(KJØRES LØRDAGEN UNDER OSLO GRAND PRIX HELGEN)

2005   Maurstad Brun                            Cato Antonsen
2006   Ognøy Sjefen                              Rune Wiig
2007   Lannem Jerven                            Geir Vegard Gundersen
2008   Kansas Speed                              Asbjørn Mehla
2009   License Plate                              Jeppe Juel
2010   Kendrick`s Victory                       Thor Borg
2011   Acolyte Hanover                          Frode Hamre
2012   Mr. Fox Trot                               Per Oleg Midtfjeld
2013   View Love                                   Herman R. Tvedt
2014   G.M. Fairytale                             Bo Westergaard
2015   Say That Again                             Bjørn Goop

     DAGLIGVAREHANDELENS STAYERLØP  
(TIDL. SPEEDY SCOTCH ÆRESLØP - STATENS KANTINERS STAYERLØP
-SUBAROS STAYERLØP) 

1987   Gabriel Spin                                Ulf Thoresen
1988   Wall Street                                 Vidar Hop
1989   Finito Lloyd                                 Anders Lindqvist
1990   Ideal Quickque A.                        Atle Hamre
1991   Roger Kick                                  Steen Juul
1992   Dick Trot                                    Johnny Takter
1993   Marko Hedevang                          Tore H. Larsen
1994   Atas Hero L.                                Olle Goop
1995   Solo Stensbæk                             Atle Hamre
1996   Atas Hero L.                                Olle Goop
1997   Spring Gate                                 Olle Goop
1998   Aske Pan                                     Steen Juul
1999   Hamys Boy                                   Trond Skauen
2000   Cashprovider L.                            Olav Mikkelborg
2001   Ciccolo Brunvang                          Seppo Kukkonen
2002   Global Chance                              Per Johansen
2003   Equator Damhus                            Knud Mønster
2004   Staro Sammet                               Knud Mønster
2005   Zoccer Wadd                                Åke Svanstedt
2006   Simb Soldier                                 Erik Berglöf
2007   Dalshan As                                   Åsbjørn Tengsareid
2008   Milord De Melleray                        Tony Le Beller
2009   Honey Love Victory                        Knud Mønster
2010   Yarrah Boko                                  Kai Johansen
2011   Racerstina                                   Jorma Kontio
2012   Icare De Bois                                Christophe Martens
2013   Bill Stardust                                 Hugo Langeweg jr.
2014   Rooibos                                        Björn Goop
2015   Mellby Viking                               Jorma Kontio
2016   Glen Ord Superb                          Geir Vegard Gundersen

               DNT`S AUKSJONSLØP
(FORBEHOLT HESTER SOM ER SOLGT PÅ KLASSELØPSAUKSJONEN)

2011   Viking Frecel                               Vidar Hop
2012   Thai Broadway                             Gunnar Austevoll
2013   Shocking Icon                              Jomar Blekkan
2014   Ican Youcan                                 Herman R. Tvedt
2015   Brandy                                       Anders Jahre
2016   Phantasm Soa                              Jørn Morten Kvikstad

           DNT`S ELITELØP - FINALER  
                 (KVALIFISERINGSLØP KJØRT LOKALT)

1977   Aion                                           Thor Borg
         Frøyvar                                       Ulf Thoresen
1978   Top Elfie                                     Hans Petter Tholfsen
         Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1979   Velin Kattegat                              Ulf Thoresen
         Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1980   King Cannes                                 Ulf Thoresen
         Kila                                            Gunnar Diskerud
1981   Clean Robber                               Leif Kjøniksen
         Pål Best                                      Gunnar Diskerud
1982   Arin Laud                                    Per Ulven
         Vintilla                                        Leif Kjøniksen

                     ENERGIMA CUP 
(TIDL. BJERKE CUP - THOR DAHL CUP - BRENDEN BILUTLEIE CUP -
VG CUP - TRAV- OG GALOPP NYTT CUP - FELLESKJØPET CUP - 
MEGAMAN CUP - RADIO METRO CUP)  

1986   Matinè                                       Johnny Takter
1987   Super Play                                  Tommy Magnusson
1988   Junior Lobell                               Sören Nordberg
1989   Huggie Hanover                           Jørn Morten Kvikstad
1990   Somollison                                  Stig H. Johansson
1991   Laser Almahurst                           Atle Hamre
1992   Nealy Lobell                               Johnny Takter
1993   Prince Mystic                             Atle Hamre
1994   Lemoyne Square                         Jim Frick
1995   Quick Jison                                Stig H. Johansson
1996   Bicycle                                      Dagfinn Aarum      
1997   Foot Bowl                                   Bernt Lindstedt
1998   The Bad                                     Jan Halberg
1999   Giant Touchdown                        Olle Goop
2000   Frisky Frazer                               Axel Jacobsen
2001   Mastery                                     Stig H. Johansson
2002   Pickaflick                                   Wilhelm Paal
2003   Millmaker                                   Lars Anvar Kolle
2004   Kart De Baudrairie                       Jean Michel Bazire
2005   Cold Hard Wind                           Jorma Kontio
2006   Vamos                                        Lutfi Kolgjini
2007   Torvald Palema                            Åke Svanstedt
2008   Makhtoub Jet                             Björn Goop
2009   Global Investment                        Björn Goop
2010   Garland Kronos                           Lutfi Kolgjini
2011   Local Conch                               Flemming Jensen
2012   Classic Grand Cru                        Björn Goop
2013   B.W.L. Champion                         Björn Goop
2014   Repay Merci                               Knud Mønster
2015   Repay Merci                               Knud Mønster
2016   Rod Stewart                               Bjørn Goop

              EXCLUSIVE DESIGNS LØP
        (KJØRES LØRDAGEN UNDER GRAND PRIX-HELGEN)
1998   Katinka Sund                              Gunnar Eggen
1999   Gator Trout                                Hans Petter Tholfsen
2000   Novateur                                    Erik Berglöf
2001   No Shadow                                 Tone Mari Holtung
2002   Foreign Affair                              Zandra Widen
2003   Lex Anderen                               Ulrika Stenman
2004   Armbro Plush                              Tor Wollebæk
2005   Grace Hjordal                             Knud Mønster
2006   Brave Man                                  Rune Wiig
2007   French Design                             Hans Petter Tholfsen
2008   Thai Tanium                                Vidar Hop
2009   Fine Carre                                  Tom Erik Solberg
2010   I`m Simonis Molar                        Bo Westergaard
2011   Beat The Tag                              Glenn Kramer Stenberg
2012   Lorne Elijon Gatling                     Ole Johan Østre
2013   Onion F.H.                                  Eirik Høitomt
2014   Sejr Gammelsbæk                       Geir Mikkelsen
2015   Bear Dancer                               Carl Johan Jepson
2016   Bruno di Quattro                         Frode Hamre

                  FINN-TACK HOPPELØP 
 (TIDL. KANAL H`S HOPPELØP - MIX HOPPELØP - MEGAFLIS HOPPELØP)

1987   Komtesse June                            Egil Flenes
1988   Moment Of Magic                        Ulf Thoresen
1989   Super Dulcinea                            Asbjørn Mehla
1990   Glad Suit                                    Dagfinn Aarum
1991   Working Gal                                Stig H. Johansson
1992   Lass Britt                                    Stig H. Johansson
1993   Royaling                                     Tommy Hannè
1994   Lido Royal                                   Frode Fladen
1995   Handbag                                     Örjan Kihlstrôm
1996   Lamitech Dancing                         Stig H. Johansson
1997   Speedy Flicka                              Jorma Kontio
1998   Kelsea Boko                                 Hugo W. Langeweg
1999   Box Trot                                      Gunnar Eggen
2000   Exquisite Lady                              Tapio Perttunen
2001   Dream Valley OM                          Berndt Lindstedt
2002   Yatzy Brodda                               Jorma Kontio
2003   Pine Dust                                    Örjan Kihlström
2004   Mazarina                                     Jorma Kontio
2005   Camilla Highness                           Thomas Uhrberg
2006   Nouvelle Aventure                        Erik Adielsson
2007   Oaklea Omega                              Björn Goop
2008   Tigger                                         Björn Goop
2009   Bobtail                                        Erik Adielsson
2010   Annicka                                       Jørgen Westholm
2011   Marielles                                     Christophe Martens
2012   Nalda Nof                                    Eric Raffin
2013   Princess Grif                                Matthieu Abrivard
2014   Canaka B.F.                                  Ulf Ohlsson
2015   Fleetfoot Hanover                        Peter Untersteiner
2016   Playing Tua                                 Thomas Uhrberg

        FLAATA EIENDOM AS 3-ÅRSELITE 
(TIDL. TALENTIADEN - TRAV- OG GALOPP NYTTS REKORDSPRINT -
ESSO RAMSTADSLETTAS 3-ÅRSELITE - MOTOR FORUM 3-ÅRSELITE - 
KOLSRUD TRANSPORT 3-ÅRSELITE)   

1985   Grand Master                              Tor Leiv Gudmestad
1986   Koka                                          Bjørn Garberg
1987   Moment Of Magic                        Asbjørn Mehla
1988   Juis                                           Bo William Takter
1989   Speed Sailing                              Axel Jacobsen
1990   Incredible Crafts                         Hennie J.W. Grifft
1991   Mr. Cool                                    Axel Jacobsen
1992   Lamitech Quality                         Atle Hamre
1993   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg
1994   Lamitech Pride                           Thor Borg
1995   Sweetpike                                  Vidar Hop
1996   Master Thoj                                Lars Anvar Kolle
1997   Arvells Tenant                            Olle Goop
1998   Lamitech Comanche                     Atle Hamre
1999   Kendrick Hanover                        Thor Borg
2000   Order By Mail                             Lutfi Kolgjini
2001   Tag The Devil                              Atle Hamre
2002   Norseville                                   Olav Mikkelborg
2003   Panhandle Hall                            Frode Hamre
2004   Passionate Kemp                          Markku Nieminen
2005   Old Maid Hall                              Pekka Korpi
2006   Pro Shop                                     Frode Fladen
2007   Santana Ås                                  Tom Horpestad
2008   Pine Princess L.                           Björn Goop
2009   Sanawa                                      Dominiek Locqueneux
2010   Eyesee                                       Hannu P. Korpi
2011   Brad De Veluwe                           Tuomas Korvenoja
2012   Xquisite Chocolate                       Frode Hamre
2013   Single Sock                                 Lars Anvar Kolle
2014   Juniata Hanover                           Frode Hamre
2015   Tango Negro                                Bjørn Goop
2016   MAS Archie                                 M. Forss

                 FLEISCHMANN`S CUP

1975   Knive`s Ekko                                Ulf Thoresen
1976   President Limit                            ?
1977   Linus Star                                   ?
1978   Bonnie Lassie                              ?
1979   Mr. Lloyd                                   ?

                 GJENSIDIGE 4-ÅRSELITE 
(ULIKE SPONSORNAVN HAR VÆRT KNYTTET TIL LØPET. B.L.A.
SINGAPORE AIRLINES - UNIFIL - KÄRCHER - CHR. MARTHINSEN -
HÆHRE - HYDRO ALUMINIUM PROFILERS - NARVESEN - PYTT 
& PANNES)    

1990   Hypersonic                                 Hans Petter Tholfsen
1991   Annapolis                                    Rune Wiig
1992   Prakastian                                   Reidun Bøhn
1993   Lamitech Quality                         Atle Hamre
1994   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg
1995   Foot Bowl                                   Berndt Lindstedt
1996   Monster Of Speed                        Olle Goop
1997   Edu`s Speedy                              Sami Sandberg
1998   Atas Nice Star L.                          Per Lennartsson
1999   Milo Windspiel                             Peter J. Strooper
2000   Americanese                               Thor Borg
2001   Seth Bowl                                   Torbjörn Jansson
2002   Tad The Devil                              Stig H. Johansson
2003   Likely Lad                                   Thor Borg
2004   Gazza Degato                              Tom Horpestad
2005   Madison Hall                               Jyrki Tammimetsae
2006   Fairbank Gi                                 Guiseppe Maisto
2007   Going Kronos                               Lutfi Kolgjini
2008   Shorthanded Goal                        Mauri Jaara
2009   Royale De Crepon                        Dominiek Locqueneux
2010   I Won`t Dance                             Erik Adielsson
2011   Orecchietti                                 Ørjan Kihlström
2012   Oasis Bi                                      Johnny Takter
2013   Barracuda River                           Erik Adielsson
2014   Rue du Bac                                 Roberto Andreghetti
2015   Billie de Montfort                        Eric Raffin
2016   Cruzado Dela Noche                     Bjørn Goop

               GRAND PRIX TESTEN 

1986   Habib                                        U. Thoresen
1987   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1988   Utah Bulwark                               I. Malmgren
1989   Ikke kjørt
1990   Super News                                A. Mehla
1991   Rebur                                        F. Fladen
1992   Park Avenue Kathy                      G.E. Johansson
1993   Super Nick                                 T. Skauen
1994   Song Lark                                   D. Aarum
1995   Playmate                                    F. Fladen
1996   Super Dancer                              D. Aarum

          H.M. KONGENS POKALLØP 

1903   Krasotka B.                                 M.O. Fodstad
1904   Ikke kjørt
1905   Ikke kjørt
1906   Ikke kjørt
1907   Jakson                                       O. Melby
1908   Olympia II                                   C. Clausen
1909   Grane                                        T. Lier
1910   Lydia                                         P. Aabel
1911   Lunda                                        E. Waagaard
1912   Glavari                                       L. Spørck
1913   Geira                                         J.H. Svee
1914   Liv                                            H. Nyseth
1915   Texas                                        A.E. Buer
1916   Rivalen                                      A. Gjølberg
1917   Kaplyst                                      A.E. Buer
1918   Ikke kjørt
1919   Varg                                          L. Sem
1920   Texen                                       A.E. Buer
1921   Raddi                                        J. Koret
1922   Solveig                                      A. Brandsrud
1923   Normine                                    O. Ruud
1924   Guri                                          H. Øje
1925   Begna                                       O.G. Waagaard
1926   Skarpin                                      L. Johansen
1927   Ikke kjørt
1928   Trøndergutten                           F. Ulven
1929   Bolla                                         M. Botslangen
1930   Jensine                                     J. Galby
1931   Viga                                          A. Fuhre
1932   Møyfrid                                     O. Røstad
1933   Voje Kari                                   H. Hasle
1934   Donnagubben                             G.G. Borstad
1935   Veslekvikk                                  L. Haslie
1936   Hetta                                        Th. Gjølstad
1937   Don Gyller                                 G.G. Borstad
1938   Elyn                                          J. Ødegård
1939   Borgunn                                    N. Buer
1940   Donnaprinsen                             H. Hasle
1941   Donna Gyller                              L. Haslie
1942   Libella                                       H. Hasle
1943   Heika                                        L.O. Tørseth
1944   Pjokkina                                    T. Diskerud
1945   Vinter                                       H. Landsverk
1946   Ansigutten                                 T. Diskerud
1947   Marmon                                     E. Garberg
1948   Pamin                                        E. Garberg
1949   Rivanda                                      N. Buer
1950   Grans Terna                               N. Buer
1951   Spikla                                        L. Gjersøyen
1952   Tore Jonsok                               T. Diskerud
1953   Snåpen                                      G. Lium
1954   Sanda                                        K. Buer
1955   Dally Bausen                               K. Solberg
1956   Spenter                                     T. Diskerud
1957   Tordenfly                                   K. Buer
1958   Schuvarda                                  K. Dale
1959   Kapp                                          K. Buer
1960   Spentina                                     G.E. Bøhren
1961   Nilen                                          R. Olsen
1962   Tordenlyn                                   K. Buer
1963   Gulle                                          K. Buer
1964   Sjur                                           K. Dale
1965   Marinus                                      J. Schou
1966   Bestmin                                      T. Diskerud
1967   Norm                                         T. Diskerud
1968   Lyn Ståle                                    P. Ulven
1969   Nic                                            T. Borstad
1970   Frigge                                        H.P. Tholfsen
1971   Ulver                                         O. Østby
1972   Thomar                                      G. Diskerud
1973   Wenche Sjur                               U. Thoresen
1974   Pilmin                                        O. Helgestad
1975   Sirkeline                                     C. Wollebæk
1976   Remi                                          U. Thoresen
1977   Kipmin                                        C. Wollebæk
1978   Stjernelydia                                 C. Wollebæk
1979   Norheim Piril                                K.E. Jahnsen
1980   Regon                                         T.H. Larsen
1981   Gamindi                                      T.H. Larsen
1982   Kinge Balder                                G. Diskerud
1983   Pål Lunar                                    B. Killingmo
1984   Gyda                                           H.P. Tholfsen
1985   Glup                                           O.L. Engen
1986   Lund Jerker                                G. Eggen
1987   Lund Blessa                                 U. Thoresen
1988   Fjeldar                                       H.P. Tholfsen
1989   Atom Vinter                                 A.G. Blihovde
1990   Piril Friggen                                 R. Gjølberg
1991   Lygna Fina                                   V. Hop
1992   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1993   Polar Troll                                   C. Antonsen
1994   Leik Kvik                                     H.P. Tholfsen
1995   Spang Best                                  T. Wollebæk
1996   Lykke Gutten                               E. Killingmo
1997   Frøyding                                     E. Killingmo
1998   Sindy Vinter                                O.A. Sagholen
1999   Lome Elden                                 V. Hop
2000   Kjøstad Jo                                  J. Blekkan
2001   Moe Odin                                    A. Mehla
2002   Alm Rau Jo                                 J. Blekkan
2003   Storm Jo                                    J. Blekkan
2004   Lome Kongen                              T. Borg
2005   Alm Viktor                                  R. Wiig
2006   Moe Brage                                  A. Mehla
2007   Raikkonen                                  T. Borg
2008   Gonagas                                     D. Aarum
2009   Bork Odin                                   T.E. Solberg
2010   Horgen Tore                               J.R. Mjølnerød
2011   Dotterud Teddy                           T.E. Solberg
2012   Tekno Odin                                 Ø. Tjomsland
2013   Timian Scott                               V. Hop
2014   Lannem Silje                               T. Wollebæk
2015   Smedheim Solan                          G.V. Gundersen
2016   Kleppe Fanden                            K. Djøseland

                      HOPPEDERBY

1982   Kitchi Saga                                  Frank Marthinsen
          Torvara                                       Ulf Thoresen
1983   Mamie`s Georgia                          Gunnar Eggen
          Gjølmes Trojah                             Leif Taknes
1984   Mia Marshall                                Petter Glittum
          Gjølmes Trolla                              Bjørn Garberg
1985   Speedy Bates                              Tore H. Larsen
          Willstjerna                                  Knut Endre Lie
1986   Nette Tibur                                Asbjørn Mehla
          Hendina                                     Asbjørn Mehla
1987   Spit Starlight                               Hans Petter Tholfsen
          Lund Blessa                                 Hans Petter Tholfsen
1988   Spenda Bones                              Rune Wiig
          Bea                                            Knut Endre Lie
1989   Noble Day                                   Gunnar Eggen
          Bolblesa                                     Trond Skauen
1990   Zoot Spin                                    Boye Ølstøren
          Mørtvedt Jerkila                          Jørn Harald Bakkeli
1991   Terra Tee                                   Dagfinn Aarum
          Lygna Fina                                  Vidar Hop
1992   Winnie Laylock                            Dagfinn Aarum
          Bjørna                                        Bjørn Garberg
1993   Lafayette                                    Steinar Hammersborg
          Perle Terna                                Cato Antonsen
1994   Alcaphi                                       Thor Borg
          Kalma                                         Terje Borstad
1995   White Hart Lane                           Steinar Hammersborg
          Slogum Il                                     Dagfinn Aarum
1996   Superina Land                              Steinar Holm
          Golde                                         John Torp
1997   News From Heaven                       Trond Skauen
          Uldina                                         Øyvind Austevoll
1998   Super Dart                                  Asbjørn Mehla
          Voje Lykka                                  Asbjørn Mehla
1999   Glad Palema T.                             Asbjørn Mehla
          Frøen Pila                                   Pål Sem
2000   Marchie Scot                              Gunnar Eggen
          Snerttina                                    Asbjørn Mehla
2001   Delicious Rhythm                         Lars Anvar Kolle
          Dolly Stjerna                               Tor Wollebæk
2002   Rita Tomali                                  Eirik Høitomt
          Trø Nanna                                   Gunnar Eggen
2003   Lindy Tibur                                 Geir V. Gundersen
          Millenia                                      Odd Arne Sagholen
2004   Due Diligence                               Olav Mikkelborg
          Horgen Sjura                               Cato Antonsen
2005   U.S. Francesca                             Lars Anvar Kolle
          Gyldne Tider                               Tom Erik Solberg
2006   Olganina                                      Vidar Hop
          Engesve Bella                               Leif Witasp
2007   Linderchip G.T.                             Frode Hamre
          Lome Rigla                                   Vidar Hop
2008   Qtee                                           Vidar Hop
          Førlands Trolla                             Geir V. Gundersen
2009   Sweet Case                                  Thor Borg
          Åsajenta                                     Tor Wollebæk    
2010   Rita Sensation                              Bjørn Goop
          Eldsiri                                         Ulf Ohlsson  
2011   Carte Blanche                              Bo Westergaard
          Haugestad Opera                         Andre H. Stensen 
2012   My Happiness E.P.                         Bo Westergaard
          Grude Jenta                                Øystein Tjomsland
2013   Chocolatique                                Gunnar Austevoll
          Wik Ida                                        Vidar Hop
2014   Claudia B.R.                                 Bjørn Goop
          Vesle Frøken Støen                      Thor Borg
2015   This Is It                                      Per Oleg Midtfjeld
         Brenne Rødi                                Jan Roar Mjølnerød
2016   Valla d`Estino                               Eirik Høitomt
         Solvik Faksa                                 Lars Anvar Kolle

                    HOPPEKRITERIET

2000   Eight Eleven L.                             Trond Skauen
          Eld Mai                                       Asbjørn Mehla
2001   Showmethemoney                        Jørn Morten Kvikstad
          Lannem Mai                                 Tor Wollebæk
2002   Masserarti                                   Atle Eggan
          Lannem Stjerna                            Tor Wollebæk
2003   Real Princess                                Thor Borg
          Stjerne Tinka                               Rune Wiig
2004   Aquila                                         Trond Skauen
         Sima Frøya                                   Vidar Hop
2005   Nong Lin                                      Lars Anvar Kolle
         Stuve My                                     Vidar Hop
2006   Spenda M. Aud                              Lars Anvar Kolle
         Lome Rigla                                   Vidar Hop
2007   Eternal O.                                    Geir V. Gundersen
         Finspika                                       Lars Anvar Kolle
2008   Sweet Case                                   Thor Borg
         Faste Lundi                                  Jomar Blekkan
2009   Delicious Queen                             Gunnar Austevoll
         Eldsiri                                          Hans Petter Tholfsen
2010   H.M. Monocerus                             Lars Anvar Kolle
         Stjernedrøm                                Odd Arne Sagholen
2011   Angelina B.R.                                Bjørn Goop
         Søreng Spika                                Kai Johansen
2012   Dream Play                                   Lars Anvar Kolle
         Wik Ida                                        Vidar Hop
2013   Glad Hall T.                                   Bjørn Garberg
         Åsrud Vilja                                    Eirik Høitomt
2014   Masaya                                          Andre H. Stensen
         Brenne Rødi                                 Jan Roar Mjølnerød
2015   Thai Goodwill                                Magnus Teien Gundersen
         Tangen Jerkila                              Gunnar Austevoll
2016   Clementine FF                              Åsbjørn Tengsareid
         Uggla i Mossen                              Örjan Kihlström

           JACOB MEYERS POKALLØP 

1896   Lonna                                        I.P. Slotnæs
1897   Dua                                           M.O. Fodstad
1898   Nancy                                        T. Rasch
1899   Tom                                           N. Brekke
1900   Granhild                                     H. Nordby
1901   Hildur                                        G.H. Staurheim
1902   Ikke kjørt
1903   Kim                                           C. Arvesen
1904   Hårfager                                    K. Kirkås
1905   Ikke kjørt
1906   Normand                                    O. Uttisrød
1907   Lydia                                         P. Aabel
1908   Lilly                                           T. Dahl
1909   Lunda                                        E. Waagaard
1910   Sokrates                                    A. Christiansen
1911   Magnhild                                    N. Buckholm
1912   Glavari                                       L. Spørck
1913   Omer II                                      J. Bøhn
1914   Gubben II                                   A. Gjølberg
1915   Tora                                          A. Bondehagen
1916   Texas                                        A.E. Buer
1917   Tordenskjold I                            J. Østenby
1918   Ikke kjørt
1919   Lilli                                           J. Bøhn
1920   Sussi                                         M. Sletner
1921   Authen Sylfiden                          P. Tveter
1922   Fram                                         H. Thorbjørnrød
1923   Omerdokken                              M. Botslangen
1924   Mona Lisa                                  S. Røken
1925   Rugga                                        E. Eriksen
1926   Tordenskjold II                           J. Østenby
1927   Ikke kjørt
1928   Salomon                                    E. Bjerke
1929   Vera                                         L. Holmsen
1930   Liljan                                        F. Ulven
1931   Jensine                                     M. Botslangen
1932   Boja                                         M. Botslangen
1933   Elnora                                       H. Christiansen
1934   Gelmin                                      E. Garberg
1935   Ajaks                                        T. Halvorsrud
1936   Skanke-Gilma                              E. Garberg
1937   Sonja Møy                                 P. Fladberg
1938   Haugtussa                                  H. Gullerud
1939   Molyn                                        E. Garberg
1940   Toftegubben                              N. Buer
1941   Hetta                                        H. Christiansen
1942   Aspiranta                                   K. Buer
1943   Gisle                                         J. Ødegård
1944   Donnaprinsen                             H. Hasle
1945   Toftesvarten                              H. Christiansen
1946   Bondegutten                              N. Buer
1947   Donna Gyller                              L. Haslie
1948   Fjellrosa                                    N. Buer
1949   Pjokkina                                    K. Buer
1950   Korrekta                                    E. Garberg jr.
1951   Erika                                         E. Garberg
1952   Grans Terna                               T. Klæstad
1953   Glennelyna                                J. Bjerke
1954   Molvin                                       T. Tholfsen
1955   Steggbest                                  E. Schou
1956   Urdsønn                                    K. Buer
1957   Spryd                                        H. Klaastad
1958   Spikla                                        K. Buer
1959   Sylfidblesen                               J. Cedell
1960   Petter Tidemand                        H. Holm
1961   Drivblesa                                    L. Haslie
1962   Vinvara                                      A. Ulven
1963   Steggsula                                   M. Hamre
1964   Spiko                                         K. Buer
1965   Frk. Kari                                    A. Hop
1966   Harpun                                      F. Marthinsen
1967   Jahn Piril                                   K. Buer
1968   Hallingkongen                             A. Søndreli
1969   Lapp Lars                                   L.K. Jahnsen
1970   Rømersokka                                I. Selbekk
1971   Bestmin                                      I. Larsen
1972   Sørbyblesen                               F. Marthinsen
1973   Klang                                         P. Ulven
         Dale Gudbrand (dødt løp)             F. Marthinsen
1974   Dally Sjurson                              A. Sem
1975   Brage                                        J. Torp
1976   Perle Jahn                                 B. Killingmo
1977   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1978   Pål Best                                     B. Killingmo
1979   Grim Sylfiden                              T.H. Larsen
1980   Kila                                           G. Diskerud
1981   Korbest                                     H.P. Tholfsen
1982   Regon                                       G. Eggen
1983   Toddy                                       M. Helland
1984   Galint                                        B. Orre
1985   Slogum Tron                               B. Orre
1986   Braute                                       A. Mehla
1987   Alm Svarten                                U. Thoresen
1988   Perle Troll                                 B. Ølstøren
1989   Jettetor                                    G. Eggen
1990   Pilmingutt                                  I. Hyllsjö
1991   Storelan                                    D. Aarum
1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1993   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1994   Buaas Stjerna                             A. Mehla
1995   Verner                                      J. Frick
1996   Tyll Jahn                                   J.M. Sørmo
1997   Høiby Kongen                             F. Fladen
1998   Spang Best                                 T. Borg
1999   Spikeld                                      K. Håkonsen
2000   Røder                                       J. Blekkan
2001   Järvsöfaks                                  J.O. Persson
2002   Moe Odin                                   A. Mehla
2003   Nordgubben                               K. Karlsson
2004   Bokli Eld                                    L.A. Kolle
2005   Gam Vinter                                J. Blekkan
2006   Mørtvedt Jerkeld                       A. Mehla
2007   Fakse                                        J.O. Persson
2008   Moe Brage                                 A. Mehla
2009   Tangen Scott                             V. Hop
2010   Åsajerven                                  T. Wollebæk
2011   Bork Odin                                  T.E. Solberg
2012   Amor Even                                 P.O. Midtfjeld    
2013   Faksen Jr.                                  J.O. Olsen
2014   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland
2015   Timian Scott                              A.S. Akselsen
2016   Månprinsen AM                          G. Melander           

         JOHAN WIDDINGS MINNELØP 
(FØR 1982 BLE LØPET KJØRT I FORBINDELSE MED OSLO TRAV-
KLUBBS VINTERKJØRING PÅ BJERKE)

1961   Walter Belwin                            P. Rakkestad
1962   Mirjano                                     K. Buer
1963   Royas Brumm                              K. Buer
1964   Fari June                                   G. Diskerud
1965   Turi Virup                                  G. Diskerud
1966   Ohio                                         K. Torsnes
1967   ?
1968   Karina Domas                             T. Johansen
1969   King Ekeberg                              K. Eriksen
1970   ?
1971   Navs                                          F. Marthinsen
1972   Bonnie Will                                 F. Marthinsen
1973   Allan Scott                                 S.E. Kristiansen
1974   ?
1975   Scott Champo                             J. Torp
1982   Guy Time                                   A. Skirstad
1983   Ikke kjørt
1984   Earls Carina                                G. Eggen
1985   Racer Spin                                 G. Eggen
1986   Speedy Bowl                              R. Bøhn
1987   Spinello P.P.                              T. Wollebæk
1988   Bellina S.                                   D. Aarum
1989   Fahrenheit                                 D. Aarum
1990   Viva`s Bell                                  T. Borg
1991   Pyewacket                                 F. Marthinsen
1992   Tuuli Tee                                    D. Aarum
1993   Living Pride                                T. Skauen
1994   Dixieland                                    G. Eggen
1995   Nice Alex                                   T. Borg
1996   Shanson                                     T. Borg
1997   Tian Chamir G.                            F. Fladen
1998   Demilo Hawk                               P.A. Erga
1999   Button Down                               A. Hamre
2000   Constitution Act                           E. Høitomt
2001   Lindermann G.T.                          O. Mikkelborg
2002   Smasher Royal                             G. Flåten
2003   Lamar                                         R. Wiig
2004   Lollis Tenth                                 G. Austevoll
2005   S.J.`s Gold                                  K. Malmin
2006   Lindys Elian                                 Å. Tengsareid
2007   Highway Hurricane                       R. Wiig
2008   Giant Batman                              G. Austevoll
2009   Baltic Dream                               G.V. Gundersen
2010   Buvet                                         P.O. Midtfjeld
2011   Gary`s Coctail                             H.C. Holm
2012   Redneck                                     Kai Johansen
2013   Creek`s Star                               Simen Bremseth Jessen
2014   Luzifer                                       Tom Erik Solberg
2015   Quite Pepper                              H.C. Holm
2016   Elite BR                                      G.V. Gundersen

                  JOHS. THUES LØP 

1987   Hammerich                                  Gunnar Eggen
1988   Mr. Super                                    Gunnar Eggen
1989   Mav Langkjær                               Frank Marthinsen
1990   Ikke kjørt
1991   Shug Lobell                                  Hans Petter Tholfsen
1992   Madam Vee                                  Dagfinn Aarum
1993   Prince Mystic                               Atle Hamre
1994   Biffy`s Fling                                  Trond Skauen
1995   Bicycle                                        Dagfinn Aarum
1996   Shan Rags                                    Noralf Pallin Brækken
1997   Bella Coal                                    Asbjørn Mehla
1998   Sugarvision                                  Gunnar Eggen
1999   Storstadsbusen                            Stig H. Johansson
2000   Demon Sid                                   Olle Goop
2001   Taktic Call                                   Hans Petter Tholfsen
2002   Tartar                                         Asbjørn Mehla
2003   Analyst Hanover                           Frode Hamre
2004   Americanese                                Geir Vegard Gundersen
2005   Pine Cam                                     Trond Skauen
2006   Hannibal K.                                  Lars Anvar Kolle
2007   Jetstile                                       Geir Vegard Gundersen
2008   Shamin                                        Asbjørn Mehla
2009   Playful                                        Geir Vegard Gundersen
2010   Global Limousine                          Olle Goop
2011   Photo Bear                                   Bo Westergaard
2012   Onion F.H.                                   Tom Erik Solberg
2013   Purple Rain Dream                        Carl Johan Jepson
2014   Underpaid Hanover                       Bjørn Goop
2015   Chatain                                       Erlend Rennesvik

          JOKERSYSTEMETS MONTÈLØP
               (KJØRES UNDER GRAND-PRIX HELGEN)

2008   Queen Of My Heart                      Liv Pedersen
2009   Creek`s Superboy                        Johanne U. Øveraasen
2010   King Of My Heart                          Liv Pedersen
2011   King Kalist                                   Maria Hansen
2012   Chambermaid                               Malin Berås
2013   Astral Projection                          Siv Emilie Løvvold
2014   Rapido                                        Siv Emilie Løvvold

               KAI ERIKSENS MINNELØP 

1978   Miss Arabella                               Nils Åge Østby
1979   King Cannes                                Per Ulven
1980   Ace Metall                                  Hans Petter Tholfsen
1981   High Trick                                   Jan Risa
1982   Proprietæren                              Berit Tveter Alm
1983   Johnson Lobell                            Hans Petter Tholfsen
1984   Frances Guy                                Tore Helge Larsen
1985   Damons Pride                              Asbjørn Mehla
1986   Hej Flight                                    Frode Fladen
1987   Tailored Way                               Ulf Thoresen
1988   Kika Hanover                               Thor Borg
1989   Karate Chop                                Asbjørn Mehla
1990   Maximillian                                  Dagfinn Aarum
1991   Prince Mystic                              Atle Hamre
1992   Gypsy Thief                                 Gunnar Eggen
1993   Bicycle                                       Vidar Hop
1994   Lido Royal                                   Frode Fladen
1995   Tamin Sandy                                Gunnar Eggen
1996   Limestone Hawaii                         Glenn K. Stenberg
1997   Sugarvision                                  Gunnar Eggen
1998   Trond`s Mari                               Per Ludvig Nilsen
1999   Gator Trout                                 Hans Petter Tholfsen
2000   Box Trot                                     Hans Petter Tholfsen
2001   Protection                                  Gunnar Austevoll
2002   Yankee Marathon                         Andrè Henning Stensen
2003   Ikke kjørt
2004   Millennium Play                            Asbjørn Mehla
2005   Crianza                                        Steinar Hammersborg
2006   Just A Joy                                   Ove Wassberg
2007   Towanda                                     Hans Chr. Holm
2008   Tinita Love                                  Geir V. Gundersen
2009   Digital Charcoal                            Åsbjørn Tengsareid
2010   Caddie Dream                               Lars Anvar Kolle
2011   Spirit Of The Day                          Tom Horpestad
2012   Patricia Hastrup                           Odd Arne Sagholen
2013   Onice Axe                                   Adrian Kolgijni
2014   Winmecredit                                Frode Hamre
2015   Tycoon Conway Hall                      Steen Juul
2016   Nahar                                         Robert Bergh

            KARL NORBECKS MINNELØP

1937   Skanke Gilma                                E. Garberg
1938   Pet McElwyn                                M. Botslangen
1939   Ikke kjørt
1940   Molyn                                         E. Garberg
1940   Marie McElwyn                            H. Fjelddalen
1941   Herlaug                                      J. Eng
1942   Ikke kjørt
1943   Donna Gyller                               L. Haslie
1943   Stoneridge Beauty                       Joh. Widding
1944   Tango Senator                             T. Diskerud
1945   Bondegutten                               N. Buer
1946   Dino Senator                               T. Diskerud
1947   Pjokkina                                      K. Buer
1948   Leik Volo                                     Th. Tholfsen
1949   Baus Tryggsøn                              T. Diskerud
1956   Ikke kjørt
1957   Mr. Kinney                                  J. Espeseth
1958   Steggbest                                    E. Schou
1959   Ikke kjørt
1960   Peter McKinney                           J. Espeseth
1961   Dally Bausen                                P. Rakkestad  
1962   Miss Judo                                    G. Diskerud
1963   Pål Tidemand                               J. Cedell
1964   Earl Song                                     J. Espeseth
1965   Vikarauen                                    O. Helgestad
1966   Happy                                         O. Østby    
1967   Jerker                                         T. Borstad
1968   Scott Protector                            K. Buer
1969   Jahn Piril                                     K. Buer
1970   Albar                                           F. Marthinsen            

          KARSTEN BUERS ÆRESLØP  
          (FLYTTET FRA LEANGEN TIL BJERKE I 1995)

1977   Grande Frances                          U. Thoresen
1978   Dun Bunter                                S. Lindmark
1979   Gekoi                                        U. Thoresen
1980   Gekoi                                        U. Thoresen
1981   Full Of Coal                                J. Risa
1982   Apollo Ørnhøj                             B. Garberg
1983   Coque                                       J.I. Eriksson
1984   Lord Amos                                 U. Thoresen
1985   Damons Pride                             A. Mehla
1986   Habib                                        U. Thoresen
1987   Hambler F.                                 B. Garberg
1988   Sugarcane Hanover                     H.P. Tholfsen
1989   Callit                                         K.O. Johansson
1990   Linebacker                                B. Jansen
1991   Super Nick                                T. Skauen
1992   Caribbean Sea                            T. Borg
1993   Ringo Superboy                          B. Ølstøren
1994   Bicycle                                     V. Hop
1995   Inherit Me                                 V. Hop
1996   Bicycle                                     D. Aarum
1997   Black Ace                                  B. Ølstøren
1998   Felix Jaam                                 T. Horpestad
1999   Rite On Line                              A. Hamre
2000   Gutsy Cast                                 A. Hamre
2001   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen
2002   Lass Zefyr                                  B. Goop
2003   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen
2004   Nelson November                       T. Borg
2005   Elliot Frontline                           O. Wassberg
2006   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2007   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2008   Megaman Neo                            L.A. Kolle
2009   Megaman Neo                            L.A. Kolle
2010   Classic Grand Cru                       Steen Juul
2011   Mysterious                                Hans Chr. Holm
2012   Mysterious                                Hans Chr. Holm
2013   Bold And Fresh                          Gunnar Austevoll
2014   Support Justice                         Geir Vegard Gundersen
2015   Support Justice                         Geir Vegard Gundersen
2016   Ivar Sånna                                 Jomar Blekkan

        KINGSRØD TRADING MONTÈLØP
                   (TIDL. BIS MASKINS MONTÈLØP)

2001   No Shadow                                 Tone Mari Holtung
2002   Foreign Affair                              Zandra Widen
2003   Lex Anderen                               Ulrika Stenman
2004   J.R. Bonanza                               Liv Pedersen
2005   J.R. Bonanza                               Liv Pedersen
2006   Andy S.G.                                   Anna Rønning
2007   Sintram Creek                             Anna Rønning
2008   Global Derby                               Sara Andersson
2009   Ostylvia                                      Julien Raffestin
2010   Prince De Montfort                       Antoine Wiels
2011   Prince De Montfort                       Antione Wiels
2012   Prince De Montfort                       Eric Raffin
2013   Prince De Montfort                       Matthieu Abrivard
2014   Hitchcock                                    Malin Berås
2015   Torre Crepin                               Adrien Lamy
2016   Nantucket                                  Sofia Adolfsson

                 KRISTIANIAPOKALEN

1923   Sussi                                          M. Steiner
1924   Raddi                                         A.J. Bølstad
1925   Vera                                          Sven Holmsen
1926   Texen                                        H. Bonde
1927   Fremtid                                      N. Buer
1928   Ikke kjørt
1929   Ikke kjørt
1930   Ikke kjørt
1931   Ikke kjørt
1932   Omergubben                               Hartvig Høitomt jr.
1933   Ikke kjørt
1934   Boja                                          Magnus Botslangen
1935   Skanke Gilma                              Erik Garberg
1936   Skanke Gilma                              Erik Garberg
1937   Donnagubben                             Gudmund G. Borstad
1938   Ikke kjørt
1939   Løva                                          Kåre Rastad
1940   Hetta                                        Hans Christiansen
1941   Grane                                        Steinar Sønstegaard
1942   Molyn                                        Erik Garberg
1943   Torpi                                         Peder Haslie
1944   Toftesvarten                              Hans Christiansen
1945   Silkedokka                                 Jørgen Rakkestad
1946   Østby Lilli                                  Jon Espeseth
1947   Baus Tryggsøn                            Trygve Diskerud
1948   Ansigutten                                 Jon Espeseth
1949   Erika                                          Erik Garberg
1950   Fjellrosa                                     Nils Buer
1951   Tidemandrauen                           Håkon Holm
1952   Grans Terna                               Tron Klæstad
1953   Urdsønn                                     Karsten Buer
1954   Ikke kjørt
1955   Ikke kjørt
1956   Ikke kjørt
1957   Hauran                                      Jon Espeseth
1958   Steggbest                                   Eilif Schou
1959   Ikke kjørt
1960   Dally Bausen                               Per Rakkestad
1961   Ikke kjørt
1962   Vinvara                                      Per Ulven
1963   Ikke kjørt
1964   Gulle                                        Jahn Schou
1965   Ikke kjørt
1966   Løkkerauen                               Erling Heggernes
1967   Hallingkongen                            Arvid Søndreli
1968   Ikke kjørt
1969   Finstad Terna                            Martin Hoel
1970   Ikke kjørt
1971   Gol Best                                   Arvid Søndreli
1972   Ikke kjørt
1973   Kvikne                                      Roar Mortensen
1974   Klang                                        Brede Killingmo
1975   Petron                                     Odvar Kristiansen
1976   Slogum Tor                                Frank Marthinsen
1977   Pål Best                                    Brede Killingmo
1978   Vintilla                                      Leif Kjøniksen
1979   Pirilblesa                                   Leif Kjøniksen
1980   Perle Jahn                                Erik Killingmo
1981   Kila                                          Gunnar Diskerud
1982   Spikdona                                   Gunnar Eggen
1983   Spikdona                                   Gunnar Eggen
1984   Slogum Jarl                                Liv Haslie
1985   Toriseira                                   Tore H. Larsen
1986   Jettetor                                   Hans Petter Tholfsen
1987   Alm Svarten                               Ulf Thoresen
1988   Alm Svarten                               Ulf Thoresen
1989   Atom Vinter                              Arve G. Blihovde
1990   Atom Vinter                              Arve G. Blihovde
1991   Flagrigg                                    Trond Skauen
1992   Vilbert                                     Per Oleg Midtfjeld
1993   Kos Knekten                              Frode Fladen
1994   Hvalblesen                                Eirik Høitomt
1995   Hilming                                     Per Oleg Midtfjeld
1996   Tom Glup                                  Trond Skauen
1997   Pronto                                      Cato Antonsen
1998   Lundseth Vinn                           Boye Ølstøren
1999   Skøiar                                      Tore H. Larsen
2000   Lykkemin                                  Olav Mikkelborg
2001   Hegg Best                                 Cato Antonsen
2002   Vinnikvikken                              Per Johansen
2003   Krembest                                  Gunnar Austevoll
2004   Frøyu Soten                               Espen A. Schem
2005   Gislum                                      Geir V. Gundersen
2006   Slettvoll Rambo                          Edvard Kristiansen
2007   Lundfax                                    Eirik Høitomt
2008   Valle Verner                              Trond Lindbak
2009   Greis Vinn                                 Cato Antonsen
2010   Pedrus                                      Geir V. Gundersen
2011   Torpa Glad                                 Kristian Malmin
2012   Gylden Balder                            Kai Johansen
2013   Moe Svarten                              Jan Martin Bjerring
2014   H.G. Imar                                  Gunnar Austevoll
2015   Alsaker Piril                               Vidar Hop
2016   Remkvikk                                  Magnus Teien Gundersen

                   LARS LAUMBS LØP 

1939   Skanke Gilma                               Erik Garberg
1940   Hetta                                         Hans Christiansen
1941   Molyn                                         Erik Garberg
1942   Torpi                                          Peder Haslie
1943   Stegg                                          Erik Garberg
1944   Silkedokka                                   J. Rakkestad
1945   Donna Gyller                                Leif Haslie
1946   Østby Lilli                                    Jon Espeseth
1947   Erika                                           Erik Garberg
1948   Ikke kjørt
1949   Fjellrosa                                      Nils Buer
1950   Baus Tryggsøn                              Trygve Diskerud
1951   Marmon                                       Erik Garberg
1952   Thora Lita                                    Trygve Diskerud
1953   Grans Terna                                 Tron Klæstad
1954   Atlasthora                                    Trygve Diskerud
1955   Steggbest                                    Trygve Diskerud
1956   Spikla                                          Lars Gjersøyen
1957   Vinvar                                          Kjell Bæckstrøm
1958   Remin-Stjerna                               Alf Tveter
1959   Drivblesa                                      Leif Haslie
1960   Årnseth Rauen                              Karsten Buer
1961   Spenter                                       Trygve Diskerud
1962   Vinvara                                        Alf Ulven
1963   Spiko                                           Karsten Buer
1964   Dolly                                            Terje Borstad
1965   Kongsvinger Atlas                           Ragnvald Humborstad
1966   Grans Ternen                               Tron Klæstad
1967   Jahn Piril                                     Karsten Buer
1968   Gamina                                        Iver Gamme
1969   Aabyvinna                                    John Torp
1970   Lapp Lars                                     Lars J. Blekkan
1971   Nic                                             Terje Borstad
1972   Sigrun Borka                                Øivind Buer
1973   Kil Stjerna                                   Gunnar Diskerud
1974   Strandsprett                                Per Rakkestad
1975   Prins Jerker                                 Gunnar Eggen
1976   Frøyvar                                        Ulf Thoresen
1977   Byss Piril                                      Jan Risa
1978   Slogum Tor                                   Lars Grini
1979   Vintilla                                         Leif Kjøniksen
1980   Toddy                                         Ulf Thoresen
1981   Slogum Tron                                 Tore H. Larsen
1982   Dalsvinni                                      Vidar Hop
1983   Ronson                                        Åsbjørn Skjæveland
1984   Regon                                         Jørn Harald Bakkeli
1985   Listjærn                                       Frank Marthinsen
1986   Perle Troll                                    Boye Ølstøren
1987   Alm Svarten                                  Ulf Thoresen
1988   Tom Toddy                                   Cato Antonsen
1989   Slått Pil                                        Asbjørn Mehla
1990   Ilmin                                            Cato Antonsen
1991   Atom Vinter                                  Arve G. Blihovde
1992   Golan                                          Trond Skauen
1993   Terna Vangen                               Trond Skauen
1994   Klaastad Ulv                                  Espen A. Schem
1995   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan
1996   Piril Friggen                                  Gunnar Eggen
1997   Polar Troll                                    Cato Antonsen
1998   Spang Best                                   Thor Borg
1999   Spikeld                                         Kjell Håkonsen
2000   Skøiar                                          Tore H. Larsen
2001   Jærvsøfaks                                    Jan-Olov Persson
2002   Moe Odin                                      Asbjørn Mehla
2003   Briskebyrappa                               Gunnar Eggen
2004   Eder                                            Jan Roar Mjølnerød
2005   Åsaelden                                      Sven Olav Weberg
2006   Lumjor                                         Svein O. Wassberg
2007   Fakse                                           Jan-Olov Persson
2008   Gyldne Tider                                 Hans Chr. Holm
2009   Åsajerven                                     Tor Wollebæk
2010   Amor Even                                     Per Oleg Midtfjeld
2011   Odins Kjempe                                Lars Anvar Kolle
2012   Voje Faks                                       Tom Erik Solberg
2013   Tin Tveiten                                    Åsbjørn Tengsareid
2014   Ulsrud Tea                                    Svein Ove Wassberg
2015   Lannem Silje                                 Tor Wollebæk
2016   Moe Svarten                                  Jan Martin Bjerring

          NASJONALHESTENS POKALLØP 

1993   Kos Knekten                                 Frode Fladen
1994   Hvalblesen                                   Eirik Høitomt
1995   Buaas Stjerna                               Asbjørn Mehla
1996   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan
1997   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan
1998   Briskeby Jenta                             Gunnar Eggen
1999   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan
2000   Spang Best                                   Tor Wollebæk
2001   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla
2002   Eldjor                                          Ove Wassberg
2003   Brenne Stjerna                             Jan Roar Mjølnerød
2004   Il Flora                                         Frode Fladen
2005   Spikeldi                                       Geir V. Gundersen
2006   Ellestad Hero                                Vidar Hop
2007   Låhne Trym                                  Øystein Tjomsland
2008   Åsaulven                                      Tor Wollebæk
2009   Huldre Klaff                                  Tom Erik Solberg
2010   Lomepia                                       Kai Johansen
2011   Torianna                                       Geir Vegard Gundersen
2012   Jarli Odin                                     Kai Johansen
2013   Tuvansin                                       Tom Erik Solberg
2014   Nadine U.N.                                  Johan Herbjørn Undem
2015   Finnskog Oda                                 Henrik Kulblik

                  NORDISK ELITELØP 

1982   Pål Best                                     U. Thoresen
1983   Spikdona                                    G. Eggen
1984   Slogum Tron                               B. Orre
1985   Lapp Nils                                    G. Melander
1986   Svinten                                      K. Karlsson
1987   Svinten                                      K. Karlsson
1988   Jettetor                                    G. Eggen
1989   Nordli Tina                                 G. Tollefsen
1990   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

               NORSK TRAV DERBY  
                         (KALDBLODSHESTER)

1932   Mari                                          E. Garberg
1933   Donna Vilter                               G. Bratberg
1934   Donnagubben                             G.G. Borstad
1935   Ikke kjørt
1936   Lykkeper                                   N. Buer
1937   Hetta                                        T. Gjølstad
1938   Trygvald                                     F. Ulven
1939   Flavino                                      A.O. Tømmerås
1940   Tutt                                          R. Hansen
1941   Bondegutten                              N. Buer
1942   Stegg                                        E. Garberg
1943   Neskongen                                 P. Haslie
1944   Marita                                       E. Garberg
1945   Erika                                         E. Garberg
1946   Fjellrosa                                    N. Buer
1947   Ansigutten                                 T. Diskerud
1948   Marmon                                     E. Garberg
1949   Eva Gille                                    T. Diskerud
1950   Urdsønn                                    K. Buer
1951   Grans Terna                               T. Klæstad
1952   Spikla                                        L. Gjersøyen
1953   Sylfidblesen                                K. Buer
1954   Bella Di                                      H. Holm
1955   Klæstad Terna                            T. Klæstad
1956   Spenter                                     T. Diskerud
1957   Gille Bausa                                 J. Cedell
1958   Schuvarda                                  K. Dale
1959   Kaprell                                      T. Dybdahl
1960   Vinvara                                      A. Ulven
1961   Grans Erna                                 H. Klæstad
1962   Torinda                                     P. Ulven
1963   Mjøs Prins                                  I. Gamme
1964   Sjur                                          K. Dale
1965   Grans Ternen                             T. Klæstad
1966   Bestmin                                     I. Larsen
1967   Gol Best                                    A. Søndreli
1968   Baus Best                                  L.K. Jahnsen
1969   Slogum Jenny                            R. Johansson
1970   Frigge                                       H.P. Tholfsen
1971   Kark                                         J. Schou
1972   Myllargutten                             N.A. Skjold
1973   Nixen                                       T. Borstad
1974   Slogum Tor                               U. Thoresen
1975   Lyn Piril                                    G. Eggen
1976   Donnson                                   H.M. Klepaker
1977   Kipmin                                      C. Wollebæk
1978   Stjernelydia                              C. Wollebæk
1979   Alm Rigel                                   U. Thoresen
1980   Jerksi                                       M. Skjæveland
1981   Spikdona                                   G. Eggen
1982   Kinge Balder                              G. Diskerud
1983   Lyngsvarten                               B. Orre
1984   Perle Troll                                 B. Ølstøren
1985   Alm Svarten                               U. Thoresen
1986   Lund Jerker                              G. Eggen
1987   Slått Pil                                     A. Mehla
1988   Fjeldar                                      T. Borg
1989   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1990   Lykkebron                                 K. Håkonsen
1991   Torden Knut                              K. Håkonsen
1992   Viljesterk                                  T. Wollebæk
1993   Lundilen                                    D. Aarum
1994   Sarpen                                      D. Aarum
1995   Spang Best                                T. Wollebæk
1996   Slogum Bjørn                              R. Wiig
1997   Slogum Jørn                               P. Glittum
1998   Järvsöfaks                                 J.O. Persson
1999   Lome Elden                               V. Hop
2000   Kjøstad Jo                                J. Blekkan
2001   Moe Odin                                  A. Mehla
2002   Lundfrigg                                  K. Johansen
2003   Storm Jo                                  J. Blekkan
2004   Torpa Carl                                Å. Tengsareid
2005   Mørtvedt Jerkeld                      A. Mehla
2006   Moe Brage                                A. Mehla
2007   Tangen Scott                            V. Hop
2008   Järvsöviking                              J.O. Persson
2009   Bork Odin                                 T.E. Solberg
2010   Norheim Faksen                        T.E. Solberg
2011   Wik Stjernen                            G. Austevoll
2012   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2013   Timian Scott                             V. Hop
2014   Lannem Silje                            T. Wollebæk
2015   Jærvsørappen                           J. Blekkan
2016   Ingbest                                    T.E. Solberg

                NORSK TRAV DERBY   
                         (VARMBLODSHESTER)

1932   Nedda                                       J. Widding
1933   Niagara                                      J. Widding
1934   Ilse K.                                        K. Eriksen
         Tony McElwyn (dødt løp)             M. Botslangen
1935   Topas                                        J. Widding
1936   Fantazya                                    G. Bratberg
1937   Fantast                                      E. Garberg
1938   Adam                                        M. Botslangen
1939   Nervolo Belle                             M. Botslangen
1940   Mister Odd                                J. Espeseth
1941   Rei                                           J. Espeseth
1942   Laurel Nancy                             M. Botslangen
1943   Juel McElwyn                             L. Haslie
1944   The King                                    K. Buer
1945   Yardlain                                     K. Ulven
1946   Balett                                       P. Haslie
1947   Princess Champlain                     K. Buer
1948   Inger Senator                            J. Espeseth
1949   Edel Axworthy                           F. Nilsen
1950   Fantazya Boy                             Y. Olsen
1951   Vera Zorina                               K. Buer
1952   Earl                                          J. Olberg
1953   Demon Foote                             T. Diskerud
1954   Spenda                                     K. Buer
1955   Leiken                                      L. Haslie
1956   Premier                                    T. Diskerud
1957   McKinney Boy                            K. Buer
1958   Puck Song                                 J. Espeseth
1959   Taurin                                      K. Ulven
1960   Star Protector                           J. Espeseth
1961   Junior Express                           J. Espeseth
1962   Orchid Princess                         P. Ulven
1963   Orchid Hunter                           P. Ulven
1964   Volo Chief                                 T. Tholfsen
1965   Scott Protector                         K. Buer
1966   Taifun                                       K. Eriksen
1967   Victory`s Boy                             F. Marthinsen
1968   Prince Royal                              K.E. Jahnsen
1969   Bellong                                     C. Wollebæk
1970   Mercello                                   F. Marthinsen
1971   Winner Valen                             P. Ulven
1972   Line Song                                  G. Eggen
1973   Spit-En                                      P. Ulven
1974   Bajader                                     P. Rakkestad
1975   Safaga Vixi                                 G. Eggen
1976   Mr. Caleb                                  T. Wollebæk
1977   Winner Stord                             P. Ulven
1978   Baron Bunter                             P. Ulven
1979   Volo Frost                                 M. Austevoll
1980   Toves Girl                                  B. Orre
1981   Lady Pepiva                               P. Ulven
1982   Mr. Poppey                               P.A. Erga
1983   Frances Guy                              T.H. Larsen
1984   Star Hero                                  B. Orre
1985   Bonnie Key                                A.J. Owren
1986   Tom Pedro                                P. Ulven
1987   Spit Superstar                           J. Risa
1988   Count Free                               T. Wollebæk
1989   Mr. Moxy                                  B. Ølstøren
1990   Zoot Spin                                  B. Ølstøren
1991   Torway L.                                 G. Eggen
1992   Winnie Laylock                          G. Eggen
1993   Won Eleven L.                            G. Eggen
1994   Tamin Sandy                              B. Garberg
1995   B. Gent L.                                 G. Eggen
1996   Gentle Star                               G. Tollefsen
1997   News From Heaven                     T. Skauen
1998   Express Yankee                          B. Orre
1999   Dignity                                      R. Wiig
2000   Scott Springborne                      B. Duestad
2001   Handboy                                   E. Høitomt
2002   Prince Birchwood L.                    A. Mehla
2003   Milennium Act                           A.H. Stensen
2004   Thai Tanic                                 V. Hop
2005   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2006   Mystical News                            F. Hamre
2007   Tinita Love                                G.V. Gundersen
2008   Lucky Buck                                V. Hop
2009   New Varenne L.A.                      P.O. Midtfjeld
2010   Makarov                                    E. Høitomt
2011   Muscles Wiking B.R.                    B. Goop
2012   Juliano Rags                              N.P. Brækken
2013   Support Justice                         G.V. Gundersen
2014   Viking Va Bene                           G.V. Gundersen
2015   Glen Ord Superb                       G.V. Gundersen
2016   El Diablo BR                               F. Hamre

               NORSK TRAV KRITERIUM  
                              (KALDBLODSHESTER)

1935   Salome Jakken                            Joh. Bråtnes
1936   Viktoria                                      A. Brandsrud
1937   Don Gyller                                  Gudmund G. Borstad
1938   Sokkegutt                                   Hans Petter Kvåle
1939   Tutt                                           Rolf Hansen
1940   Bondegutten                               Nils Buer
1941   Stegg                                         Erik Garberg
1942   Neskongen                                  Peder Haslie
1943   Scarlet                                       Hans Hasle
1944   Don Atlas                                    Hans Hasle
1945   Fjellrosa                                     Harald Gullerud
1946   Ansigutten                                  Trygve Diskerud
1947   Pavesokken                                 Erik Garberg
1948   Pamin                                         Erik Garberg
1949   Rivanda                                       Nils Buer
1950   Grans Terna                                Tron Klæstad
1951   Remin-Stjerna                              Erik Garberg
1952   Glæda                                         Tron Klæstad
1953   Katarina Marmon (3år)                   Trygve E. Anstensrud
         Viril (4år)                                     Nils Buer
1954   Vesle Molvin                                Per Ulven
1955   Spenter                                      Ivar Larsen
1956   Steggtina                                    Gunnar E. Bøhren
1957   Jahn Sjur                                    Trygve Diskerud
1958   Baus Pjokken                               Trygve Diskerud
1959   Skofta                                         Kaare Kristiansen
1960   Baus Erikssønn                              Kåre Rastad
1961   Dolly                                           Gudmund G. Borstad
1962   Mjøs Prins                                   Iver Gamme
1963   Sjur                                            Kjetil Dale
1964   Grans Ternen                               Tron Klæstad
1965   Bestmin                                       Ivar Larsen
1966   Grans Ternar                                Tron Klæstad
1967   Lyn Ståle                                     Per Ulven
1968   Slogum Tora                                 Martin Hoel
1969   Frigge                                         Hans Petter Tholfsen
1970   Skoftar                                        Trygve Dybdahl
1971   Boris                                           Terje Borstad
1972   Sylfidar                                        Birger Haugerud
1973   Pilmin                                          Ole Helgestad
1974   Sirkeline                                      Carl Wollebæk
1975   Donnson                                      Hans Martin Klepaker
1976   Kipmin                                         Carl Wollebæk
1977   Gol Jerk                                      Arvid Søndreli
1978   Norheim Piril                                Kåre E. Jahnsen
1979   Jerksi                                          Martin Skjæveland
1980   Sprintmin                                     Carl Wollebæk
1981   Kinge Balder                                 Gunnar Diskerud
1982   Finstad Per                                   Thor Tholfsen
1983   Stjerne Riga                                  Dagfinn Aarum
1984   Glup                                            Ole L. Engen
1985   Løbergs Troll                                Boye Ølstøren
1986   Slått Pil                                        Asbjørn Mehla
1987   Hafell Kvikken                               Gunnar Eggen
1988   Buås Per                                      Arne Nilsen
1989   Lykkebron                                    Kjell Håkonsen
1990   Lygna Fina                                    Vidar Hop
1991   Slogum Bris                                   Pål Sem
1992   Vital Best                                     Tore Helge Larsen
1993   Torinto                                        Jomar Blekkan
1994   Rigel Jo                                       Jomar Blekkan
1995   Granli Prinsen                               Asbjørn Mehla
1996   Rapp Rigel                                    Tor Wollebæk
1997   Jo Porta                                       Trond Skauen
1998   Lome Elden                                   Vidar Hop
1999   Kjøstad Jo                                    Jomar Blekkan
2000   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla
2001   Alm Rau Jo                                   Jomar Blekkan
2002   Storm Jo                                      Jomar Blekkan
2003   Tegner Eldmar                              Asbjørn Mehla
2004   H.G. Balder                                  Vidar Hop
2005   Åsajerven                                     Tor Wollebæk
2006   Horgen Lotta                                Geir V. Gundersen
2007   Gonagas                                       Dagfinn Aarum
2008   Ridder Prinsen                              Åsbjørn Tengsareid
2009   Horgen Tore                                 Jan Roar Mjølnerød
2010   Dotterud Teddy                            Tom Erik Solberg
2011   Tekno Odin                                   Øystein Tjomsland
2012   Norheim Svenn                              Kjetil Djøseland
2013   Lannem Silje                                 Tor Wollebæk
2014   Smedheim Solan                            Kai Johansen
2015   Ingbest                                         Tom Erik Solberg
2016   Tand Kraft                                     Jan O. Persson

               NORSK TRAV KRITERIUM 
                             (VARMBLODSHESTER)

1933   Gølla Preacher                            J. Galby
1934   Topas                                         Johan Widding
1935   Senator`s Pet                             Magnus Botslangen
1936   Bunter Frisco                              Leif Haslie
1937   Star Druien                                 Magnus Botslangen
1938   Bacchus                                     Kai Eriksen
1939   Mister Odd                                 Jon Espeseth
1940   Rei                                            Jon Espeseth
1941   Odd Druien                                 Halvor Fjelddalen
1942   Juel McElwyn                              Leif Haslie
1943   Star So-Ja                                   Halvor Fjelddalen
1944   Lons Pet                                     Fritz Nilsen
1945   Belle Oxan                                  Thor Tholfsen
1946   Champli                                       Karsten Buer
1947   Laurel Protector                          Nils Buer
1948   Ellen Champlain                            Karsten Buer
1949   Senator Champlain                        Karsten Buer
1950   Sportsmanden                              Kai Eriksen
1951   Earl                                            Johan Olberg
1952   True Lady                                   Wilhelm Brockstedt
1953   Quicksilver                                  Johan Bjerke
1954   Princess Martin                           Karsten Buer
1955   Premier                                      Trygve Diskerud
1956   Volo King                                    Thor Tholfsen
1957   Puck Song                                   Kåre Rastad
1958   Taurin                                        Knut Ulven
1959   Star Protector                            Jon Espeseth
1960   Juniors Express                          Jon Espeseth
1961   Merceno                                     Kai Eriksen
1962   Rogga                                         Trygve Diskerud
1963   Fair Lady                                     Alf Ulven
1964   Baby Song                                   Karsten Buer
1965   Lucky Boy                                   Jon Espeseth
1966   Permita                                       Per Ulven
1967   Prince Royal                                Kåre E. Jahnsen
1968   Tigre Royal R.                              Karsten Buer
1969   Lutz                                            Per Ulven
1970   Sweet Song                                 Johan Cedell
1971   Direktiva                                      Einar Olafsen
1972   Spit En                                        Per Ulven
1973   Prins Janeiro                               Alf Ulven
1974   Safaga Vixi                                   Ulf Thoresen
1975   King Olympic                               Svend Hansen
1976   Volo Dino                                    Eivind Abrahamsen
1977   Frances Puck                              Ulf Thoresen
1978   Volo Frost                                   Martin Austevoll
1979   Miss Marion                                Jan Risa
1980   Cardinal E.                                  Ulf Thoresen
1981   Bull`s Eye                                   Alf Ulven
1982   Superpedro                                Gunnar Eggen
1983   Volo Expert                                 Hans Petter Tholfsen
1984   Bonnie Key                                 Atle Jostein Owren
1985   Master Love                                Tore H. Larsen
1986   Stocking                                     Boye Ølstøren
1987   Siggy Star                                   Gunnar Mehla
1988   Cherie`s Boy                               Gunnar Eggen
1989   Glad Suit                                    Asbjørn Mehla
1990   Shan Rags                                   Noralf Pallin Brækken
1991   Super Dancer                              Leif Gustav Raae
1992   Lamitech Quality                         Atle Hamre
         Supervision (dødt løp)                  Tor Wollebæk
1993   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg
1994   Soir Des Tibur                             Trond Skauen
1995   Gentle Star                                 Gunleif Tollefsen
1996   Sir Volo                                      Hans Petter Tholfsen
1997   Sugarcane Volo                           Hans Petter Tholfsen
1998   Trix Pedro                                  Gunnar Eggen
1999   Scott Springborne                       Bjørn Duestad
2000   Nimbus Goal                                Trond Skauen
2001   Millmaker                                    Lars Anvar Kolle
2002   Hot Chili Pepper                          Frode Hamre
2003   Thai Tanic                                   Vidar Hop
2004   Jetstile                                      Geir V. Gundersen
2005   Mystical News                             Frode Hamre
2006   Tinita Love                                 Geir V. Gundersen
2007   Lucky Buck                                 Vidar Hop
2008   First Eleven L.                             Vidar Hop
2009   Bullchip                                      Vidar Hop
2010   Muscles Wiking B.R.                      Bjørn Goop
2011   Viking Frecel                               Vidar Hop
2012   Amir B.                                       Tor Wollebæk
2013   Papagayo E.                                 Vidar Hop
2014   Undone                                      Johan Herbjørn Undem
2015   El Toro BR                                   Tom Erik Solberg
2016   Shocking Superman                      Bjørn Goop

                   NORTRONIC-LØPET
(Tidl REMA 1000-LØPET. KJØRES UNDER GRAND PRIX HELGEN)

2000   Bebeto                                       Øystein Bjørnstad                                                     2003   Thai Zoot                                   Øystein Tjomsland
2004   Staro United                                Trond Skauen
2005   Staro Va Bene                              Thor Borg
2006   Thai Knock                                   Carlos Søderstrøm
2007   Lucille Bullwinkle                          Stefan Søderkvist
2008   Tycon Boko                                  Jeppe Juel
2009   Navy Seal U.S.                              Bo Westergaard
2010   Glazier`s Ensign                            Steinar Hammersborg
2011   Burmas Yankee                             Hans Chr. Holm
2012   More Than Enough                        Jeppe Juel
2013   Underpaid Hanover                       Vidar Hop
2014   Perfect Tabac                              Geir Vegard Gundersen
2015   Red Team Rex                              Tom Erik Solberg
2016   Juvels Boy                                   M. Larsson

                 OLYMPISK GULLFINALE 

1987   Meadow Roland                           Preben Kjærsgaard
1988   Sugarcane Hanover                      Gunnar Eggen
1989   Lappo Hedevang                          Gunnar Mehla
         Nordli Tina                                  Gunleif Tollefsen
1990   Mr. Moxy                                    Boye Ølstøren

                   OSLO GRAND PRIX 
(INTERNASJONALT INVITASJONSLØP MED GRAND CIRCUIT STATUS)

1966   Scott Protector                          K. Buer
1967   Xanthe                                      Gö. Nordin
1968   Ikke kjørt
1969   Baron Gruff                                Gö. Nordin
1970   Ikke kjørt
1971   Unor                                         L. Axelsson
1972   Noble Action                              S. Nordin
1973   Gaby Bulwark                             S. Nordin
1974   Boett                                        S. Norberg
1975   Hassan Star                                K.P. Dahlström
1976   Grande Frances                          U. Thoresen
1977   Ikke kjørt
1978   Grande Frances                          U. Thoresen
1979   Hillion Brillouard                         P. Allaire
1980   Express Gaxe                              G. Axelryd
1981   Pamir Brodde                             K.E. Nilsson
1982   Zorrino                                      T. Hannè
1983   EO Brunn                                   B.W. Takter
1984   Hickory Almahurst                       U. Nordin
1985   Ogorek                                      M. Roussel
1986   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1987   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1988   Sugarcane Hanover                     G. Eggen
1989   Ourasi                                       M.M. Gougeon
1990   Meadow Roland                          P. Kjærsgaard
1991   Peace Corps                              S.H. Johansson
1992   Sea Cove                                   J. Verbeeck
1993   Nordin Hanover                          O. Goop
1994   Copiad                                      E. Berglöf
1995   Copiad                                      E. Berglöf
1996   Ina Scot                                    H.A. Johansson
1997   Zoogin                                      Å. Svanstedt
1998   Huxtable Hornline                      J. Verbeeck
1999   Ganymede                                 J.P. Dubois
2000   Victory Tilly                               S.H. Johansson
2001   Giant Cat                                  N. Roussel
2002   Brads Photo                               W. Paal
2003   Gidde Palema                             Å. Svanstedt
2004   Gidde Palema                             Å. Svanstedt
2005   Steinlager                                 P.O. Midtfjeld
2006   Mara Bourbon                            E. Adielsson
2007   Super Light                               J. Westholm
2008   L`Amiral Mauzun                        T.L. Beller
2009   Russel November                        H. Langeweg jr.
2010   Lisa America                              J. Kontio
2011   Arch Madness                             B. Goop
2012   Commander Crowe                     Christophe Martens
2013   Sebastian K.                              Åke Svanstedt
2014   Univers de Pan                           Phillipe Daugeard
2015   B.B.S. Sugarlight                         Peter Untersteiner
2016   Nuncio                                      Örjan Kihlström

           OSLO KOMMUNES HOPPELØP
             (KJØRES UNDER GRAND-PRIX HELGEN)

2005   Quickvie G.T.                                Geir Vegard Gundersen
2006   Towanda                                      Hans Chr. Holm
2007   Duchess Of Wishes                        Dagfinn Aarum
2008   Deux                                           Per Oleg Midtfjeld
2009   Le Feu Follet                               Jeppe Juel
2010   Okapi Garbo                                 Eirik Høitomt
2011   M. Baby                                       Knud Mønster
2012   Prada Vang                                   Eirik Høitomt
2013   NewYork Tiffany F.                         Kristian Malmin
2014   Twilight Magic                              Åsbjørn Tengsareid
2015   Dame Alki                                    Hugo Langeweg jr.
2016   Mellby Dashing                             Bjørn Goop

OSLO OG OMLAND HESTEEIERFORENINGS LØP

2010   Langaard Tiril                              Eirik Høitomt
2011   Out Of Nowhere                         Tom Erik Solberg
2012   Tekno Odin                                Øystein Tjomsland

                PER ULVENS ÆRESLØP  
                  (TIDL. BJERKEBANENS STAYERLØP)

1972   Seven Song                                 K. Buer
1973   Leo Royal                                   U. Thoresen
1974   Annika Harvester                         G. Diskerud
1975   President Limit                           A. Sem
1976   Silk Stroke                                  T. Tholfsen
1977   Garfunkle                                   J. Risa
1978   Earthas Spin                               G. Eggen
1979   Mamie`s Boy                              U. Thoresen
1980   Beautiful Shot                            P. Ulven
1981   King Cannes                               G. Eggen
1982   Hege Bulwark                             S. Holm
1983   Bellini                                       O.J. Fallet
1984   Speedy Scotch                           U. Thoresen
1985   Ginny Vixy                                 C. Antonsen
1986   May Shatter                              J.E. Halvardsson
1987   Grev Henrik                               G. Eggen
1988   Jenna                                       S. Hammersborg
1989   Løjtnant Sim                              R. Wiig
1990   Popp Ranger                              P. Glittum
1991   Popp Ranger                              P. Glittum
1992   Tommy Suit                                G. Eggen
1993   Tommy Suit                                G. Eggen
1994   Amy Proline                               D. Aarum
1995   Mr. Pep                                     F. Fladen
1996   Tommy Suit                                G. Eggen
1997   Akropolis                                   S.J. Røste
1998   Shocking Steel                           H.P. Tholfsen
1999   Magic Win                                  V. Hop
2000   For Ladies Only                          C. Antonsen
2001   Rainbow Passion                          A. Mehla
2002   Sebastian S.S.                            E. Høitomt
2003   Cashprovider L.                          P.O. Midtfjeld
2004   Lighthouse San                           T. Borg
2005   Night Rambler                            H.C. Holm
2006   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2007   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2008   Auro News                                 C. Antonsen
2009   Tinita Love                                G.V. Gundersen
2010   Last Man Standing                      Steen Juul
2011   Malcyon Magic                           Eirik Høitomt
2012   Support Vacation                        Svein Ove Wassberg
2013   Vasadu                                      Svein Ove Wassberg
2014   Laughing Stock                           Eirik Høitomt
2015   Punktum Skalflex                       Kai Johansen
2016   Tooltime                                   Tom Erik Solberg

          SIGVART PETERSENS ÆRESLØP 

2000   Baron Frontline                            P. Johansen
2001   Backstreet Chief                          V. Hop
2002   Rantanas Crown                           K. Friborg
2003   Felix Kanon                                 J. Juel
2004   Tib Crown                                   E. Høitomt
2005   Overdraft                                    F. Fladen
2006   Overdraft                                   O. Mikkelborg
2007   Lill Adolf                                     P.O. Midtfjeld
2008   Lill Adolf                                     P.O. Midtfjeld
2009   Norvelous News                           O. Mikkelborg
2010   Atlantic Ås                                  Bo Westergaard
2011   Beat The Wiz                               Arild Eggen
2012   Pingus Vang                                 Flemming Jensen
2013   Pine News                                   Gunnar Austevoll
2014   International Lover                       Lars Anvar Kolle
2015   Relight My Fire                            Geir Mikkelsen
2016   Mymanyyouare                             Cato Antonsen

                   SPENTERS ÆRESLØP 

1986   Ulunda                                       Mats Andersson
1987   Lappdon                                     Gunnar Mehla
1988   Granli Bausen                              Asbjørn Mehla
1989   Alm Hellin                                   Vidar Hop
1990   Vardsi                                        Dagfinn Murud
1991   Bork Rigel                                   Jomar Blekkan
1992   Dalsvinn                                      Asbjørn Mehla
1993   Hvatt Djerven                              Per M. Hvattum
1994   Spang Best                                  Tor Wollebæk
1995   Lykke Gutten                               Erik Killingmo
1996   Rapp Rigel                                   Tor Wollebæk
1997   Mentor Molyn                               Dagfinn Aarum
1998   Lome Elden                                  Vidar Hop
1999   Sjefen                                         Rune Wiig
2000   Indregaards Gutten                       Rune Wiig
2001   Alm Rau Jo                                  Jomar Blekkan
2002   Storm Jo                                     Jomar Blekkan
2003   Spiker                                         Rune Wiig
2004   Mørtvedt Jerkeld                         Asbjørn Mehla
2005   Perle Syl                                     Øyvind Hegdal
2006   Trø Faks                                      Rune Wiig
2007   Bjørkespik                                   Geir Gudmestad
2008   Horgen Anna                                Andrè Henning Stensen
2009   Lienpilen                                     Vidar Hop
2010   Brenne Vinni                                Geir V. Gundersen
2011   Tekno Odin                                  Øystein Tjomsland
2012   Norheim Svenn                             Kjetil Djøseland
2013   Art Vinterfari                               Gunnar Austevoll
2014   Ikke kjørt
2015   Galileo                                        Geir Flåten
2016   Ådne Odin                                   Kai Johansen

                     STENA LINE-LØPET 
                         (Tidl. NORSK RIKSTOTOS LØP)

2011   Zico H. Limburgia                          Herman R. Tvedt
2012   Angel Of Postman                          Bjørn Goop
2013   Please Perfect                              Thomas Uhrberg

                    STRÅLFORS LØPET 

2004   Joe Kongshøj                              Knud Mønster
2005   To Be Sir                                    Björn Goop
2006   Classic Grand Cru                        Steen Juul
2007   Infatti November                         Erik Adielsson
2008   Discovery Håleryd                        Björn Goop
2009   Commanding View                        Pekka Korpi
2010   Dressedforsuccess                        Hans Petter Tholfsen
2011   Overtop Kronos                            Lutfi Kolgjini
2012   Hundredandfiftyg`s                      Frode Hamre
2013   Rori Axe                                     Joseph Verbeeck
2014   Nelson Nora                                Bo Westergaard
2015   Emmett Brown                            Erik Adielsson
2016   Good`s of Norway                        Flemming Jensen

                   TELETOPIA LØPET
(KJØRES PÅ LØRDAGEN UNDER OSLO GRAND PRIX-HELGEN. TIDL.
TRIVSELHUS-LØPET)

2005   Gatemouth Brown                        Geir Vegard Gundersen
2006   Hero Line                                    Knud Mønster
2007   Kejser K.D.                                  Åsbjørn Tengsareid
2008   Cream of Arnie                             Frode Hamre
2009   Inspector Barnaby                        Frode Hamre
2010   Federer                                      Vidar Hop
2011   Ardi Boko                                    Hugo Langeweg jr.
2012   Alamo Boko                                  Tom Erik Solberg
2013   Just Livin My Life                          Vidar Hop

             TH. GJØLSTADS MINNELØP 

1949   Steggjar                                      Trygve Diskerud
1950   Jussi                                           Kåre Kristiansen
1951   Løverapp                                     Johan Cedell
1952   Linja                                           Kåre Kristiansen
1953   Granstypa                                    Tron Klæstad
1954   Dally Bausen                                 Kåre Solberg
1955   Petter Tidemand                           Håkon Holm
1956   Janka                                          Per Ulven
1957   Jahn Sjur                                     Trygve Diskerud
1958   Sølvhjelma                                    Johan Cedell
1959   Kongsvinger Atlas                          Karl Fr. Oustad
1960   Nilen                                           Reidar Olsen
1961   Dally Prinsen                                Per Rakkestad
1962   Stensil                                        Gunnar E. Bøhren
1963   Årnsethblesen                              Ingulf Marthinsen
1964   Løve Vesla                                   Reidar Olsen
1965   Norspent                                     Torolf Nordby
1966   Valevinn                                       Per Ulven
1967   Jahn Tor                                      Karsten Buer
1968   Nic                                             Terje Borstad
1969   Tofte Vira                                    Aasmund Ottersen
1970   Brage                                          John Torp
1971   Frk. Judy                                     Per Ulven
1972   Wenche Sjur                                Halvor Bøe Langaard
1973   Elmine                                         Terje Dahl
1974   Ray                                             Gunnar Diskerud
1975   Remi                                           Ulf Thoresen
1976   Kipmin                                         Tor Wollebæk
1977   Selmann                                       Carl Wollebæk
1978   Kinge Stjernen                              Gunnar Diskerud
1979   Skogli May                                    Ole Østby
1980   Spikdona                                      Gunnar Eggen
1981   Kinge Balder                                 Gunnar Diskerud
1982   Lyngsvarten                                  Benn Orre
1983   Mørtvedt Alma                              Ulf Thoresen
1984   Glup                                            Ole L. Engen
1985   Lund Jerker                                 Gunnar Eggen
1986   Trons Trollmin                               Egil Flenes
1987   Lappdon                                       Asbjørn Mehla
1988   Atom Vinter                                  Arve G. Blihovde
1989   Piril Friggen                                  Roy Gjølberg
1990   Buaas Stjerna                                Arne Nilsen
1991   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan
1992   Polar Troll                                    Cato Antonsen
1993   Leik Kvik                                       Hans Petter Tholfsen
1994   Spang Best                                   Tor Wollebæk
1995   Lykke Gutten                                Erik Killingmo
1996   Røder                                          Jomar Blekkan
1997   Greison                                        Asbjørn Mehla
1998   Lome Elden                                   Vidar Hop
1999   Mai Lotta                                      Geir V. Gundersen
2000   Bol Elden                                      Asbjørn Mehla
2001   Alm Rau Jo                                    Jomar Blekkan
2002   Frigg Mollyn                                  Trond Skauen
2003   Millex                                           Trond Skauen
2004   Vita Vinna                                     Eirik Høitomt
2005   Moe Brage                                     Asbjørn Mehla
2006   Skibber                                         Asbjørn Mehla
2007   Landås Becca                                 Kai Johansen
2008   Bork Odin                                      Tom Erik Solberg
2009   Stiv Kuling                                     Eivind Gravdal
2010   Ikke kjørt
2011   Dragon                                          Tom Erik Solberg
2012   Våler Oda                                      Cato Antonsen
2013   Lannem Silje                                  Tor Wollebæk
2014   Lille Eline                                      Eirik Høitomt
2015   Tem Mixi                                       Tom Erik Solberg

            TRENERFORENINGENS LØP
(VANDREPOKAL I SØLV SOM TILFALLER KUSKEN. MÅ VINNES
3 GANGER FOR Å FÅES TIL ODEL OG EIE. LØPET KJØRES I 
FORBINDELSE MED KLASSELØPSHELGEN)

1987   Trond Johansen
1988   Knut Endre Lie
1989   Gunnar Mehla
1990   Hans Petter Tholfsen
1991   Øyvind Hauge
1992   Jens Heia
1993   Hans Petter Tholfsen
1994   Jomar Blekkan
1995   Thor Borg
1996   Tor Wollebæk
1997   Frode Fladen
1998   Eirik Høitomt
1999   Hans Petter Tholfsen
2000   Odd Storetvedt
2001   Atle Hamre
2002   Hans Chr. Holm
2003   Jomar Blekkan
2004   Lars Anvar Kolle
2005   Knut Endre Lie
2006   Atle Hamre
2007   Frode Hamre
2008   Tom Erik Solberg
2009   Olav Mikkelborg
2010   Kai Johansen
2011   Kristian Brenne
2012   Pål Buer (Northern Casino)
2013   Thor Borg (Touched By Lindy)
2014   Vidar Hop (Cosmic B.T.)

                     TRYGDEKANNA 
          (TRAVSPORTENS GJENSIDIGE TRYGDEKASSE)

1962   Finess Song                                  J. Cedell
         Mjøs Prins                                    I. Gamme
1963   Foxtrot                                        C. Wollebæk
         Giljeperla                                     P. Ulven
1964   Marinus                                       J. Schou
1965   ?
1966   Bell Song                                      C. Wollebæk
         Grans Ternar                                T. Klæstad
1967   Lyn Ståle                                      P. Ulven
1968   ?
1969   Frigge                                          T. Tholfsen
1970   ?
1971   ?
1972   Snow Hill                                      P. Ulven

           TRYGVE DISKERUDS MINNELØP 

1982   Hedalsokka                                 Gunnar Eggen
1983   Gyldenfly                                    Ulf Thoresen
1984   Lyngsvarten                                Tore H. Larsen
1985   Rappvar                                      Egil Flenes
1986   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1987   Ilmin                                           Dagfinn Aarum
1988   Slått Pil                                       Asbjørn Mehla
1989   Salsnes Troll                                Boye Ølstøren
1990   Atom Vinter                                 Hans P. Tholfsen
1991   Bayison                                       Cato Antonsen
1992   Stabb Best                                   Hans P. Tholfsen
1993   Skjoldsvarten                               Asbjørn Austevoll jr.
1994   Buås Svarten                                Jomar Blekkan
1995   Pajaprins                                     Tor Wollebæk
         Thuli Elden (dødt løp)                    Andrè H. Stensen
1996   Metsgar                                       Rune Wiig
1997   Sagi Knut                                     Per Arvid Erga
1998   Spikeld                                        Rune Wiig
1999   Mjølner Troll                               Jan Roar Mjølnerød
2000   Lome Elden                                  Vidar Hop
2001   Eldmar                                        Noralf Pallin Brækken
2002   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla
2003   Ylvar                                           Vidar Hop
2004   Sleipner Tor                                 Petter Glittum
2005   Åkre Lurifax                                 Jan-Olov Persson
2006   Pave Eldmina                                Olav Mikkelborg
2007   Slått Eld                                      Jomar Blekkan
2008   Tangen Scott                                Vidar Hop
2009   Mørtvedt Jerkeld                          Gunnar Austevoll    
2010   Briskebyrappa                               Olav Mikkelborg     
2011   Moe Brage                                    Eirik Høitomt   
2012   Lome Mix                                     Dagfinn Aarum
2013   Tekno Odin                                   Øystein Tjomsland
2014   Fetter`n T.G.                                Geir Vegard Gundersen
2015   Odd Herakles                                Adrian Solberg Akselsen
2016   Tekno Odin                                   Øystein Tjomsland

       TRØSTELØP - NORSK TRAV DERBY 

1987   Mr. Texen                                  P. Glittum
         Dale Baus                                   J. Torp
1988   Damons Song F.                           U. Thoresen
1989   Noble Exelent                             B. garberg
         Jellestadkongen                          H.P. Tholfsen
1990   Estina Champion                          G. Eggen
         Link Per                                     A. Mehla
1991   Proper Crown                             O. Mikkelborg
1992   General Sherman                         E. Kristiansen
         Vika Vinn                                    A.J. Owren
1993   Joy The West                              F. Fladen
         Vibergs Tex                                 K.B. Wetten
1994   Dixieland                                    G. Eggen
         Ator                                          J. Stillerud
1995   Gascoigne                                  J. Blekkan
         Nordli Svarten                             E. Høitomt
1996   XL                                             P. Glittum
         Juniver                                      M. Helland
1997   Songcan`s Fellow                        T. Skauen
         Tom Sannar                                T. Erga
1998   Gourmand                                  P.O. Midtfjeld
         Trø Vinter                                  T. Borg
1999   Barrakuda S.                               O. Mæland
         Jima                                          O. Mikkelborg

         TRØSTELØP - NORSK TRAV DERBY
                             (HOPPETRØSTEN)

1988   Spenda Bones                             R. Wiig
1989   Cristy Ekegård                             C. Antonsen
         Bolblesa                                     A. Ødegaard
1990   Tough Tee                                  D. Aarum
         Rappkora                                    T. Wollebæk
1991   Terra Tee                                   D. Aarum
1992   Klondike                                     T. Wollebæk
         Hovssokka                                   T. Wollebæk
1993   Shangri                                       A. Hamre
         Tranmælspila                               J. Blekkan
1994   Gunslinger Lady                           A.H. Stensen
         Fraun Stine                                 T. Dahl
1995   Shaolin G.N.                                V. Hop
         Reitlin                                        G. Eggen
1996   Kristell Pedro                              T. Skauen
         Golde                                         J. Torp
1997   Westside Girl                               H.C. Holm
         Uldina                                        Ø. Austevoll
1998   Lady J.R.                                     F. Fladen
         Stjernesiri                                   E. Kristiansen

      TRØSTELØP - NORSK TRAV KRITERIUM 

1987   Ambitious                                    A.J. Owren
         Jerkano                                      H.P. Tholfsen
1988   Speedy Gogg                               P.A. Erga
1989   Ikke kjørt
1990   Juli Boy                                      T. Wollebæk
1991   Topscore                                    F. Fladen
1992   Laddie Firefarm                            H.P. Tholfsen
1993   Farm Prince                                T. Skauen
1994   Yankee Pitt                                 G. Eggen
1995   Super Sund                                 G. Mehla
1996   Schumacher                                B. Garberg
         Jahn Hamrar                                E. Kristiansen
1997   Astro La Vie                                V. Hop
         Eng Svarten                                 T. Wollebæk
1998   Yankee Boss                                G. Eggen
         Buås Elden                                  D. Aarum

      TRØSTELØP - NORSK TRAV KRITERIUM  
                              (HOPPETRØSTEN)

1987   Spenda Bones                             R. Wiig
         Alta                                           D. Aarum
1988   Noble Day                                   H.P. Tholfsen
1989   Ikke kjørt
1990   Jannike Ekegård                          P.L. Nilsen
1991   Tomina Sandy                             H.P. Iversen
1992   Won Eleven L.                            G. Eggen
1993   Gunslinger Lady                          O. Mikkelborg
1994   Nette Coal                                 A. Mehla
1995   Say Norva                                   O. Wassberg
1996   Westside Girl                              J.R. Aune
         Dollyraua                                   T. Witberg
1997   Millie Pedro                               T. Wollebæk
         Horgen Vinnie                            A.H. Stensen
1998   Gunny Elling                               L.G. Raae
         Riska Lill                                    G. Tollefsen

                   VG`S V75-MESTER

2008   Sindar                                       Gunnar Austevoll
2009   Sindar                                       Asbjørn Mehla
2010   Skauga Tor                                 Kai Johansen
2011   Tranmælsgutt                             Gunnar Austevoll
2012   Børke Luna                                Øystein Tjomsland
2013   King Creole E.P.                          Olav Mikkelborg
2014   Wy Fi                                         Lars Anvar Kolle

                  VINVARAS ÆRESLØP 

1986   Sølv Don                                     Ulf Thoresen
1987   Åsrapp                                       Åge Skjold
1988   Almagutten                                 Jan-Olov Persson
1989   Atom Vinter                                Arve G. Blihovde
1990   Bayison                                      Cato Antonsen
1991   Kals Morte                                  Dagfinn Aarum
1992   Indregaards Stjerna                      Gunnar Eggen
1993   Tranmælspila                               Jomar Blekkan
1994   Hvatt Djerven                              Per M. Hvattum
1995   Spang Best                                  Tor Wollebæk
1996   Golde                                         John Torp
1997   Barka Amal                                  Asbjørn Mehla
1998   Eng Svarten                                 Tor Wollebæk
1999   Ara Svarten                                 Jomar Blekkan
2000   Sjefen                                        Rune Wiig
2001   Moe Odin                                    Asbjørn Mehla
2002   Gislum                                        Hans P. Tholfsen
2003   Lin Svarten                                  Espen A. Schem
2004   Bles Høvding                                Cato Antonsen
2005   Alm Pila                                      Olav Mikkelborg
2006   Lannem Janna                             Tor Wollebæk
2007   Runa Mi                                      Lars Anvar Kolle
2008   Tina Mi                                       Arne Nilsen
2009   Astra R.B.                                   Gunnar Austevoll
2010   Pave Eldvira                                 Per Oleg Midtfjeld
2011   Asteria                                       Kristian Bjørnerød
2012   S.T.C.C. Faksa                              Lars Anvar Kolle
2013   Lome Oda                                   Vidar Hop
2014   Lyn Rappa                                   Vidar Hop
2015   Lille Eline                                   Åsbjørn Tengsareid
2016   Karmland Siv                               Svein Ove Wassberg

                      WABA LØPET
     (KJØRES LØRDAGEN UNDER GRAND PRIX HELGEN)

2005   Trø Stein                                    Lars Anvar Kolle
2006   Silvergutten                                Andrè H. Stensen
2007   Neslands Loke                             Asbjørn Mehla
2008   Kings Centaurus                          Olav Mikkelborg
2009   Mangetout                                 Jeppe Juel
2010   Goldomaster                               Dagfinn Aarum
2011   Pebbe Simoni                              Thor Borg
2012   Crab Shack                                 Svein Ove Wassberg
2013   Global Oracle                              Ole Henrik F. Olsen
2014   Peel and Stick                             Marius Høitomt
         Hamilton As                                 Hans Jørgen Eggen
2015   Denise F. Boko                             Frode Hamre

KUSKECHAMPIONATENE PÅ BJERKE TRAVBANE:

Trenere:
1928   Magnus Botslangen                       22 seire
1929   Magnus Botslangen                       41 seire
1930   Magnus Botslangen                       29 seire
1931   Magnus Botslangen                       37 seire
1932   Erik Garberg                                25 seire
1933   Magnus Botslangen                       38 seire
1934   Magnus Botslangen                       25 seire
1935   Magnus Botslangen                       39 seire
1936   Magnus Botslangen                       41 seire
1937   Erik Garberg                                52 seire
1938   Erik Garberg                                41 seire
1939   Erik Garberg                                37 seire
1940   Jon Espeseth                               32 seire
1941   Trygve Diskerud                           35 seire
1942   Jon Espeseth                               30 seire
1943   Erik Garberg                                35 seire
1944   Trygve Diskerud                           30 seire
1945   Trygve Diskerud                           23 seire
1946   Trygve Diskerud                           72 seire
1947   Trygve Diskerud                           70 seire
1948   Trygve Diskerud                           46 seire
1949   Trygve Diskerud                           54 seire
1950   Karsten Buer                               41,5 seire
1951   Trygve Diskerud                           63 seire
1952   Trygve Diskerud                           56,5 seire
1953   Trygve Diskerud                           69 seire
1954   Trygve Diskerud                           67 seire
1955   Karsten Buer                               76 seire
1956   Trygve Diskerud                           58 seire
1957   Karsten Buer                               64 seire
1958   Trygve Diskerud                           68 seire
1959   Karsten Buer                               79 seire
1960   Karsten Buer                               69 seire
1961   Karsten Buer                               80 seire
1962   Karsten Buer                               86,5 seire
1963   Karsten Buer                               73 seire
1964   Karsten Buer                               91 seire
1965   Karsten Buer                               75 seire
1966   Karsten Buer                               70 seire
1967   Karsten Buer                               86 seire
1968   Karsten Buer                               93 seire
1969   Karsten Buer                               84 seire
1970   Karsten Buer                              106 seire
1971   Karsten Buer                               57 seire
1972   Per Ulven                                    78 seire
1973   Per Ulven                                    83 seire
1974   Ulf Thoresen                              102 seire
1975   Ulf Thoresen                               88 seire
1976   Ulf Thoresen                               99 seire
1977   Ulf Thoresen                              103 seire
1978   Ulf Thoresen                               85 seire
1979   Ulf Thoresen                               97 seire
1980   Ulf Thoresen                              104 seire
1981   Gunnar Eggen                              57 seire
1982   Gunnar Eggen                              62 seire
1983   Gunnar Eggen                              71 seire
1984   Gunnar Eggen                              66 seire
1985   Gunnar Eggen                              61 seire
1986   Gunnar Eggen                              74 seire
1987   Gunnar Eggen                              90 seire
1988   Gunnar Eggen                              77 seire
1989   Gunnar Eggen                              85 seire
1990   Gunnar Eggen                             101 seire
1991   Gunnar Eggen                              82 seire
1992   Gunnar Eggen                             108 seire
1993   Gunnar Eggen                              92 seire
1994   Gunnar Eggen                              68 seire
1995   Gunnar Eggen                              77 seire
1996   Gunnar Eggen                              73 seire
1997   Gunnar Eggen                              70 seire
1998   Gunnar Eggen                              72 seire
1999   Olav Mikkelborg                           60 seire
2000   Gunnar Eggen                              47 seire
2001   Gunnar Eggen                              55 seire
2002   Olav Mikkelborg                           49 seire
2003   Olav Mikkelborg                           56 seire
2004   Olav Mikkelborg                           61 seire
2005   Olav Mikkelborg                           56 seire
2006   Geir Vegard Gundersen                 61 seire
2007   Geir Vegard Gundersen                 69 seire
2008   Vidar Hop                                    53 seire
2009   Geir Vegard Gundersen                 49 seire
2010   Eirik Høitomt                               58 seire
2011   Lars Anvar Kolle                           63 seire
2012   Tom Erik Solberg                          64 seire
2013   Vidar Hop                                    86 seire
2014   Eirik Høitomt                               62 seire
2015   Eirik Høitomt                               64 seire
2016   Eirik Høitomt                               73 seire

Amatører:
1931   Sigurd Sundby                              12 seire
1932   Kai Eriksen                                   14 seire
1933   Kai Eriksen                                   10 seire
1934   Kai Eriksen                                   21 seire
1935   Ikke kåret
1936   H. Gullerud                                   7 seire
1937   Th. Gjølstad                                  6 seire
1938   J. Bråtnes                                     6 seire
1939   Ikke kåret
1940   S. Sønstegård / A. Sannes                4 seire
1941   S. Sønstegård                                 7 seire
1942   Jens Eng                                       2 seire
1943   Frode Skaugen / M. Woxen              3 seire
1944   Fritz Nilsen                                    3 seire
1945   Håkon Holm                                   6 seire
1946   Håkon Holm                                  12 seire
1947   Håkon Holm                                   8 seire
1948   Håkon Holm                                  12 seire
1949   Fritz Nilsen                                    6 seire
1950   Håkon Holm                                   9 seire
1951   Fritz Nilsen                                    9 seire
1952   Tron Klæstad                                12 seire
1953   Tron Klæstad                                17 seire
1954   Lars Gjersøyen                              13 seire
1955   Lars Gjersøyen                              10 seire
1956   Kåre Solberg                                  9 seire
1957   Carl Wollebæk                                8 seire
1958   Egil Bingslin                                    5 seire
1959   Ketil Askildt                                    9 seire
1960   Trygve Dybdahl                               8 seire
1961   Trygve Dybdahl                               8,5 seire
1962   Trygve Dybdahl                              12 seire
1963   Martin Hoel                                  14 seire
1964   Jahn Schou                                  12 seire
1965   Ole Helgestad                               14 seire
1966   Terje Borstad                                 9 seire
1967   Terje Borstad                               13 seire
1968   Bjøen Humborstad                         12 seire
1969   Terje Borstad                                 8 seire
1970   Trygve Dybdahl                               6 seire
1971   Terje Borstad                               12 seire
1972   Egil Bingslin                                    6 seire
1973   Hans M. Klepaker                          11 seire
1974   Olav Eriksen                                   6 seire
1975   Reidun Dybdahl                               5 seire
1976   Jahn Schou                                   10 seire
1977   Jahn Schou                                    8 seire
1978   Terje Borstad                                 6 seire
1979   Ragnar Prestby                               5 seire
1980   Bjørn Svenkerud                            10 seire
1981   Hans Hauer                                     6 seire
1982   Svein Dyrhoff                                   8 seire
1983   Svein Dyrhoff                                  4 seire
1984   Lennart K. Eriksson                          6 seire
1985   Tore Witberg                                  6 seire
1986   Per M. Hvattum                               6 seire
1987   Henrik Kulblik                                  5 seire
1988   Leif Dybdahl                                    7 seire
1989   Sigurd Helmen                                 7 seire
1990   Per M. Hvattum                               9 seire
1991   Arve Gudbrand Blihovde                   9 seire
1992   Jan Roar Mjølnerød                         9 seire
1993   Jan Roar Mjølnerød                        12 seire
1994   Jan Roar Mjølnerød                         6 seire
1995   Nils Olav Holm                                8 seire
1996   Terje Dahl                                      6 seire
1997   Nils Olav Holm                                6 seire
1998   Morten M. Ottersen                         6 seire
1999   Morten M. Ottersen                         8 seire
2000   Morten M. Ottersen                         8 seire
2001   Morten M. Ottersen                         7 seire
2002   Morten M. Ottersen                         9 seire
2003   Morten M. Ottersen                        12 seire
2004   Henrik Kulblik                                 5 seire
2005   Truls Desserud                                5 seire
2006   Bjørn Steinseth                               4 seire
2007   Bjørn Steinseth                               6 seire
2008   Robert Kruse                                  3 seire
2009   Truls Desserud                                3 seire
2010   Robert Kruse                                  5 seire
2011   Nils Olav Holm                                3 seire
2012   Nils Olav Holm                                4 seire
2013   Jørn Morten Kvikstad                       6 seire
2014   Jørn Morten Kvikstad                       5 seire
2015   Erlend Rennesvik                           19 seire
2016   Erlend Rennesvik                             9 seire

Stallansatte/Profesjonelle:
1931   Hans Hasle                                     4 seire
1932   Hans Hasle                                     9 seire
1933   Hans Hasle                                    20 seire
1934   H. Vold                                          7 seire
1935   Hans Hasle                                     6 seire
1936   H. Vold                                          4 seire
1937   Hans Hasle                                     4 seire
1938   Hans Hasle                                     7 seire
1939   Hans Hasle                                    10 seire
1940   Knut Ulven                                    12 seire
1941   Martin Klepaker                              2 seire
1942   Jørgen Rakkestad                            7 seire
1943   Hans Hasle                                     3 seire
1944   Hans Hasle                                     2 seire
1945   Osvald Olsen                                  4 seire
1946   Osvald Olsen                                  8 seire
1947   Osvald Olsen                                 10 seire
1948   Alf Ulven                                      10 seire
1949   Erik Garberg jr.                              4 seire
1950   Per Rakkestad                                8 seire
1951   Peder Haslie                                 16 seire
1952   Kåre Ruud                                    15 seire
1953   Reidar Olsen                                   9 seire
1954   Peder Haslie                                 14 seire
1955   Peder Haslie                                   7 seire
1956   Peder Haslie                                 11 seire
1957   Erik Bingslin                                   5 seire
1958   Leif Kåre Jahnsen                           2 seire
1959   Gunnar Diskerud                             6 seire
1960   Gunnar Diskerud                            10 seire
1961   Gunnar Diskerud                            17 seire
1962   John Torp                                      4,5 seire
1963   Bjørn Eriksen                                  2 seire
1964   Martin Hoel                                   15 seire
1965   Martin Hoel                                   15 seire
1966   Martin Hoel                                   15,5 seire
1967   Martin Hoel                                   11 seire
1968   Hans Johan Olsen                            6 seire
1969   Per Henriksen                                 7 seire
1970   Gunnar Eggen                                 8 seire
1971   Hans Petter Tholfsen                     16 seire
1972   Hans Petter Tholfsen                     10 seire
1973   Tor Wollebæk                                15 seire
1974   Nils Åge Østby                                 4 seire
1975   Nils Åge Østby                                 5 seire
1976   Nils Åge Østby                               10 seire
1977   Nils Åge Østby                               12 seire
1978   Nils Åge Østby                                 6 seire
1979   Nils Åge Østby                                 7 seire
1980   Dagfinn Aarum                                 8 seire
1981   Cato Antonsen                                9 seire
1982   Dagfinn Aarum                               18 seire
1983   Frode Hansen                                 5 seire
1984   Frode Hansen                                 6 seire
1985   Per Oleg Midtfjeld                           9 seire
1986   Per Oleg Midtfjeld                         12 seire
1987   Per Oleg Midtfjeld                         14 seire
1988   Olav Mikkelborg                             17 seire
1989   Andrè H. Stensen                           12 seire
1990   Andrè H. Stensen                           14 seire
1991   Andrè H. Stensen                           18 seire
1992   Leif Gustav Raae                              6 seire
1993   Leif Gustav Raae                             11 seire
1994   Andrè H. Stensen                           29 seire
1995   Andrè H. Stensen                           23 seire
1996   Andrè H. Stensen                           25 seire
1997   Lars Anvar Kolle                             20 seire
1998   Lars Anvar Kolle                             20 seire
1999   Geir Vegard Gundersen                   17 seire
2000   Geir Vegard Gundersen                   33 seire
2001   Geir Vegard Gundersen                   39 seire
2002   Frode Hamre                                  20 seire
2003   Frode Hamre                                  32 seire
2004   Frode Hamre                                  21 seire
2005   Frode Hamre                                  32 seire
2006   Kristian Malmin                               13 seire
2007   Kristian Malmin                               19 seire
2008   Kristian Malmin                               23 seire
2009   Kristian Malmin                               20 seire
2010   Ole Johan Østre                              13 seire     
2011   Ole Johan Østre                              10 seire
2012   Hans Wilhelm Storås                        11 seire
2013   Marius Høitomt                                 8 seire
2014   Marius Høitomt                               14 seire
2015   Magnus Teien Gundersen                 13 seire
2016   Magnus Teien Gundersen                 19 seire

Travryttere (montè):
2001   Tone Marie Holtung                           6 seire
2002   Liv Pedersen                                    3 seire
2003   Liv Pedersen                                    6 seire
2004   Liv Pedersen                                    8 seire
2005   Liv Pedersen                                    8 seire
2006   Liv Pedersen                                    6 seire
2007   Liv Pedersen                                    5 seire
2008   Liv Pedersen                                    6 seire
2009   Hanne Borgli                                    6 seire
2010   Kristine Kvasnes                               6 seire
2011   Siv Emilie Løvvold                              5 seire
2012   Siv Emilie Løvvold                            11 seire
2013   Siv Emilie Løvvold                              9 seire
2014   Kristine Kvasnes                               7 seire
2015   Siv Emilie Løvvold                              7 seire
2016   Kristine Kvasnes                               8 seire

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

25.08 | 22:11

hester travere varmblods kaldblods

...
12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE