Tidligere vinnere av ulike storløp på Forus Travbane

Forus Travbane er Norges eldste travbane hvor det fremdeles kjøres travløp. Den aller første travkjøringen på banen fant sted den 6. juni 1920. Banen gikk gjennom en kraftig modernisering i 1985 og har siden vært kjent som den raskeste travbanen i Norge.

Banen ligger meget sentralt til så og si midt mellom Stavanger og Sandnes og bare 10 minutter unna flyplassen.

Besøksadressen til banen er: Bjødnabeen 7, 4033 Stavanger
Tlf.: 51 81 19 50
www.forus-travbane.no

           ADOLF IDSØES ÆRESLØP

1983   Korbest                                  K.T. Gundersen
1984   Pål Best                                  E. Flenes
1985   Sady                                       A. Øksnevad
1986   Sady                                       A. Øksnevad
1987   Alm Svarten                             M. Austevoll
1988   Alm Svarten                             P.A. Erga              
1989   Atom Vinter                            A.G. Blihovde                   
1990   Atom Vinter                            A.G. Blihovde
1991   Atom Vinter                            A.G. Blihovde                    
1992   Atom Vinter                            A.G. Blihovde          
1993   Alm Svarten                             A. Solhus
1994   Neslin                                     G. Gudmestad
1995   Bork Rigel                               J. Blekkan
1996   Metsgar                                  R. Wiig
1997   Ulfrigg                                    A. Austevoll jr.
1998   Spikeld                                   R. Wiig
1999   Nesbrit                                   L. Høgemark
2000   Peterka                                  Ø. Tjomsland
2001   Høgda Vinn                             G.V. Gundersen
2002   Granly Rigel                            R. Wiig
2003   Vinning Kos                             R. Wiig
2004   Frøyu Soten                            E.A. Schem
2005   Spikeld                                   R. Wiig
2006   Røste Bo                                A. Mehla
2007   Moe Odin                               A. Mehla
2008   Neslands Loke                         Å. Tengsareid
2009   Amor Even                               P.O. Midtfjeld
2010   Stjernelyn                               A.H. Stensen
2011   Skibber                                   Stian Eilefsen
2012   Kasper Mollyn                          Kristian Malmin
2013   Dag                                        Ole Johan Østre
2014   Sordo                                     Svein Ove Wassberg
2015   Vertigo Bjørn                           Rune Wiig
2016   Tekno Odin                             Øystein Tjomsland

              DIPLOM-IS POKALEN                 

1969   Jahnmin                                     G. Mehla
1970   Stuttlanda                                  O.M. Skjæveland
1971   Jussi Terna                                 M. Austevoll
1972   Tori Dokka                                  R.M. Skjæveland
1973   Spenda Girl                                 Torgeir Gudmestad
1974   Sentan                                       K. Håkonsen
1975   Flickina                                      K. Sele'
1976   Salvino                                       K.T. Gundersen
1977   Jær Garcia                                 K. Håkonsen
1978   Dale Viltra                                  J.E. Slethei
1979   L Bee                                        M. Helland
1980   Henny Song                                O.M. Rygh
1981   Boreas                                       K. Håkonsen
1982   Omega                                       M. Skjæveland

                  DOMUSPOKALEN

1972   Årsborken                                  K. Håkonsen
1973   Mirlan                                       G. Tollefsen
1974   Sheiken                                     B.T. Auklend
1975   Spenda Girl                                T. Gudmestad
1976   Hebe                                         F. Fladen
1977   Dean Will                                   O.J. Hareland
1978   Doniblæsa                                  T. Gudmestad
1979   Jærlin                                       T.T. Gudmestad
1980   Øybuprinsen                              O. Mæland
1981   Anette Ekegård                          G. Tollefsen
1982   Grans Ina                                   G. Mehla

                  FORD POKALEN

1971   Fine                                           B.T. Auklend
1972   Geni                                          J. Blom
1973   Mona Iskov                                  S. Bollestad
1974   Mannix                                       J. Lea
1975   Sheiken                                      B.T. Auklend
1976   Rozwega                                     R. Vognsen
1977   Proud Prince                               F. Marthinsen
1978   Hunter Håleryd                            G. Mehla
1979   Walter Lindegård                         G. Mehla
1980   Festus                                        A. Østvold
1981   Lady Fairbanks                             O. Mæland
1982   O`Man                                       O. Mæland

           FORUSBANENS 3-ÅRSSERIE  
(Dette var et finaleløp for 3-årige hester som hadde kvalifisert
seg gjennom
 serieløp gjennom sesongen. Dette løpet overtok
etter oppdretningsløpene.)

1994   Soir Des Tibur                             Olav Mikkelborg
         Gjerdelan                                   Åge Skjold
1995   Gentle Star                                 Gunleif Tollefsen
         Slogum Bjørn                               Rune Wiig
1996   Queen Anett                               Åsbjørn Tengsareid
         Steine Koso                                Ove Wassberg
1997   Re Super Express                         Eirik Høitomt
         Pål Even                                     Rune Wiig
1998   Dignity                                       Rune Wiig
         Svar                                           Tom Arild Lekvam
1999   Firm Fresco                                 Rune Wiig
         Sjefen                                        Rune Wiig

        FORUSBANENS 3-ÅRSLØP/ELITE 

2000   En Lille Siem                               Svein Tore Røynestad
2001   Red Hot Blue Chip                       Hans Petter Tholfsen
2002   Ikke kjørt
2003   Hr. Siem                                    Vidar Hop
2004   Ann`s Boy T.                              Geir Mikkelsen
2005   Ikke kjørt
2006   Ikke kjørt
2007   Santana Ås                                 Tom Horpestad
2008   Legacy Kronos                            Lutfi Kolgjini
2009   You Bet Hornline                        Robert Bergh
2010   Nevele Wood                              Erik Adielsson
2011   Illuminato Winner L.                    Eirik Høitomt
2012   Ikke kjørt

          FORUSBANENS HOPPEELITE

2012   Xquisite Chocolate                      Frode Hamre

         FORUSBANENS MONTÈELITE

2009   New Legend                               Lina Alm
2010   Lys Petteviniere                         Antoine Wiels
2011   Moon Dreamer                           Kristine Kvasnes
2012   Limerick                                    Malin Berås

          FORUSBANENS SPRINTLØP 

1974   Mona Iskov                                 Sven Bollestad
1975   Ikke kjørt
1976   Top Setra                                  Jan Risa
1977   Aimini                                        Hans Petter Tholfsen
1978   Beau Nonantais                           Ulf Thoresen
1979   Olando                                      Per Henriksen

                    FORUS MARATON
                      (TIDL. AARBAKKE MARATON)

2004   My Kinda Glide                            Frode Hamre
2005   Zoccer Wadd                              Åke Svanstedt
2006   Urfa Boko                                   Örjan Kihlström
2007   Italiano                                      Örjan Kihlström
2008   Kvick Dalimo                                Jeppe Juel
2009   Real De Rabut                             Robert Bergh
2010   Yason Boko                                 Joakim Lövgren
2011   Odysseus                                    Pål Buer
2012   O.O. Seven V.P.                           Eirik Høitomt
2013   Pastthegate                                Rune Wiig

                      FORUS OPEN
(INTERNASJONALT INVITASJONSLØP MED GRAND CIRCUIT-STATUS FREM TIL 2012)

1986   Rex Rodney                               K. Håkonsen    
1987   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1988   Callit                                        K.O. Johansson
1989   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1990   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1991   Mr. Moxy                                  B. Ølstøren
1992   Laser Almahurst                         A. Hamre
1993   Shan Rags                                 N.P. Brækken
1994   Ina Scot                                    K.P. Dahlström
1995   Copiad                                      E. Berglöf
1996   B Cor Pete                                O. Goop
1997   Gentle Star                               G. Tollefsen
1998   Mostly Super                             S. Juul
1999   Rite On Line                              A. Hamre 
2000   Blue Fighter                              O. Mikkelborg
2001   Egon Lavec                                L. Forsgren
2002   Fridhems Ambra                          S. Søderkvist
2003   Tout Ou Rien                             J. Takter
2004   Steinlager                                  P.O. Midtfjeld
2005   Steinlager                                  P.O. Midtfjeld
2006   Victory Tilly                               E. Adielsson
2007   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2008   L`Amiral Mauzun                        J.M. Bazire
2009   Torvald Palema                           Å. Svanstedt 
2010   Torvald Palema                           Å. Svanstedt
2011   Torvald Palema                           Å. Svanstedt
2012   Commander Crowe                      Christophe Martens
2013   Ikke kjørt
2014   Support Justice                          Geir Vegard Gundersen  

                                                    

       FORUS OPEN-SPONSORENES LØP

2006   Odd Sen Toft                               H.C. Holm
2007   Dante Topspin                              K. Djøseland
2008   French Design                              H.P. Tholfsen
2009   Smashing Klipp                              H.O. Sundberg
2010   Unforgettable                              E. Adielsson
2011   Navy Seal U.S.                              J. Juul
2012   Ikke kjørt

FYLKESKAMP ROGALAND - BERGEN/HORDALAND
            (BYKAMP BERGEN - SKIEN - STAVANGER 1970-75)          

1949   Wilkas                                          Ole A. Landaas
         Svanvinnsønn                                Thor Helliesen
1950   Åbu                                             Isak Bersagel
         King Star                                      Karsten Sørbø
1951   Aadne                                          Arnold Frøiland
1952   Senator McElwyn                           Knut Ulven
1953   Ulan                                             Wilhelm Ramsland
1954   Satur Scott                                   Knut Ulven
1955   Aadne                                          Berton Auklend
1956   King Senator                                 Knut Ulven
1957   Løverapp                                      Fritjof Haugstad
1958   Wenche Senator                            Berton Auklend
1959   Ikke kjørt
1960   Ikke kjørt
1961   Ikke kjørt
1962   Elina                                             Martin Hove
1963   Capri                                            Anders Bergsholm
1964   Stegg Sula                                     Magne Hamre
1965   Netto                                           Ingvald Hodne
1966   Jahn Piril                                      Kjell Håkonsen
1967   Monarch                                       Terje Wassberg
1968   Hervoldgubben                              Nils A. Skjold
1969   Frederik                                        Magne Hamre
1970   Tamelain                                       Roald Hamre
1971   Thea                                            Kåre E. Jahnsen
1972   I.P.                                              Martin Austevoll
1973   Ulver                                           Ole Østby
1974   Jay Nibs                                       Ulf Thoresen
1975   Kari Prinsen                                  Arne Hop
1976   Okay 007                                      Sigmund Skjoldal
1977   Ikke kjørt
1978   Toddy                                          Tor Leiv Gudmestad
1979   Ikke kjørt
1980   Ikke kjørt
1981   Ikke kjørt
1982   Ikke kjørt
1983   Ikke kjørt
1984   Ikke kjørt
1985   Ikke kjørt
1986   Paragon                                       Odd Kåre Selliken
1987   Jettetor                                       Kjell Håkonsen
1988   Rex Rodney                                  Kjell Håkonsen

         F.W. RAMSLANDS MINNELØP 

1970   Neshild                                      T.T. Gudmestad
1971   Rappfot                                     M. Austevoll
1972   Hallingkongen                             A. Søndreli
1973   Kari Prinsen                                A. Hop
1974   Myllarguten                                S. Larsen
1975   Norinda                                     M. Austevoll             
1976   Vintilla                                       L. Kjøniksen                      
1977   Toddy                                        I. Hodne
1978   Bastian                                      B. Killingmo
1979   Slogum Tor                                 L. Grini
1980   Mjøs Nic                                    G. Tollefsen
1981   Slogum Jarl                                 L. Haslie
1982   Løset Prins                                 L. Kjøniksen
1983   Korbest                                     T. Skofsrud
1984   Klaastad Jahn                             V. Hop
1985   Toriseira                                    U. Thoresen
1986   Alm Svarten                                U. Thoresen
1987   Ingson                                       K.T. Gundersen
1988   Pål Lunar                                   U. Thoresen
1989   Alm Svarten                                U. Thoresen
1990   Alm Svarten                                U. Thoresen
1991   Golan                                        R. Wiig
1992   Golan                                        T. Skauen
1993   Terna Vangen                             R. Wiig
1994   Flytar                                        R. Wiig
1995   Mjølner Kvikk                             J.R. Mjølnerød
1996   Metsgar                                     R. Wiig
1997   Polar Troll                                  C. Antonsen
1998   Spikeld                                      R. Wiig
1999   Mjølner Troll                             J.R. Mjølnerød
2000   Hoechst Jerven                          G. Eggen
2001   Lauvin                                       R. Wiig
2002   Bjørkeelden                               G. Gudmestad
2003   Gam Vinter                                 L.A. Kolle
2004   Stjernepjolter                            C. Antonsen
2005   Lumjor                                      S.O. Wassberg
2006   Lome Kongen                             Ø. Tjomsland
2007   Moe Odin                                   A. Mehla
2008   Røste Bo                                    Å. Tengsareid
2009   Feseth Lynet                              R. Wiig
2010   Åsajerven                                   T. Wollebæk
2011   Jilly                                           E. Høitomt
2012   Wessel Odin                               G. Austevoll
2013   Friskus                                       E. Høitomt
2014   Spydermann Ø.K.                         G.V. Gundersen
2015   Alsaker Piril                                 V. Hop
2016   Tojo Prinsen                                K. Malmin

        GAUTE GUDMESTADS ÆRESLØP 
                 (TIDL. FORUSPOKALEN 1937-1998)                   

1937   Sverresønn                                 M.O. Landaas
1938   Bausen                                       T. Mellemstrand
1939   Rappo                                        E. Eide
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Pluggen                                     A. Carlson
1946   Hertug Jakken                            A. Carlson
1947   Pjokkina                                    K. Buer
1948   Evar                                          T. Helliesen
1949   Gyller Sverre                              O.M. Skjæveland
1950   Herding                                     M. Hove
1951   Don Atlas                                   K. Hægeland
1952   Aadne                                       M. Fjermestad
1953   Molyk                                        L. Hansen
1954   Ljøni                                         L. Salte
1955   Brisa                                         T. Håland
1956   Steggjakk                                   L. Salte
1957   Assora                                       G. Tjensvold
1958   Løverapp                                   K. Ulven
1959   Lymon                                       T. Haga
1960   Adila                                         W. Ramsland
1961   Olly                                          J. Aase
1962   Elina                                         M. Hove
1963   Stegg Sula                                 M. Hamre
1964   Borkbausa                                 G. Gudmestad
1965   Kvitbaus                                    T. Gudmestad
1966   Jahn Piril                                   K. Håkonsen
1967   Kappvinn                                   K. Håkonsen
1968   Thea                                        J. Blom
1969   Skogvinn                                   Ø. Larsen
1970   Heggtina                                   A. Roaldsøy
1971   Stjernesvarten                           T. Gudmestad
1972   Gol Best                                    A. Søndreli
1973   Hallingkongen                            A. Søndreli
1974   Dally Sjurson                              A. Sem
1975   Brage                                       J. Torp
1976   Svintor                                     P. Henriksen
1977   Myllargutten                             K. Håkonsen
1978   Vintilla                                     L. Kjøniksen
1979   Slogum Tor                               L. Grini
1980   Toddy                                      U. Thoresen
1981   Korbest                                   H.P. Tholfsen
1982   Pål Best                                   G. Diskerud
1983   Galint                                      B. Orre
1984   Sady                                        A. Øksnevad
1985   Sady                                        A. Øksnevad
1986   Pilmingutt                                O. Helgestad
1987   Pål Lunar                                  K.E. Jahnsen
1988   Alm Svarten                              U. Thoresen
1989   Alm Svarten                              U. Thoresen
1990   Gaute                                      H.P. Tholfsen
1991   Alm Svarten                              T.H. Larsen
1992   Terna Vangen                           R. Wiig
1993   Ilmin                                        P.O. Midtfjeld
1994   Trons Trollmin                          E.A. Schem
1995   Bork Rigel                                J. Blekkan
1996   Bork Rigel                                J. Blekkan
1997   Nordli Svarten                          E. Høitomt
1998   Hvatt Djerven                           P.M. Hvattum
1999   Spikeld                                    R. Wiig  
2000   Spikeld                                    R. Wiig
2001   Spikeld                                    R. Wiig
2002   Spikeld                                    R. Wiig
2003   Bokli Eld                                  L.A. Kolle
2004   Bokli Eld                                  L.A. Kolle
2005   Moe Odin                                A. Mehla
2006   Moe Odin                                A. Mehla
2007   Røste Bo                                 Å. Tengsareid
2008   Sundbo Kravall                         Å. Tengsareid
2009   Røste Bo                                 Å. Tengsareid   
2010   Røste Bo                                 Å. Tengsareid   
2011   Moe Brage                               E. Høitomt
2012   Moe Brage                               E. Høitomt
2013   Bork Odin                                V. Hop
2014   Bork Odin                                R. Wiig
2015   Lome Brage                              P.O. Midtfjeld
2016   Ulsrud Tea                               S.O. Wassberg

                    GILDEHORNET

1969   Rekyl                                         G. Tollefsen
1970   Kapny                                        J.H. Aase
1971   Silky Boy                                    K. Håkonsen
1972   Sadila                                         K. Håkonsen
1973   Ravny                                         O.M. Skjæveland
1974   Ellington                                     K. Håkonsen
1975   Stjerne Sjur                                K. Håkonsen
1976   Cilla Asserdal                               G. Hegdal
1977   Tjugegutten                                L.B. Revheim
1978   Beautiful Shot                              A. Østvold
1979   Saltegutten                                 B.T. Auklend
1980   Åbyfrøkna                                    R. Eikeland
1981   Eddy Scotch                                K. Håkonsen
1982   Toddy Prinsen                              T.L. Gudmestad

GULLKLOKKEMESTEREN
(KUSKEMATCH FOR KUSKER MED 1000 SEIRE)

1977   Ole Østby
1978   Martin Austevoll
1979   Frank Marthinsen
1980   Ulf Thoresen
1981   Frank Marthinsen
1982   Hans Petter Tholfsen
1983   Frank Marthinsen
1984   Asbjørn Mehla
1985   Ove Wassberg
1986   Martin Austevoll
1987   Hans Petter Tholfsen
1988   Martin Austevoll
1989   Hans Petter Tholfsen
1990   Dagfinn Aarum
1991   Ulf Thoresen
1992   Gunleif Tollefsen
1993   Gunnar Eggen
1994   Gunleif Tollefsen
1995   Thor Borg
1996   Dagfinn Aarum
1997   Rune Wiig
1998   Jomar Blekkan
1999   Trond Skauen
2000   Erik Adielsson
2001   Steen Juul
2002   Ikke arrangert
2003   Gunnar Eggen

     GULLSMED OTTERENS 4-ÅRSLØP  
(Løpet het opprinnelig FORUSBANENS 4-ÅRSLØP frem til og
med 1992. Løpet ble også ofte kalt "Derby-revansjen" da løpet
ble kjørt rett etter Norsk Trav Derby)


1978   Stjernelydia                               C. Wollebæk
1979   Alm Rigel                                   U. Thoresen
1980   Galint                                       G. Tollefsen
1981   Åbyfrøkna                                  A. Mehla
1982   Gyldenfly                                   K.E. Lie
1983   Finstad Per                                T. Tholfsen
1984   Slogum Pil                                  T. Wollebæk
1985   Alm Svarten                                U. Thoresen                 
1986   Trons Ruggen                             E. Flenes
1987   Slått Pil                                     A. Mehla
1988   Fjeldar                                      T. Borg
1989   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1990   Lykkebron                                 K. Håkonsen
1991   Sørvinn                                     A. Mehla
1992   Håenmona                                 Å. Sundberg
1993   Polar Troll                                 C. Antonsen
1994   Torinto                                     J. Blekkan
1995   Rigel Jo                                     J. Blekkan
1996   Skøiar                                       T.H. Larsen
1997   Rapp Rigel                                 T. Wollebæk
1998   Gam Faks                                   E. Killingmo
1999   Lannem Sjur                              T. Wollebæk
2000   Sjefen                                       R. Wiig
2001   Moe Odin                                  A. Mehla
2002   Stjerne Elden                             R. Wiig
2003   Storm Jo                                   J. Blekkan
2004   Spiker                                       R. Wiig
2005   Mørtvedt Jerkeld                       A. Mehla
2006   Perle Syl                                   Ø. Hegdal
2007   Kasper Mollyn                            A. Mehla
2008   Voje Frigg                                 A. Mehla
2009   Røyns Skatt                               G. Austevoll
2010   Føynland Kongen                       Geir Flåten
2011   Nes Odin                                  Åsbjørn Tengsareid
2012   Tekno Odin                               Øystein Tjomsland
2013   Moe Hrym                                 Tom Erik Solberg
2014   Odd Herakles                            Adrian Solberg Akselsen
2015   Jærvsørappen                           Jomar Blekkan
2016   Ingbest                                     Tom Erik Solberg

        GULLSMED OTTERENS ELITELØP

2003   Super Ari                                    Rune Wiig
2004   Carat Rodney                              Gunleif Tollefsen
2005   Brave Man                                   Rune Wiig
2006   Against The Sun                           Vidar Hop
2007   Ocean News                                Øystein Tjomsland
2008   Dr. Robert Johns                          Åsbjørn Tengsareid
2009   Fine Carre                                   Tom Erik Solberg
2010   Investor G.T.                                Geir Mikkelsen
2011   Cantabharmony                            Alf Torfinn Skeie
2012   Winmecredit                                Frode Hamre

       GUNNAR OPSAHLS MINNELØP 
(Før 1972 ble løpet kjørt i forbindelse med Sandnes-og
Omegn Travklubbs lokalkjøring)

1950   King Star                                   K. Sørbø
1951   Lussac                                      B.T. Auklend
1952   Teddy Armstrong                        K. Sørbø
1953   Senator McElwyn                       A. Frøiland
1954   Totto Ford                                J. Tjosevik
1955   Blue Tango                                O. Madland
1956   Martin Bristol                            A. Askestad                   
1957   Belle Smith                                K. Sørbø
1958   Belle Smith                                K. Sørbø
1959   Trokan                                     T. Gudmestad
1960   Trokan                                     T. Gudmestad
1961   Sportsmanden Tre                      K. Lea
1962   My Finesse                                T. Gudmestad
1963   Reno                                        K. Håkonsen
1964   Capri                                        B.T. Auklend
1965   Frisco                                       S. Bredal
1966   Frisco                                       L. Hvam
1967   Marokko                                    I. Hodne
1968   Cybelle                                     G. Hegdal
1969   Ikke kjørt
1970   Ikke kjørt
1971   Ikke kjørt
1972   I.P.                                           M. Austevoll
1973   Ivano Nibs                                  G. Hegdal
1974   Mannix                                      J. Lea
1975   Miss Hilde                                  U. Thoresen
1976   Mr. Jason                                  P. Henriksen
1977   Proud Prince                             J. Lea
1978   Garfuncle                                  F. Wannebo
1979   Garfuncle                                  K.E. Lie
1980   Argo Lønne                                K. Sele
1981   Fernando                                  H.P. Tholfsen
1982   Baron Bunter                             P.A. Erga
1983   Arin Laud                                  P. Ulven
1984   Star Hero                                  R. Eikeland
1985   Top Gallant                               U. Thoresen
1986   Scott Iran                                 K.T. Gundersen
1987   Scott Iran                                 K.T. Gundersen
1988   Hugo Hanover                            V. Hop
1989   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1990   Siggy Star                                  G. Mehla
1991   Nero Åvang                               G. Gudmestad
1992   Shug Lobell                               H.P. Tholfsen
1993   Shan Rags                                 N.P. Brækken
1994   Orilo Bones P.P.                        R. Tvedt
1995   Bicycle                                    J.I. Johansen
1996   Nevele Cero O.                         Ø. Hegdal
1997   Reel Sugar Bowl                        T. Skauen
1998   Ali Baba Junior                          L. Høgemark
1999   Fail Ås                                      A. Hamre
2000   Backstreet Chief                       A. Hamre
2001   Ivar Bowler                               H.C. Holm
2002   Super Ari                                  R. Wiig
2003   Sugarvision                               J. Blekkan
2004   Magnetic Power                        T. Borg
2005   Zoomin O.                                R. Wiig
2006   Brave Man                                G. Austevoll
2007   Lill Adolf                                   P.O. Midtfjeld
2008   Lill Adolf                                   P.O. Midtfjeld
2009   Dr. Robert Johns                       Å. Tengsareid
2010   Kabir                                       T.E. Solberg
2011   Cream Of Arnie                          F. Hamre
2012   Winmecredit                             F. Hamre
2013   Broadway Legs                          G. Mikkelsen
2014   Denver                                     F. Hamre
2015   Denver                                     F. Hamre
2016   Global Republic                         L.A. Kolle

    HAUGALAND TRÅVLAGS POKALLØP 

1978   Tjugegutten                                Gunnar Mehla
1979   Satira                                         Gunnar Mehla
1980   Sula                                           Ingvald Hodne  
1981   Drømmeprinsen                           Tor Ove Skjæveland
1982   Vinjesokken                                Geir Hegdal
1983   Barabella Shot                             Svein A. Høitomt
1984   Gusto B.                                     Rune Vognsen
1985   Betty L.                                      Gunleif Tollefsen
1986   Rex Rodney                                 Kjell Håkonsen
1987   Ingo Star                                    Gunleif Tollefsen
1988   Black Boit                                   Per Arvid Erga
1989   Yankee Renegade                        Rune Wiig
1990   Rebeccas Boy                              Rune Wiig
1991   Rebeccas Boy                              Rune Wiig
1992   Sue Sue Day                                Per Arvid Erga
1993   Duke L.                                       Frode Espeland
1994   Areion                                        Øystein Amdal
1995   Greybeard                                   Willy Erga
1996   Nevele Cero O.                            Øyvind Hegdal
1997   South Everglade                           Øyvind Hegdal
         Super Stallion (dødt løp)               Rune Wiig
      

               HOLTA & HÅLAND CUP
(KJØRT ANNEN HVERT ÅR I FORBINDELSE MED OLJEMESSEN
, ONS, I STAVANGER)

1996   Soir De Pro                                 Per Arvid Erga
1998   Sugar Cup                                   Per Arvid Erga                                
2000   One For The Moon                      Øyvind Hegdal

                     JÆRLØPET
(Jærløpet var opprinnelig et løp for varmblodseliten.
 Fra 2002 er løpet kjørt for 3-årige norskfødte varmblods-
hester.)

1959   Dean Ford                                  R. Skår
1960   Super Speed                              T.K. Wiig
1961   Una Senator                               K. Ulven
1962   Blue Tango                                O. Madland
1963   Reebus                                      B. Orre
1964   Alaska                                       J. Lea
1965   Sonny                                        B. Orre
1966   Gin The Great                            M. Austevoll
1967   Cybelle                                      G. Hegdal
1968   Monarch                                   J. Lea
1969   Frederik                                    M. Hamre
1970   Lille Jens                                   B.T. Auklend
1971   Gallant Boy                                M. Austevoll
1972   Cinder Lloyd                              T.H. Larsen
1973   Lieberkind                                 M. Austevoll
1974   Rosetta M.                                M. Austevoll
1975   Pepino Hanover                          T. Tholfsen
1976   Top Setra                                  J. Risa
1977   Sheiken                                     B.T. Auklend
1978   Patrik                                       G. Diskerud
1979   Bonnie Song                               B. Orre
1980   A.C. Bel                                     U. Thoresen
1981   Lins Royal R.                              A. Mehla
1982   Pelleas                                      H.P. Tholfsen
1983   Arin Laud                                  P. Ulven
1984   Toyota Moulin                           P. Ulven
1985   Mr. Poppey                               P.A. Erga
1986   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1987   Lord Roy F.                               A. Mehla
1988   Hugo Hanover                            U. Thoresen
1989   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1990   Rex Rodney                               H.P. Tholfsen
1991   Laser Almahurst                         H.P. Tholfsen
1992   Ikke kjørt
1993   Super Soto                                P.A. Erga
1994   Rushing Star                              T. Skauen
1995   Super Gleam                              E. Killingmo
1996   Bella Coal                                  A. Mehla
1997   Touch Of Magic                         T.B. Diskerud
1998   Sir Volo                                     H.P. Tholfsen
1999   Bella Coal                                  A. Mehla
2000   Honey Lagaard                           Ø. Hegdal
2001   More Chips                                F. Hamre
2002   Paleman Hill                               P.O. Midtfjeld
2003   Kings Punck                               O. Mikkelborg
2004   Chanto Jet                                R. Tvedt
2005   Victor Dancer                            V. Hop
2006   Hot Capital                                E. Høitomt
2007   Twist Chocolate                         O.A. Sagholen
2008   No Mans Land                            G. Mikkelsen
2009   Stringendo                                V. Hop
2010   Gary`s Coktail                            H.C. Holm
2011   Andy B.R.                                  E. Høitomt
2012   X. Factor                                  V. Hop
2013   Thai Armani                               F. Hamre
2014   Bolt Action                                Å. Tengsareid
2015   Whatsoflying SS                          O. Mæland
2016   Massive Attack                           P. Buer

   KAMPEN MOT NARKOTIKA-LØPET 

1983   Lord Amos                                  B. Jansen
1984   Damons Pride                              A. Mehla
1985   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1986   Lord Roy F.                                A. Mehla
1987   Tom Pedro                                 P. Ulven
1988   Siggy Star                                  G. Mehla
1989   Somollison                                 G. Eggen
1990   Super Dancer                             S. Juul
1991   Sans Rival                                   E. Berglöf
1992   Biffy`s Fling                                T. Skauen
1993   Prince Mystic                             A. Hamre
1994   Bicycle                                      D. Aarum
1995   Bicycle                                      D. Aarum
1996   Living Pride                                R. Wiig
1997   Gentle Star                                G. Tollefsen
1998   Banker`n Win                             V. Hop
1999   Bella Coal                                   A. Mehla
2000   Gutsy Cast                                 A. Hamre
2001   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen
2002   Tartar                                       A. Mehla
2003   Tartar                                       L.A. Kolle
2004   Magnetic Power                         T. Borg
2005   Against The Sun                          V. Hop

          KJELL HÅKONSENS ÆRESLØP 
(DETTE LØPET ERSTATTET KAMPEN MOT NARKOTIKA-LØPET)

2006   Mr. McNally                                Atle Hamre
2007   Rembrandt November                   Svein Ove Wassberg
2008   Maid For Tag                               Olav Mikkelborg
2009   Megaman Neo                              Kai Johansen
2010   Maid For Tag                               Olav Mikkelborg
2011   Having Said That                          Christian Lindhardt
2012   Acolyte Hanover                          Vidar Hop
2013   Broadway Legs                            Geir Mikkelsen
2014   Winmecredit                               Geir Vegard Gundersen
2015   Punk                                          Tom Erik Solberg
2016   Bruno di Quattro                         Frode Hamre

            L.H. WIDDINGS MINNELØP            
Kjørt i forbindelse med Sandnes- og Omegn Travklubbs
lokalkjøring på Forus.
      
1952   Bergan Dokka                              K. Hamre
1953   Mjøsvinnsokka                             L. Storhaug
1954   Wiig-Baus                                   J. Wiig
1955   Wiig-Baus                                   J. Wiig
1956   Don Tor                                     T. Helliesen
1957   Aadne                                       M. Fjermestad
1958   Lilje Trygg                                  A. Bergsholm
1959   Wiig-Baus                                   J. Wiig
1960   Olly                                           J. Aase
1961   Idalill                                         O. Mæland
1962   Adila                                         W. Ramsland
1963   Elina                                          M. Hove
1964   Kvitbaus                                     T. Gudmestad
1965   Kvitbaus                                     T. Gudmestad
1966   Kvitbaus                                     T. Gudmestad
1967   Alfi                                            J. Bjerga
1968   Gyller Trygg                                A. Bergsholm
1969   Ikke kjørt
1970   Ikke kjørt
1971   Jakk                                          P.J. Skretting
1972   Kapny                                        J.H. Aase
1973   Stjernesvarten                            T. Gudmestad
1974   Bauslyn                                      K. Sele
1975   Norm                                         E. Nortvedt
1976   Bauslyn                                      A. Sandstøl
1977   Toddy                                       G. Tollefsen
1978   Toddy                                       T.L. Gudmestad
1979   Lexar                                        A. Østvold
1980   Ikke kjørt
1981   Rappsvarten                               E. Erga
1982   Ikke kjørt
1983   Stjerne Prinsen                          T.O. Skjæveland
1984   Tom Brage                                 B. Øksnevad
1985   Toddy                                        I. Hodne
1986   Peppeline                                  R. Wiig
1987   Sterkvar                                    G. Mehla
1988   Kongsborken                              T. Hegdal
1989   Ronto Prinsen                            Å. Skjæveland
1990   Texas Lill                                   P. Buer
1991   Flytar                                        G. Tollefsen
1992   Marve                                       Ø. Amdal
1993   Kine                                          Tormod Gudmestad
1994   Marve                                       Ø. Amdal
1995   Hamne Stjern                             G. Gudmestad
1996   Troll Kongen                              A. Selliken
1997   Troll Kongen                              A. Selliken
1998   Kap Pil                                      S.K. Tollefsen
1999   Borkvinn                                    S.O. Fløisvik
2000   Njølstad Stjernen                        Tormod Gudmestad
2001   Ruggen                                      J.G. Risa
2002   Njølstad Stjernen                        Tormod Gudmestad

             L.H. WIDDINGS ÆRESLØP
      Kjørt i forbindelse med ordinær totokjøring på Forus.

1999   Villrigel                                      E.A. Schem
2000   Peterka                                     Ø. Tjomsland
2001   Telenor Best                              T. Hynne
2002   Hjelset Jahn                               T. Skauen
2003   Granly Knekten                           R. Wiig
2004   Polar Eld                                    G.V. Gundersen
2005   Lin Svarten                                 G. Gudmestad
2006   Spik Troll                                    R. Wiig
2007   Verdals Jo                                  Å. Tengsareid
2008   Mixen                                        Å. Tengsareid
2009   Verdals Jo                                  Å. Tengsareid
2010   Greis Vinn                                  C. Antonsen
2011   Ramstad Loke                             E. Høitomt
2012   Torpa J.                                     Å. Tengsareid
2013   Elmer                                         P.O. Midtfjeld
2014   Sagi Allvinn                                G.V. Gundersen
2015   Odd Herakles                             A.S. Akselsen
2016   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland

                LEIF SALTES ÆRESLØP 
(Løpet het opprinnelig JÆREN TRAVKLUBBS POKALLØP. Fra 1959-1961
 ble pokalen delt ut til hurtigste 4-åring. Fra 1962 ble pokalen satt
opp i eget løp for 4- og 5-årige hester. Løpet skiftet navn til Leif
Saltes Æresløp i 2002.)

1959   Baus Alf                                     Tob. T. Gudmestad
1960   Neskvepp                                   M. Skjæveland
1961   Sprett                                       M. Hove
1962   Gyller Toril                                 A. Bergsholm
1963   Lulana                                        B. Orre
1964   Gyller Trygg                                A. Bergsholm
1965   Jahn Piril                                    K. Håkonsen
1966   Rappar                                       J. Wiig
1967   Kvikk Lyn                                    K. Håkonsen
1968   Spiklato                                      M. Austevoll
1969   Kapny                                        J.H. Aase
1970   Tauli                                          K. Håkonsen
1971   Vosse Gran                                 G. Mehla
1972   Gunn Anita                                 G. Mehla
1973   Ravny                                         O.M. Skjæveland
1974   Melita                                        G. Tollefsen
1975   Torlanda                                     G. Tollefsen
1976   Mjøs Nic                                     L.J. Storhaug
1977   Toddy                                        I. Hodne
1978   Goa Støvern                                K. Håkonsen
1979   Sent Baus                                   G. Tollefsen
1980   Trø Jerka                                   K.T. Gundersen
1981   Norm Best                                  E. Nortvedt
1982   Sady                                          A. Øksnevad
1983   Kapfrid                                      G. Tollefsen
1984   Finstad Per                                 B.T. Auklend
1985   Lise Dukken                                I. Hodne
1986   Neslin                                        T. Gudmestad jr.
1987   Siko                                           G. Gudmestad
1988   Fjeldar                                       K. Håkonsen
1989   Ikke kjørt
1990   Lykkebron                                   K. Håkonsen
1991   Alm Hellin                                   O. Wassberg
1992   Pirilrapp                                     Ø. Hegdal
1993   Eike Stjerna                                K. Håkonsen
1994   Kap Pil                                       G. Tollefsen
1995   Kos Svarten                                 E. Høitomt
1996   Nesbrit                                      G. Gudmestad
1997   Ikke kjørt
1998   Spikeld                                       R. Wiig
1999   Brisar                                         G. Mehla
2000   Huseby Eldar                               R. Wiig
2001   Njølstad Stjernen                         Tormod Gudmestad
2002   Bjørkeelden                                Geir Gudmestad
2003   Kapteinen                                   Kjetil Djøseland
2004   Kallvados                                     Kjetil Djøseland
2005   Torpa Carl                                   Åsbjørn Tengsareid
2006   Spik Troll                                    Rune Wiig
2007   Todden                                      Gunleif Tollefsen
2008   Plenkrutt                                    Øystein Tjomsland
2009   Tangen Per                                 Rune Wiig
2010   Erga Svarten                                Tom Erga
2011   Nes Odin                                     Åsbjørn Tengsareid
2012   Kleppe Manden                            Tom Erga
2013   Dag Odinson                                Geir Gudmestad
2014   Art Haaken                                  Lars Anvar Kolle
2015   Bacchus Ø.K.                               Bernt Øksnevad
2016   Kleppe Fanden                             Kjetil Djøseland

OPPDRETNINGSLØPET FOR KALDBLODSHESTER  
(Dette løpet var i starten forbeholdt 3-årige hester oppdrettet
i Rogaland. Fra 1986 var løpet åpent for hester fra hele landet.
Fra 1994 var løpet en finale i en 3-årsserie for hester som hadde
 kvalifisert seg gjennom serieløp gjennom sesongen.)                         


1934   Beinar                                        A. Johannessen
1935   Sjalvor                                        A.A. Kyllingstad
1936   Jalna                                         E. Gausel
1937   Aasegubba                                  E. Aase
1938   Aagunn                                       E. Aase
1939   Leika                                         G. Opsahl
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Ikke kjørt
1947   Ikke kjørt
1948   Vilvato                                        P. Berland
1949   Wiig-Baus                                    N.A. Skjold
1950   Tellmon                                      T. Berland
1951   Sølvflikka                                     T. Nærland
1952   Seierprins                                   T. Mellemstrand
1953   Haring                                        M. Hove
1954   Mjøs Herda                                 L. Storhaug
1955   Nordli Bausa                                J. Blom
1956   Nordli Vilja                                  T. Haga
1957   Elina                                          M. Hove
1958   Villrosen                                     M.O. Salte
1959   Neskvepp                                   M. Skjæveland
1960   Borkbausa                                  R. Skår
1961   Tordenlyn                                  R. Leversby
1962   Baushild                                     B.T. Auklend
1963   Blæs-Flikka                                 T. Gudmestad
1964   Heggtina                                    O. Årsvoll
1965   Sylja                                          I. Hodne
1966   Møy                                          T. Gudmestad
1967   Sjurgutten                                 T. Gudmestad
1968   Villkvepp                                    M. Skjæveland
1969   Vosse Gran                                 A. Mehla
1970   Gløggen                                     P. Ulven
1971   Hjakki                                        G. Mehla
1972   Sentan                                       K. Håkonsen
1973   Ellen                                          N.A. Skjold
1974   Dally Svarten                               M. Austevoll
1975   Toddy                                        I. Hodne
1976   Solmann                                     K. Sele
1977   Ronson                                      Å. Skjæveland
1978   Korin                                         G. Mehla
1979   Jerksi                                        M. Skjæveland
1980   Sady                                          Å. Øksnevad
1981   Neslett                                      K. Varhaug
1982   Karijahn                                     T. Borg
1983   Jerkvon                                     O. Mæland
1984   Lizmann                                     P. Ulven
1985   Nordli Tina                                 G. Tollefsen
1986   Trons Trollmin                            E. Flenes
1987   Lappdon                                    G. Mehla
1988   Granli Bausen                             A. Mehla
1989   Lykkebron                                  K. Håkonsen
1990   Smart Lizmann                            M. Austevoll
1991   Varg Jo                                      K. Håkonsen
1992   Støtgull                                     M. Skjæveland
1993   Helgin Sjura                               J.H. Undem

OPPDRETNINGSLØPET FOR VARMBLODSHESTER
(Dette løpet var i starten forbeholdt 3-årige hester oppdrettet
i Rogaland. Fra 1986 var løpet åpent for hester fra hele landet.
Fra 1994 var løpet en finale i en 3-årsserie for hester som hadde
 kvalifisert seg gjennom serieløp gjennom sesongen.)            

1953   Prins Judo                                  K. Eriksen
1954   Ikke kjørt
1955   Blue Tango                                 O. Madland
1956   Fries Ford                                   T. Helliesen
1957   Ikke kjørt
1958   Ikke kjørt
1959   Ikke kjørt
1960   Ikke kjørt
1961   Ikke kjørt
1962   Kheda                                        J. Lea
1963   Maid Speed                                 I. Sigbjørnsen
1964   Sonny                                        B. Orre
1965   Traska                                       M. Austevoll
1966   Permita                                      P. Ulven
1967   Demon Top                                 B. Orre
1968   Jasmino Express                          S. Larsen
1969   Spenda Boy                                T. Gudmestad
1970   Lady Hanover                             J. Blom
1971   Star Checco                               J. Risa
1972   Sheiken                                     B.T. Auklend
1973   Tanzanit                                    M. Austevoll
1974   Monica Star                               J. Torp
1975   Ekko Will                                    G. Mehla
1976   Bonnie Song                               B. Orre
1977   Red Nibble                                 B. Orre
1978   Royal Tork                                 A. Mehla
1979   Monty Star                                P.A. Erga
1980   Princess Scott                           P. Ulven
1981   Proud Royal L.                           K. Holtet
1982   Rikk                                         G. Mehla
1983   Star Hero                                  R. Eikeland
1984   Steven Stolt                              R. Vognsen
1985   Manto                                      R. Eikeland
1986   Spit Starlight                             P. Ulven
1987   Bonto                                       R. Wiig
1988   Tommy Tee                               G. Eggen
1989   Rebeccas Boy                            R. Wiig
1990   Marvelous Volo                          H.P. Tholfsen
1991   Topscore                                  F. Fladen
1992   Euro Super Will                          G. Eggen
1993   South Everglade                         E. Høitomt

             REX RODNEYS ÆRESPRIS  
(Løpet het opprinnelig FORUSBANENS 4-ÅRSLØP og ble ofte
 kalt for "Derby-revansjen" da løpet ble kjørt like etter
 Norsk Trav Derby. Fra 1992 skiftet løpet navn til Rex Rodneys
Ærespris. )


1978   Baron Bunter                             P. Ulven
1979   Sunny Black                               P.A. Erga
1980   Toves Girl                                  B. Orre
1981   Seven Lady                                A. Auestad
1982   Mr. Poppey                               P.A. Erga
1983   Cherry Kee                               T.H. Larsen
1984   Damons Pride                            A. Mehla                         
1985   Habib                                       U. Thoresen                    
1986   Master Love                              T.H. Larsen
1987   Spit Starlight                             H.P. Tholfsen
1988   Siggy Star                                 G. Mehla
1989   Bullfinch                                  Å. Svanstedt
1990   Zico Star F.                              A. Mehla
1991   Classical Steve                           S. Juul    
1992   Topscore                                 F. Fladen
1993   Off Road                                  A. Mehla
1994   Turnpike Taylor                        H.A. Johansson
1995   Rite On Line                             A. Hamre
1996   Gentle Star                              G. Tollefsen
1997   Lagoon Trout                            V. Hop
1998   Express Yankee                         B. Orre   
1999   Gutsy Cast                                A. Hamre 
2000   Carat Rodney                            G. Tollefsen
2001   Tuck In                                    S. Juul
2002   Quack Pot                                T. Jansson
2003   Likely Lad                                 T. Borg
2004   Monty Mac                               S. Juul
2005   Face Of Speed                          L. Kolgjini
2006   Forges LB                                 E. Adielsson
2007   Plantagenet                              E. Adielsson
2008   Classic Grand Cru                      S. Juul
2009   Navy Seal U.S.                           B. Westergaard       
2010   Micro Mesh                              Daniel Ohlsson    
2011   Select Yankee                          Åke Svanstedt
2012   Amour D`Occagnes                    Christophe Martens

ROGALAND HESTEEIERLAGS POKALLØP 

1960   Villrosen                                     W. Ramsland
1961   Leonara                                     O.M. Skjæveland
1962   Ikke kjørt
1963   Attison                                       E. Hinna
1964   Afrisa                                         A. Ree
1965   Aadnesønn                                  B.T. Auklend
1966   Ikke kjørt
1967   Ikke kjørt
1968   Rødhegg                                     K. Håkonsen
1969   Kapny                                        K. Håkonsen
1970   Kapny                                        J.H. Aase
1971   Grany                                        T. Gudmestad
1972   Villkvepp                                    M. Skjæveland
1973   Ra                                             G. Tollefsen
1974   Mjøshild                                     L.J. Storhaug
1975   Haugs Lars                                  H.M. Vikse
1976   Karivar                                       T. Gudmestad
1977   Bastian                                       R. Vognsen
1978   Tor Elling                                   G. Tollefsen
1979   Korin                                         G. Mehla
1980   Drømmeprinsen                           O.M. Skjæveland
1981   Åbyfrøkna                                  R. Eikeland
1982   Peppeline                                  K. Sele
1983   Jerktor                                      K. Håkonsen
1984   Sterkvar                                     G. Mehla
1985   Neslin                                        T. Gudmestad jr.
1986   Solhedda                                    R. Wiig
1987   Piltor                                         K. Håkonsen
1988   Kapfrøya                                    G. Tollefsen
1989   Reil                                           G. Mehla
1990   Ikke kjørt
1991   Torden Knut                               K. Håkonsen
1992   Ikke kjørt
1993   Sakko Pil                                    R. Tvedt
1994   Oddevinna                                  E. Høitomt
1995   Hallingkvik                                  E. Høitomt
1996   Ikke kjørt
1997   Valhall                                       F. Espeland
1998   Pål Even                                    E. Høitomt
1999
2000
2001
2002   Sjefsstjerna                                T. Erga

ROGALAND OG AGDER FELLESKJØPS POKALLØP

1969   Sjurgutten                                   K. Håkonsen
1970   Harlan Lloyd                                J. Lea
1971   Kapny                                         J.H. Aase
1972   Mr. Hunter                                  G. Mehla
1973   Eric Protector                              E. Nortvedt
1974   Sølv Håp                                       ?
1975   Ikke kjørt
1976   Bønesblesen                                 R. Eikeland

ROGALAND VARMBLODSFORENINGS POKALLØP 

1962   Khedino                                     K. Håkonsen
1963   Belle Martin                                I. Sigbjørnsen
1964   Petter Protector                         B. Orre
1965   Sonny                                        B. Orre
1966   Ziegler                                       T. Hansen
1967   Ruth Ford                                   J. Lea
1968   Super Ford                                 T.K. Wiig
1969   Chellis                                        K. Håkonsen
1970   Demon Khed                                R.M. Skjæveland
1971   Lill Olympic                                 G. Tollefsen
1972   Albana                                        F. Marthinsen
1973   Miss Diana                                   G. Mehla
1974   Zarvana                                      T. Gudmestad jr.
1975   Fenicia N.                                   I. Hodne
1976   Lady Blue                                   T. Gudmestad jr.
1977   King Checco                               K. Sele
1978   Miss Arabella                               G. Tollefsen
1979   Amour                                        G. Tollefsen
1980   James Pride                                K. Håkonsen
1981   Frances Trotter                          T.B. Horpestad
1982   Rikk                                           G. Mehla
1983   Parant Queen                             L. Høgemark
1984   Miss Blanca                                G. Mehla
1985   Ingo Star                                    G. Tollefsen
1986   Kamelia C.                                  G. Tollefsen
1987   Bonto                                        R. Wiig
1988   Flinga Løstorp                             G. Mehla
1989   Bar Keeper                                 R. Wiig
1990   Blue Brandy                                R. Wiig
1991   King Shot                                   O.M. Rygh
1992   Willis Pride                                 G. Mehla
1993   Poppey Star                                P.A. Erga
1994   Sonny Wood                               G. Tollefsen
1995   Thai Unique                                E. Høitomt
1996   Family Affair                                R. Wiig
1997   Going For Gold                            R. Wiig

                   ROGALANDSLØPET

1971   Lady Hanover                              Johnny Blom
1972   O`Brian                                      Kjell Håkonsen
1973   Sheiken                                      Berton T. Auklend
1974   Zarvana                                      Tobias Gudmestad jr.
1975   Ellington                                     Kjell Håkonsen
1976   Safari Song                                  Gunleif Tollefsen
1977   Mexico Star                                Jan Risa
1978   Red Nibble                                  Benn Orre
1979   Volo Frost                                   Martin Austevoll
1980   Hot Manning                               Kjell Håkonsen
1981   Princess Scott                             Per Arvid Erga
1982   Mr. Poppey                                 Per Arvid Erga
1983   Spenda Nibs                                Trond Gudmestad
1984   Karisma W.                                  Per Arvid Erga
1985   Lord Roy F.                                 Ulf Thoresen
1986   Va Victis                                     Roy Eikeland
1987   Mystic Song                                Kristen T. Gundersen
1988   Lamitech Strategy                       Atle Hamre
1989   Macao                                       Asbjørn Mehla

               ROGALANDSPOKALEN

1938   Svanvinn                                     M.O. Landaas
1939   Sefton                                        T. Mauland
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Sonna                                        P. Wengshoel
1946   Trygve-Ruff                                 A. Ulven
1947   Marmon                                     E. Garberg
1948   Åbu                                           I. Bersagel
1949   Edlandsprinsen                            L. Goberg
1950   Wiig-Baus                                   N.A. Skjold
1951   Klæstadbron                               I. Bersagel
1952   Tofte-Jak                                   K. Ulven
1953   Seierprins                                  T. Mellemstrand
1954   Sanda                                        K. Ulven
1955   Vosse Denni                                K. Ulven
1956   Alfhild                                        K. Ulven
1957   Granseira                                   K. Ulven
1958   Elina                                          M. Hove
1959   Bausalf                                      T.T. Gudmestad
1960   Neskvepp                                  M. Skjæveland
1961   Borkbausa                                 G. Gudmestad
1962   Tofte Sjangsi                             J. Blom
1963   Vesle Vilter                               N.A. Skjold
1964   Jahn Piril                                  K. Håkonsen
1965   Heggtina                                   O. Årsvoll
1966   Stjernebruna                             N.A. Skjold
1967   Leakniksen                                M. Skjæveland
1968   Vesle Jahn                                M. Austevoll
1969   Jahnmin                                   G. Mehla
1970   Norinda                                    F. Haugstad
1971   Bausing                                    M. Austevoll
1972   Kari Prinsen                              A. Hop
1973   Sentan                                     K. Håkonsen
1974   Pettmin                                    K. Håkonsen
1975   Åsnelill                                     M. Austevoll
1976   Toddy                                      I. Hodne
1977   Solmann                                   K. Sele
1978   Ronson                                    Å. Skjæveland
1979   Tori Støvern                             Å. Skjold
1980   Galint                                      G. Tollefsen
1981   Sady                                        A. Øksnevad
1982   Timian                                      Å. Skjold
1983   Skeie Prinsen                            A. Mehla
1984   Gyda                                        P.A. Erga
1985   Toddy Gnisten                           V. Hop
1986   Per U.                                      A. Utsogn
1987   Lund Blessa                               G. Tollefsen
1988   Lappdon                                   A. Mehla
1989   Satti                                        A. Øksnevad

                 SPIKELDS HOPPELØP

2007   Vinnelykka                                 Thor Borg
2008   Bjørøy Tulla                               Thor Borg
2009   Eldfaksa                                     Tom Erik Solberg
2010   Eldfaksa                                     Tom Erik Solberg
2011   Odins Tira                                  Åsbjørn Tengsareid
2012   Hålands Liz                                 Johan Herbjørn Undem

                     SR-BANK CUP 

1995   Siggy Shot                                  Kjell Sele
1996   Star Nilema                                 Rune Wiig
1997   Artic Millson                               Øyvind Austevoll
1998   Gelina Touch                              Magnus Helland

                   STAVANGERLØPET

1948   Telly Sanley                                K. Ulven
1949   Tom Wilkas                                 N.A. Skjold
1950   King Star                                    K. Sørbø
1951   Senator King                               K. Ulven
1952   Senator McElwyn                         K. Ulven
1953   Star Axworthy                             K. Buer
1954   Uno Signal                                  K. Ulven
1955   Kon Tiki                                     R. Skår
1956   King Senator                               K. Ulven
1957   Wenche Senator                         B.T. Auklend
1958   Sportsmanden Tre                       L. Sandven
1959   Sum Sam                                     S. Hansen
1960   Princess Martin                           K. Håkonsen
1961   Red Prince                                 B.T. Auklend
1962   Grethe Rei                                 K. Håkonsen
1963   Alaska                                        J. Lea
1964   Belle Martin                               I. Sigbjørnsen
         Vero Speed (dødt løp)                 M. Helland
1965   Sonny                                        B. Orre
1966   Traska                                       M. Austevoll
1967   Cybelle                                      G. Hegdal
1968   Monarch                                    J. Lea
1969   Merceno                                   M. Austevoll
1970   Miss Kee                                    M. Austevoll
1971   Morgan                                      T. Fladby
1972   O`Brian                                     M. Austevoll
1973   Old Sailor                                   Å. Skjold
1974   Mannix                                      J. Lea
1975   Ellington                                    K. Håkonsen
1976   Kentucky Royal R.                       K. Sele
1977   Jolly Dream                                R. Vognsen
1978   Quintus                                     M. Helland
1979   Beautiful Shot                            A. Østvold
1980   Knistads Homme                         O. Storetvedt
1981   Mr. Bates                                   P. Glittum
1982   Glory Dream                               G. Eggen
1983   Haig                                          R. Vognsen
1984   Damons Pride                             A. Mehla
1985   Diana Ekeberg                            D. Aarum
1986   Hertug                                      O. Wassberg
1987   Calcas                                       G. Diskerud
1988   Night Cruiser                             G. Eggen
1989   Scan Express                              S. Hammersborg
1990   Galax Ribb                                 A. Mehla
1991   Gainesway                                 P.L. Nilsen
1992   Spin Lama                                 G. Eggen
1993   Prince Ideal                               K. Håkonsen
1994   Hill`s Truffle                              T. Skauen
1995   Impish Sund                               A. Hamre
1996   Mamie`s Bowler                         H. Skjoldal
1997   Reel Sugar Bowl                         T. Skauen
1998   Blue Fighter                              J.M. Kvikstad
1999   Brother Spinks                           K. Mønster
2000   Master Sund                              H.P. Tholfsen
2001   Landmark Hanover                      A. Hamre
2002   Golden Hawk                             P. Sem
2003   Hot Chili Pepper                        V. Hop
2004   Thai Tanic                                 V. Hop
2005   Istad                                        V. Hop
2006   Olganina                                   V. Hop
2007   Pompano                                  O. Mikkelborg
2008   Twist Chocolate                        O.A. Sagholen
2009   Helmax Egon                             T. Erga
2010   Rita Sensation                           Å. Tengsareid
2011   Passphoto B.R.                          Ø. Tjomsland
2012   Viking Frecel                             V. Hop
2013   Thai Broadway                           G. Austevoll
2014:   ?
2015   Thai Navigator                            B. Westergaard
2016   El Diablo BR                               F. Hamre

  STAVANGER TRAVKLUBBS POKALLØP 

1968   Stuttlanda                                  G. Mehla
1969   Jahnmin                                     M. Austevoll
1970   Eli Spenter                                 G. Mehla
1971   Grany                                        G. Tollefsen
1972   Ravny                                        O.M. Skjæveland
1973   Elvina                                         I. Hodne
1974   Flyvi                                          Å. Skjæveland
1975   Jahnmina                                   G. Hegdal
1976   Lykke                                        A. Utsogn
1977   Marierosvarten                           K. Håkonsen
1978   Evelynn                                     G. Tollefsen
1979   Gudny                                       G. Tollefsen
1980   Frøken Liz                                  A. Roaldsøy
1981   Sjurbell                                     R. Berg
1982   Løkke-Jerka                               T. Johansen
1983   Toddy Prinsen                            T.L. Gudmestad
1984   Kapfrid                                      G. Tollefsen
1985   Flyto                                         T. Gudmestad
1986   Frøken Arna                               B.T. Auklend
1987   Elvinni                                       B.T. Auklend
1988   Solumskongen                             T. Gudmestad
1989   Ali Balder                                   G. Tollefsen
1990   Støtstjern                                  R. Wiig
1991   Lilly Bausa                                  T.M. Lekvam
1992   Nestron                                     G. Gudmestad
1993   Ak Prinsen                                  K. Håkonsen
1994   Ås Sylfida                                   L. Høgemark
1995   Trollmin Frøkna                          O. Lode
1996   Salsnes Lyngen                           R. Wiig
1997   Pålstjern                                   R. Wiig
1998   Lemax                                       Ø. Hegdal

      TOLLEF FJERMESTADS MINNELØP 

1948   Åla                                            M.O. Salte
1949   Pål Morten                                 A. Carlson
1950   Åbu                                           I. Bersagel
1951   Lynhildjenta                               L. Håland
1952   Røna                                         K. Grude
1953   Bernyr                                       B.T. Auklend
1954   Seierprins                                  T. Mellemstrand
1955   Borkny                                      J.H. Aase
1956   Mjøs-Herda                                L. Storhaug
1957   Alfhild                                       T. Gudmestad
1958   Ulvi                                           M. Hove
1959   Elina                                         M. Hove
1960   Sevli                                          R. Håland
1961   Raunar                                      T. Helliesen
1962   Leonara                                    O.M. Skjæveland
1963   Nesbaus                                     I. Sigbjørnsen
1964   Jahn Piril                                   K. Håkonsen
1965   Gyller Trygg                               A. Bergsholm
1966   Skaudina                                   J.H. Aase
1967   Baushild                                    P. Skretting
1968   Rødhegg                                    K. Håkonsen
1969   Jahnmin                                    G. Mehla
1970   Senter                                      G. Mehla
1971   Norinda                                    G. Tollefsen
1972   Gran Baus                                  I. Hodne
1973   Ravny                                       O.M. Skjæveland
1974   Mjøshild                                    L.J. Storhaug
1975   Borak                                       G. Mehla
1976   Løkkemann                                O. Mæland
1977   Bastian                                     R. Vognsen
1978   Lyngmin                                    T.L. Gudmestad
1979   Løset Prins                                T.B. Horpestad
1980   Stjerneprinsen                          O.M. Skjæveland
1981   Albin                                        P.A. Erga
1982   Jerker Tulla                              A. Østvold
1983   Setergubben                             B. Killingmo
1984   Jerker Tulla                              K. Kåkonsen
1985   Haakemai                                  U. Thoresen
1986   Jærgry                                     T. Gudmestad
1987   Skogbjørn                                 R. Wiig
1988   Sadina                                      A. Øksnevad
1989   Nyberg Gutten                          G. Eggen
1990   Fosen Troll                                F. Fladen
1991   Terna Vangen                            K. Sele
1992   Trollstegg                                 O. Wassberg
1993   Skogli Svarten                            K. Håkonsen
1994   Flytar                                       R. Wiig
1995   Rose Blesen                              A. Mehla
1996   Kap Pil                                     G. Tollefsen
1997   Pronto                                     C. Antonsen
1998   Tana Prinsen                             O. Mæland
1999   Fotrapp                                    A. Mehla
2000   Minper                                     O. Storetvedt
2001   Bekkvinn                                   Å. Tengsareid
2002   Brumund Rapp                           E. Høitomt
2003   Sør Eld                                     A. Mehla
2004   Kallvados                                   K. Djøseland
2005   Rapp Best                                 Ø. Hegdal
2006   Salsnes Jerker                           L.A. Kolle
2007   Mjølner Faks                             K. Djøseland
2008   Mixen                                      Å. Tengsareid
2009   Bjørkespik                                Ø. Tjomsland
2010   Vestpol Faxen                           Ø. Tjomsland
2011   Ovedølen                                  E. Høitomt
2012   Moe Svarten                             J.M. Bjerring 
2013   Tangen Jerkeld                         K. Johansen
2014   ?
2015   Elmer                                       P.O. Midtfjeld
2016   Kleppe Slauren                          K. Djøseland

                    TOU POKALEN

1953   Star Axworthy                             Karsten Buer
1954   Golden Master                            Kai Eriksen
1955   King Senator                               Knut Ulven
1969   Gubbestjerna                              B.T. Auklend
1970   Nulle`s Pride                               G. Mehla
1971   Gunn Anita                                  G. Mehla
1972   Pia Frost                                     G. Tollefsen
         Sentan                                        K. Håkonsen
1973   Tove Richmond                            S. Skjoldal
         Lynpetta                                     G. Tollefsen
1974   Miss Gulli                                     Tor Leiv Gudmestad
         Nordli Kvikna                                Torstein Haga
1975   Lady Blue                                    Tob. Gudmestad jr.
         Toddy                                         I. Hodne
1976   Jane Frost                                   K. Sele
         Lynkari                                        I. Hodne
1977   Nanarella                                     T.K. Wiig
         Stjerne Prinsen                            O.M. Skjæveland
1978   Checcina                                     L. Sele
         Tailar                                          A. Østvold

                     TS-SPRINTEN

2006   Vamos                                        L. Kolgjini
2007   Kings Sugarboy                            H.C. Holm
2008   Livorno Star                                B. Goop
2009   I`m Simonis Molar                        B. Westergård
2010   Navy Seal U.S.                             B. Westergård
2011   Hitchcock                                  F. Hamre
2012   King Coral                                   T.E. Solberg

          VESTLANDSK MESTERSKAP 

1943   Pluggen                                      G. Opsahl
1944   Pluggen                                      A. Carlson
1945   Donnaprinsen                              C. Hinna
1946   Blakk Baus                                   I. Bersagel
1947   Don Atlas                                    B.G. Roaldsøy
1948   Pjokkina                                     K. Buer
1949   Evar                                           L. Godberg
1950   Herding                                      M. Hove
1951   Silur                                          W. Ramsland
1952   Aadne                                        M. Fjermestad
1953   Mindin                                       K. Ulven
1954   Skjeggar                                     K. Ulven
1955   Aadne                                        B.T. Auklend
1956   Steggjakk                                    L. Haslie
1957   Løverapp                                    N.A. Skjold
1958   Løverapp                                    F. Haugstad
1959   Steggjakk                                    N.A. Skjold
1960   Elina                                          M. Hove
1961   Idalill                                         O. Meland
1962   Stegg Sula                                  M. Hamre

                VESTLANDSLØPET

1963   Elina                                           M. Hove
1964   Borkbausa                                   G. Gudmestad
1965   Jahn Piril                                    K. Håkonsen
1966   Jahn Piril                                    K. Håkonsen
1967   Kvitbaus                                      T. Gudmestad
1968   Heggtina                                     A. Roaldsøy
1969   Ikke kjørt
1970   Vesle Jahn                                  M. Austevoll
1971   Rappfot                                      M. Austevoll
1972   Kapny                                        J.H. Aase
1973   Elin                                            M. Austevoll
1974   Norinda                                      F. Haugstad
1975   Finstadjerva                                T. Myhre
1976   Bauslyn                                      G. Tollefsen
1977   Bork Jahn                                   R. Vognsen
1978   Toddy                                        T.L. Gudmestad
1979   Borgmin                                      T. Totland
1980   Dalsvinni                                     V. Hop
1981   Galint                                        G. Gudmestad
1982   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1983   Toddina                                     G. Tollefsen
1984   Toddy                                        M. Helland
1985   Sady                                          A. Øksnevad
1986   Dally Trine                                  G. Tollefsen
1987   Finstad Per                                 U. Thoresen
1988   Gyda                                          M. Helland
1989   Elding                                         M. Austevoll
1990   Fosen Troll                                  F. Fladen
1991   Høybysjur                                   U. Thoresen
1992   Seterprinsen                               G. Mehla
1993   Flytar                                         T.L. Gudmestad
1994   Nyberg Troll                                O. Mæland
1995   Terna Vangen                              R. Wiig
1996   Hamne Stjern                              Å. Tengsareid
1997   Ulfrigg                                        A. Austevoll jr.
1998   Pronto                                       C. Antonsen
1999   Spikeld                                       R. Wiig
2000   Tore                                          A. Mehla
2001   Minper                                       O. Storetvedt
2002   Dalelden                                     C. Antonsen
2003   Granly Rigel                                 R. Wiig
2004   Vinning Kos                                  R. Wiig
2005   Gransbrun                                   V. Hop
2006   Gransbrun                                   V. Hop
2007   Feseth Lynet                               R. Wiig
2008   Tangen Scott                               V. Hop
2009   Timian Best                                  R. Wiig
2010   Stuve Vinn                                   Gunnar Austevoll
2011   Willyne                                        Ove Wassberg
2012   Ulsrud Tea                                   Svein Ove Wassberg
2013   Solvang Balder                              Hans Chr. Holm
2014   Elmer                                          Tom Erik Solberg
2015   ?
2016   Kolnes Kjell                                  Vidar Hop

                   VOLVO POKALEN

1974   Sentan                                        Kjell Håkonsen
1975   Grany                                         Terje Gudmestad
1976   Toddy                                         Ingvald Hodne
1977   Arna                                           Berton T. Auklend
1978   Lyngmin                                      Tor-Bjørn Horpestad
1979   Pettmin                                      Jan Erling Slethei
1980   Stjerne Prinsen                           Odd M. Skjæveland
1981   Stjerne Sjur                                Ove M. Rygh
1982   Ronson                                       Åsbjørn Skjæveland

               VÅGEN JERNVARE CUP 

1996   Soir De Pro                                 Per Arvid Erga
1997   Captain Gazeau                           Lasse Høgemark
1998   Companion                                 Øyvind Hegdal

                        VÅRLØPET
      (ELITELØP FOR VARMBLODS- OG KALDBLODSHESTER)

1951   Sunny Ann                                   Knut Ulven
         Herding                                       Martin Hove
1952   Senator McElwyn                          Knut Ulven
         Mindin                                        Knut Ulven
1953   Satur Scott                                  Knut Ulven
         Aadne                                         Malvin Fjermestad
1954   Totto Ford                                   Knut Ulven
         Aadne                                         Malvin Fjermestad
1955   King Senator                                Knut Ulven
         Vestfold                                      Eilert Haugstad
1956   King Senator                                Knut Ulven
         Løverapp                                     Eilert Haugstad
1957   King Senator                                Knut Ulven
         Løverapp                                     Knut Ulven
1958   Wenche Senator                          Berton Auklend
         Lilje Trygg                                   Anders Bergsholm
1959   Rei Eno                                       Thor Helliesen
         Lilje Trygg                                   Anders Bergsholm
1960   Leif Ford                                     J. Tjosevik
         Havsula                                       Thor Helliesen
1961   Ikke kjørt
1962   Frisco                                         Terje Hansen
         Elina                                           Martin Hove
1963   Alaska                                         K. Lea
         Idalill                                          O. Meland
1964   Ceres Top                                   B. Auklend
         Kvitbaus                                     Torgeir Gudmestad
1965   Princess Topas                            Benn Orre
         Kvitbaus                                     Torgeir Gudmestad
1966   Sinalco                                       Berton Auklend
         Jahn Piril                                    Kjell Håkonsen
1967   Cybelle                                      Geir Hegdal
         Heggtina                                    Jostein Lea
1968   Sputnik Ford                               Gunnar Mehla
         Kvitbaus                                     Torgeir Gudmestad
1969   Bix Will                                       Kjell Håkonsen
         Baushild                                     Gunleif Tollefsen
1970   Brutto                                        Nils A. Skjold
         Aadnesønn                                  Gunleif Tollefsen
1971   Ninni Hall                                    Gunleif Tollefsen
         Heggtina                                     Gunleif Tollefsen
1972   Spit Adore                                  Gunnar Mehla
         Kapny                                         John H. Aase
1973   I.P.                                             Kjell Håkonsen
         Grany                                         Tor-Leiv Gudmestad
1974   Anne`s Ekko                                Gunnar Mehla
         Stjernesvarten                             Gunleif Tollefsen
1975   Manana                                       Jostein Lea
         Norm                                          Egil Nortvedt
1976   Karina                                         Ingvald Hodne
         Jørvar                                         Tor-Leiv Gudmestad
1977   Protector Valen                           Martin Austevoll
         Myllargutten                                Kjell Håkonsen
1978   Prins Hanover                              Gunleif Tollefsen
         Kinge Jahn                                  Gunleif Tollefsen
1979   Safari Song                                   Roy Eikeland
         Bork Jahn                                    Ernst Helberg
1980   Tarinella                                      Per Arvid Erga
         Branil                                          Arnfinn Østvold
1981   James Pride                                 Kjell Håkonsen
         Lappe Jenta                                 Sverre M. Bergsholm
1982   Baron Bunter                               Per Arvid Erga
         Bastian                                        Sigmund Øksnevad
1983   James Pride                                 Kjell Håkonsen
         Løset Prins                                  Gunleif Tollefsen
1984   Barabella Shot                              Svein A. Høitomt
         Reitson                                       Gunleif Tollefsen
1985   Eridani Date                                 Oddvar Mæland
         Sady                                           Amund Øksnevad
1986   Rex Rodney                                 Kjell Håkonsen
         Jerktor                                       Kjell Håkonsen
1987   Ingo Star                                     Gunleif Tollefsen
         Finstad Per                                  Kjell Håkonsen
1988   Queen Scott                                Roy Eikeland
         Jettetor                                      Kjell Håkonsen
1989   Ingo Star                                     Gunnar Mehla
         Gullstegg                                     Rune Wiig
1990   Baron Nibs                                   Eirik Høitomt
         Nordli Tina                                  Gunleif Tollefsen
1991   Elmas Lad                                     Rune Wiig
         Dally Per                                      Roy Eikeland
1992   Nero Åvang                                  Geir Gudmestad
         Terna Vangen                               Rune Wiig
1993   Victor Super Star                         Gunleif Tollefsen
         Egon                                           Kjell Håkonsen
1994   Areion                                        Øystein Amdal
         Terna Vangen                               Rune Wiig
1995   Nevele Cero O.                             Frode Espeland
         Neslin                                         Geir Gudmestad
1996   Necele Cero O.                            Øyvind Hegdal
         Neslin                                         Geir Gudmestad
1997   Thai Thunder                               Gunnar Mehla
         Metsgar                                       Rune Wiig
1998   Gentle Star                                  Gunleif Tollefsen
         Sagi Knut                                     Per Arvid Erga
1999   Max Limit                                     Rune Wiig

Skriv en kommentar: (Klikk her)

123hjemmeside.no
Antall tegn tilbake: 160
OK Sender...

Martin Mikkelsen, SAND | Svar 12.06.2018 16.52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

12.06 | 16:52

Kjekt å lese,var stallgutt på 50 tallet,Wiig Baus,fikk lov å kjøre amatørløp,vant to ganger,jeg var en stolt tenåring,minnene kommer sterkt tilbake,

...
24.01 | 20:28

Riktigt snygg sida!
Lars/ http://www.travtips.info/

...
23.04 | 18:08

veldig bra og gratulerer med et bra resultat

...
24.11 | 23:37

Jeg ser vi er i slekt gjennom dine tipp-tipp-tipp oldeforeldre på din farsside. Tollak Tollakson f. 1753, d. 9/3-1832. Hans sønn Ådne nr. 101 på Anda er min.

...
Du liker denne siden
Hei!
Prøv å lage din egen hjemmeside som jeg.
Det er enkelt, og du kan prøve det helt gratis.
ANNONSE